Jak mogę zwiększyć zasięg Wi-Fi?


41

Chcę móc połączyć się z moją siecią Wi-Fi z dołu w garażu. Moje mieszkanie jest trzy piętra wyżej i chociaż tam sygnał jest tam wykrywalny, jest bardzo słaby.

Próbowałem podnieść laptopa wyżej. Powód jest przedstawiony tutaj:

Jak mogę zwiększyć zasięg mojego routera Wi-Fi?


7
Przesuń router bliżej.
GimmeTehRepz


Dlaczego router nie znajduje się na środku domu?
Tomáš Zato

@ TomášZato Myślę, że router jest blisko punktu, w którym foneliny wchodzą do budynku.
ott--

Czy będą kable do telewizji. Możesz sprawdzić, czy jest trochę miejsca na kabel Ethernet.
ott--

Odpowiedzi:


35

Miałem mnóstwo szczęścia, budując małe „naczynie” na końcu odbiorczym za pomocą durszlaka z siatki i adaptera USB WiFi.

Użyłem tego, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi sąsiadów, czekając na nowy Internet:

ten, który zmontowałem ze stojakiem

Oczywiście moje jest bardzo tymczasowe. Można by stworzyć znacznie ładniejszy i bardziej trwały.


5
+1, ponieważ jest to jedna z najbardziej absurdalnie wyglądających, ale funkcjonalnych alternatyw dla modernizacji anteny.
Nathan Osman

@NathanOsman Nie mogę zgodzić się na więcej!
Kiwu,

1
Pomysł „Jabardast”
Fennekin

11

Kilka wskazówek na temat poprawy odbioru Wi-Fi routera WiFi:

 • może się to wydawać oczywiste, ale przeniesienie routera jest jednym z najskuteczniejszych sposobów poprawy sygnału, jaki można uzyskać w domu,
 • jeśli mieszkasz w kompleksie mieszkalnym lub kamienicy, w którym inne routery bezprzewodowe mogą konkurować w tej samej przestrzeni powietrznej, spróbuj znaleźć optymalny kanał bezprzewodowy dla routera i jak najdalej od routera WiFi sąsiada, ponieważ jest on tak samo ważny jak właściwy umiejscowienie routera (każda stacja bazowa w zasięgu pokaże swój kanał rozgłoszeniowy podczas skanowania sieci WiFi),
 • zainwestuj w wzmacniacz / wzmacniacz WiFi i umieść go w połowie (przedłużacze, które po prostu powtarzają oryginalny sygnał na dalszą odległość),
 • Połóż duże meble wzdłuż zewnętrznych ścian domu. Sygnały, które nie muszą przechodzić przez duże, uciążliwe meble, poprawią odbiór.
 • Zminimalizuj lustra. Wszystkie metalowe powierzchnie odbijają sygnały WiFi, w tym cienką metalową warstwę występującą w większości luster.

  Gdy fale elektromagnetyczne, aw tym przypadku przemieszczają się sygnały bezprzewodowe, oddziałują z obiektami i mediami, w których podróżują. Gdy to robią, sygnały radiowe mogą być odbijane, załamywane lub dyfrakowane. Te interakcje powodują, że sygnały radiowe zmieniają kierunek i docierają do obszarów, które nie byłyby możliwe, gdyby sygnały radiowe przemieszczały się w linii prostej.

 • Umieść router, aby zmaksymalizować skuteczność. Miejsce, w którym się znajdujesz, ma wiele wspólnego z jego wydajnością. Podczas umieszczania routera rozważ jego umieszczenie:

  • Blisko centrum domu, na najwyższym piętrze. Fale radiowe najlepiej podróżują w dół i na boki.
  • Z podłogi, najlepiej na ścianie lub wysokiej półce.
  • Wybierz kanał, którego nikt inny (lub najmniejszy numer) nie używa.
  • Z dala od telefonów bezprzewodowych i mikrofal, które działają na tej samej częstotliwości 2,4 Ghz. (Istnieje kilka telefonów bezprzewodowych, które są przyjazne Wi-Fi).

  • Z dala od kabli zasilających, przewodów komputerowych, mikrofalówek, monitorów dla dzieci i lamp halogenowych. Te druty i fale mogą zakłócać odbiór radiowy.

   Eksperci zalecają umieszczenie komponentów sieci bezprzewodowej z dala od innych urządzeń w domu, które mogą powodować zakłócenia, takich jak telefony bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe, nianie czy lampy halogenowe. Oczywiście ludzie mieszkający w zatłoczonych obszarach miejskich są bardziej narażeni na zewnętrzne zakłócenia z sieci i urządzeń bezprzewodowych sąsiadów.

 • Umieść router w połowie odległości między punktem dostępu a komputerem, aby uzyskać natychmiastowe przyspieszenie.

 • Wzmacniacz sygnału aluminiowej puszki.

  • Korzystanie z folii kuchennej:

   1. Użyj folii aluminiowej. Odzwierciedla to sygnały bezprzewodowe z routera.
   2. Sprawdź prędkość / Mb / s i zanotuj wyświetlany numer (IE 72,2 Mb / s).
   3. Oderwij arkusz folii o rozmiarze zbliżonym do normalnego papieru do drukowania / kopiowania (8,5 x 11 cali).
   4. Zakręć arkusz folii. Jeśli chcesz to ułatwić / przyspieszyć, po prostu owiń arkusz wokół obszaru etykiety 2-litrowej butelki z napojem i przytrzymaj go przez około 5 sekund. Rozpakuj to i powinno być zakrzywione.
   5. Umieść zakrzywiony arkusz folii na boku (tam, gdzie stoi poziomo) za routerem.
   6. Sprawdź Mbps / prędkość. Przed umieszczeniem folii za routerem powinna być większa niż prędkość początkowa.

   Wzmacniacz sygnału z folii aluminiowej

   zdjęcie i rozwiązanie autorstwa @wifi_guy

   autor: David Nield

  • Korzystanie z puszki piwa. Czytaj więcej: Jak wzmocnić sygnał WiFi za pomocą puszki po piwie (7 zdjęć) Wzmacniacz sygnału aluminiowej puszki

  • I inne. Np. Zwiększ swój bezprzewodowy sygnał dzięki parabolicznemu odbłyśnikowi , szablonowi Ez-12 Parabolic Reflector ( wideo ).
 • Użyj aplikacji WiFi Mapping (takiej jak NetSpot), aby zdiagnozować umiejscowienie i jakie przeszkody powodują słaby sygnał. W aplikacji rysujesz podstawową mapę domu, a następnie poruszasz się po przestrzeni, testując sygnał w różnych zakątkach. Dzięki temu uzyskasz bardziej szczegółowe informacje o tym, gdzie dokładnie i co może powodować problem.

Spinki do mankietów:


10

Rzeczy, których używam:

LifeHacker.com:

 • Umieść go w miejscu, które nie jest zatłoczone. Zwykle umieszczam go na parapecie, ponieważ ma lepszy odbiór.

  Jeśli chcesz mieć najlepszy sygnał, będziesz go potrzebować na zewnątrz, bez żadnych ścian i przeszkód. Skieruj anteny pionowo i podnieś router, jeśli możesz (jeden z czytelników stwierdził, że jego strych był idealnym miejscem). Na koniec upewnij się, że jest on w centrum domu, abyś miał jak najlepszy zasięg w całym domu.

 • Upewnij się, że mniej osób korzysta z Wi-Fi podczas planowania połączenia, co zwiększa szanse na lepsze działanie Wi-Fi.

 • Zaktualizuj oprogramowanie układowe

  Być może najłatwiejszym sposobem na poprawienie wydajności routera jest upewnienie się, że jego oprogramowanie układowe i sterownik są aktualne. Regularnie sprawdzaj, czy na stronie producenta urządzenia nie ma aktualizacji, aby utrzymać router w doskonałym stanie.


Dodatkowe informacje

Sztuczki dla majsterkowiczów.

Jak pokazano powyżej, ostrożnie składając folię aluminiową w parabolę, możesz znacznie zwiększyć swoją siłę połączenia bezprzewodowego. Faceci w filmie odnotowali wzrost z 82% do nieco poniżej 100%, chociaż widziałem tylko wzrosty o około 5 procent, więc twój przebieg może się różnić. Ten projekt powinien zająć tylko około trzech minut i mam nadzieję, że przyniesie Ci imponujące wyniki. Jeśli nie chcesz dołączać nieestetycznych parabolicznych wzmacniaczy i korzystasz z tego samego podstawowego routera, co ludzie z filmu, możesz także zaktualizować oprogramowanie do wersji DD-WRT

Możesz także zaktualizować oprogramowanie do wersji Tomato

Dlaczego zasięg Wi-Fi w moim domu jest tak zły i jak mogę to naprawić? : Jest to również bardzo pomocne.


6

Użyj arkusza folii aluminiowej za antenami . Dzięki zastosowaniu folii, będzie odzwierciedlać sygnał idzie z dala od urządzeń z powrotem do swoich urządzeń.


Ponieważ jednak Twoim celem jest przekroczenie wielu poziomów podłóg, nie będzie to bardzo skuteczne. Zamiast tego weź repeater Wi-Fi. Jeśli masz - lub znajomy chce ci dać - stary router, istnieje duża szansa, że ​​można go skonfigurować jako repeater, być może na drugim piętrze.


jeśli nie możesz uzyskać repeatera lub umieścić go na drugim piętrze, a sztuczka z folii aluminiowej nie pomaga, twoją pozostałą opcją jest zakup mocniejszego routera.


Twoja sugestia dotycząca repeatera jest dobra. Jeśli chodzi o pomysł foliowy, komunikacja Wi-Fi jest jednak dwukierunkowa, a jeśli tylko wzmacniam sygnał z routera, jak mam zwiększyć sygnał z podłączanych urządzeń?
Adam Miller,

2
@AdamMiller Folia odzwierciedla również odbierany sygnał, zapewniając podobne „wzmocnienie”
Fredley

3

Zauważam, że apartament znajduje się na dwóch piętrach nad routerem. Ze względu na sposób, w jaki sygnał radiowy jest emitowany z anteny, prawie żadna z nich nie idzie prosto w górę, jeśli antena jest pionowa. (Jednym ze sposobów na wizualizację, gdzie trafia większość sygnału, jest wyobrażenie sobie pączka nakręconego na antenę. Brak sygnału na końcach anteny, ale wokół boków, dobry sygnał.)

Oznacza to, że musisz skierować bok anteny w kierunku, w którym chcesz uzyskać najlepszy sygnał . W tym przypadku oznaczałoby to ustawienie anteny tak, aby była prawie równoległa do ziemi.

Działa to z każdym routerem, który ma antenę pozycjonowaną. Plus, to nic nie kosztuje!

Uwaga na temat wielu anten: umieść anteny pod kątem 90 stopni względem siebie, w kształcie litery „V”, aby uzyskać najlepszy ogólny zasięg, ponieważ każda antena będzie pokrywać „martwą strefę” drugiej.

Mam nadzieję, że to pomoże :-)


2

Zgodnie z tym obrazkiem punkt dostępu znajduje się na podłodze, jeśli to możliwe, umieść go w pobliżu sufitu i umieść pod nim blachę lub folię aluminiową (arkusz powinien być większy niż AP). Zamiast blachy możesz użyć kubka aluminiowego jako podkładu lub czegoś podobnego


0

Nie jest to tak naprawdę życiowe zagrożenie, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że zakup anteny może być świetnym rozwiązaniem. Tak, jest to trochę drogie, ale działa lepiej niż większość rzeczy wymienionych tutaj (zaufaj mi, próbowałem większość z nich).

Alternatywnie, jeśli chcesz robić rzeczy, możesz je zbudować bardzo tanio.


0

Wi-Fi jest jak radio 2-drożne, więc musisz myśleć w ten sam sposób

A. jeśli to twoje Wi-Fi

 1. dlaczego masz wi-fi w garażu, dlaczego nie przedłużyć kabla i nie przenieść go na 3. piętro lub gdzieś pomiędzy?

 2. wyłącz, usuń plastik z górnej części anteny i wydłuż go (antenę) grubszym drutem miedzianym o około 1 metr lub cieńszym drutem do pokoju

B. nie twoje wi-fi, może wynajmujesz

 1. użyj cienkiego drutu miedzianego, np. z transformatora, owiń go wokół anteny aż do pokoju, a następnie owiń wokół końca kawałka grubszego drutu miedzianego, nawet jeśli jest to wi-fi nieznajomego zrób to, a oni nie zobaczą, zakładając, że masz dostęp do lokalizacji Wi-Fi

 2. zdobądź gruby drut miedziany, tym razem dłużej (np. 2 milimetry) przymocuj go do biurka o długości równej szerokości laptopa, a następnie wystaw go przez okno około 2 metrów w kierunku wi-fi , spowoduje to przekazanie sygnału przez ściany (połóż laptopa na biurku nad drutem)

ps: oczywiście bardziej bezpośrednia, mocno połączona trasa przenosi więcej sygnału


0

Kupiłbym przedłużacz sygnału. Wiele sklepów elektronicznych ma wiele modeli / opcji, od tanich tanich (złej jakości) po sprzęt lepszej jakości.


1
Chociaż jest to rozwiązanie, nie jest to zbyt żenujące, ponieważ niewiele osób ma to w domu. Aby była to dobra odpowiedź, możesz podać sposób na stworzenie tego przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego
Zach Saucier

@ZachSaucier, ma sens. =)
R3X

@darth, co się dzieje z tymi wszystkimi wycofaniami?
Shokhet

0

Jeśli nie masz folii lub jeśli to nie działa (dla pytającego lub osoby szukającej odpowiedzi), polecam dzbanek z wodą. Wiem z doświadczenia, że ​​woda dobrze wzmacnia sygnał i powinna działać w twoim przypadku. Wypróbuj dzbanek o pojemności dwóch litrów (lub 1 galon) wypełniony zwykłą wodą z kranu i umieść go obok routera. Może to nie wydawać się wiele, ale cząsteczki wody wzmacniają sygnał Wi-Fi. Obecnie mam tę konfigurację, aby zwiększyć zasięg do pokoju na piętrze w moim domu, a urządzenia odbierają Wi-Fi tam, gdzie wcześniej nie.


0

To nie jest hack życia, ale opcja linii energetycznej jest fantastyczną alternatywą, aby zapewnić przewodowe połączenie w dowolnym miejscu w budynku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.