Czy są jakieś wymierne korzyści z zostania certyfikowanym ekspertem Adobe?


25

Przeprowadziłem małe badania nad ulepszeniem mojego zestawu umiejętności i pomyślałem, że sensownym rozwiązaniem będzie poddanie się testowi, zostając Certyfikowanym Ekspertem Adobe.

Dla tych, którzy nie są ci obeznani, testy Adobe Certified Expert (ACE) to testy wielokrotnego wyboru, które musisz zdać, aby wyświetlić plakietkę certyfikacyjną, wysłać certyfikaty certyfikacyjne pocztą elektroniczną bezpośrednio od Adobe do dowolnej osoby, a Twoje imię i nazwisko wyświetla się na stronie internetowej Adobe jako ekspert.

Moje pytanie brzmi: czy bycie certyfikowanym ekspertem Adobe ma wartość i ma jakieś wymierne korzyści w prawdziwym świecie projektowania, czy może jest to tylko odrobina wzroku dla przyszłego pracodawcy?


Spójrz na to jak zdanie egzaminu na prawo jazdy; pięć osób może posiadać prawo jazdy, ale to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą z taką samą jakością.
SaturnsEye,

Odpowiedzi:


23

Od tego czasu jestem certyfikowanym ekspertem Adobe od około 9 lat.

Jeśli pracujesz na stanowisku pracy od 9 do 5 , certyfikacja nie przyniesie żadnej wielkiej korzyści. W rzeczywistości, jako pracownik, praktycznie nie ma korzyści z żadnego certyfikatu Adobe innego niż tylko ciągłe kształcenie w celu samorealizacji. Twój pracodawca może być w stanie zareklamować twój certyfikat, aby uzyskać nowy biznes, co może pośrednio wpłynąć na ciebie. Ale to tyle, o ile certyfikacja zabierze Cię w tego rodzaju scenariusz.

W przypadku ubiegania się o 9 do 5 pozycji, może cię powyżej krawędzi skądinąd równie wykwalifikowanego konkurenta, jeżeli pracodawca rozumie certyfikacji. Jeśli pracodawca nie rozumie certyfikatu, może to być bardzo korzystne przy ubieganiu się o pracę. Ci, którzy nie rozumieją certyfikacji, mogą często kłaść większy nacisk na to, co certyfikuje, niż na faktyczne zalety testów. Na przykład certyfikaty Adobe nie weryfikują kreatywności ani umiejętności skutecznego projektowania w jakikolwiek sposób. Jednak certyfikacja i silny portfel często przewyższają tych, którzy mają tylko silny portfel.

Jako freelancer lub niezależny wykonawca certyfikacja stanowi ogromną korzyść w pozyskiwaniu nowych klientów i eliminowaniu konkurencji. Certyfikacja daje natychmiastowy autorytet w zakresie narzędzi, o których wie wielu doświadczonych klientów. Często zdobywałem i utrzymywałem klientów po prostu dzięki mojej certyfikacji. To prawda, że ​​praca wciąż musi być zgodna z oczekiwaną jakością. Jednak certyfikacja jest pseudo-gwarancją dla klientów, że nie będzie problemów technicznych z powodu braku doświadczenia w oprogramowaniu. [Niedawno usłyszałem, jak jeden z moich klientów jest nieco zadowolony z siebie przez telefon: „Współpracujemy z tymi certyfikowanymi ekspertami Adobe”. Mój certyfikat dał im poczucie dumy z pracy. To jest niematerialne i nie można było przewidzieć.]

Jako instruktor moim zdaniem jest to prawie obowiązkowe, jeśli uczysz oprogramowania Adobe. Jeśli chcesz uczyć innych, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to udowodnić, że znasz swoje umiejętności. Certyfikacja właśnie to robi.

Nigdy nie żałowałem mojej certyfikacji, która zwróciła się w kółko i nadal tak jest.

Najważniejsze, że powinieneś zdać sobie sprawę, że test jest zorientowany na produkcję . To nie jest test „projektowania” ani „kreatywności”. Tak więc każda sytuacja, w której udowodnienie, że wiesz, jak korzystać z aplikacji w zakresie produkcji, jest korzystne, może być wspomagana przez certyfikację. Adobe potwierdza, że „Przetestowaliśmy tego użytkownika i dobrze znają nasze aplikacje”. Jeśli nie potrzebujesz ani nie chcesz uzyskać bezpośredniego oświadczenia Adobe, możesz nie potrzebować certyfikacji.

Jeśli zastanawiasz się nad certyfikacją, sugeruję po prostu pójść po nią. Nie oznacza to, że możesz go po prostu uskrzydlić. Niewielu (jeśli w ogóle) może to zrobić. Jednak przestudiuj i podejmij test dla bieżącej wersji. Często testy są od 6 do 9 miesięcy od wydania aplikacji. Tak więc testy CS6 są obecnie aktualnym testem, mimo że CC został wydany. Testowanie CS6 będzie łatwiejsze niż testowanie CC ze względu na prosty fakt, że CS6 ma mniej funkcji niż CC. Pierwszy test jest najtrudniejszym do wykonania. Im dłużej zwlekasz, tym więcej funkcji ma każda aplikacja i tym szersza musi być Twoja wiedza. Zdaj pierwszy test, a następnie każda kolejna recertyfikacja stanie się znacznie łatwiejsza.


6

Jest to ważne, jeśli wykonujesz dużo pracy produkcyjnej na podstawie umowy. Wiele agencji rekrutacyjnych IT / GD będzie chciało tego rodzaju certyfikatów do obsadzania stanowisk twórców.

Poza tym, o ile nie chcesz tego zrobić z powodów osobistych, nie przyniesie ci to żadnych realnych korzyści.

Podsumowując, ważne jest, jeśli bardziej (lub chcesz) pochylić się w kierunku pracy artysty. Poza tym przynosi to głównie korzyści Adobe. ;)


Absolutnie zgodziłbym się, że same testy oparte są na sztuce produkcji. Jednak niewypowiedziany sposób postrzegania certyfikatu znacznie wykracza poza to. 90% osób, które widzą, że ktoś jest certyfikowany, nie ma pojęcia, co faktycznie testuje certyfikacja, ale widzi plakietkę „Adobe”, która zwiększa natychmiastową wiarygodność. W wielu przypadkach podstawowe korzyści nie są bezpośrednio namacalne.
Scott

@ Scott Podejrzewam, że zależy to od rodzaju klienta, ale nigdy nie widziałem, żeby klienci w ogóle dbali o certyfikację. Chcą zobaczyć twoją pracę. Lubią to, albo nie.
DA01

-1

Mam certyfikat Adobe, ale obecnie wiele osób oszukuje podczas egzaminów, więc proszę nie podawać zbyt wielu poświadczeń. To tak, jakby 3 osoby pisały egzamin i 6 osób przeglądało odpowiedzi na nie. Zdarza się to w większości firmowych firm egzaminacyjnych.


w zasadzie nie wierzę w certyfikaty, jeśli napisali je poza pearsonvue lub podobnymi akredytowanymi ośrodkami .. przypisują zerową wartość firmie produkującej oprogramowanie w domowym ośrodku testowym, na który obecnie pozwala Adobe. Osobiście straciłem tyle pieniędzy biorąc moje certyfikaty, ale widząc ludzi oszukujących w domu udogodnienia, czuję się zdradzony ... omg
devu

To nie może być prawda. Przynajmniej nie było, kiedy otrzymałem certyfikat. Ale minęło kilka lat. Testy certyfikacyjne Adobe są monitorowane w centrum testowym. Aby uzyskać certyfikat Adobe, musisz zrezygnować ze wszystkich urządzeń komunikacyjnych i mieć tylko ołówek i papier do pisania. Nie pozwolono mi zabrać portfela ani kluczy do pokoju testowego. Musiałem opróżnić wszystkie kieszenie.
Scott,

@Metis, dzieje się tak, gdy adobe marketing facet chce sprzedać swój produkt, ale w zamian zgadza się na ustanowienie wewnętrznych centrów egzaminacyjnych, w których 20-30 osób z doświadczeniem nic więcej niż otwiera i zamyka aplikację pojawia się na test i wszyscy oprócz 1-2 facetów przechodzą test. Każdy, kto wyda tysiące rupii, takich jak ja i przygotował się na wiele nieudanych prób, aż wreszcie otrzyma certyfikat, odczuje wyraźny ból, widząc te nadużycia, stąd ten post
..
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.