Uniemożliwiasz wyszukiwarkom odwrotnym znalezienie źródła Twojego obrazu?


15

Planuję stworzyć grę, w której dam użytkownikowi obraz związany z anime, a on musi zgadnąć, skąd pochodzi.

Jednak większość obrazów, szczególnie z popularnych anime, jest łatwa w użyciu w Google do wyszukiwania wstecznego, aby znaleźć i wskazać anime.

Próbowałem sprawdzić, czy dam radę, żeby nie rozpoznał obrazu, ale niestety moje sztuczki nie były wystarczająco dobre.

Oryginalny obraz:

Oryginalny obraz

Skala szarości z poziomą klapką:

Skala szarości z poziomą klapką

Znak wodny:

Znak wodny

Zagadka dla obrazu w skali szarości:

Zagadka dla obrazu w skali szarości

Skala szarości z poziomym i pionowym przerzuceniem działała dla tego obrazu, ale nie zawsze działa:

Skala szarości z klapką poziomą i pionową

Również wyżej wymienione metody są dość łatwe do odgadnięcia anime.

Chciałbym wiedzieć, czy istnieje jakaś dobra sztuczka, którą mógłbym wykorzystać na swoich obrazach, aby nie działała w wyszukiwarkach wstecznych, a jednocześnie nie była tak skomplikowana, że ​​mogę ją wdrożyć w moim programie.

Na przykład skala szarości, kadrowanie, przerzucanie są dość łatwe do osiągnięcia w języku C #.


3
Podoba mi się pomysł układania obrazu w celu zwiększenia trudności. Jeśli jednak ktoś naprawdę chce zagrać w twoją grę, mam problem z dostrzeżeniem, w jaki sposób wyszukiwanie wsteczne Google będzie problemem dla graczy, czy gracze pojedynkują się o to, kto pierwszy je znajdzie? Bardziej martwiłbym się posiadaniem praw licencyjnych do zdjęć, jeśli planujesz promować swoją grę.
ciekawy

2
@Emilie Tak, istnieje tygodniowy i miesięczny system rankingowy i tylko pierwsza odpowiednia odpowiedź liczy się do otrzymania punktów za ten konkretny obraz. To nie jest gra, która zostanie sprzedana , a oryginalny obraz zostanie skierowany do artystów z odpowiednimi prawami. To raczej coś naprawdę prostego, co chciałem dodać do naszego kanału czatu.
Prix

1
Problem polega na tym, że wyszukiwanie wstecznego obrazu powinno być w stanie ominąć uszkodzenie obrazu lub jego niezbyt dobre, więc twoja podstawowa technologia walki i ostatecznie przegrasz.
joojaa

4
Próba ochrony mediów cyfrowych przed piractwem lub jakiekolwiek inne zadanie w tym kierunku najprawdopodobniej zakończy się niepowodzeniem, ponieważ nie udaremnisz nieuczciwych ludzi i zrujnujesz wrażenia dla uczciwych użytkowników. Czasami musisz dokonać takiego kompromisu.
GiantCowFilms

1
Zatrzymaj się tam. Uznanie nie oznacza uzyskania zgody na użycie obrazu. Jest to materiał chroniony prawem autorskim. Jeśli Twoja gra oszuka wyszukiwanie, prawdopodobnie nie przeżyje dochodzenia dotyczącego naruszenia praw własności intelektualnej. Nie kontynuuj bez uzyskania pisemnej zgody właścicieli praw autorskich na „WYKORZYSTANIE ICH WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ”. Możesz być mile zaskoczony, gdy odkryjesz, że dają ci pozwolenie na podstawie zamierzonego zastosowania w grze. Nie zgaduj Nie mam nadziei Dowiedz się, zanim włożysz więcej wysiłku w swój cud.
Stan

Odpowiedzi:


9

Myślę, że byłeś na dobrej drodze z opcją znaku wodnego, ale pozostawiłeś zbyt wiele oryginalnego obrazu w takcie. Oto dwa obrazy, których próbowałem nie znaleźć Google:

Szachownica

wprowadź opis zdjęcia tutaj
Wyniki wyszukiwania obrazu wstecznego

Mozaika

wprowadź opis zdjęcia tutaj
Wyniki wyszukiwania obrazu wstecznego

Inny przykład

wprowadź opis zdjęcia tutaj
Wyniki wyszukiwania obrazu wstecznego

Pierwszy obraz zwraca wiele wyników „flagi z szachownicą”, a drugi zwraca wiele obrazów mozaiki / kolażu. Rozmiar ma znaczenie! Początkowo próbowałem z dużo mniejszym wzorem szachownicy (16 pikseli); Google nadal był w stanie to zidentyfikować. Te kwadraty o wielkości 32 pikseli wydają się być szczęśliwym medium.

Opierając się na informacjach dostarczonych przez DanS, myślę, że byłaby to niezawodna technika oszukiwania Google (i łatwa automatyzacja!). Mogę tylko przypuszczać, że ktoś, kto był w stanie zidentyfikować to anime, byłby w stanie to zrobić na podstawie tych zdjęć.


Jak na ironię, obrazy, które utworzyłem, zostaną w końcu zaindeksowane przez Google i doprowadzą do tego postu, pokonując cel!


1
To właśnie skończyłem z niewielką różnicą, której nie tworzę już regularne formy, takie jak kwadraty, wydaje się, że działa w dobrym stopniu i tak, w pewnym momencie zostanie zindeksowane, ale do tego czasu będziemy mieć nowe obrazy te, które już odpowiedziały, nie wracają do kolejki. Dzięki za poświęcenie czasu.
Prix

2
Jeszcze więcej ironii. Być może dałeś Google podpowiedź, co poprawić.
joojaa,

9

Google może korzystać z innego systemu, ale duża liczba takich usług (w tym z zębami) używa skrótów percepcyjnych, w których ogólny skrót jest wystarczająco blisko, aby pasował, a nie dokładnie.

Kilka lat temu ukazał się oficjalny dokument opisujący szczegółowo ten proces. Nie udało mi się znaleźć linku do niego, ale podstawowy system opiera się na łańcuchu działań w celu wygenerowania skrótów.

  • Zmniejsz obraz do małej skali, zwykle 32 x 32 lub 64 x 64
  • Konwertuj obraz na skalę szarości
  • Zwiększ kontrast do określonej wartości, aby zapewnić wysoki poziom różnicy między odcieniami czerni i bieli
  • Oblicz pHash na podstawie pikseli na obrazie wynikowym

Proces byłby powtarzany dla każdego przesłanego obrazu, a następnie sprawdzany krzyżowo z indeksowanymi hashami w celu znalezienia bliskich dopasowań. Krótko mówiąc, obraz musi zostać drastycznie zmieniony w dużych częściach, aby oszukać dowolny taki system.


Kilka interesujących informacji, chciałbym sprawdzić artykuł.
Prix

2

Wystarczy utworzyć negatywny obraz oryginału i odwrócić go z powrotem za pomocą css. Użytkownik zobaczy obraz jak zwykle, z tą samą jakością, ale podczas pobierania jest odwrócony.

.myImageClass {

 filter: invert(100%);

}

Negatywny obraz nie zostanie dopasowany do oryginału (wynik wyszukiwania NL):

Przykład wyszukiwania

Wypróbowałem to również ze zmniejszeniem kolorów do 256, Paint Shop Pro jest w tym najlepszy. Obraz nie będzie bezpośrednio dopasowany do oryginału. Jeśli połączysz to z powyższą metodą, może być doskonała.


0

Możesz zrobić coś takiego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie jest w 100% kuloodporny, ale powinien zrzucić większość silników do identyfikacji obrazów.

To, co zrobiłem, to dodać czarno-biały szum do obrazu, a także pewne przesunięcie. Bałagan z kolorami np. tylko przesunięcie jednego lub dwóch kanałów kolorów byłoby jeszcze bardziej skuteczne, ale jego wdrożenie jest skomplikowane.


1
Spróbuję z kilkoma popularnymi obrazami i zobaczę, jak to się ostatecznie potoczy teraz. Zszedłem do zamkniętej układanki, w której otwieram kwadraty, gdy podane są błędne odpowiedzi. Więc widzisz obraz tylko co X pikseli w czasie, który wydawał się działać do tej pory.
Prix

Tak, to nie działa, chyba że włożysz wystarczająco dużo szumu, aby cały obraz był nierozpoznawalny, co podważa cel, który mam. Dzięki.
Prix

4
Z wyjątkiem wyszukiwania kursu z tym zniekształconym obrazem Google natychmiast znajduje źródła. Algorytm najprawdopodobniej szuka w przestrzeni Fouriera, a twój hałas nie zrobi za to wiele.
joojaa

@ joojaa Tak, zauważyłem to, ale Prix poprosił mnie o pokazanie mu obrazu tego, co zasugerowałem jako komentarz, więc opublikowałem odpowiedź.
GiantCowFilms

@GiantCowFilms Lame, jest to dokładnie taki filtr, który zostanie zignorowany podczas wyszukiwania obrazów.
Navin,

0

Spróbuj zmienić format pliku, w którym zapisujesz. Wyszukiwanie w odwrotnym obrazie zaczyna się od użycia danych, które zostają wewnętrznie zapisane w obrazie, prawdopodobnie dlatego Twoje techniki zaciemniania nie działały. Pliki JPEG są szczególnie złe w tym zakresie, PNG nie tak bardzo. Jednak w przypadku szczególnie popularnych obrazów może to nie działać.

Idealnie jest znaleźć sposób na wyświetlenie obrazu w postaci kapsułkowanej, z którą użytkownik nie może bezpośrednio współpracować (kopiuj -> wklej). Niestety, nie znam szczegółów technicznych, jak można to obecnie osiągnąć, po prostu zauważyłem, że obrazy użyte we Flashu / Shockwave mają tę właściwość.

Po drugie: Plan jako całość - korzystanie z obrazów chronionych prawem autorskim bez uprzedniego szukania odpowiednich uprawnień od ich właścicieli, nawet zakładając, że zapewnisz atrybucję natychmiast po rozwiązaniu zagadki - naraża cię na żądanie usunięcia lub innego rodzaju czynności prawne, szczególnie jeśli gra jest uruchomiona na dowolnym poziomie głośności. Jeśli możliwe jest uruchomienie gry za pomocą fanart (ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz odpowiednie uprawnienia do korzystania z fanart niż treści kanonicznych), prawdopodobnie lepiej to zrobić.


Nie ma to nic wspólnego z pytaniem OP. Wydaje mi się, że jestem trochę spóźniony na imprezę, ale: Google nie korzysta z danych EXIF, a OP nie będzie mieć problemów prawnych, ponieważ jest organizacją non-profit.
Navin,

0

Musisz pomylić wyszukiwarkę.

Najlepszym sposobem na pokonanie zautomatyzowanego wyszukiwania obrazów jest zapewnienie alternatywnych obrazów, których nie można zidentyfikować lub które pochodzą ze sprzecznych źródeł, oraz takich, które mylą określony wzorzec do zidentyfikowania.

Na przykład jeśli podasz obraz składający się z trzech obrazów w naprzemiennych pasmach lub paskach i poprosisz o identyfikację obrazu złożonego tylko z co trzeciego pasma, aby po oddzieleniu od innych pasów pojawił się jako jeden obraz z przerwami ( gdzie pasma innych obrazów nakładały się).

Ludzki mózg wywołuje „Zamknięcie”, aby percepcyjnie połączyć odpowiednie obrazy w jeden spójny, który można zidentyfikować. Klucz jest wystarczająco identyfikowalny, ale nieistotny w szczegółach reszty obrazu, aby zmylić silnik.

Pytanie drugie może dotyczyć tego samego obrazu, ale pytać o co trzeci zespół zaczynający się od drugiego zespołu. W efekcie możesz użyć jednego obrazu z trzema różnymi komponentami, a zatem trzema różnymi odpowiedziami.

Automatyczne wyszukiwanie nie może zaatakować takiego problemu przestrzennego, chyba że niepowiązane pasma są fizycznie odizolowane od wyszukiwania. Ciężko zrobić.


Byłoby to bardzo denerwujące dla użytkownika
Zach Saucier

@ZachSaucier To ma być zarówno trudna gra, jak i coś, co omija coraz bardziej inteligentne oprogramowanie. Nie mogę komentować innych aspektów. Czym różni się to od szachownicy, ponieważ jest denerwujące?
Stan

-3

Zatrzymaj się tam. Nie kopiuj Użyj oryginalnej kompozycji. EDYCJA: Potraktuj to jak informacje FYI.

Kopiując, pośrednio próbujesz ominąć ochronę własności intelektualnej. Grasz ogniem.

Istnieje również pewna wada uzasadnienia i uzasadnienia: uznanie NIE oznacza uzyskania zgody na wykorzystanie obrazu . To nie jest sytuacja „lub”. Jest to materiał chroniony prawem autorskim. Nie ma znaczenia, czy wynik zostanie wystawiony na sprzedaż, czy nie. Twój zysk, finansowy lub inny, nie ma wpływu na przestępstwo. Nawet jeśli projekt dotyczy badań akademickich lub naukowych, będziesz potrzebować pozwolenia od właścicieli praw autorskich, a nie kredytu.

Jeśli twoja gra oszuka wyszukiwanie, prawdopodobnie nie przetrwa zmotywowanego prawnika prowadzącego dochodzenie w sprawie naruszenia praw własności intelektualnej.

Nie kontynuuj bez uzyskania pisemnej zgody właścicieli praw autorskich na „WYKORZYSTANIE ICH WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ”.

Możesz być mile zaskoczony, gdy odkryjesz, że dają ci pozwolenie na podstawie zamierzonego zastosowania w grze. Rób notatki z datami i szkicami. Jeśli odkryjesz, że ludzie, do których się zbliżyłeś, przyjęli Twoją koncepcję, pozwaj ich o naruszenie poufności. (Dotyczy to osobnego dokumentu prawnego NDA i prawdopodobnie więcej czasu niż jest to warte.)

Nie zgaduj Nie mam nadziei Dowiedz się, zanim włożysz więcej wysiłku w swój cud. Łatwiej jest powiedzieć, że przepraszasz, niż poprosić o pozwolenie, ale sposób jest legalny, etyczny i bardziej satysfakcjonujący.


3
To nie ma na celu odpowiedzieć na zadane pytanie. Lepiej jest skrócić i zamienić w komentarz
Zach Saucier
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.