Skąd mam wiedzieć, czy jestem gotowy, aby zostać certyfikowanym ekspertem Adobe?


9

Mam na imię Elizabeth. Mam 21 lat i mieszkam w Niemczech. Chciałbym zostać certyfikowanym ekspertem Adobe.

Zastanawiałem się, czy ktoś byłby tak miły, aby odpowiedzieć na kilka moich pytań. Korzystam z Adobe Photoshop od kilku lat, ale dopiero od dwóch lat właściwie go studiuję. Niemniej jednak, ponieważ sam uczę się oprogramowania, bardzo trudno jest mi ocenić, jak bardzo jestem gotowy do podjęcia testu.

Jak najlepiej wiedzieć, że jestem gotowy do przystąpienia do egzaminu?

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na przeczytanie tego. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź od kogoś.

Z poważaniem, Elizabeth


Mamy podobne pytanie tutaj: graphicdesign.stackexchange.com/questions/19951/..., które mogą ci pomóc. Twoje pytanie jest jednak zbyt ogólne i każda osoba, o którą poprosisz, udzieli Ci różnych informacji zwrotnych. Poświęć chwilę i zapoznaj się z naszym centrum pomocy na temat struktury naszej witryny i zadawania dobrych pytań.
DᴀʀᴛʜVᴀᴅᴇʀ

Dziękuję za twoją wskazówkę. Usunąłem kilka pytań i zachowałem trzy, które są najbardziej podobne do mojego głównego pytania. Czy to jest lepsze? Przeczytałem również pytanie, które do mnie również połączyłeś, i chociaż to pomogło, brakuje mi kluczowej odpowiedzi na moje pytanie: ramy czasowe.
Eliza Beth

Właśnie widziałem, jak ktoś to zmienił. Dziękuję, jeśli jesteś także tą osobą, łamałem sobie głowę, by znaleźć namacalne pytanie, które byłoby ostateczną odpowiedzią. Czy to byłoby teraz zaakceptowane pytanie?
Eliza Beth

@ElizabethM Spróbuj zadać pytanie na Reddit pod adresem / r / LearnDesign / r / Design lub / r / graphic_design . Są bardziej otwarci na pytania typu dyskusyjne (w rzeczywistości zachęcają ich).
fadelm0

Odpowiedzi:


5

Istnieją bezpłatne testy online, które możesz wykonać, aby sprawdzić swoje umiejętności.

Adobe oferuje również własne szkolenia i myślę, że to najlepszy sposób, aby nauczyć się dokładnie prawdziwych technik, o które będą pytać na egzaminach. Tak, inwestuje się w czas i pieniądze. Osobiście osoby, które znam, które są certyfikowane, mają również doświadczenie zawodowe jako nauczyciele lub specjaliści w branży, a część ich szkolenia odbyła się na miejscu; czasami to pracodawca płaci za szkolenie na miejscu.

Możesz także dołączyć do forum społeczności Adobe i zadać pytanie; wiele osób ma tam certyfikaty, możesz też zmierzyć swoje umiejętności za pomocą zadawanych pytań i uzyskać więcej szczegółów na temat tego procesu. Kiedy zobaczysz, że wszystko jest łatwe do wytłumaczenia ORAZ że znasz również odpowiednie słowa / terminy, myślę, że możesz uważać się za gotowego do testu. Nawet odpowiadając na pytania tutaj, możesz uzyskać wskazówki na temat własnych umiejętności.

Nie chodzi tylko o to, jak samodzielnie korzystać z Photoshopa, jest wiele technicznych aspektów, o których być może nigdy nie słyszałeś. Prawdopodobnie będziesz musiał zainwestować w kilka instrukcji szkoleniowych, jak sugerowano w drugiej odpowiedzi. Istnieją również seminaria organizowane przez Adobe, do których możesz dołączyć.

Oficjalne narzędzia szkoleniowe Adobe:

http://www.adobemarketplace.com/

Przykład pytań (patrz PDF):

http://training.adobe.com/certification/exams/photoshop-cs6.html

Zostań certyfikowanym ekspertem Adobe

http://training.adobe.com/certification/overview.html


Dziękuję @ go-meek za opinie i wskazówki. Znalazłem te pliki wcześniej. Choć dzisiejsza realizacja odpowiedzi, które otrzymałem, polega na tym, że test ten może być skierowany bardziej do osób zainteresowanych nauczaniem niż samych projektantów. Niemniej jednak wciąż nie mogę się doczekać, aż w końcu będę pewny, że podejmie test, więc dziękuję!
Eliza Beth

5

Pobierz klasę w książce od PeachPit Press dla aplikacji. Kiedy możesz ją przejrzeć i poznać każdą sekcję, jesteś gotowy.

To naprawdę jedyna pewna metoda.

Chociaż istnieją inne zasoby, takie jak testy praktyczne, przewodniki po studiach, linki, strony internetowe ... i cała masa osób / firm, które zobowiązują cię do „przygotowania” do testów certyfikacyjnych… które mogą wydawać się świetnymi zasobami, tak naprawdę nie są.

Posiadam certyfikat Adobe i przez lata sprawdzałem większość testów praktycznych i pomocników, zarówno przed jak i po testach. Gdybym dzisiaj chciał przystąpić do testów, mając wiedzę, którą mam obecnie, zainwestowałbym jedynie 50 USD / 60 USD (lub cokolwiek to jest) w Klasę w książkę, którą dokładnie przejrzałem i czułem się bardzo pewnie.

Szkolna w książce (CIB) jest jedynym prawdziwym przypomnienie tego badania, ponieważ testy ściśle pokrywać jak funkcje aplikacji, a nie to, co można stworzyć z aplikacją. Większość innych publikacji koncentruje się na pomocy w tworzeniu najnowszej wersji gry typu whiz-bang przy jednoczesnym minimalnym wykształceniu technicznym. Tylko CIB obejmuje każdy możliwy aspekt techniczny każdego narzędzia i funkcji dostępnych w aplikacji.

Moim zdaniem „testy praktyczne” są dość bezwartościowe. Są to tylko pytania, które ktoś uważa za podobne do rzeczywistych pytań - nie ma żadnej korelacji między jakimkolwiek testem „ćwiczeniowym” a faktycznymi testami innymi niż obaj przedstawiają pytania wielokrotnego wyboru związane z konkretnym zastosowaniem. Jeśli w ogóle służą jakimś celom, mają na celu złagodzenie obaw związanych z ogólnym formatem pytań - ale nigdy w odniesieniu do rzeczywistej treści.

Powiązane: Czy istnieją jakieś wymierne korzyści z zostania certyfikowanym ekspertem Adobe?


Bardzo dziękuję za radę, @Scott. Na pewno będę szukał Classroom w książce, jak sugerowałeś. Czy jako posiadacz certyfikatu chciałbyś pomóc mi odpowiedzieć na kilka osobistych pytań dotyczących testu przez e-mail? Naprawdę pomogłoby mi to uzyskać lepszy wgląd w tej dziedzinie.
Eliza Beth

Naprawdę nie mogę odpowiedzieć na żadne bezpośrednie pytania dotyczące testów. To część umowy, którą podpisujesz podczas jej przyjmowania. Najlepsze, co mogę powiedzieć, to znać każdą część omawianą w klasie w książce. Test polega na tym, jak dobrze znasz aplikację - jej narzędzia i funkcje, a nie na tym, jak dobrze używasz aplikacji do tworzenia czegoś.
Scott

Właśnie dostałem Classrom w książce, w wersji Photoshop CC 2015. Przestudiuję to na wskroś. Dziękuję za twoje wskazówki. Chociaż jestem również zainteresowany zapytaniem o twoje osobiste postępy w nauce do egzaminu. Widzę, że mam trochę problemów ze stworzeniem dla siebie miernika tego, jak dobrze znam oprogramowanie, które z kolei nie zapewnia mi ram czasowych. Czy po prostu studiowałeś w czasie, czy poświęciłeś sobie konkretny zestaw miesięcy na naukę wszystkiego?
Eliza Beth

Używam Photoshopa od wersji 2.0.7 i Illustratora od AI88. Tak naprawdę większość mojej wiedzy pochodzi z doświadczenia zawodowego. Nie podchodziłem do testów mniej więcej w 2005 lub 2007 roku. To 20 lat użytkowania przed testowaniem. Ja osobiście korzystałem z CIB do badania obszarów aplikacji, z których rzadko lub nigdy nie korzystałem. W ten sposób mogę śmiało stwierdzić, że tak naprawdę CIB jest najlepszym zasobem, który dostarczy wszelkich informacji, których możesz przegapić.
Scott

Dziękuję bardzo za radę, zacznę skanować CIB na wskroś! :)
Eliza Beth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.