Dodaj przezroczystość do istniejącego PNG


63

Chciałbym użyć tego obrazu na stronie internetowej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Muszę zmienić tło z czarnego na przezroczyste, aby móc używać strzałki w mojej witrynie, utrzymując tło strony.

Użyłem Gimpa do konwersji obrazu do .png, ale jak mam teraz postępować?


2
Dla każdego, kto szuka rozwiązania Photoshop do konwersji przezroczystego czarnego lub białego tła, zapoznaj się z tym wątkiem .
Jan

Odpowiedzi:


70

Narzędzie GIMP Color to Alpha jest bardzo przydatne, jeśli wiesz, jak go używać , a to zadanie wydaje się szczególnie odpowiednie:

 1. Otwórz obraz w GIMP iw razie potrzeby zmień go na tryb kolorów RGB.
 2. Wybierz Warstwa → Przezroczystość → Kolor na alfa ...
 3. Wybierz czarny ( #000000) jako kolor, aby uzyskać przezroczystość.
 4. Kliknij OK".
 5. Zapisz wynikowy obraz w formacie PNG:
  Obraz z przezroczystością

2
Fantastycznie - to była odpowiedź, której potrzebowałem! Tylko jedna głowa do góry - jeśli opcja „color to alpha” jest wyszarzona, oznacza to, że obraz jest w indeksowanym trybie kolorów. Aby naprawić, przejdź do Obraz -> Tryb -> RGB. Twoje zdrowie!

@Heather: Dzięki za zauważenie tego, dodałem notatkę na ten temat do odpowiedzi. W rzeczywistości konwersja na RGB jest zwykle pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, aby indeksować obrazy w GIMP, o ile nie chcesz, aby zmiany były ograniczone do istniejącej palety.
Ilmari Karonen

Jak to zrobić w edytorze graficznym Paint.NET?
Boris_yo,

1
@Boris_yo: Wygląda na to, że wtyczka Unblend dla Paint.NET powinna działać tak samo jak Color to Alpha w GIMP. Jednak sam tego nie próbowałem.
Ilmari Karonen

Dzięki, że działało, ale podpis był czarny, ponieważ był nieco jaśniejszy. Próbowałem grać z jasnością kontrastem i to tylko trochę pomogło.
Boris_yo,

11

Możesz użyć narzędzia wyboru według koloru GIMPa lub narzędzia Magiczna różdżka. Tak czy inaczej, po prostu zaznacz wszystkie czarne piksele. Następnie zamiast usuwać wybrane piksele, zastosuj maskę warstwy:

Layer -> Mask -> Add layer mask

Wybierz Selectionprzycisk radiowy „ ” i zaznacz pole wyboru „ Invert mask”. Teraz wszystkie czarne piksele są przezroczyste.

Eksportuj jako PNG lub GIF.

Problem tkwi w krawędziach wokół strzałki, gdzie możesz mieć czarne piksele tworzące mat. Nie wiem w GIMP, ale Photoshop ma fajną funkcję, aby usunąć poprzedni kamień i / lub dodać wybrany kamień.


4

Nie używam gimpa, ale ten obraz jest prostym przypadkiem, w którym powinno być łatwo uzyskać przyzwoitą przezroczystość.

Jeśli wybierzesz cały obraz, a następnie użyjesz go (lub raczej wersji w skali szarości) jako kanału alfa, to już prawie koniec.

W zależności od funkcji eksportu oprogramowania, możesz po prostu wybrać alfa jako przezroczystość PNG lub możesz użyć kanału alfa jako maski wyboru i usunąć zaznaczenie (złe) lub użyć wycięcia jako maski warstwy (nieniszczące), a następnie eksport.


4

Oto przydatna technika GIMP, której ostatnio użyłem do tego - prawdopodobnie podobny do „Color To Alpha” (Color To Alpha był dla mnie wyszarzony, mimo że byłem w trybie RGB), ale ta metoda dała mi przydatne dostosowanie do tego, jak „miękkie” „chciałem, aby krawędzie wychodziły (w przeciwieństwie do technik magicznej różdżki, które pozostawiają cienką czarną ramkę wokół obrazu, zamiast uczynić krawędzie częściowo przezroczystymi).

Krótko mówiąc, skopiowałem wersję oryginalnego obrazu w skali szarości do jego Warstwy Maski / Kanału Alfa, a następnie użyłem Krzywe na Kanale Alfa, aby większość obrazu była nieprzezroczysta, a jednocześnie regulując stopień przezroczystości krawędzi. Bardzo ładny efekt i bardzo konfigurowalny.

Oto krok po kroku, jak to zrobić:

 • Zaczynając od warstwy z oryginalnym obrazem o nazwie „obraz”
 • Zduplikuj warstwę „obrazu” do nowej warstwy o nazwie „obraz alfa” (za pomocą przycisku Duplikuj warstwę w oknie dialogowym Warstwy)
 • Colors > Desaturate... > Lightness na warstwie „image alpha”
 • Kliknij warstwę „obraz” prawym przyciskiem myszy i Add Alpha(jeśli nie zostało to jeszcze zrobione)
 • Skopiuj wszystkie „image alpha” (w warstwie „image alpha” Select Alli Copy)
 • Paste na kanał alfa „obrazu” (kliknij prawą miniaturkę warstwy „obrazu”, a następnie wklej)

  • Poprzednie kroki są prawdopodobnie identyczne z pojedynczym poleceniem „Color to Alpha”
 • Opcjonalnie: kliknij prawym przyciskiem myszy „obraz” i Show Layer Mask(powinien pokazać ci to, co wkleiłeś). Jeśli pominiesz to, możesz zobaczyć zmianę przezroczystości na żywo podczas następnego kroku.

 • Color > Curves
 • W oknie dialogowym Krzywe spłaszcz krzywą wzdłuż góry, a następnie szybko zmniejszaj w lewo, powodując, że większość jasnych pikseli stanie się całkowicie biała (tzn. Obraz jest tam nieprzezroczysty).
 • Odznacz, Show Layer Maskaby zobaczyć zastosowaną przezroczystość.

  Przesunięcie punktu nasycenia Krzywe (u góry krzywych) i prędkości, z jaką zmniejsza się, pozwala dostosować, ile krawędzi obrazu jest przezroczyste i ile.


1
Cześć Demis, witaj w GDSE i dziękuję za odpowiedź! Aby uczynić twoje instrukcje bardziej czytelnymi, radzę używać opcji „lista wypunktowana” lub „lista numerowana”. Jeszcze raz dziękuję i ciesz się stroną!
Vincent

2

Możesz użyć Adobe Photoshop. Przejdź do Wybierz -> Zakres kolorów . Przytrzymując Shift , kliknij kolor, który chcesz usunąć (czarny w twoim przypadku). Wciśnij OK. Wtedy wszystkie twoje czarne zostaną wybrane; teraz naciśnij usuń.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.