Photoshop: Zapisz część bez przycinania


10

kiedy muszę zapisać część obrazu jako nowy obraz w Photoshopie, przycinam go, zapisuję jako i cofam kadrowanie. W przypadku dużych plików jest to powolne i wydaje się nieefektywne.

Czy istnieje lepszy sposób, aby powiedzieć Photoshopowi „zapisać wszystko, co widzisz w tym prostokącie, jako nowy plik”?


Odpowiedzi:


18

Nie ma opcji „Zapisz zaznaczenie jako”, jeśli na to liczysz. Najszybszym sposobem jest prawdopodobnie wykonanie:

  1. M (wybór markiza prostokątna)
  2. Ctrl / Cmd+ Shift+ C(kopia scalona)
  3. Ctrl / Cmd+ N(nowy plik)
  4. Ctrl / Cmd+ V(wklej)
  5. Ctrl / Cmd+ S(zapisz)

1
To wymaga dodatkowej notatki. Po wybraniu obszaru 100 x 100 pikseli, ale lewe 50 pikseli jest puste, skopiuje prawe 50 pikseli . Nie „oszczędza miejsca” na puste piksele po naciśnięciu CTRL + N. Może to być zarówno dobra, jak i zła zależnie od tego, czego chcesz!
Dirk przeciwko B

Nie do końca wiem, co oznacza @DirkvB, ale jedno uwielbiam w tym rozwiązaniu - możesz wyróżnić więcej niż jest to potrzebne w danym obszarze (aby nie ryzykować pominięcia niektórych elementów), a kiedy Cmd + N tworzy poprawne rozmiar i wysokość, a Cmd + V wkleja dokładnie to, czego chciałeś. Dzięki za to!
thephatp

1
@thephatp dokładnie to, co właśnie powiedziałeś, ale wyjaśniłem przyczynę: Photoshop nie kopiuje pustych pikseli.
Dirk przeciwko B

Jest to świetne, chyba że chcesz skopiować wektoryzowane warstwy. Kopiuj po scaleniu zostaje zrasteryzowany, a następnie zmiana rozmiaru w nowym dokumencie jest „wadliwa”. Szukam sposobu na zapisanie części obrazu w różnych rozmiarach.
Tod

Jeśli chodzi o edycję, którą ktoś próbował wykonać --- poruszanie myszą nigdy nie będzie tak szybkie jak kilka pociągnięć na klawiaturze ... @Tod opublikuj nowe pytanie (i przepraszam, że nie widziałem twojego komentarza wcześniej)
Ryan

3
  • Ctrl+ Shift+ Ckopiuje zaznaczenie na jedną warstwę
  • Ctrl+ Nnastępnie Entertworzy nowy dokument z dokładnym rozmiarem cięcia
  • Ctrl+ Vwkleja spłaszczony wybór

2

Możesz spróbować użyć slicenarzędzia Cukrytego pod narzędziem przycinania. Zrób kawałek części, którą chcesz wyeksportować, a następnie użyj File > Save for Web.... Minusem jest to, że wszystkie inne części obrazu zostaną również zapisane jako osobne pliki obrazów.

Ostrzegamy, że wszystkie pliki obrazów wycinków zostaną zapisane w katalogu o nazwie „obrazy”.


Zmiana rozmiaru podczas eksportu zmienia rozmiar całego obrazu, a nie wycinanego elementu.
Tod

0

Randy ma dobry pomysł, używając plasterków, ale jest jeszcze łatwiejszy. Załóżmy, że masz cztery obrazy z rzędu. Oddziel je pionową linią prowadzącą, a następnie za pomocą narzędzia do wycinania kliknij opcję „Odcięte od prowadnic” (na pasku narzędzi do wycinania). Następnie zapisz w sieci. Utworzy cztery osobne pliki z każdym plasterkiem. Znajdziesz je w tym folderze obrazów.


Witaj, witaj w GDSE i dziękuję za odpowiedź. Jeśli masz jakieś pytania, odwiedź centrum pomocy lub ping z jednym z nas na czacie, gdy Twoja reputacja będzie wystarczająca (20). Kontynuuj wkład i ciesz się stroną!
Zach Saucier
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.