Jak wytrenować moje Amazon Echo, aby lepiej rozumiały mój głos?


11

Problem z tymi urządzeniami aktywowanymi głosem polega na tym, że nie zawsze poprawnie rozumie mój głos. Skupiam się głównie na Amazon Echo; w tym poście pytam:

Jak mogę wyszkolić moje Amazon Echo, aby lepiej rozumiało mój głos, aby nie musiał krzyczeć na urządzenie?

Odpowiedzi:


8

W Stanach Zjednoczonych możesz korzystać z funkcji szkolenia głosu w aplikacji Alexa. Opcję można znaleźć, przechodząc do aplikacji Alexa, wybierając Ustawienia , następnie Trening głosowy , a następnie Rozpocznij sesję .

Następnie zostaniesz poproszony o wypowiedzenie kilku fraz, aby pomóc w szkoleniu urządzenia w rozpoznawaniu twojego głosu. Amazon udostępnia następujące instrukcje:

Podczas sesji treningu głosowego wypowiedz każdą z 25 różnych fraz w aplikacji na swoje urządzenie Alexa. Twoje urządzenie przetwarza każdą wypowiedzianą frazę, nawet jeśli nie zakończysz sesji. Dla najlepszych rezultatów:

  • Mów normalnie do swojego urządzenia Alexa.
  • Usiądź lub stań w miejscu, w którym normalnie rozmawiasz z urządzeniem Alexa.
  • Jeśli masz pilota głosowego, nie używaj go podczas treningu głosowego.

Jednak opcja ta wydaje się niedostępna w Wielkiej Brytanii (i prawdopodobnie także w Niemczech), zgodnie z dyskusją reddit . W takim przypadku będziesz musiał mówić tak wyraźnie, jak to możliwe, i mieć nadzieję na najlepsze. Państwo może mieć trochę szczęścia Przełączanie na umiejętności językowe w USA - jeśli ktoś chce to sprawdzić, to byłoby pomocne.

Należy również pamiętać, że nie dotyczy to urządzeń korzystających z usługi głosowej Alexa - tylko Echo, Echo Dot i Tap są obsługiwane zgodnie z dokumentacją.


1
Tak, to jeszcze nie jest dostępne w Niemczech
Helmar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.