Jak mogę poprawić umiejętność wyboru koloru?


33

Jestem programistą, zacząłem projektować strony internetowe. Myślę jednak, że moje rozumienie kolorów nie jest jeszcze praktyczne. Istnieją narzędzia, które mogą zapewnić harmonię kolorów i inne rzeczy, takie jak Color Scheme Designer , ale nie dają one punktu wyjścia. To znaczy, skąd mam wiedzieć, że w przypadku tej witryny lepiej użyć koloru zielonego, a dla tej witryny wybrać kolor czerwony. Skąd mam to wiedzieć?

Myślę, że wybór kolorów bardziej przypomina sztukę, niż naukę, i jestem jak „powinieneś zostać artystą kolorów, aby zostać projektantem stron internetowych”.

Jak mogę poprawić umiejętność wyboru koloru?

Odpowiedzi:


20

Naprawdę myślę, że to wymaga czasu i praktyki. Projektując kolejne interfejsy, zaczynasz rozumieć, które kolory pasują do rodzaju marki. korporacyjne, sieci społecznościowe, gry, bajki ... to tylko niektóre z tysięcy kategorii, na których może opierać się strona internetowa. I każdy z nich przyciągnie innego rodzaju odbiorców.

Link opublikowany w próbniku kolorów jest idealny na początek. Motywy kryją się za nauką, zwłaszcza jeśli rozumiesz teorię kolorów. To nie jest bardzo trudny temat, ale może ci nie pomóc w „studiowaniu” nauk o kolorach. Zamiast tego uważam, że oglądanie podobnych stron internetowych i przeglądanie galerii projektów może dać mi znacznie więcej wglądu.

Mam nadzieję, że te linki zewnętrzne mogą pomóc człowiekowi. Powodzenia w budowaniu umiejętności projektowych. To zdecydowanie proces, który zajmuje tylko trochę czasu!


5

Ponieważ jesteś teraz projektantem stron internetowych i nie masz pewności, czy wybrane kolory projektu są w porządku, możesz je sprawdzić na tej stronie: http://www.checkmycolours.com/

Możesz także tworzyć kolory za pomocą Adobe Kuler, zapisywać i eksportować je do swojego projektu. Ponieważ właśnie zarejestrowałem się w tej witrynie, jestem ograniczony do liczby hiperłączy, które mogę opublikować. Możesz łatwo znaleźć witrynę, jeśli przejdziesz do Google. Przy próbie nauczenia się używania kolorów przydatna będzie również wiedza na temat ślepoty barw.

Ten link zawiera kompilację ponad 55 narzędzi kolorystycznych: http://www.allgraphicdesign.com/graphicsblog/2008/03/20/55-color-tools-for-color-palettes-color-combinations-color-schemes-more -dla-grafików-projektantów-projektantów stron internetowych /

Powodzenia!


3

Nie mam żadnych narzędzi, które oferowałyby wyłącznie odniesienia, które mogłyby pomóc w poszukiwaniu inspiracji do tworzenia palet i zrozumienia kolorów. Odp: „Skąd to wiem?”

  • Weź udział w zajęciach z historii sztuki, które obejmują od renesansu do sztuki współczesnej.
  • Szukaj dzieła sztuki Chucka Closea i zamiast podziwiać obraz z dystansu, przyjrzyj się dokładnie poszczególnym kwadratom w dziele i porównaj je ze sobą.
  • Sprawdź kolorowe obrazy pól .
  • Spójrz na różne przestrzenie kolorów (oto jeden, który właśnie przeglądałem innego dnia, jest to bardzo często używany w kompresji jpeg: YCBCR ) i zwróć uwagę na różne porowatości każdej z nich.
  • Spuść terminologię, zrozum różnicę między rzeczami takimi jak „odcień” i „kolor”. Oto krótka lista terminów do zbadania: barwa, nasycenie, wartość, luminancja, rgb i cymk (nie tylko to, co oznacza akronim, ale interakcje każdej właściwości), kontrast, pastel, głęboki, blady, żywy, wyciszony, intensywny , mars, kwas, kadm. Niektóre z nich są terminami malarskimi, ale są bardzo pomocne w rozpoznawaniu cech kolorów w sposób komunikatywny.
  • Omów kolor swobodnie ze znajomymi z projektantów.

Kuler może być dobrym źródłem do generowania kolorów i zobaczenia, jakie są różne relacje, ale jest to dalekie od nauczyciela, ponieważ nie tłumaczy terminologii ani „dlaczego” możesz mieć. Ponownie, właśnie dlatego klasa jest świetna: uzyskaj informacje zwrotne od wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą udzielić Ci pełnej i natychmiastowej uwagi.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności zaczniesz generować palety kolorów w głowie i łatwiej, gdy zajdziesz do projektowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.