Photoshop: Wybierz element i przytnij go bezpośrednio


12

Chciałbym wiedzieć, czy jest to możliwe w Photoshop CS4:

 1. Wybierz element za pomocą Ctrl+ T(w systemie Windows).
 2. Przytnij go bezpośrednio, bez ręcznego wybierania elementu.

To jest możliwe?

Odpowiedzi:


5

Aby przyciąć do określonej warstwy, skorzystam z trzech różnych metod:

 1. Zduplikuj żądaną warstwę do nowego pliku, klikając prawym przyciskiem myszy warstwę w panelu Warstwy, wybierając Duplicate Layer, zmieniając dokument na New. Po przejściu do nowego dokumentu możesz wybrać Image > Trimi wybrać Based on Transparent Pixels(pozostaw wszystko zaznaczone Trim Away. (Możesz to zrobić również w tym samym pliku, ale wymaga to ukrycia wszystkich innych warstw, co może być wyczerpujące).

 2. Innym rozwiązaniem jest wykonanie sztuczki Ctrl+ Clickna warstwie, szczególnie na miniaturze tej warstwy. Więc po prostu idź do Image > Crop. Jest to najszybszy sposób, aby to zrobić, ale musisz upewnić się, że warstwy za obiektem są ukryte. Jeśli ustawisz narzędzie Kadrowanie jako skrót klawiaturowy, to naprawdę jest to tylko szybki skrót klawiszowy i kliknięcie i gotowe.

 3. Ostatnią możliwością jest specjalna sztuczka, której używam do przedmiotów o tym samym rozmiarze. Na przykład, jeśli mam ekran urządzenia mobilnego, który chcę zapisać jako obraz bez środowiska wokół niego. Możesz zrobić prostokąt nałożony na ekran i szybko zrobić to samo Ctrl+ Click on the layer thumbnaili Ctrl+ Cpóźniej. Prostokątna warstwa kształtu ostatecznie staje się narzędziem, ale nie przyczynia się do samych efektów wizualnych, więc upewnij się, że warstwa ma 0% przezroczystości lub jest po prostu ukryta w momencie przycinania.


Opcja nr 1 jest idealna. Right click layer> Duplicate > Change document to New> KliknijImage > Trim
Justin

8

Jeśli pytasz o przycięcie pojedynczego obiektu na warstwie, to nie, nie ma bezpośredniego sposobu, aby to zrobić. Photoshop przycina całe płótno, a nie poszczególne warstwy. Istnieją jednak pośrednie sposoby, z których oba można przekształcić w akcję jednym kliknięciem.

Metoda 1:

 • Kliknij Ctrl w miniaturkę warstwy w panelu Warstwy, aby utworzyć zaznaczenie tylko tego obiektu.

 • Kliknij ikonę Maska warstwy u dołu panelu Warstwy, aby utworzyć maskę, która odsłania tylko obiekt.

 • Odblokuj maskę z warstwy (kliknij ikonę łącza między miniaturą a maską.

 • Po wybraniu maski (nie warstwy pikseli) naciśnij Ctl-T, aby przejść do trybu swobodnej transformacji.

Twoja darmowa transformacja będzie teraz działać jak maska ​​przycinania dla warstwy.

Metoda 2:

 • Kliknij CTRL i kliknij miniaturę warstwy, jak poprzednio, aby utworzyć zaznaczenie.

 • Konwertuj zaznaczenie na ścieżkę (wysuwany panel Ścieżki, „Utwórz ścieżkę roboczą”)

 • Utwórz maskę wektorową: Layer > Vector Mask > Current Path

Twoja ścieżka jest teraz maską wektorową, z którą możesz pracować przy użyciu swobodnej transformacji lub wszystkich narzędzi wektorowych w przyborniku.


1

Myślę, że możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. wybierz warstwę, w której znajduje się element
 2. za pomocą polecenia wstrzymania i kliknij ikonę warstwy, aby zaznaczyć cały element
 3. kliknij menu „image \ corp”

Otrzymasz przedmiot z zachowanymi wszystkimi warstwami.


1

Uh - masz na myśli „przeskalować płótno do konkretnego przedmiotu / grupy wyboru”? Jeśli tak, to nie wierzę.

Jeśli masz pojedynczy element na jednej warstwie, możesz go wybrać ( Ctrl+ a-> przesuń w lewo / w prawo, aby przyciągnąć zaznaczenie do rzeczywistych pikseli), skopiuj go ( Ctrl+ c), utwórz nowy plik ( Ctrl+ n(rozmiar płótna do zawartości schowka) )) i wklej do niego wybrany element - utworzy to nowy plik o dokładnych wymiarach elementu, do którego próbujesz przyciąć.

Ja również często marzyłem o możliwości przycięcia do selekcji.


Tak, wiem jak skopiować / wkleić nowy plik ... ale to denerwujące. Byłoby miło przyciąć wybrany element ... bezpośrednio ... bardzo szybko ...

@markzzz: Ctrl+ Tto polecenie darmowej transformacji. Jeśli chcesz zaznaczyć całą zawartość z warstwy, a następnie Ctrl+ Clickwarstwę w panelu warstw lub Ctrl+ Shift+ żądane Clickwarstwy. Następnie możesz przyciąć do wyboru. Lub po prostu przekształć warstwy w inteligentny obiekt. Jeśli chcesz to zrobić bez menu, zapisz akcję dla kadrowania i przypisz do niej klawisz F.
Lèse majesté

(w Photoshop CS4) „Przytnij” z menu Obraz przycina do bieżącego wyboru. Może działać lepiej niż nowa sztuczka z oknem. Daj mu niestandardowy skrót klawiaturowy (Edycja> Skróty klawiaturowe), jeśli często go potrzebujesz.
user56reinstatemonica8

1

Myślę, że możemy to zrobić, jeśli rozmiar twojej warstwy jest mniejszy niż płótno, a następnie ... Ctrl+ Clickna ekranie Wybór warstwy pojawi się, a następnie kliknij Menu obrazu, a następnie kliknij Przytnij wybrany ekran zostanie przycięty.


1

Stworzyłem akcję dla czegoś podobnego; Chciałem skopiować części obrazu z automatycznym przycinaniem, bez ciągłego tworzenia nowych dokumentów (na przykład kilka ikon na białym tle). Oto sekwencja akcji:

Kopiuj, Nowy dokument (Ustawienia schowka), Wklej, Spłaszcz obraz, Przytnij (Kolor lewego górnego piksela, Wszystkie strony), Wybierz wszystko, Kopiuj, Zamknij.

Po zapisaniu tej akcji możesz zrobić wszystko jednym kliknięciem lub naciśnięciem klawisza.


0

I stara sztuczka, która może, ale nie musi, działać na ciebie / na nowsze wersje:

 • WYBIERZ WSZYSTKIE na żądanej warstwie LUB dokonaj większego wyboru niż obiekt
 • „Poruszaj” wyborem, dotykając prawej strzałki, a następnie lewej strzałki
 • spowoduje to, że zaznaczenie „zmniejszy się” do samego obiektu
 • wybierz „przytnij do wyboru” (lub jakąkolwiek nazwę tego polecenia

EDYCJA: „doh! Po prostu zdaję sobie sprawę, że dokładnie to sugerował Lawndartcatcher. Zamiast tego podaj głos na tę odpowiedź.


Bardziej bezpośrednie podejście polega na kliknięciu Ctl / Cmd miniatury warstwy w panelu Warstwy, która tworzy bezpośrednio wybrane nieprzezroczyste piksele, a następnie użyj opcji Obraz> Przytnij. To jednak powoduje przycięcie całego obrazu i nie jestem pewien, czy o to właśnie chodzi.
Alan Gilbertson

0

Prosty:

 1. Ctrl + kliknięcie (na miniaturze warstwy)
 2. Naciśnij „C” (skrót do narzędzia do przycinania)
 3. naciśnij enter
 4. Naciśnij Enter Again
 5. Gotowy!

-2

Jeśli masz jednokolorowe tło, użyj tego i zapisz je jak automatyczne działanie:

 1. image > crop by > by color in the corner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.