Jak mogę dostać ostatnie linie pyłu do śmietnika?


77

Podczas sprzątania mojego pokoju za pomocą miotły używam szufelki do zbierania kurzu i śmieci, ale te ostatnie linie kurzu nie dostają się do śmietnika. Dlatego muszę to tam zostawić.

Jak mogę dostać ostatnie linie pyłu do śmietnika?


10
1/8 papertowel + odrobina wody = magnes na kurz
Michael Tran

1
Pomijam pojemniki na śmieci i zamiatam stosy w całym domu. Potem zasysam je próżnią. Potem przeszukuję kurz, który wieje z miotły.
Chloe,

Odpowiedzi:


109

Po prostu zamiataj pozostałą linię do śmietnika. Będzie się kurczył coraz bardziej za każdym razem, kiedy go zamiatasz, aż w końcu nic z niego nie zostało.

Pomaga także za każdym razem zmieniać kąt zamiatania; w ten sposób długa linia staje się krótszą linią w stosunku do nowego kąta kierunku.

obrazek


2
Zamiataj także kilka razy w każdym kierunku i za każdym razem zamiataj szufelkę do tyłu o około cal, aby pył nie był dosunięty do krawędzi szufelki i miał szansę się w nią wciągnąć.
Zack

1
Uważam, że najłatwiejszą rzeczą w połączeniu z tym jest nieznaczne strzepnięcie kurzu w powietrze, na tyle, aby dostać go nad wargę, zamiast uderzania miotły w patelnię.
Tanath

Bez dodatku Tanatha dostaniesz kropkę kurzu.
reinierpost

1
Czuję ulgę, gdy dowiaduję się, że nie ma lepszego rozwiązania tego problemu niż to, co już robiłem.
thomasrutter,

83

Po prostu rozwal go na podłodze i udawaj, że to się nigdy nie wydarzyło.

Jeśli dywan jest dostępny, tradycyjnie zamiatałbyś go pod dywan.

Wyjaśnienie: jeśli nie ma wystarczającej ilości pyłu, aby zamieść, to nie wystarczy się tym przejmować.

Nie mam na to żadnych cytatów. To technika, którą sam wymyśliłem i nigdzie jej nie udokumentowałem. Może ktoś inny to omówił, mogę zaktualizować w razie potrzeby.


8
Najlepsza odpowiedź =). Marnotrawstwo „marnowania” ręcznika papierowego lub kawałka taśmy za każdym razem, gdy coś zamiatasz. Może to być setki razy w roku, rok po roku.
Kevin Fegan

1
Kimkolwiek była osoba, która odczuwała potrzebę oznaczenia tej odpowiedzi jako niewystarczającej, naprawdę musi usunąć patyk. Podobnie praktyczna odpowiedź - użyj Swiffera zamiast miotły.
Brian Vandenberg

2
Jeśli nie masz dywanu, ale płytki, umieść koniec szufelki między płytkami (na fugę). Zamiataj kilka razy - ostatnia linia będzie niewielka. I niewidoczny, ponieważ pozostaje między płytkami.
nuoritoveri

52

Jest to powszechnie znany tragedia. Użyj taśmy maskującej - po prostu przyklej przód szufelki do podłogi. Powinien pokryć szczelinę między podłogą a szufelką.

Śmietniczka przyklejona do podłogi.
(Zdjęcie pochodzi z tego wątku Reddit .)


2
Nawiasem mówiąc, zastosuj to samo podejście podczas wiercenia otworów w ścianie w celu zbierania pyłu :)
Immortal Blue

15
Ponadto, jeśli zamiatasz podłogę z płytek, jak pokazano na rysunku, przesunięcie szufelki na linię zaprawy pomaga obniżyć krawędź szufelki na ten sam poziom co płytka i może wyeliminować potrzebę taśmy.
zundarz

@zundarz Dzięki, sam korzystam z tej techniki, ale nie potrafiłem tego wyjaśnić po angielsku. :)
user31389,

26
Wydaje się, że to dużo pracy, dlaczego nie po prostu przykleić taśmę nad linią kurzu na podłodze (bez patelni), a następnie rozebrać i wyrzucić? Tak jak dajesz podłodze wosk do ciała, aby usunąć kurz.
Captain Man

2
@CaptainMan Taśma może nie zawsze usuwać cały kurz, w zależności od ilości pyłu i wielkości cząstek (np. Piasek nie przylega zbyt dobrze do taśmy). Wybrałbym kilka innych odpowiedzi - albo użyj zwilżonego ręcznika papierowego / papieru toaletowego, albo po prostu zrzuć kurz, jeśli nie ma go dużo.
user31389,

29

Używam odkurzacza ręcznego na drobinkach pyłu, które nie zamiatają.

Moja mama zawsze zwilżała ręcznik papierowy i w ten sposób wycierała kurz.

Albo jest logiczne i działa idealnie.


6
Po co w ogóle korzystać ze szufelki, jeśli zamierzasz używać odkurzacza?
David Richerby

1
@DavidRicherby Dla większych / cięższych elementów, które nie mogą być zawarte w odkurzaczu ręcznym.
Maszt

12

przesuń szufelkę do tyłu, zamiatając w niej kilka ostatnich bitów. Robiłem to od lat i to bardzo pomaga. 2-3 z nich zwykle dostaje wszystko.


7

Nowoczesne szufelki opracowały elastyczną gumową wargę, która już pomaga w tym zadaniu.

Za pomocą szczotki z piórami z lekkim dociskiem w dół przesuwa również kurz na boki nad wargą zamiast w dół i pod wargą.

Mam na myśli szczecinę, którą mam na myśli, zilustrowaną w tej szczotce do mycia samochodów, ale obecnie powszechną również w przypadku tych sprzedawanych ze szmatkami.


12
Myślę, że faktycznie może to być inteligentny projekt, a nie ewolucja. ;-)
David Richerby,

6

Jako informatyk zdałem sobie sprawę, że pozostały pył stanowi problem wykładniczy. Uświadomienie to byłoby złe dla matematyka: oznacza, że ​​do prawdziwej czystości można się tylko zbliżyć, nigdy nie osiągnąć. Niestety jestem inżynierem i dla mnie wykładniczy rozkład jest bardzo dobrą wiadomością. Oznacza to, że mogę trochę obniżyć kwotę przy odrobinie wytrwałości; a tam gdzie matematyk ma tylko nieskończoną, pozbawioną rysów podłogę, mam dywan djechlin, który zajmie się błędami zaokrąglania.

Obserwacja bazowego, że nawet w stosunku do końca „łopatą-w-w-procesie pyłu panewki” każdy cykl ma przejść pewną frakcję pyłu do miski pyłu, który oczywiście jest przyczyną zmniejszenia wykładniczej.

Jako inżynier jestem zobowiązany do połączenia praktyki i matematyki. Z praktycznego punktu widzenia usuniętą frakcję można zwiększyć:

  • Przesuwanie pojemnika na kurz o cal lub dwa do tyłu za każdym razem, aby odsłonić kurz, który wcześniej dostał się pod wargę i dać mu przestrzeń do „podskoczenia” nieco do pojemnika;
  • przechylając nieco patelnię do przodu, aby gumowa warga przylegała lepiej do podłogi, pozostawiając mniejszą szczelinę na kurz;
  • zamiatając ruchem „do góry”, obracając szczoteczkę wokół osi rączki.

W ten sposób szybko zamiatam pół tuzina lub kilkanaście razy, za każdym razem lekko cofając patelnię, za każdym razem łapiąc kolejną część pozostałego pyłu. Operacja zajmuje tylko kilka sekund i może potrzebować jednej lub dwóch stóp przestrzeni. Ponieważ moja podłoga nie jest pozbawiona cech, mogę skorzystać ze szwów i szczelin tam, gdzie są one dostępne.

Po stronie matematycznej inżynierii możemy oszacować pozostałą ilość pyłu po n zamiataniu: Nawet jeśli każde przemiatanie usuwa tylko 20% pyłu, tj. Pozostaje 80% pyłu, to każde trzy przemiatanie zmniejsza o połowę pozostały pył; 12 zakresów zmniejsza wykładniczo do 0,8 ^ 12 = 0,06 lub 6%. To często wystarcza, aby przejść do strategii djechlin ;-).


5

Przeszlifuj krawędź szufelki do krawędzi noża. Powód, że większe rzeczy są zamiatane, a drobny pył nie, ponieważ krawędź szufelki jest matowa i zaokrąglona. Musisz przeszlifować go tak, aby dotykał podłogi jak> ← a nie jak) ←

Jako dodatkowy bonus, jeśli kiedykolwiek zostaniesz zaatakowany przez włamywaczy, Izydę lub cokolwiek podczas zamiatania podłogi, możesz wyjąć ich tętnicę szyjną za pomocą zaostrzonej szufelki. Jako dodatkowy bonus (premia x2) będziesz w stanie zmieść cały bałagan atakującego bez pozostawiania tych irytujących ostatnich kilku linii.


3

Arkusz papieru może służyć jako prowizoryczna szufelka. Przytrzymaj go na środku na jednym z długich boków, delikatnie kciukiem. Przy stosowaniu z delikatnym naciskiem i pod dość ostrym kątem krawędź natarcia powinna przylegać do podłogi.

Żadna inna technika wykorzystująca miotłę nie może dostać więcej pyłu do „patelni”, a mniej do powietrza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.