Jak mogę ostrzyć nóż?


11

Chociaż istnieje pytanie dotyczące ostrzenia noża na wolności, mam inny problem. Jesteśmy w trakcie przeprowadzki, więc moje szlifowane żelazo spakowane jest w pudełku, które Bóg wie gdzie.

Mam tępy nóż, jak mogę go naostrzyć?


coś coś piramidy
Dragonrage

3,33 cm od płaszczyzny „naziemnej”, pod wierzchołkiem piramidy, ale nie, gdy księżyc jest na zewnątrz, ponieważ światło księżyca stępi go, czy coś takiego?
djsmiley2kStaysInside

1
Odbierz tani temperówkę w sklepie ze sprzętem komputerowym. Po ruchu wrzuć go gdzieś do szuflady. Kupując w sklepie, prawdopodobnie znajdziesz za 5 USD. Widzę, że są tanie jak on-line.
JDługosz

1
Należy zauważyć, że jest to „honująca” stal, która nie tonuje
Jared,

Odpowiedzi:


22

Jednym ze sposobów jest użycie dna płytki ceramicznej lub kubka.

Na dole niektórych z nich znajduje się nieszkliwiona ceramika w miejscu, w którym została wycięta, za pomocą tego można pocierać ostrze noża wzdłuż tej nieszkliwionej krawędzi, a ponieważ jest twardsze niż materiał większości noży (może nie hartowanej stali) spowoduje wyrównanie krawędzi noża, tak jak robi to pręt tonujący.


2
Nie można edytować, ponieważ jest za krótki: za pierwszym razem zostawiłeś „nie” z „nieszkliwionego”.
childofsoong

1
To jest poprawna odpowiedź. Istnieje wiele systemów ostrzenia wykorzystujących kamienie ceramiczne z tego właśnie powodu.
Pan Smythe

2
Mieszasz tutaj „stropowanie” i „ostrzenie”. „Ostrzenie” usuwa materiał, a „stropowanie” zmienia go.
Mark

@childofsoong Naprawiono dla ciebie.
Kaz Wolfe

5

Pręt tonujący działa, ponieważ jest twardszy niż materiał, który tonuje, powodując wyrównanie atomów materiału i ostatecznie pozbywając się mikroskopijnych wgnieceń i krawędzi, co daje nożowi możliwie idealną krawędź do cięcia.

Z tego powodu możesz właściwie użyć innego noża, aby go ostrzyć, jeśli ostrożnie użyjesz tylnej części noża, i przesuniesz nóż, aby go ostrzyć w górę iw dół, ciągnąc do siebie pod kątem około 45 stopni.


4

Jeśli masz papier ścierny o wysokiej ziarnistości, możesz go użyć do ostrzenia noża. Owiń go wokół czegoś twardego (płytka / cegła) i możesz zrobić prowizoryczną ostrzałkę.


3

Możesz użyć skórzanego paska. Nalej trochę wody na pasek i naostrz nóż po „miękkiej” stronie (stronie skierowanej w stronę ciała, gdy go nosisz).


Podaj więcej szczegółów.
kl

2

Możesz ostrzyć ostrze, używając cegły lub kamienia jako osełki.


To dobra odpowiedź, jeśli OP jest naprawdę zapakowane. Po prostu wyjdź na werandę i zaostrz się o ceglaną lub betonową pochylnię. robiłem to wiele razy jako dziecko.
ssaltman

1

Możesz użyć stalowego pręta. Moja rodzina zawsze trzyma jedno pudełko, gdy się przeprowadzamy (inaczej co 2 lata). Jak to robisz, wyjmujesz stalowy pręt (powinien mieć klopsik, gruby kij i wytrzymały plastikowy uchwyt), weź tępy nóż i pod niewielkim kątem przeciągnij go, by podnieść część mięsną. Robienie tego wiele razy z pewną dużą prędkością ostrzy nóż.


Czy mógłbyś wyjaśnić, jak używać stalowego pręta do ostrzenia noża?
Adam Zuckerman,

1

Kawałek tektury może być użyty do ostrzenia noża, szczególnie jeśli nóż nie jest wyjątkowo tępy i potrzebuje tylko tego ostatecznego dotyku, aby uzyskać ostrze brzytwy.

Po prostu naostrz ostrze na krawędzi kawałka tektury, tak jakbyś używał innego materiału. Przeciągnij całą krawędź do krawędzi kartonu po obu stronach.

Trudno jest dokładnie wyrazić, jak to zrobić, bez pokazania przykładu, więc znalazłem przydatny film na YouTube TUTAJ .


Czy możesz opracować, proszę?
Stephie

..........Gotowe.
Adam Hayes,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.