Jak mogę rozplątać bardzo delikatny łańcuch biżuterii?


17

Mam naszyjnik z bardzo delikatnym łańcuchem, który ma węzeł. Uważam, że efektywne manipulowanie węzłem jest prawie niemożliwe. Czy mogę użyć sztuczki lub sztuczki ratunkowej?

Odpowiedzi:


18

Możesz spróbować zastosować olejki dla niemowląt lub moce dla niemowląt, aby były bardziej śliskie.

Możesz też spróbować umieścić pinezkę na środku węzła, aby na początku poruszać go luźniej

Powodzenia!


2
Pin trick zadziałał. Użyłem agrafek, aby powstrzymać pętle przed ponownym zamknięciem po drażnieniu ich.
fredley

2
Użyłem wykałaczek.
B00sTMe15TeR

4

Proszek dla dzieci lub skrobię kukurydzianą można posypać węzłem i przerobić na węzeł. Każdy z nich wchłania olejki do ciała, które przyczyniają się do tendencji do tworzenia węzłów. Następnie użyj szpilek, aby rozerwać łańcuch. Źródło: Osobiste doświadczenia związane z pracą z biżuterią w sklepie Thrift.


2

Przekonałem się, że duża ilość mydła do naczyń, aby pomóc węzełowi ślizgać się i przesuwać, oraz dwa zestawy pęsety, które pozwalają uchwycić poszczególne ogniwa delikatnych łańcuchów, działają dobrze. Również światło powiększające, które pozwala dokładnie zobaczyć, które ogniwa łańcucha są połączone, i które mogą być naprawdę pomocne.


1

W przeszłości używałem noża z ostrym ostrzem, aby pomóc „oderwać” zawiązany naszyjnik mojej żony. Wprawdzie zajęło to kilka wieczorów, ale rozpiąłem łańcuchy, które normalnie by po prostu wyrzuciła.


1

hmm Zastanawiam się nad umieszczeniem naszyjnika w misce z gorącą wodą (jeśli nie uszkodzi on naszyjnika), ponieważ powoduje pukanie do rozszerzania się i nieco się poluzowuje, możesz użyć igły, aby dodatkowo poluzować pukanie i w końcu otwórz go rękami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.