Jak zautomatyzować eksport wielu plików PNG o różnych rozmiarach z Photoshopa?


18

Mam plik PSD o rozdzielczości 96 pikseli × 96 pikseli. Teraz chcę zapisać to jako cztery pliki PNG o różnych rozdzielczościach, takie jak 36 px × 36 px, 48 px × 48 px, 72 px × 72 px i 96 px × 96px. Czy zamiast czterokrotnie ręcznie dopasowywać rozmiar obrazu i zapisywać jako opcję, czy mogę to jakoś zautomatyzować?


Wypróbuj odpowiedź udzieloną przez @NickBeus i daj mu zielony znacznik wyboru, jeśli zadziała. Ta odpowiedź bardzo mi pomogła. Nie mogę powiedzieć, ile razy otworzyłem okno dialogowe „Zapisz dla Internetu”, aby zmienić rozmiar wyjściowy JEDEN WIĘCEJ CZASU. Okno „Zasoby obrazu” pozwala dodać wszystkie potrzebne rozmiary i sufiksy nazw plików, a po prostu je wszystkie wyeksportować.
rgb_life

Odpowiedzi:


13

Nie jest to kompletne rozwiązanie, ale może pomóc komuś, kto przyszedł tu z Google.

Jeśli zapiszesz za pomocą Plik → Zapisz dla Internetu , możesz zmienić rozmiar podczas procesu zapisywania, opcje znajdują się po prawej stronie w opcji Rozmiar obrazu.

Robię to dość często, gdy potrzebuję kilku różnych rozmiarów obrazu, chociaż jak zauważyły ​​inne odpowiedzi, jeśli projektujesz ikony, użyj wektorów, znacznie ułatwi ci to życie.


3
Jestem zdumiony Nigdy tak naprawdę nie zauważyłem opcji zmiany rozmiaru w Save for Web: o
Yisela

i możesz także użyć Alt+Ctrl+Shift+Sdo uruchomienia Save for Webokna dialogowego w CS6.
Muhammad Saqib

5

W programie Photoshop CC dostępna jest teraz funkcja o nazwie Photoshop Generator, która służy do tworzenia wielu obrazów

O Generatorze możesz przeczytać tutaj .

Fragment:

Generator pozwala tworzyć zasoby graficzne w czasie rzeczywistym podczas pracy, eliminując żmudne czynności związane z kopiowaniem, krojeniem i eksportowaniem każdej warstwy ręcznie i oszczędzając godziny. Po prostu dodaj rozszerzenie pliku do nazwy swojej warstwy lub grupy warstw, a Photoshop automatycznie utworzy JPG, PNG lub GIF z zawartości tej warstwy. Jeśli zmienisz tę warstwę, plik zostanie natychmiast zaktualizowany. Oznacza to, że masz teraz folder obrazów, które są zawsze aktualne w projekcie Photoshopa.


4

Ile razy trzeba eksportować ikonę? Jeśli jest to tylko jedna ikona, najlepszą opcją jest prawdopodobnie narysowanie wszystkiego za pomocą wektorów i stylów warstw, zmiana rozmiaru dokumentu, dokonanie wymaganych korekt i zapisanie PNG (opcjonalnie zachowując PSD do przyszłego eksportu).

Jeśli musisz powtórzyć ten proces wiele razy, zalecam ustawienie wszystkiego jako arkusza duszków z plasterkami.

Oto coś, co napisałem na ten temat (obejmuje wiele technik eksportowania): Eksportowanie z Photoshopa .

Podczas projektowania ikon często trzeba ręcznie dostosowywać mniejsze rozmiary indywidualnie - warto o tym pamiętać, budując wszystkie rozmiary.


3

Jak wspomniano powyżej Marc, prawdopodobnie lepiej jest skalować wektory w dokumencie i używać arkuszy sprite.

Jedyną rzeczą, której powinieneś unikać, jest skalowanie podczas Save for Web, jak sugeruje Maxism. Napisałem post porównujący wyniki różnych technik, a program Save for Web konsekwentnie tworzy zasoby z artefaktami i półpikselami: zmniejszanie i eksportowanie zasobów w Photoshopie .

Stworzyłem również skrypt Photoshopa, który automatyzuje proces eksportowania tych zasobów: EKSPORT DO SKLEPU FOTOGRAFICZNEGO ANDROIDA .

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Nie ma dobrego sposobu na automatyczne przejście z 96 na 36. Nawet w wieku 48 lat twój projekt zacznie się rozpadać.

Jedyną korzyścią byłoby, jeśli masz wiele ikon do eksportu w ten sposób i planujesz wrócić i je wyczyścić. Możesz nagrać go jako akcję lub użyć jsx, jeśli masz na to ochotę.

W przypadku konkretnego projektu eksperymentowałbym ze stopniowym przejściem lub eksportowaniem każdej wersji z oryginalnej wersji 96 pikseli. Zwykle kroki są najlepsze, ale w niektórych projektach może powodować progresywne zniekształcenie.


1

Utwórz ikony w mdpi i użyj tej akcji programu Photoshop, aby wyeksportować je w ldpi, hdpi i xhdpi. Od mdpi do xhdpi działa dobrze, ale ldpi i hdpi wyglądają na nieco zamazane.

Link do artykułu
Pobierz działanie Photoshopa1

W Photoschop CC 2014 dostępna jest nowa opcja. Nazywa się „Generuj zasoby” i znajduje się w „pliku”. Możesz wybrać 0,25x, 0,5x, 2x, 3x i możesz samodzielnie skonfigurować wymiary. Wyeksportuje twoje warstwy do dowolnego formatu pliku i w różnych wymiarach (jeśli chcesz).


Ta odpowiedź jest ZUPEŁNIE dobra. Najpierw musisz przejść do „PLIKU> GENERUJ” i zaznaczyć „Zasoby obrazu”. Następnie przejdź do „PLIKU> EKSPORTU> EKSPORTUJ JAKO”, a otrzymasz najlepsze menu, jakie kiedykolwiek używałem w Photoshopie, w którym możesz dodawać rozmiary i nadawać im niestandardowy przyrostek! To oczywiście jest w Adobe Photoshop CC. Mój CS4 zmarł z aktualizacją Mac OSX, więc nie mam pojęcia o żadnej wersji poza tą, z której teraz korzystam.
rgb_life

1

Wierzę, że właśnie tego chcesz.

https://github.com/austynmahoney/mobile-export-scripts-illustrator

Jeśli wygodnie jest otwierać każdy .psdz nich Illustrator, można z łatwością wyprowadzać dane do wielu rozmiarów, dostosowując współczynniki skalowania w .jsxpliku.

Podstawowym obrazem używanym dla Androida jest xhdpi, dla iOS to @ 2x. Skrypt będzie skalował się w górę i w dół od tych rozmiarów.0

W firmie Adobe nie znalazłem nic prostego, aby to dla mnie zrobić. Jeśli masz lub chcesz zainstalować ImageMagick i nie masz problemów z wierszem poleceń, to convertnarzędzie CLI jest świetne .

Napisałem ten skrypt powłoki, który akceptuje szerokości i zmienia rozmiar obrazu, dopóki nie naciśniesz Enter bez liczby:

#!/bin/sh

oot=${1%.*}
while read -p 'width: ' -r && [ "$REPLY" != '' ]; do
    convert "$1" -resize "$REPLY"x "$oot-$REPLY.png"
done

Nazwałem mój multi-resize.shi umieściłem go, ~/bin/aby był dostępny wszędzie.

Następnie wykonasz go w takiej powłoce na PNG o oryginalnej rozdzielczości:

$ multi-resize.sh foo.png
width: 96
width: 72
width: 48
width: 36
width: 
$

Będziesz miał foo-72.pngitp. W tym samym katalogu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.