Unikaj mdłości podczas czytania w jadącym pojeździe


16

Jestem studentem, który korzysta z transportu publicznego. Zwykle spędzam 2 godziny dziennie w autobusie jadącym do pracy i wykorzystuję ten czas na naukę lub po prostu relaks na czytaniu.

Ale ten ruch sprawia, że ​​czuję się bardzo chory .

Czy są jakieś sztuczki, aby uniknąć nudności podczas czytania w jadącym pojeździe? Chcę nadal używać tego czasu do czytania.


3
Uwaga: Czasami choroba jest czymś, czego nie będziesz w stanie się pozbyć, tak było w moim przypadku. Więc po prostu unikam czytania podczas jazdy samochodem.
Just Do It

Ja też to rozumiem, ale mój nie jest taki zły. Mogę czytać przez 10 minut, zrobić kilka minut przerwy i przeczytać jeszcze raz.
Broots Waymb,

1
guma do żucia może być tymczasowym i łatwym rozwiązaniem
Wha2wear

Odpowiedzi:


14

Próbowałeś imbiru? To coś, co faktycznie pomaga w mojej chorobie lokomocyjnej.

Suplementy imbirowe lub cukierki imbirowe, przyjmowane 30-60 minut przed codzienną podróżą mogły zrobić cuda. I tak naprawdę to Mythbusters przetestowane i zatwierdzone (mała wielkość próby, więc YMMV).


3
Teraz zrobiłem! Dziękuję bardzo. Próbowałem trochę przeżuć, zanim pojechałem autobusem, cały czas czytałem i nie czułem się niedobrze.
salt3g

4

Obawiam się, że nie będziesz w stanie tego uniknąć - u wrażliwych ludzi jest to spowodowane niedopasowaniem informacji otrzymywanych przez mózg - ruch powoduje wysyłanie wiadomości z uszu i niektórych receptorów na szyi do mózgu że się poruszasz, ale oczy wysyłają przeciwną wiadomość, to znaczy, że się nie ruszasz. A u niektórych osób powoduje to nudności. Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest nie czytać, a właściwie sposobem, aby nigdy nie czuć się źle w autobusach, samochodach i autokarach, jest zawsze patrzenie przez okno przednie, w którą stronę jedziesz, lub przez tylne okno, gdzie 'byłem. Wyglądanie przez boczne okna może również wywoływać nudności. Niestety mówię z doświadczenia ...


Mdłości przydały się, gdy nasi przodkowie zeszli z drzew: niedopasowanie informacji zmysłowych (jak tutaj, gdzie ucho wykrywa ruch, a oko widzi coś innego) było często spowodowane jakimś zatruciem, np. Złym jedzeniem lub jagodami. I w tym przypadku pozbywanie się ich ponownie naprawdę ma sens.
Stephie

@Bamboo wypróbuj trochę imbiru, zadziałało dla OP
Kiwu

@Kiwi, dziękuję, ale przez lata próbowałem imbiru, cukru jęczmiennego, opasek na rękę akupresury i miękkiej ortezy szyi. Orteza na szyję działa najlepiej, ale nie jest to coś, co chcesz cały czas nosić. Po prostu nie czytam w podróżach, z wyjątkiem pociągów, które nigdy nie spowodowały dla mnie tego problemu.
Bamboo

Chociaż w moim przypadku jest to tylko niewielka choroba, przekonałem się, że przynajmniej krótkie przerwy co jakiś czas pomagają. Miałem 45 minut jazdy autobusem do szkoły, więc przeczytałem książkę, którą wymeldowałem z biblioteki. Tak długo, jak spędziłem 5-20% czasu, wyglądając przez okno, nigdy nie zachorowałem. Ciągłe patrzenie przez okno nie było wymogiem, aby nie zachorować. Może pomogło mi to, że czytałem dla Zabawy i pochłonęła mnie książka, ale dopóki robiłem sobie przerwy, aby moje oczy widziały ruch, nigdy nie zachorowałem.
Ryan

1

Możesz wziąć tabletki na chorobę lokomocyjną, jeśli chcesz całkowicie pozbyć się tego uczucia, ale nie jestem pewien, czy byłby to najlepszy wybór, jeśli doświadczasz tego problemu każdego dnia.

Mam też chorobę lokomocyjną. Zwykle pomaga wstanie w autobusie, upewnij się, że nie jeździsz autobusem na czczo. Inną sztuczką, aby zmniejszyć chorobę, jest nie patrzeć w dół i próbować patrzeć na dalsze obiekty, takie jak budynki i wzgórza, a nie na chodniki. Nie próbuj skupiać uwagi na niczym w autobusie, musisz wyjrzeć przez okno. Pomaga także unikanie siedzenia z tyłu autobusu. Zdecydowanie nic nie czytaj ani nie patrz w dół, aby sprawdzić swój telefon.


są to pomocne porady. Ale to naprawdę jest do bani, mając 2 godziny czystego nudy. Chyba jedyną produktywną rzeczą, jaką mogę zrobić, jest słuchanie podcastów.
salt3g

1

Jest to częste zjawisko, gdy ludzie nie mają złożonego widzenia i są mniej tolerowani na dwuznaczności. Jeśli masz różnice w oku, spróbuj poszukać „Anisometropia Ambliopia”, można to naprawić za pomocą kontaktów, ponieważ okulary są dalej i tworzą rozbieżności.

To jest mój pomysł, jak się wydaje tylko wtedy, gdy czytasz, ale nie jesteś sam, mam to samo;


1

Miejsce w autobusie może mieć duże znaczenie. Ale optymalna pozycja zależy od osoby. Niektórzy twierdzą, że siedzą jak najbliżej przodu, ale zawsze muszą być skierowani do przodu, nigdy do boku ani do tyłu.

Jednak dla mnie odkryłem, że mniej choruję na ruch podczas czytania, jeśli siedzę na jednym z przednich siedzeń nad jednym z tylnych kół.


w rzeczy samej. Jeśli siedzę z przodu, nie czuję się tak chory.
salt3g

1

Choroba lokomocyjna zwykle występuje, gdy patrzy się przez boczne okno w jadącym pojeździe. Jest to spowodowane różnicami percepcyjnymi między zmysłami. Jeśli czytasz w pojeździe, upewnij się, że koncentrujesz się na stronie, a nie na otoczeniu. To powinno zminimalizować efekt.


1

Spotkałem to samo i zauważyłem, że wydaje się to bardziej powszechne w sytuacjach, w których 1) nie znam trasy podróży i / lub 2) jest wiele zwrotów akcji.

Masz tę zaletę, że dojazdy do / ze szkoły zwykle za każdym razem podążają tą samą trasą. Odkryłem, że kluczem jest zapoznanie się z trasą: gdzie są ostre zakręty, strome zbocza lub spadki ... i gdzie są częste przystanki i starty. Będziesz wiedział, że „znasz” te rzeczy na swojej trasie, jeśli uda ci się przespać podróż, a mimo to obudzisz się w oczekiwaniu na… powiedz kilka lub dwa przed… swoim przystankiem! ;-) Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało nauczyło się podświadomie przewidywać i potwierdzać, gdzie i kiedy nastąpią te zmiany kierunku podróży.

Po opanowaniu trasy możesz z powodzeniem czytać bez zachorowania na ruch. Być może będziesz musiał zatrzymać się, aby spojrzeć w górę i po prostu obserwować drogę w trudnych miejscach (ostry zakręt, strome nachylenie / spadek, częste zatrzymywanie się i idź), ale powinieneś być w stanie wznowić czytanie podczas pozostałej części podróży bez uczucia mdłości .

Mam nadzieję, że to jest pomocne!


0

Kiedyś unikaliśmy choroby morskiej, pijąc pół piwa przed żeglowaniem, nie jestem pewien, czy byłoby to praktyczne w twojej sytuacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.