Gdzie położyć używane, ale nadające się do użytku ubrania (inaczej alternatywa dla „The Chair”)


167

Wszyscy znamy Krzesło. Krzesło, w którym ubrania są wystarczająco czyste, aby nie wchodzić do prania, ale niewystarczające, aby wrócić do szafy. Krzesło, które wygląda tak:

fotka

Istnieje, ponieważ planujesz ponownie nosić te ubrania w najbliższej przyszłości, więc chcesz, aby były łatwo dostępne. I nie chcesz mieszać ich ze 100% czystą, złożoną i wyprasowaną odzieżą w szafie.

Ale pod względem estetycznym nie jest to satysfakcjonujące. Czy jest lepsza alternatywa? Gdzie umieścić używane, ale wciąż użyteczne ubrania, aby były łatwo dostępne i ukryte, a przynajmniej nie wyglądały na bałagan?


41
Używasz krzesła !? Mój po prostu idź na podłogę ...
geometrikal

3
Z powrotem w szafie.
djechlin

11
Z pewnością nikt nie składa takich koszul, żeby można je było rzucić na krzesło ...?
Shadow

5
Nie mam wystarczającej liczby przedstawicieli, aby odpowiedzieć, i zazwyczaj jest to dla garniturów i Brytyjczyków, ale co powiesz na kamerdynera: wayfair.com/furniture/sb1/… . (Nie jestem związany z Wayfair, btw. :)
hBrent

8
Moja żona chciałaby przekazać wam klątwy za potwierdzenie moich metod przechowywania ubrań. Dzięki!
palswim

Odpowiedzi:


74

Używam panelu bocznego IVAR z IKEA (podobnie zrobi to na przykład mała drabina lub samemu przykręcisz kilka drewnianych prętów). Oprzyj się o ścianę pod niewielkim kątem i przerzuć ubrania nad poziomymi prętami. Gotowy.

Stoi prawie całkowicie płasko przy ścianie, jeśli go nie używasz, jest w różnych rozmiarach, jest tani i większość ludzi, którzy widzieli go w moim pokoju, sądziło, że wygląda całkiem fajnie.

Jeśli naprawdę chcesz to ukryć, zwykle pasuje całkiem dobrze za drzwiami.

IVAR


4
To jest świetne. Nawet w pewnym sensie robi porządek z bałaganu, ponieważ jest celowo skonfigurowany do tej funkcji, w przeciwieństwie do krzesła.
Neinstein

21
@Carl, jeśli używanie produktu, który w 100% nie jest przeznaczony do użycia w ten sposób (powinieneś zbudować z niego półkę), nie jest hackem ratunkowym, nie wiem co to jest.
Laura

2
„Uwolnij mnie od szwedzkich mebli”.
cokolwiek

3
Uważam, że jest to o wiele bardziej przydatne niż zaakceptowana odpowiedź otomana na przechowywanie. Dzięki tej metodzie ubrania mogą zwisać swobodnie i przewietrzać, a włożenie ich do jakiegoś pojemnika zatrzyma bakterie i dusi je razem.
Darren,

2
„Jeśli go nie użyjesz ...” Zabawny facet!
Beejamin

35

Na tę okazję zawsze instaluję wieszak lub haczyk w pralni . Świetnie nadają się do wieszania wilgotnych ręczników, których użyjesz ponownie, jeśli nadarzy się okazja, lub tej nieciekawej koszuli, którą właśnie wrzuciłeś, by pobiec do sklepu spożywczego na rogu… ale wydaje się, że marnowanie czasu na wrzucenie prania jest konieczne to znowu wkrótce.

Zaletą korzystania z miejsca do prania jest to, że przypomina ci o praniu tych rzeczy, jeśli nie będziesz ich ponownie potrzebować, i daje ci coś do uzupełnienia prania, jeśli chcesz załadować, ale nie masz wystarczająco dużo rzeczy, aby uzasadnić uruchomienie pełnego cyklu.


1
Praktyczny i ładnie wyglądający pomysł, a także świetny sposób na wypełnienie przestrzeni nad maszynami, jeśli masz taką. Naprawdę to lubie.
Neinstein

33

Możesz użyć wieszaka do wieszania ubrań wewnątrz drzwi szafy. Robię to samo z moją dwiema szafami. Możesz użyć obu drzwi w zależności od potrzeb.

Możesz kupić tego rodzaju uchwyt ścienny, który łatwo zdjąć z szafy.

Łatwo zdejmowany uchwyt ścienny 1 Łatwo zdejmowany uchwyt ścienny 2

Jeśli chcesz na stałe użyć uchwytu ściennego, użyj tego rodzaju uchwytów ściennych.

stały uchwyt ścienny

Poniższy obrazek pokazuje, jak używać uchwytu ściennego w szafie. Możesz użyć obu drzwi w zależności od potrzeb.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli używasz szafy poziomej lub twoja szafa ma przesuwane drzwi, możesz użyć składanej szafy, która zajmuje mniej miejsca. Jeśli nie chcesz używać, możesz go łatwo złożyć i umieścić w dowolnym miejscu. Składana szafa jest dostępna w różnych wersjach i rozmiarach, które możesz wybrać w zależności od potrzeb. Składana szafa wygląda pięknie, a wszystkie ubrania są w niej schowane.

Składana szafa ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że jeśli gość przyjdzie do domu i masz mniej miejsca na ubranie gościa, to po prostu otworzysz składaną szafę i gotowe.

składana szafa


2
+1, to naprawdę świetny pomysł. Niestety nie jest to dla mnie rozwiązanie, ponieważ moja garderoba jest „pozioma”, tzn. Wszystkie czyste ubrania składam na półkach. Na drzwiach nie ma miejsca na zawieszoną odzież.
Neinstein

1
Składana szafa to dla mnie trochę przesada, ponieważ mój pokój jest raczej mały. Odpowiedź mvuajua jest dla mnie bardziej odpowiednia, ale naprawdę podoba mi się twój pomysł na hak i wiele osób zgadza się na podstawie twojego głosu.
Neinstein

1
@Neinstein Haczyki mogą również przechodzić z tyłu drzwi sypialni lub - jeśli masz - prywatną łazienkę.
Engineer Toast

4
@ Carl Jaki jest dokładnie twój problem z tą (i drugą) odpowiedzią? Nie „poparł” żadnego konkretnego produktu i dał dobrą odpowiedź na pytanie. Jeśli hack życia korzysta z dowolnego przedmiotu dostępnego w sklepach, czy automatycznie masz z tym problem?
Neinstein

2
@Carl Twój głos należy oczywiście do Ciebie, ale czy wiesz, że możesz kupić suszarkę do włosów, aby poluzować zamarznięty zamek samochodowy? Ta sama koncepcja <wink>
Robert Cartaino

29

W tym celu używam otomana do przechowywania w mojej sypialni, coś takiego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj Pic kredyt Walmart

Pokrywa pozostaje przez większość czasu wyłączona i zwykle nie mam nic przeciwko, że jest otwarta.
Jeśli mam gości, mogę z łatwością zakryć pokrywkę, a wtedy to tylko otomana.
Nie wygląda jak pranie i w razie potrzeby działa jako dodatkowe miejsce do siedzenia.
Uważam, że rozmiar jest wystarczająco duży, aby zmieścić moje ubrania pomiędzy, ale wystarczająco mały, aby (1) nie zajmować zbyt dużo miejsca i (2) zmusić mnie do nie umieszczenia w nim całej garderoby.


13
Wolę, aby moje lekko używane ubrania były w stanie oddychać. Wygląda to nieco zbyt hermetycznie, z możliwością śmierdzenia.
Floris

1
@Floris Zazwyczaj zostawiam pudełko otwarte. Jest objęty tylko wtedy, gdy mam gości. Używam tej metody od lat i nigdy nie miałem problemów z zapachem!

Ten rodzaj pokonuje cel krzesła. Ponieważ krzesło pozwala na układanie ubrań bez zmarszczek, a mimo to, jak czyste sądzisz, że ubrania R włożenie ich do pudełka nie jest dobrym pomysłem na zużyte ubrania. Podczas gdy krzesło oferuje powietrze, postawiło to sytuację
Himarm

@Himarm pytanie określone ukryte jako kryterium. W każdym razie, gdy tylko stos ubrań stanie się znaczący (2 koszule ułożone jeden na drugim lub więcej, itd.), Dolna nie będzie emitowana, bez względu na to, co jest na ubraniu. To jest tylko do tymczasowego przechowywania. Istnieje wiele innych odpowiedzi do wyboru w zależności od potrzeb związanych z odzieżą.

18

Używam drzewa z ubraniami w rogu mojej sypialni. Można go również nazwać płaszczem lub wieszakiem.

Myślę, że wciąż jest tak brzydki jak „krzesło”, ale zajmuje mniej miejsca.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Tego używamy. Pozwala wieszać ubrania w większym stopniu niż krzesło i zapewnia pewną organizację.
MPW

14

Włożyłem zużyty raz, ale nie brudny tył do szafy, ale zmieniam kierunek wieszaków, aby można je było natychmiast zidentyfikować jako „w połowie drogi”. Skierowanie do przodu vs. do tyłu.pozycje wieszaków na ubrania

Ponadto lewa połowa garderoby jest „zarezerwowana” dla tych artykułów. Raz noszone bluzy, swetry i składane ubrania wierzchnie znajdują się na półce nad wiszącymi ubraniami.

Świeże rzeczy wchodzą do szafy po prawej stronie i przesuwają się w lewo na drodze do czyszczenia.

Kombinezony, które były noszone raz (lub dwa razy), są „gąbkowane i prasowane” między „praniem na sucho”. Jest to mniej odporna na zużycie obróbka strukturalnego zużycia zewnętrznego.

Spowiedź: Mam też i „używam” „krzesła”.


Zdjęcie byłoby miło zilustrować.
Nofel

11

Haki do drzwi

Używam haków do drzwi. Są one podobne do tych naściennych, ale nie wymagają wiercenia i mogą wytrzymać większy ciężar niż wersja lepka.

Występują w różnych kształtach i rozmiarach, od prostego kształtu S (po lewej) do pełnych wieszaków (po prawej)

hak jednodrzwiowy wieszak na drzwi


9

Mam kosz na pranie, który trzymam obok brudnych koszy na pranie specjalnie do tego przeznaczonych (mały po lewej, poniżej). Jest to również wygodne miejsce do zrzucania ubrań zamiast podłogi, kiedy jestem zbyt zmęczony, aby poradzić sobie z odkładaniem go podczas rozbierania się, więc zewnętrzne warstwy często kończą się tam na dzień lub dwa. Ilekroć robię pranie (lub czasami wcześniej, gdy zaczyna się przelewać i wygląda niechlujnie), przechodzę przez to i wszystko, co tam pozostało, albo dodaje się do prania, jeśli jest faktycznie brudne (ubrania polowe / treningowe / ogrodnicze itp.), Lub wieszane z powrotem w szafie, jeśli naprawdę nie jest wystarczająco brudny, aby się martwić (zwykle swetry, dżinsy itp.).

kosze na pranie


3
Jest to bardzo podobne do istniejących odpowiedzi, ale IMO wciąż dodaje nową opcję do danego problemu. Zwłaszcza zdjęcie pokazuje, jak Twoje rozwiązanie pasuje do czystych i brudnych rzeczy i wygląda dobrze. Zapewnia również leniwą, ale schludną opcję szybkiego usuwania ubrań pod koniec wyczerpującego dnia.
Flint

Zwykłem to robić, tyle że stosowałem torbę / worek na zużyte, ale wciąż dobre ubrania, a potem na brudne.
Lyndon White,

7

Kiedy pierwszy raz spotkałem faceta, który jest teraz jednostką małżeńską, nie miał wiele mebli.

W sypialni miał łóżko i drabinę. Używał drabiny jako szafy, dopóki nie dostał prawdziwej szafki. W rzeczywistości drabinka drabinkowa jest bardzo przydatna. Przypiął do niej pochodnię jako lampkę nocną.

I oczywiście drabina schodkowa czasami podwaja się.


Na pierwszy rzut oka wygląda to jak duplikat mvuajua'sodpowiedzi . Ale +1 za „drabinę czasami podwaja się jako drabina”
Flint

5

Nie jest to szczególnie dyskretne, ale jest ładniejsze niż Krzesło i zapewnia doskonałą wentylację ubrań. Użyłem go, gdy byłem w college'u na Wczorajsze ubrania, które można rzucić, jeśli istnieje alarm przeciwpożarowy.

  1. Zdobądź zestaw 6 sześcianów z siatki drucianej (takich, które składają się z płaskich paneli z siatki i plastikowych łączników narożnych i są sprzedawane studentom w pokojach wieloosobowych).
  2. Zamontuj je od 2 szerokości na 3 wysokości, aby najwyższe sekcje były otwarte u góry zamiast z przodu.

Zapewnia to cztery możliwe krawędzie do układania przedmiotów i 6 półek, na których można układać mniejsze.

(Brak zdjęcia kostek, ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniego licencjonowanego i w tej chwili nie mam żadnego).


Skąd wziąć te kostki z siatki?
Trajan Espelien

@TrajanEspelien To będzie regionalne, ale spodziewam się, że zobaczę je w dużym sklepie, szczególnie w sezonie „powrót do szkoły”.
Kevin Reid

4

Prawda jest taka, że ​​jeśli twoje ubrania nie są wystarczająco czyste, aby wrócić do garderoby, naprawdę muszą iść do prania, a nie na krześle, aby je ponownie założyć.

Jeśli ich ostrzegasz, a nawet są lekko śmierdzące lub brudne, to naprawdę nie chcesz ich ponownie nosić, prawda? Więc umyj je!

Z drugiej strony, jeśli nie są żadną z tych rzeczy, nie skażą innych rzeczy, jeśli wrócą z czystymi rzeczami, więc zrób to. Naprawdę dobrze jest włożyć zużyte, ale czyste rzeczy z powrotem do bębna.

Podobnie, jeśli twoje ubrania są zbyt pogniecione, aby powrócić z czystymi rzeczami, są zbyt pogniecione, aby je nosić, więc naciśnij je ponownie przed ponownym włożeniem.

Teraz możesz argumentować, że niektóre ubrania nigdy nie będą prane zgodnie z tą zasadą. W praktyce tak się nie dzieje; wiesz, kiedy ubrania wymagają prania.

Zrezygnowałem z własnego krzesła około 2 lata temu i mogę zaświadczyć, że metoda prania lub garderoby sprawdza się w praktyce.

Podsumowując, powiedziałbym, że twoim wyzwaniem nie jest znalezienie innego miejsca spoczynku dla na wpół zużytych ubrań, ale dostrzeżenie problemu inaczej. Ubrania wracają do szafy lub idą do prania. Naprawdę nie ma środkowej płaszczyzny.


8
Myślę, że to naprawdę zależy od tego, jak aktywna jest dana osoba. Jest to dla mnie zdecydowanie środek, zwykle mam „ubrania wewnętrzne” i „ubrania zewnętrzne”. Noszę ubrania wewnętrzne tylko w domu, kiedy jestem czysty, więc ubrania wewnętrzne nie brudzą się tak szybko. W zdecydowanej większości przypadków ubrania wewnętrzne znajdują się pomiędzy nimi. Wolałbym oddzielić obecny zestaw, aby nosić go wiele razy, a następnie umyć go, zamiast wkładać go z innymi ubraniami i pamiętać o stanie ich wszystkich.

4
A jeśli masz jakieś ubrania, które wkładasz i zamierzasz robić rzeczy „na zewnątrz”, ale rozprasza Cię najnowszy Netflix, prawdopodobnie nie masz nic przeciwko ponownym założeniu ubrań przed pójściem do koszenia trawnika. To nie jest tak, że potrzebujesz najczystszych ubrań, aby się ubrudzić i spocić.
Wayne Werner

4

Bardziej pasuje do męskiej i bardziej formalnej garderoby, ale dobrą alternatywą jest prasa do spodni. Zazwyczaj mają wieszak na kurtkę i koszulę, jeśli chcesz (chociaż jeśli możesz zarezerwować część szafy na koszule, lepiej je przewietrzyć). Corby to jeden ze znanych producentów, choć dostępne są podróbki, które mogę ręczyć za jakość oryginału (i brak jakości przynajmniej jednego podróbki). Jest zegar i prasa zapewnia ciepło elektryczne do spodni, dzięki czemu masz świeżo wyprasowane spodnie rano.

prasa do spodni corby0

Świetnym włamaniem do życia w tej sytuacji jest ustawienie rzeczy tak, aby twoje ubrania miały miejsce, w którym nie ma już krzesła. Sposób, w jaki na to patrzę, jest następujący: poplamione ubrania, które mogę prać na miejscu, a jeśli ubrania śmierdzą przede wszystkim, zdecydowanie nie chcę ich nosić, dopóki nie zostaną wyprane. Więc zmywam wszystko plamą i w tym momencie nie mogę odróżnić od czystych ubrań, więc wykorzystuję to, aby ubrania można było odłożyć z powrotem z czystymi ubraniami.

Zmarszczki stanowią problem, a ponieważ żelazo to zbyt dużo pracy, kolejnym wielkim hackem ratunkowym jest użycie ręcznego urządzenia do gotowania na parze, które jest łatwe do przechowywania i obsługi oraz działa równie dobrze. Znów w tym momencie ubrania osiągnęły stan, w którym mogły wejść do garderoby bez zamieszania i brzydoty.

Odkryłem, że ten system to naprawdę ogromna poprawa stanu mojego pokoju i mojej garderoby, ponieważ jest to podejście typu backdoor do unikania posiadania innej kategorii pamięci, z którą trudno było mi się naprawdę dobrze wywiązać. Dodatkowo zawsze mam więcej dobrych ubrań i muszę prać mniej, ponieważ znalazłem sposób na utrzymanie ubrań w stanie czystym i bez zmarszczek.

Mam nadzieję że to pomoże.


0

W tym celu używam suszarki do tkanin.

  • Ma dużo miejsca i zajmuje mało miejsca.
  • Ubrania są wentylowane.
  • Możesz go również użyć, częściowo lub całkowicie, do suszenia ubrań
  • Jeśli przyjmujesz gości, wygląda ładniej niż Krzesło.


Po prostu wybierz model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.