Jakie byłoby mniej rozpraszające tło dla bieli?


9

Powiedziano mi, że zdjęcie po lewej jest zbyt jasne, a biała koszula na białym tle wtapia się.

Kiedy próbowałem użyć jakiegoś neutralnego koloru (jak szary) jako tła, powiedziano mi, że jest to rozpraszające tło.

Jakie byłoby dobre tło dla takiego zdjęcia?

Kontekst, w którym będzie on używany: zdjęcie profilowe firmy dla witryn takich jak LinkedIn itp.

zdjęcie

Odpowiedzi:


17

To nie rozprasza

Osobiście nie sądzę, że to rozprasza. I białe zdjęcia profilowe są wszechobecne. Zwłaszcza, że ​​firmy chcą zachować wizualne podobieństwo między zespołem, a wielu pracowników nie będzie nosić białych strojów.

Użyj korporacyjnego schematu kolorów

Jedynym innym podejściem, z którego korzystałem dość często, jest użycie koloru tła takiego samego jak marka firmy, a następnie po prostu (!) Poinstruuj pracowników, aby nosili nie kolidujące kolory podczas sesji zdjęciowej (Wskazówka. Jeśli zmienisz kolor ich ubrań potem denerwują się haha)

Użyj szarych / szarych gradientów

Jak już sugerowano, ale moim zdaniem, w twoim oryginalnym przykładzie, jest o wiele jaśniejszy niż szary. Jak # b9b9b9

Oto szorstki przykład koloru firmy i sugestie b9b9b9:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na koniec, oto moja inna propozycja (zmień strój pracowników haha)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


haha miły akcent ze zmianą! : D
96915,

2
haha moja przyjemność :)
mayersdesign

6

Gray działa. Ostatnio użyłem gradientowej szarości do podobnych zdjęć z dobrymi wynikami. Coś jak na zdjęciu poniżej i możesz ustawić biały blask, aby usiąść za głową osoby. To rozwiązuje kontrast koszuli i dodaje rozjaśnienia wokół twarzy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


6

Trudno zasugerować dowolny kolor, nie znając otaczających elementów projektu ani kolorystyki mężczyzny - blondynki, brunetki, rudej? zarost? Okulary?

Opierając się wyłącznie na tym, co pokazałeś ... szary, który wybrałeś, działałby, gdyby facet nie miał na sobie podobnego szarego krawata. Jaśniejszy szary (#eeeeee, #dddddd) będzie działał lepiej (zakładając, że kolorystyka mężczyzny jest ogólnie ciemniejsza). Szary, który wybrałeś, jest zbyt bliski wartości szarego krawata.


4

Szczerze mówiąc, myślę, że jest to rozmowa, którą możesz odbyć z klientem, a nie z nami. Wspomniałeś, że jest to dla LinkedIn. Większość zdjęć profilowych na białym / szarym / czarnym tle jest wykonywanych w studiu z wykorzystaniem tła tapetowanego i co najmniej jednego, jeśli nie dwóch źródeł światła. Gradient pasowałby wówczas do oświetlenia twarzy osoby.

Inną opcją jest zwykle coś poza studiem, w którym to przypadku pozostawia się tło, niezależnie od tego, czy jest to osoba na wycieczce, w biurze, czy cokolwiek innego.

Zrobienie zdjęcia, a następnie usunięcie tła zawsze przyniesie dziwne rezultaty.


Oto krótki film, który znalazłem na temat konfiguracji studia, który może pomóc Ci uzyskać lepsze wyniki: https://www.adorama.com/alc/0014344/article/Get-Absolute-Black-Background-for-Portraits


2

Potrzebujesz delikatnego odcienia szarości, aby odróżnić biel koszuli od tła. W zależności od zdjęć można używać tonów od # f5f5f5 do #eeeeee. Nie będzie też ustalonego koloru, który idealnie nadaje się do wszystkich zdjęć, musisz polegać na swojej estetyce, aby znaleźć idealne połączenie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.