Jak mogę zaciemnić jasną sypialnię w nocy?


65

Jestem na uniwersytecie i po raz pierwszy mieszkam w mieście. Jestem tak przyzwyczajony do posiadania całkowicie ciemnej sypialni, a teraz moja sypialnia jest zawsze tak jasna od świateł, że w ogóle nie mogę spać.

Mieszkam w rezydencji, więc nie wolno mi po prostu zakładać zasłon ani nic robić w oknach.

Również koszt jest ogromnym czynnikiem, ponieważ próbuję zapłacić za naukę


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Robert Cartaino

Odpowiedzi:


70

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i wybrać najłatwiejszą drogę, kupiłbym maskę do spania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wiele lat temu pracowałem na nocnej zmianie przez kilka lat i nie mogłem znaleźć żadnej zasłony, która naprawdę sprawiałaby wrażenie „nocy”. To jedyna rzecz, która działała dla mnie. Dostosowanie może potrwać kilka nocy, ale jest ich tak wiele, że jestem pewien, że znajdziesz taki, który ci się spodoba. Nawet dzisiaj, gdy pracuję na zwykłej zmianie dziennej, nadal noszę jedną w nocy, ponieważ jestem przyzwyczajony do tego.


@ GC13 Jeśli masz inną sugestię, opublikuj ją poniżej. Nowe odpowiedzi nie powinny być dodawane do komentarzy.
Robert Cartaino

3
Możesz nawet użyć złożonej koszulki, aby uzyskać wersję tego rozwiązania za zerową cenę. Jeśli jesteś dość niesmacznym snem, pozostaje zaskakująco dobrze.
peterG

19
Kolejna oszałamiająca sesja pytań i odpowiedzi dzięki uprzejmości Lifehacks.
Captain Obvious

1
Rozdają je za darmo w niektórych liniach lotniczych - mam takie z linii Cathay Pacific i Etiopii, więc może warto zapytać krewnych itp., Jeśli mają gdzieś jedną w szufladzie.
Spehro Pefhany

1
+1 kocham cienie do powiek. używam ich, chociaż mam również zasłony zaciemniające, które działają dobrze. Potrzebuję absolutnej ciemności do snu, a cienie do powiek działają bardzo dobrze. zalecam wykonanie jednego z czystego jedwabiu.
ell

53

Kiedy byłem dzieckiem, fala ciepła była gorąca i użyliśmy folii aluminiowej do okien, aby nie dopuścić do nasłonecznienia. Nie wiem dokładnie, co masz na myśli mówiąc „zrób coś z moimi oknami”, ale dzięki folii o wartości kilku centów możesz mieć pewność, że żadne światło nie przedostanie się do środka.


To naprawdę fajny pomysł!
Lil 'Bits,

1
Spędziłem lato w Kanadzie Yellowknife i był to bardzo powszechny widok.
PatFromCanada

3
Kiedy pracowałam nocami, weteran nocnej zmiany (ponad 20 lat) powiedział mi, że ma folię na większości okien w swoim domu. Najwyraźniej działa lepiej niż cokolwiek innego.
Czy

2
Powinieneś jednak wziąć pod uwagę, że może to powodować, że ludzie podejrzewają cię o uprawę konopi indyjskich w twoim pokoju.
Jules

Użyłem „ koca kosmicznego ” (aluminiowanego mylaru) ze sklepu dolarowego. Są one prawdopodobnie wystarczająco duże, aby zakryć okno - nie trzeba zlepiać pasków folii.
Keith McClary,

27

Istnieją duże zaciemnienia papieru ( patrz przykład na Amazon ), które blokują wszystkie światła w oknie, w którym je użyłem.

roleta papierowa

Przypominają gigantyczne karteczki samoprzylepne z lepkim końcem przymocowanym do sufitu lub ramy okna. W ciągu dnia, kiedy potrzebujesz światła, używasz małych plastikowych spinaczy, aby zebrać dodatkowy materiał papierowy, który wpuszcza światło. Kosztują około 30 USD.


Właśnie dostałem jeden z nich i działał tak świetnie w tej cenie. Zapłaciłem tylko 7 USD za moje w Walmart. Istnieją dwa główne rodzaje: „filtrowanie światła” (blokuje widzenie, ale nie światło) i „zaciemnienie pokoju” (zapobiega w ogóle przejściu światła). Wygląda również całkiem dobrze, pomimo tego, jak naprawdę jest tani (tylko papier z wachlarzem).
Dave Cousineau,

16

Jakiś czas temu miałem operację oka i musiałem zaciemnić pokój w podobnych warunkach. Chociaż w moim przypadku usiłowałem zaciemnić poranne słońce.

Wypróbowałem 2 metody.

Papier foliowy

Czy dbasz o to, czy jest widoczny z zewnątrz? Użyłem folii aluminiowej naklejonej bezpośrednio na okno. Całkowicie zaciemnione.

Jednak ludzie zauważą szaloną osobę z gazetą lub folią aluminiową na swoich oknach.

Irytujące, jak mówi Willeke, taśma pozostawia resztki, które musiałem zeskrobać chemikaliami.

Ponadto w cieplejsze dni między folią a oknem była dość kondensacja. Wierzę, że to tylko jeden pojedynek.

Tekturowy klosz

W końcu zrobiłem cień z mojego okna z tektury. Okno było wpuszczone, więc przylgnęłam do górnej i dolnej półki, przed istniejącymi nieefektywnymi roletami. Całkowicie zaciemnione.

Zaletą tego jest to, że mógłbym go łatwo zdjąć i postawić. Nie pozostawiło po sobie śladu. I nie wyglądałam jak szalona osoba; przynajmniej z zewnątrz. I nic mnie to nie kosztowało, odkąd miałem karton z różnych paczek amazonu. Może kilka dolarów w taśmie klejowej.


2
Zamiast taśmy możesz zbudować lekką ramę (plastik, cienkie drewno, ...) i zaczepić ją do okna za pomocą niebieskiego haka lub przyssawek . Alternatywnie możesz przykleić rzep do okna (tak, to prawdopodobnie „zabronione”, ale byłbym zaskoczony, gdyby to sprawiło ci kłopoty) i kolejny do ramy.
jo '

Użyłem dwóch warstw folii z przyklejonymi folią bąbelkową, które są sprzedawane jako izolacja, ale funkcjonariusz ds. Egzekwowania kodów powiedział, że jest to niedozwolone. Między oknami są teraz zasłony i wszystko, co może być konieczne do zablokowania światła / ciepła, aby nikt nie mógł narzekać.
Monty Harder

1
Nakładanie folii aluminiowej na okna nie jest szalone. Ale nałóż na siebie szklankę z folii aluminiowej i już wkrótce ktoś mówi o cha! :)
Bob Jarvis

Folia bąbelkowa stanowi zaskakująco skuteczny zamiennik podwójnych szyb. Jeśli znajdziesz czarną folię bąbelkową, najlepiej byłoby przykleić się bezpośrednio do szyby.
Criggie

W zależności od kąta padania promieni słonecznych i okna skierowanego w stronę, możesz skorzystać z chwilowego / jasnego koloru po stronie szkła dla odbicia światła i ciemniejszego koloru materiału wewnątrz dla blokowania światła. Widziałem pęknięte okna za pomalowanie na czarno, podczas gdy warstwa jasnej farby najpierw w środku zatrzymała przerwanie
Criggie

11

Użyj podwójnej warstwy czarnych worków na śmieci

W przeszłości używałem podwójnej warstwy czarnych worków na śmieci. Naprawiłem torby czarną taśmą, która nie przykleja się zbytnio, aby uniknąć pozostawiania śladów. Jednak z biegiem czasu, z wieloma zmianami sezonu, taśma sama się rozpuściła. Sądzę, że taśma malarska byłaby lepsza do tego, ale nie jestem pewien, czy też nie będzie się kleić przez długi czas.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Plusy

 • Naprawdę tanie jest pokrycie dużych okien.
 • Podwójna warstwa jest wystarczająco gruba, aby światło w ogóle nie przechodziło.
 • Łatwo zakrywa całe okno w dowolnej formie, nie pozostawiając pęknięcia.
 • Szybki i łatwy w konfiguracji

Cons

 • Nie masz dostępu do światła dziennego bez cofnięcia konfiguracji.
 • Niektórzy uważają to za przerażające od wewnątrz.
 • Ludzie z zewnątrz zobaczą czarne okna, które mogą nie być ładne dla niektórych ludzi
 • Chociaż w pomieszczeniu nie ma światła, nie ma też światła odbijanego z powrotem na zewnątrz. Co oznacza, że ​​całe ciepło jest utrzymywane między workami na śmieci a oknem. To może ogrzać pomieszczenie. Zwykle to dodatkowe ciepło nie jest potrzebne latem i mile widziane w okresie zimowym. Odkryłem jednak, że ponieważ okno jest również podgrzewane, robaki takie jak mucha i biedronka znajdują w oknach wszelkie pęknięcia, które mogą tam hibernować. Co sprawia, że ​​twoje okno jest dość brudne.

1
To. Z wyjątkiem pojedynczej warstwy worków na śmieci klasy „kontrahent”, które mają grubsze tworzywo sztuczne i dlatego nie wymagają podwojenia. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zwykła taśma maskująca (np. Ta ) działa dobrze. Kluczem do sukcesu jest przyklejenie taśmy dookoła , nie pozostawiając żadnych szczelin dla światła.
hBy2Py

+1 za poduszkę na głowie. Szczególnie przytulny w zimie. Jednak dwie oddzielne odpowiedzi zostały połączone. Zastanów się nad podzieleniem poduszki na osobną odpowiedź?
Criggie

@ Criggie podzieliłem je jak sugerowałem i dodałem więcej szczegółów do rozwiązania poduszki.
AXMIM

Z każdą taśmą będziesz musiał ją regularnie wymieniać, a każdą taśmą musisz co jakiś czas kupować nowe. Sądzę, że co roku, co drugi rok, jeśli będzie dobrze przechowywany.
Willeke

9
 1. Maska snu

Tak, maska ​​snu jest najlepsza ( ekonomiczna i skuteczna ).

 1. Baldachim

Jeśli uważasz, że maska ​​do spania jest niewygodna, spróbuj zbudować baldachim ( majsterkowanie będzie ekonomiczne ), jak pokazano na poniższym obrazku.

Koszt majsterkowania może wynosić od 50 do 200 USD,

podczas gdy gotowy będzie kosztować> 200 $

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Wygląda to skutecznie, ale potencjalnie raczej gorąco.
David Richerby,

Zależy od warunków pogodowych i środowiska wewnętrznego pomieszczenia.
GC 13

Wątpię, czy to zadziała w każdej sytuacji, w której nie wolno wieszać zasłon. Wygląda na to, że tylko akademik jest jedyną rzeczą, która pasuje do tego opisu, a łóżka z baldachimem nie pasują.

Cóż, aby odpowiedzieć na to pytanie, wziąłem pod uwagę baldachim, aby uzyskać tańsze i łatwiejsze podejście do majsterkowania
GC 13

6

Jeśli chcesz całkowicie blokować światło folii cynowej i subtelności polegającej na tym, że za oknem nie ma błyszczącej powierzchni, zastanów się nad „czarną warstwą” lub „folią”. Zasadniczo jest to folia aluminiowa, ale z matową czarną powierzchnią. Jest on powszechnie stosowany w oświetleniu teatru do blokowania wiązek rozproszonych, które w przeciwnym razie mogłyby uciekać ze świateł scenicznych (lub podobnych zastosowań). Przy zamówieniu 30 USD za rzut 50 stóp.

Jeśli nie musisz być aż tak dokładny (a tak naprawdę nie robisz), miałem podobny problem drugi rok ze światłami konstrukcyjnymi, które rozwiązałem za pomocą dużej rolki czarnego papieru tablicy ogłoszeń i taśmy. Kupiłem mój wyjątkowo tanio na wyprzedaży po wyjściu z biznesu, ale nawet pełna rolka przy pełnym koszcie nie jest taka droga (~ 20 USD). Może zaprzyjaźnisz się ze studentem sztuki?

Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, bądź ostrożny. Połączenie późnych nocy i braku okołodobowego źródła światła okazało się dla mnie złym połączeniem. YMMV; ale monitoruj, jak wpływa to na twoje samopoczucie.


6

Z niektórych kawałków drewna zbuduj ramę, aby pasowała do otworu okna. Przykryj kilkoma arkuszami papieru lub sklejką. Może trochę gumowej pianki wokół krawędzi, aby zamknąć wszelkie pozostałe szczeliny. Dodaj dwa uchwyty, aby ułatwić przenoszenie tej ramki.

Wkładaj w nocy, usuwaj rano. Kompilacja wymaga nieco więcej wysiłku, ale jest szybsza do usunięcia rano niż cokolwiek przyklejonego do okna.


2
Jeśli to zrobisz i chcesz, aby był trwały (przez cały okres pobytu), możesz rozważyć pomalowanie bocznej strony konstrukcji matowym czarnym lakierem
Sidney

@Hobbes Myślę, że Sidney miał na myśli stronę zbudowanej konstrukcji skierowaną w stronę okna, a nie stronę okna.
Joshua Taylor

1
@ Hobbes Przepraszam za zniekształcenie, chciałem pomalować stronę sklejki kawałkiem sklejki, który umieściłeś w swojej strukturze, a nie samo okno. Okna pokryte drewnem są uprzejme, zaciemnienie pomaga w tym trochę ..
Sidney

@ Sidney źle odczytał twoje oświadczenie, przepraszam ...
Hobbes

4

Połóż poduszkę na głowie

Jest to alternatywa dla maski do spania, ponieważ odkryłem, że maska ​​do spania nie pozostaje prawidłowo, gdy się poruszam, a elastyczna taśma jest dość niewygodna.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Plusy

 • Niezależnie od tego, w którym pokoju i łóżku śpisz, to rozwiązanie zapewnia ci dodatkową ochronę.
  EG: Jest to bardzo przydatne podczas spania w pokoju hotelowym, ponieważ nie wymaga niczego przyniesienia, a nawyk pozostaje nienaruszony. Możesz poprosić o dodatkową poduszkę, jeśli nie ma jej w pokoju.
 • Podczas snu na boki ta metoda działa również jako bariera dźwiękowa, ponieważ poduszkę zasłaniają oba uszy.
 • Koszt tylko dodatkowej poduszki

Cons

 • Nie jest tak dobry jak prawdziwy ciemny pokój, ponieważ poduszka może czasem odpłynąć podczas ruchu podczas snu. Dlatego od czasu do czasu musisz odpowiednio poduszkę wymienić.
 • Latem może być tam gorąco.
 • Z czasem przyzwyczaisz się do takiego spania i trudniej będzie ci spać bez dodatkowej poduszki na głowie.

Uwaga: Podczas snu na plecach nos działa jak korek, który zapobiega zsuwaniu się poduszki i utrudnia oddychanie.


Z radością wykorzystałem cztery poduszki - jedną pod głową, jedną opartą na każdym końcu (jak ściany) i górną poduszkę jako dach / sufit. Działa dla mnie dobrze i nie blokuje świeżego powietrza.
Criggie

2

Zakładam, że istnieją rolety / zasłony? Zawieś na nich arkusze zaciemniające za pomocą kołków.

Można również dopasować pałeczkę za pomocą usuwalnych wypustek nad głową okna, aby nie była trwała, lub wbić pałeczkę w odsłonięcie okna (policzki okna), po prostu ułamek dłuższy niż przestrzeń między odsłonięciami i wskocz na miejsce. karta na każdym końcu ochroni farbę. Upewnij się, że przyjaźnisz się również z konserwatorem bloku!

Jeśli to nie wystarczy, zdobądź 750 mw przeciw-światło z eBay. Pozycjonowanie musi być dokładne, w przeciwnym razie otrzymasz jasne punkty. ;)


1

Istnieje produkt zaprojektowany jako przenośna roleta zaciemniająca (przyssawka) do podróżowania z dziećmi. Wiem, że używają go ludzie mieszkający w umeblowanych lokalach z zasłonami na śmieci.

Nazywa się gro wszędzie gdzieś ślepy i jest dostępny w dużych sklepach internetowych i sklepach specjalizujących się w produktach dla niemowląt. Nie jest to najtańsza opcja, ale wygląda znacznie mądrzej niż folia cynowa lub karton (z obu stron).

Inną opcją jest teleskopowy karnisz, który dociska boki wnęki okna. Często są sprzedawane na zasłony prysznicowe, ale użyłem ich, aby uniknąć wiercenia w płytkach w łazience. Ten link nie jest najtańszym źródłem (eBay / amazon itp. Warto spróbować), ale powinien być dość stabilny jako przykład.


także tutaj [roleta zaciemniająca z przyssawkami w poręcznej torbie] [1] [1]: easyblindsonline.co.uk/easynight-blackout-blind
bigbadmouse

1

Jeśli okaże się, że dozwolone postawić zasłony, upewnij się, że zasłony. Naprawdę robią to, co jest napisane na puszce: mamy białe zasłony na oknie balkonu w naszej sypialni, która wychodzi na południe, a rano jest ciemno dzięki zasłonom.


0

Kilka warstw gazety przymocowanej do okna taśmą maskującą.

W zależności od tego, jak bardzo chcesz, możesz dodać mniej lub więcej warstw lub pozostawić mniejsze lub większe przerwy.

Nie pozostawiaj taśmy na oknie lub ramie okna na dłużej niż kilka tygodni, gdy taśma jest wyłożona od miesięcy, bardzo trudno ją usunąć.

Jest to metoda „można jej używać już dziś” i „bardziej tymczasowa” niż kilka innych sugerowanych tutaj.

Proponuję również bardziej długoterminowe rozwiązanie, ale będzie działać tylko w niektórych przypadkach.
Jeśli pozwala na to Twoja rama okienna, możesz także użyć rozwijanego drążka prysznicowego. W tym celu potrzebujesz okna osadzonego w ścianie, abyś mógł użyć teleskopowego i samonapinającego się charakteru pręta.
Jeśli umieścisz jedną z nich, możesz zawiesić na niej dwie lub trzy warstwy zasłony prysznicowej, którą można znaleźć w sklepach tanich lub triftowych.


Można uzyskać rzeczywiste karnisze, które działają, rozszerzając się o boki wnęki okiennej, używałem ich od lat, a następnie mogę zawiesić na nich normalne lub zaciemniające zasłony.
Rzeczywistość

Od wielu lat stosuję karnisz z zasłoną prysznicową w kuchni. Są wystarczająco mocne, aby pomieścić znacznie więcej niż zasłony prysznicowe.
Willeke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.