Czy jest jakiś sposób na zabicie muchy bez rozprysków?


68

Fakt: muchy poruszają się szybko. Bardzo szybki. Dlatego potrzebujesz czegoś, co porusza się jeszcze szybciej - na przykład odrzutu muchy - aby zabić muchę.

Ale co, jeśli nie masz pod ręką muchy? Jak więc złapać i zabić muchę?

Próbowałem walnąć ich tak wieloma różnymi przedmiotami, od drewnianych patyczków (zły pomysł!) Do papieru (zbyt słabo) do czasopism. Wszystkie metody są zbyt wolne lub zawiodły z innych powodów.


14
Jeden ze sposobów: nauczyć się łapać muchy ręcznie, a następnie je zgnieść. Lub skoro już go złapałeś, możesz po prostu wypuścić go na zewnątrz
Justin

4
@Quincunx Ugh, dotykając go dłonią? ...
Scimonster,

8
@ Scimonster Och, jesteś jedną z tych osób, które boją się błędów? Boję się tylko pająków i śluzowatych przedmiotów, takich jak ślimaki. Muchy są w porządku. Lubię próbować je złapać; to całkiem zabawne. Jeśli się nie boisz, a są po prostu obrzydliwe, po prostu umyj ręce. Lub nie możesz umyć rąk i po prostu poprawić swój układ odpornościowy.
Justin

3
@Quincunx Nie boję się, są po prostu obrzydliwe.
Scimonster,

6
możesz też złapać je ustami, jak ten facet
m0sa

Odpowiedzi:


46

Sztuką zabijania much jest podejście, a nie przedmiot. Muchy mają prawie 360 ​​stopni widzenia , więc skradanie się nie pomoże.

Najpierw poczekaj, aż wylądują gdzieś, przeciwko czemu możesz uderzyć. Machanie nimi w kierunku obszaru może pomóc, ale nie jest w pełni skuteczne. Po wylądowaniu na akceptowalnym obszarze zbliżaj się do muchy powoli, nie wykonując gwałtownych ruchów. Przez większość czasu mucha się nie porusza, chyba że zbliżysz się bardzo blisko. Kontynuuj, aż znajdziesz się w odległości uderzenia.

Gdy znajdziesz się w odległości uderzenia, kontynuuj ruch ramieniem, które uderzy muchę bliżej muchy, aż przedmiot, którym uderzysz, znajdzie się w odległości około 7-10 cali (18-25 centymetrów) od muchy. Może bliżej, jeśli zamiast tego wybierzesz muchę. Dostaniesz czuć go po kilku nieudanych próbach, gdzie muchy z dala najbardziej prawdopodobne. Nadchodzi wielki moment: uderz go tak szybko, jak to możliwe. Zwykle mucha nie ma czasu zareagować wystarczająco szybko, by uciec przed ciosem, szczególnie jeśli obiekt, na który uderzasz, ma pewną szerokość.

W ten sposób zabiłem setki much, używając ręki, zwiniętego papieru, buta lub czegoś podobnego.


5
Odmianą tego, którą stosuję z powodów wyjaśnionych przez starplusplus , jest nieużywanie całej ręki, a jedynie mojego palca wskazującego, który przyspieszam, naciskając go na kciuk i nagle go puszczając. Pozwala to uniknąć dużego prądu powietrza, ale wymaga znacznie większych umiejętności, gdy zbliżasz się do muchy, ponieważ musisz podejść znacznie bliżej.
Wrzlprmft,

1
Dodając do tego, stwierdziłem, że kontynuacja jest ważna. Cel poza muchą. Powodem nie jest sama kontynuacja, ale raczej zapobieganie podświadomemu / niezamierzonemu opóźnieniu (nawet niewielkiemu) tuż przed uderzeniem w muchę. Jeśli używasz np. Zwiniętego papieru do zabicia muchy na blacie kuchennym, udawaj, że Twoim celem jest rozbicie blatu na pół.
Kapitan Oczywisty

@JasonC, Lepszą metodą jest rozciągnięcie dłoni i wykonywanie losowych, szybkich i wściekłych ciosów. W ten sposób uderzyłem dłonią wiele nieprzytomnych much.
Pacerier


29

Przede wszystkim ułatw sobie pracę. Otwórz żaluzje / zasłony w oknie lub włącz pojedyncze światło, aby przyciągnąć ich do lądowania na mniejszym obszarze. Zbliżając się do nich za pomocą wybranego narzędzia, podejdź nieco za nimi, ponieważ w tym kierunku startują.

 • Użyj odkurzacza ręcznego
 • Użyj zwiniętego magazynu
 • Użyj Windex lub innego środka do czyszczenia szkła (To działa naprawdę tylko wtedy, gdy mucha wylądowała na oknie)

6
Odkurzacz ręczny! Nigdy bym o tym nie pomyślał ... ale wygląda na to, że działałoby to całkiem nieźle.
Shokhet

4
Ludzie śmieją się ze mnie w pracy, ale zwykle używam metody próżniowej. Mamy odkurzacz sklepowy z długim uchwytem, ​​który doskonale nadaje się do zdejmowania go z sufitu. Ktoś nawet wymyślił specjalne narzędzie, które pozwala łapać i zwalniać.
apaul

2
Zawsze lubiłem podejście próżniowe. Dziwi mnie, że nie pomyślałem o tym, dopóki nie miałem 30 lat i nadal nie spotkałem nikogo, kto by to zrobił.
Ryan,

2
@WayneEra Użyłem go z powodzeniem :) Jednak nie wszystkie odkurzacze ręczne zapewniają wystarczającą moc ssania.
Mooseman

2
Windex działa również podczas lotu. Powali ich z nieba. To trochę zabawne, ale sadystyczne.
gregsdennis

27

Oto, czego używam:

 • Zrób paski muchowe. Weź taśmę klejącą, zwykle taśmę klejącą i sklej ją, aby utworzyć taśmę dwustronną. Teraz powiesić wokół, możesz dołączyć kawałki jedzenia, aby przyciągnąć jeszcze więcej much, ale musisz je wyrzucić, ponieważ mogą zgnić, jeśli zostaną pozostawione zbyt długo.

 • Spróbuj użyć olejków eterycznych jako naturalnego sprayu. Te:

  • Pachnie dobrze i promuje czystość, ponieważ mogą kontrolować wzrost bakterii.

  Jak zrobić naturalny spray do much domowych : Te olejki eteryczne obejmują miętę, olejek z drzewa herbacianego, olejek pomarańczowy itp. Zmieszane z wodą mogą zabić muchy, jeśli się zbliżą.

Dezodorant:

1 szklanka wody

1 szklanka Avon Skin So Soft Bath Oil

2 szklanki octu

1 łyżka. Olej eukaliptusowy (znaleziony w sklepach ze zdrową żywnością)

Opcjonalnie: kilka łyżek oleju cytronelowego.

Spray w pokoju:

18 uncji (2 1/4 szklanki) białego octu

2 łyżki mydła do mycia naczyń

 • Użyj twardej książki. Twarda książka może dokładnie uderzać muchy domowe, ponieważ nie poruszają się zbyt wiele, ale upewnij się, że nie przywykłeś do książki. Można również użyć mokrej szmaty, ponieważ ma ona odpowiednią wagę. Możesz eksperymentować, a niektórzy mówią, że używaj plastikowych płytek, ale nigdy tak naprawdę nie próbowałem.

 • Twórz pułapki na muchy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Weź butelkę z wodą i przetnij ją na pół. Weź górną część lejka i połóż ją na dole. Możesz trzymać butelkę na górze, ale ja nie. Pomaga również umieszczenie roztworu cukru i octu, ale możesz użyć soków owocowych lub pop (około 5 łyżek stołowych), ponieważ działają one lepiej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Możesz wziąć słoik i włożyć do niego papierowy lejek. Dodaj również rozwiązanie, jak podano powyżej.

Obie te metody mogą wykorzystywać słodkie roztwory, które przyciągają muchy, lejki powstrzymują ucieczkę.


Dodatkowe informacje

Wieśniak:

Od użytkownika Josho na temat tworzenia mini-muchówek:

POTRZEBNE MATERIAŁY

1) drewniany pałeczek (możesz je zdobyć za darmo w chińskiej restauracji)

2) kwadrat tektury (około 4 „X5”)

3) taśma do dużych obciążeń

4) pinezka

KROKI:

1) weź karton i pokrój go na odpowiedni rozmiar

2) wykonać dziury w kartonie za pomocą pinezki (upewnij się, że jest dużo)

3.) przyklej pałeczkę do tyłu kartonowego kwadratu, upewniając się, że zaczynasz od tyłu i ciągle nagrywaj jednym paskiem Continuos.


19

Powodem, dla którego muchy są bardziej skuteczne niż magazynek, są dziury. Bardzo szybkie poruszanie gazetą, czasopismem lub innym płaskim przedmiotem w powietrzu tworzy bufor powietrza poruszający się przed przedmiotem, którym przesuwasz, co zrywa muchę z drogi.

Oprócz unikania powyższego, dziury w rozpylaczu muchowym pozwalają mu poruszać się szybciej, zwiększając w ten sposób szansę na uderzenie muchy.

Tak więc, jeśli chcesz zaimprowizować flyswat, polecam użycie dowolnego urządzenia, które ma otwory wystarczająco duże, aby przepuścić powietrze, ale niewystarczająco duże, aby przelecieć mucha.

Poleciłbym także zbliżenie ręki do siebie (poruszanie się powoli) przed uderzeniem. To daje lotowi mniej czasu na reakcję na ruch i zmniejsza szanse na ucieczkę.

Wreszcie, dla mniej aktywnego podejścia, możesz spróbować zabijać muchy bez ich obijania. Słoik z dżemem do połowy wypełniony cukrową wodą z wyciętymi otworami w wieczku zawsze działał dla mnie całkiem nieźle, lub istnieje wiele komercyjnych produktów, które przyciągają i chwytają muchy - na przykład na lepkim papierze.


5
To jest prawdziwy powód, dla którego tak trudno jest zabić muchę bez wody. Nie dlatego, że swatter porusza się tak szybko, ale z powodu wspomnianego „bufora powietrza”
hLk

3
Bufor powietrza tak naprawdę nie popycha muchy, po prostu ją czuje i reaguje na nią przez start.
apaul

17

Zwykle używam: złap muchę, a następnie wyrzuć ją przez okno (lub drzwi. Lub do pajęczej sieci. Lub rozwal ją na podłogę, jeśli czujesz się szczególnie zły).

Aby złapać muchę, używam opisanej tutaj metody 2 (części drugiej) .

To jest:

 1. Poczekaj, aż mucha wyląduje na płaskiej powierzchni
 2. Ustaw dłoń w odległości 20–100 cm wzdłuż powierzchni; upewnij się, że jest wolne miejsce na huśtawkę w kierunku muchy i poza nią
 3. Szybko machaj ręką, tak aby przesuwała się 1-5 cm nad muchą; upewnij się, że wykonujesz ruch chwytający palcami we właściwym miejscu

Istnieje duża szansa, że ​​mucha wyczuje zbliżającą się rękę i zdecyduje się odlecieć; jednak na początku wystartuje pionowo, więc w rzeczywistości będzie latać w zasięgu ręki. Ta metoda jest wystarczająco szybka, więc czas reakcji nie ma znaczenia: nie musisz na nic reagować. Tak więc tylko twoje mięśnie ograniczają prędkość i wydają się przyspieszać szybciej niż muchy.

Odległości, które podałem, różnią się znacznie; zależą od rodzaju muchy, jej nastroju i (a może przede wszystkim) temperatury otoczenia. Gdy jest zimno, możesz celowo zwolnić huśtawkę, aby mucha miała czas na ucieczkę.


1
Niezła odpowiedź! +1. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że zredagowałem twoje pytanie, aby ułatwić znalezienie rozwiązania na połączonej stronie; znalezienie go zajęło mi trochę czasu. Mam nadzieję, że zobaczymy się wokół LH :)
Shokhet

+1 to także moja metoda wyboru. Zawsze staram się kołysać w kierunku ich pleców, ponieważ mają tendencję do latania w górę i w oddali w linii prostej przed wykonaniem jakichkolwiek zwrotów
m0sa

14

Jestem raczej zaskoczony, że go jeszcze nie widziałem, więc dajcie mu szansę, zanim go wypiszecie: gumki . Najlepiej te szersze (1/4 "lub więcej).

Tak jak wracasz do szkoły podstawowej, przyciągając przyjaciół, pociągnij go z powrotem nad palcem i pozwól mu latać. W 100% szczerości łatwiej mi z tym pozbyć się much niż z prawdziwą falą wodną , zakładam , że możesz znaleźć to samo.

Celowanie jest bardzo łatwe, ponieważ zwykle można dostać się w stopę bez wystraszania ich, a ze względu na naturalną zgrabność zespołu wystarczy zbliżyć się względnie do celu, aby okaleczyć lub zabić muchę.

Plusy:

 • Nie zużywa zasobów (chyba że zerwiesz pasmo)
 • Tani
 • Bez chemikaliów i zapachów

Cons:

 • Może pozostawić małe rozmazy na ścianie / oknie
 • Niektórym może być trudno strzelać prosto

2
Czy możesz celować wystarczająco dobrze, aby było skuteczne? Jestem pod wrażeniem.
Shokhet

2
Tak, to właściwie nie jest zbyt trudne, dostajesz przyzwoitą szerokość z pasmem. Ponadto, gdy zespół się porusza, każda część, jeśli trafi w muchę, gwarantuje, że nie będzie mogła latać później :)
VP.

2
Nie zastrzelił gumką w latach , ale pamiętam, że zajęło dużo praktyki, aby być w połowie przyzwoity, a dokładność opisałeś (w tym czasie) wydawało się niemożliwe. Może powinienem zacząć ćwiczyć ponownie: P
Shokhet

@Shokhet Zauważyłem, że jeśli napinasz jedną stronę gumki mocniej niż druga, to daje to trochę „spin” i sprawia, że ​​jest bardziej dokładna.
Michael

Nie jest to najłatwiejszy sposób na trafienie w muchę, ale regularnie używam tej metody, aby dotrzeć do much w trudno dostępnych miejscach. Pamiętaj, że potrzebujesz większych , a nie małej wersji.
Maszt

10

Jedną rzeczą, która wydaje mi się, że działa z prawie każdym owadem, jest spray do mydła. Jak to działa, zaleca się 1 do 2 łyżek mydła w płynie na litr wody, ale po prostu usypiam. Zwykle dostaję spryskiwacz spustowy (taki, jakiego używają tylko Windex i inne środki czyszczące, kupuję je puste), wlewam do niego trochę wody i mydła i strzelam do każdego owada, który potrzebuje zabrać.

Główną wadą jest to, że jest to płyn, więc chcesz go używać tylko tam, gdzie nie będzie to stanowiło problemu (czasem też zmiażdży muchy, ale nie zabije ich natychmiast, więc może być konieczne zgniecenie ich po fakcie papierem ręcznik lub coś, jeśli nie użyłeś wystarczającej ilości mydła).

Zaletą opryskiwacza jest to, że możesz bawić się strumieniem - użyj szerszego strumienia, aby zmielić muchę, nie musząc być zbyt dokładnym, a następnie przejdź do węższego strumienia po utknięciu na podłodze, aby zwiększyć ilość wysyłanego mydła do tego. Dodatkowo rozpylasz mydło, abyś mógł jednocześnie czyścić i zabijać.

Przekonałem się, że takie podejście (mydła w sprayu) działa na prawie wszystkie owady - muchy, karaluchy, stonogi, robaki kapusty itp., Więc jest to dobre narzędzie, które można mieć w swoim arsenale.


2
Dobra odpowiedź, +1! Witamy w Lifehacks Stack Exchange :)
Shokhet

9

Fly catcheroo ™

Krok 1

Zdobądź szklankę do picia, mydło do mycia naczyń i ciepłą wodę. Dodaj odrobinę mydła do szklanki i napełnij poniżej góry ciepłą wodą.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok 2

Przekradnij się pod muchą, siedząc na suficie i powoli podnieś szybę, aby złapać muchę. Opcjonalnie skorzystaj z poniższego wyposażenia, jeśli masz problemy z pionem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok 3

???

Krok 4

Zysk.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

(To było około 1 minuty spacerowania po moim domu, łapanie much. To około 0,15 FPS (muchy na sekundę))

Pro Wskazówki

 • Zrób to wieczorem, kiedy mucha jest bardziej spokojna.
 • Zamknij okna / drzwi, aby więcej nie wchodziło.

1
Nie do końca rozumiem trzeci krok.
kenorb

Poczekaj i zobacz, jak zaczynają się brzydkie muchy.
Anthony Pham

1
@Petah, Czy „TM” to żart?
Pacerier

@ Cóż, Palerier, powiedzmy, że to nie jest zastrzeżony znak towarowy ®
Petah

woda musi być atrakcyjna dla muchy ... najczęstszą rzeczą jest piwo zmieszane z mydłem
dwilbank

7

Mam ekologiczny sposób na pozbycie się much, bez konieczności ich zabijania (możesz, jeśli chcesz).

 1. Poczekaj, aż mucha wyląduje na powierzchni
 2. Zbliż się do muchy
 3. Około 5-10 cm nad muchą szybko klaska * w dłonie
 4. Umyj ręce, aby oczyścić muchy! ;)

* Jeśli zwiniesz ręce, aby stworzyć małą miskę, nie zabijesz muchy i po prostu złap ją w pułapkę, co również nie pozostawi bałaganu na rękach i możesz pozwolić muchie przeżyć kolejny dzień. Możesz też rzucić go w sieć pająków i obserwować, jak zjada się żywcem ... Cokolwiek płynie łodzią!


6

Zawsze używa się pałeczek do łapania muchy. @darthnesscoveredthesky wspomina pałeczki w swoim zestawie, które są również świetne jako same narzędzia.

Problemem, jak wskazał @starsplusplus, jest opór powietrza. Pałeczki mogą być używane jako przydatne narzędzie o minimalnym oporze powietrza.

Pan Miyagi z Karate Kid łapie latające owady pałeczkami


1
To jest komentarz do innego postu, a nie odpowiedź
Zach Saucier

2
Nie zgadzam się. Pałeczki mają bardzo niską rezydencję powietrzną i okazały się być skutecznym sposobem łapania much. Nie był to jedynie komentarz do innego postu, ale miał być traktowany jako odpowiedź. google.com/…
Jason D.

1
Zgodzono się. W poprzedniej odpowiedzi wspomniano o użyciu pałeczek w ramach nowego narzędzia. Nic nie sugeruje używania „sposobu Miyagi”. Mimo to możesz przeformatować odpowiedź, aby wydawała się mniej komentarzy i bardziej przypominała odpowiedź.
Phlume

2
Uważam, że niewielki opór powietrza wytwarzany przez pałeczki może być wykorzystany do bezpośredniego przepływu powietrza i wpływania na przebieg lotu muchy. Jest to przydatne, jeśli chcesz uchwycić muchę na boki lub do góry nogami. Dobry sposób, aby uniknąć uszkodzenia skrzydeł lub nóg. Pamiętajcie, że przemoc prowadzi tylko do większej przemocy.
Misha R

1
@Pacerier, 層出不窮
Jason D.

6

Rakieta do tenisa elektrycznego - http://www.amazon.com/Battery-Operated-Tennis-Racket-Shaped/dp/B003U55W6Y

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nigdy więcej nie przegap muchy. Wykorzystuje prąd do zabijania latających robali.


1
A jeśli przypadkowo trafi na osobę ...
Anthony Pham

2
Działają one z różnymi warstwami siatki i musisz być w kontakcie z obiema warstwami, aby doznać szoku. Jeśli trafisz kogoś nim, są one zbyt duże, aby dotknąć obu warstw i są bezpieczne. Możesz się zszokować, wbijając pinky w siatkę, co zrani i pozostawi odrętwiały palec, ale nie spowoduje długoterminowych obrażeń. (Mówię z doświadczenia, wewnętrzny kondensator jest nadal naładowany nawet po zwolnieniu przycisku). Doskonale nadaje się na komary, daje satysfakcjonujący trzask, gdy się pojawi.
ErinGoBragh

5

Muchy mają maleńkie włoski, które są wrażliwe na najmniejsze zmiany ciśnienia powietrza. Gdy uderzysz ich dłonią, zmiana ciśnienia powietrza ostrzeże ich i polecą w przeciwnym kierunku.

Jedynym sposobem na skuteczne zabicie ich rękami jest zmieszanie ich z dwóch stron jednocześnie. Powoli ułóż dłonie po obu stronach, tuż nad miejscem spoczynku. Lekko ułóż dłonie i wykonaj ruch klaszczący tuż nad nimi. Lecą prosto w twoje ręce, a ty albo złapiesz je, albo zabijesz.


5

Moją wybraną bronią jest ścierka do naczyń. Prosty, zawsze dostępny (możesz użyć dowolnego wystarczająco lekkiego ręcznika).

Chwyć jeden róg prawą ręką, nie przekręcaj go, ale pozwól mu się zawiesić. Przełóż go nad i za prawym ramieniem, a drugą ręką chwyć drugi koniec. Kiedy chcesz uderzyć, pociągnij mocno za oba końce i puść lewą rękę, uwalniając szybki ruch bicia. Whack!

Silniejsze muchy nie umrą z powodu samego trafienia, ale masz kilka sekund na nadepnięcie na nich, gdy są oszołomione.


4

To wypróbowana metoda:

Weź papier i nałóż olej na obie strony papieru

W jednym rogu zawiąż nić, a następnie zawiąż papier w pobliżu lampki lub dowolnej żarówki.

Muchy przyciągają jasne światło.

Wyłącz wszystkie światła oprócz jednego.

Zauważysz muchy przyklejone do papieru.


4

Jeszcze inna metoda; dla kompletności, ponieważ nie widziałem tego w innych odpowiedziach.

Delikatnie dmuchnij powietrzem w locie. Wówczas łatwiej jest go naciągnąć ręcznie.

Wystarczy użyć płuc i jamy ustnej, aby delikatny wiatr był wystarczająco silny, aby mucha mocno złapała powierzchnię, aby uniknąć porwania przez wiatr. Te same chwytające mechanizmy, których używają do siedzenia do góry nogami, służą do trzymania się mocno powierzchni w wietrzny dzień. Ale tylna strona (w locie) jest opóźnionym startem, ponieważ musi stracić przyczepność, aby uciec.


4

Dziwi mnie, że poniższe propozycje nie zostały jeszcze zaproponowane. W rzeczywistości nie potrzebujesz żadnych przedmiotów. Tylko twoje ręce.

Ale aby zrozumieć, dlaczego ta technika działa, musimy wiedzieć coś o muchach. Jak wspomniano wcześniej, muchy mają prawie 360 ​​stopni widzenia, więc zobaczą, jak nadchodzisz. ale mają jeden duży problem: mogą się skoncentrować tylko na dwóch rzeczach .

Wiedząc o tym, możesz powoli zbliżać się do muchy od tyłu z preferowaną dłonią i rozłożonymi palcami wskazującymi i serdecznymi. Drugim palcem drugiej ręki odsuwasz środkowy palec. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

zamień rękę w maszynę do zabijania much

Dotykając palcem wskazującym i serdecznym powierzchni, poruszasz się w kierunku muchy. Koncentruje się na tych dwóch palcach i nie zauważy twojego środkowego palca. Poruszaj ręką bardzo powoli, aby nie przestraszyć muchy. Kiedy mucha znajduje się tuż pod środkowym palcem, czas zabić. Po prostu oderwij palec odciągając środkowy palec - zatrzaśnie się i zmiażdży muchę.

Ty dostaniesz brudnego palca , choć. Ale gdy zbliża się wystarczająco powoli, ta technika działa za każdym razem .

Takie podejście ma jednak jedną wadę. To tylko działa dobrze na powierzchniach płaskich na tyle duży, aby zmieścić palce obok locie.

Używam tego za każdym razem, gdy mucha ląduje na moim biurku lub gdzieś w pobliżu. Właściwie wolę używać rąk niż uderzać magazynkiem, ponieważ fala uderzeniowa ruchomego magazynka może po prostu zdmuchnąć muchę.


1
Uwielbiam tutaj argument tautologiczny. „Przy zbliżaniu się wystarczająco powoli ta technika działa za każdym razem”. Hej, to nie zadziałało - wtedy nie podszedłeś wystarczająco wolno!
candied_orange

3

Po prostu zwijam kawałek materiału (koszula, ręcznik, szalik) i zaczynam go kołysać. Jest to w zasadzie jak mucha, ale o wiele bardziej skuteczne


2

Moim ulubionym sposobem na zabicie muchy jest pistolet solny. (Google te słowa, a zobaczysz, jak to wygląda.) Wygląda jak zabawkowa strzelba lub karabin. Podnosisz go, a gdy pociągniesz za spust, w locie wystrzeliwuje niewielką ilość soli. Jednakże, jeśli nie masz rozprysku muchy, możesz także nie mieć pistoletu muchowego.

Niezależnie od tego, jak zabijesz muchę, jedną rzeczą, która może pomóc, jest natychmiastowe zamknięcie drzwi dowolnego pomieszczenia, w którym się znajdujesz. Ograniczenie miejsca, w którym może lecieć mucha, pozwoli ci zabić łatwiej. Pomocne jest również, jeśli możesz wtargnąć do innego pokoju, aby wybrać pokój o jaśniejszych kolorach. Bardzo trudno jest zobaczyć muchę na ciemnym tle. Przy zamkniętych drzwiach i wyraźnym widoku muchy możesz być w stanie poszukać czegoś, w co można by trafić, czy to butem, zwiniętą gazetą, czy czymkolwiek innym. Jeśli masz ochotę na przygodę, spróbuj zabić go rękami, albo klaszcząc w dłonie, gdy leci między nimi, albo uderzając go z powietrza, aby ogłuszyć, a następnie wykończ go, zanim wyzdrowieje.

Jeśli mucha znajduje się na czymś, czego nie chcesz uszkodzić (na przykład wazonie lub bibelocie), spróbuj podnieść przedmiot od tyłu, a następnie przesunąć go w kierunku dłoni. Ostatnio zabiłem taką muchę. Mucha nie wyczuje ruchu ręki tak łatwo, jak ręka się nie porusza.


Wszystko, co mogłem powiedzieć, to „ciekawe!” kiedy przeczytałem twoje rozwiązanie, było to całkiem fajne :) Ale kiedy powiedziałeś „(Google te słowa, a zobaczysz, jak to wygląda).” „Trochę się skrzywiłem, ale nie ważne;) Jeśli dodasz witrynę lub zdjęcie, a może nawet sposób na zrobienie jednego z tych „rzeczy”, które byłyby niesamowite. :) Ponieważ Life Hack ma być alternatywą, a sugestie produktu są niezadowolone :( Witaj w Life Hacks Stack Exchange i dziękuję za Twój wkład :)
Pobrecita

@ darthnesscoveredthesky tak, byłem trochę niezdecydowany, aby umieścić coś więcej niż sugestię dla google, ponieważ nie chciałem, aby była to sugestia produktu. pozostałe wskazówki w odpowiedzi to głównie rzeczy, które uważam za przydatne, gdy nie mam nic do zabicia muchy (z wyjątkiem zamykania drzwi; nie chcę latać, aby uciec, gdy idę znaleźć pistolet do zabicia it with;)
Michael

1

Łapię je ręcznie. Po prostu poczekaj, aż wylądują, a następnie powoli podnieś rękę za nimi (lub z przodu. Nie ma znaczenia, pod warunkiem, że jesteś bardzo wolny). Przygotuj rękę do zamknięcia / złapania, a następnie poruszaj się jak błyskawica! Nie musisz ich zabijać, po prostu przenieś je z powrotem na zewnątrz (i umyj ręce)!


1
Twoje ręce będą brudne
Sarge Borsch

@SargeBorsch Który nie oznacza dyskwalifikacji lub powinien zostać wymieniony jako taki w samym pytaniu.
Maszt

1

Jeśli masz trochę czasu i przebywasz na dość małej przestrzeni, istnieje technika, która znacznie ułatwi złapanie (lub zabicie) muchy.

Najpierw trochę tła. Substancja zwana trifosforanem adenozyny (ATP) jest wymagana do skurczu mięśni. Kiedy włókno mięśniowe kurczy się, zużywa niewielką ilość ATP ze swojego zbiornika. Uzupełnienie zbiornika zajmuje trochę czasu, więc duża aktywność mięśni wyczerpuje zbiornik i utrudni jego skurcz. Dzieje się tak w twoich mięśniach, a co ważniejsze, w mięśniach skrzydeł muchy.

Chodzi więc o to, aby latać tak długo, aż mucha zużyje tak dużo ATP, że po prostu nie będzie w stanie zareagować na nawet najwolniejszą próbę uderzenia.

To, co próbuję zrobić, to przenieść muchę do małego pokoju w domu (łazienki działają najlepiej), często używając sztuczki „ włączania pojedynczego światła” wspomnianej w odpowiedzi @ Mooseman . Potem za każdym razem, gdy ląduje mucha, macham na nią zwiniętą gazetą (lub czymkolwiek), aby ją zaalarmować i utrzymać w powietrzu. Z czasem mucha reaguje coraz wolniej na to prześladowanie. Po kilku minutach mogę bez problemu stukać muchę wybraną bronią.


Fajnie, właśnie szukałem, czy ta odpowiedź została już opublikowana, ponieważ robię to również.
Exeleration-G

0

W Iraku dostawaliśmy mnóstwo much. Jeśli zaczekasz, aż wyląduje i pionowa powierzchnia, weź zapalniczkę, która jest podniesiona na wysokość. Następnie zapal zapalniczkę, a ona natychmiast usmaży muchę. Zastanawiam się nad opatentowaniem tego pomysłu, małej zapalniczki z dużym płomieniem, i nazywam to Fly Fry, potrzebuję tylko kilku inwestorów.


Lol, spróbuj także Bug-a-Salt
QuyNguyen2013

Wariant: jaśniejszy i łatwopalny lakier do włosów. Masz mini-miotacz ognia.
BrettFromLA

0

Jakie masz sandały? Birkenstocks działają świetnie. Chwyć go za pasek na palce i rozsuń. Włóż w to nadgarstek. Spróbuj machnąć nim tam, gdzie poleci mucha, zamiast tam, gdzie aktualnie jest mucha. Uderzenie rzuca go przez pokój i ogłusza go lub zabija.

Rozwiązanie premiowe: czy masz tendencje pugilistyczne? Po miesiącu lub dwóch treningach bokserskich odkryłem, że potrafię złapać komary w ręce, wykonując ruchy pięścią / chwytaniem. Jestem pewien, że to samo działa na muchy, ale zawsze próbuję popełnić insektycyd w sposób, który pozostawia na moich rękach trochę krwi.


0

Moja dziewczyna pozostawiła otwarte drzwi przesuwne w zeszłym tygodniu i mamy tyle much w naszej sypialni, że to było szalone. Właśnie wziąłem miskę, włożyłem do niej ciepłą wodę i łyżkę melasy i tryskałem mydłem do naczyń. Następnego ranka złapałem prawie każdą muchę. Z mojej strony nie ma żadnej pracy. Jedna uwaga, możesz użyć miodu zamiast melasy, ale z melasą płyn jest czarny i nie widzisz wszystkich martwych much, dopóki ich nie wylejesz.

Dla tych, którzy są ciekawi, cukier przyciąga muchy do wody, a z tego, co rozumiem, mydło do naczyń sprawia, że ​​muchy nie mogą wylądować na powierzchni wody, a następnie odlecieć. „Wpadają” i topią się. (biedni mali chłopcy).


Mogę zaświadczyć, że piwo też działa dobrze.
dwilbank

0

Brzmi to naprawdę dziwnie, ale działa. Przypadkowo opuściłem pokrywkę słoika na ogórki po tym, jak podałem moim dzieciom ostatnie dwa ogórki. Gdy około godziny później zobaczyłem słoik, w occie były martwe 3 muchy.


0

Gumka recepturka. Byłem chłopcem z papieru i zawsze miałem papierowe gumki. Przerwij pętlę. Po wylądowaniu uderzaj z odległości około 8 cali. W szkole czekałem, aż wylądują na biurku i za każdym razem zdobędą.


0

Użyj odkurzacza bez worka filtrującego .

Włącz odkurzacz i wskaż muchę. Próżnia go wciągnie, a mucha umrze podczas przechodzenia przez wewnętrzny wentylator.

Jednak zbyt okrutne (i głośne). > = /


Jeśli jest to poważna odpowiedź, podaj szczegółowe informacje o tym, jak „używać odkurzacza bez worka filtrującego”.
Adam Zuckerman,

-2

Poczekaj, aż wyląduje mucha, a następnie uderz w nią rękami. Kiedy ręce zaczną się poruszać, mucha wystartuje pionowo i znajdzie się między dłońmi.


1
Witamy w Lifehacks, Alexei. Twoja odpowiedź powiela informacje, które zostały już wspomniane w kilku odpowiedziach, w szczególności w głosowaniu najczęściej wybieranym . Nie jest to dokładnie problem, ale być może mógłbyś dodać więcej wyjaśnień do swojej odpowiedzi, aby zwiększyć jej wartość tutaj?
Shokhet

-2

Czy masz fan Byłoby to wspaniałe narzędzie do ich zabicia. Jak wiecie, fani uderzają przednią stroną, ale tylna strona będzie ssać i (miejmy nadzieję) pokroić muchę na kawałki. Mucha jest dość małą rzeczą, więc wątpię, aby zadała i zniszczyła twojego wentylatora.

Będą też działać wszelkiego rodzaju drążki z napędem silnikowym.

Byłby to przykład takiego kija, ale jest dość prosty do zrobienia z klocków lego :)

źródło

A mini odkurzacze też by działały (np. W samochodach). Oczywiście normalne odkurzacze też by działały, ale nie sądzę, że łatwo jest ścigać muchę dużymi.

Innym sposobem (może nie tak wydajnym) - spróbuj napełnić niektóre butelki z rozpylaczem wodą. Następnie spryskaj muchę wodą (nie zaleca się robienia tego w pobliżu niektórych technik: D).


3
Czy próbowałeś zabić muchę za pomocą wentylatora? Myślę, że byłoby to bardzo trudne
Zach Saucier

@Zach Wiem, że mój fan potrafi bardzo dobrze ssać włosy tylną stroną: D, więc jest całkiem możliwe, że ssą muchę (powinno być gdzieś w pobliżu).
nicael

Nie sądzę, żeby to działało, chociaż nigdy nie próbowałem.
Shokhet

Na Florydzie mamy roczną plagę Lovebugs, a fani są naprawdę dość skuteczni w ich zabijaniu, ale robi to naprawdę okropny bałagan, rozpylając wszędzie posiekane robaki ... Chociaż myślę, że to naprawdę działa, ponieważ błędy są połączone i to ogranicza ich zdolność latania.
apaul

-2

Korzystałem z tych niesolonych pistoletów w młodości. http://www.amazon.com/Martin-Paul-100-75-Flyshooter-Original/dp/B0001UZUW2

i ostatnio zamówiłem więcej do samochodu.

Pistolety solne są ładne, ale przypuszczam, że wszędzie zostawiają sól.


Proszę przeczytać pozostałe odpowiedzi przed udzieleniem odpowiedzi, aby uniknąć duplikatów, które w tym przypadku są obecne w odpowiedzi Michaela (od 3 stycznia). Jak powiedział Shokhet, nie jest to dokładnie problem, ale jeśli masz coś nowego do dodania, co zwiększyłoby wartość tej odpowiedzi, zrób to. Jeśli nie, uważa się, że lepszą praktyką jest głosowanie (i / lub komentowanie) odpowiedzi o tej samej treści.
holroy

Proszę przeczytać mój link przed oddaniem głosu, aby uniknąć zdyskredytowania nowej i wartościowej odpowiedzi.
dwilbank

Jeśli link zawierał coś cennego, powinieneś go zacytować, aby nie była to tylko odpowiedź na link. Ponadto link jest rekomendacją produktu, również niekorzystną. I jak powiedziano wcześniej, pistolet solny został zalecony w innej odpowiedzi.
holroy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.