Przytnij duże zdjęcie do kilku zdjęć o małych rozmiarach


44

Czy w edytorze GIMP istnieje sposób na przycięcie dużego zdjęcia do kilku małych, równych zdjęć? Więc kiedy wszystkie te małe połączone zdjęcia zrobią duży obraz.


6
Nie jestem pewien, czy GIMP jest właściwym narzędziem. Łatwo jest to zrobić dzięki ImageMagick: „konwersja dużego obrazu.png - przycięcie 100x100 kafelka% 04d.png”
Glenn Randers-Pehrson

1
Dla tych, którzy znajdą to podczas wyszukiwania: spójrz na Image-> Zealous Crop („Autocrop nieużywane miejsce od krawędzi i środka”)!
Andrew

@ GlennRanders-Pehrson Twój komentarz powinien być odpowiedzią, to fantastyczne! Wiedziałem o konwersji, ale -crop 256x256 +repage +adjoinużywałem nie zdając sobie sprawy, że dwa ostatnie są prawdopodobnie niepotrzebne.
barrycarter

Odpowiedzi:


51

Możemy łatwo przyciąć obraz do podobrazów wzdłuż predefiniowanych prowadnic za pomocą narzędzia Gilotyna :

 1. Zdefiniuj obraz> Przewodniki> Nowe prowadnice (procentowo) przy 25% 50% 75% odpowiednio w poziomie i pionie.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Zastosuj obraz> Pokrój za pomocą prowadnic (w Gimp 2.8. Obraz> Przekształć> Gilotyna ), aby pokroić na podobrazy:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby wyeksportować obrazy w gotowym do użycia kodzie HTML, możemy alternatywnie użyć skryptu Slice python-fu stworzonego do tego celu.


Gilotyny można używać z dowolnym przewodnikiem. Pokroiłem obraz na dwie nierówne części, grając z odpowiednią poziomą prowadnicą, a następnie podzieliłem obraz na górną i dolną część wzdłuż tej prowadnicy.
Olaf Dietsche

@OlafDietsche: tak, narzędzie gilotynowe jest dość uniwersalne ... to OP chciał plastry o równej wielkości.
Takkat,

2
Teraz gdyby tylko eksportowanie wszystkich obrazów było czymś ...
ThorSummoner

@ThorSummoner to jest rzecz: gimpscripts.com/2015/03/save-all
Billy Kerr

Zauważ, że jest to „Image -> Slice using guide” w najnowszym oprogramowaniu (i może być znalezione w „Image -> Crop -> Guillotine” w innych wersjach).
OJW

5

Jeśli chodzi o gimp, nie mam pojęcia, jak zrobić wielostronicowe plakaty lub pokroić obraz, ale ta odpowiedź została już udzielona, ​​więc to dobrze.


Inne opcje:

 1. Poste Razor
  • wprowadź opis zdjęcia tutaj
  • Byłem ciekawy, ponieważ podobno ma wersje Win, Mac i Linux.
  • Wygląda na to, że Source Forge jest w tej chwili wyłączony, więc musiałem google Poster Razor Mac , aby go pobrać. Wersja systemu Windows można pobrać tutaj.
  • Cholernie dobrze. Ma prawie wszystko, o co możesz poprosić. Chociaż w porównaniu z innymi metodami, nie oferuje naprawdę niczego, bez czego nie można żyć (z wyjątkiem być może kolejnej funkcji poniżej ↓)
  • Funkcja nakładania się w połączeniu z łatwością aplikacji sprawia, że ​​żałuję, że nie wiedziałem wcześniej o tej aplikacji. Oczywiście jest to korzystna funkcja tylko wtedy, gdy nie chcesz żadnych przerw między arkuszami papieru.
  • Jeden duży minus (ale jednocześnie bardzo nieistotny minus) wydaje się być tą samą cechą nakładania się, którą właśnie chwaliłem. Jeśli chcesz być kreatywny i pozostawić przerwy między arkuszami papieru, musisz ustawić nakładanie na zero, ale to psuje podgląd. Nakładanie się wydaje się być tym, co wizualnie dzieli twoje zdjęcie w podglądzie, więc gdy ustawisz to na 0, nie zobaczysz, ile masz plasterków i jak to wygląda. Łatwo jest się obejść (dlatego powiedziałem, że to nie ma znaczenia) : Ustaw małe zachodzenie na siebie (jak 1 mm), przejdź do następnej strony i pokrój ten obraz aa następnie wróć, aby zachodzić na siebie i ustaw ponownie na 0 mm. Więc to nie jest wielka sprawa.
  • Z pewnością będzie to aplikacja, której użyję, jeśli chcę ponownie zrobić wielostronicowy plakat.
 2. Pierwszą myślą, która przyszła mi do głowy, były plakaty blokowe .

  • Jedynym minusem jest ograniczenie rozmiaru pliku 1 MB.
  • Użyłem go i działa całkiem nieźle.
  • Sądzę, że istnieją inne witryny / aplikacje tego typu.
 3. W starszych wersjach programu Acrobat Reader dostępna jest opcja „Układaj duże strony” .
  • Nowoczesne wersje mają zakładkę „Plakat” w oknie Drukuj.
  • Ma funkcję nakładania się, która jest bardzo przydatna, jeśli nie chcesz pozostawiać przerw między arkuszami papieru.
 4. Narzędzie plasterek Photoshop.
  • Kliknij dokument prawym przyciskiem myszy narzędziem do wycinania i wybierz „Podziel plasterek”
  • Jeśli zdarzy ci się mieć Photoshopa, jest to dość szybka i prawie przydatna, ponieważ nie musisz opuszczać aplikacji, aby dokonać edycji obrazu.
 5. Magia obrazu.
  • Z czubka głowy nie pamiętam jak, ale jest to wykonalne.

Block Poster to niesamowite rozwiązanie. Najszybszy, najprostszy jak dotąd z ograniczeniem 1 mb. 10 polubień za wystawienie realnych opcji za i przeciw.
Khulja Sim Sim

Joonas, zdecydowanie dodałeś tutaj świetny wkład. Teraz kolejną częścią wyzwania byłoby (czego nie oczekuję, że żadne narzędzie robi automatycznie, ale po prostu pomysł dla kreatywnych umysłów), aby mieć kawałki przyciętego obrazu w standardowych rozmiarach (takich jak 4x6, 5x7, ..) i w połączeniu zarówno portret, jak i krajobraz. Możliwe, że skrypt GIMP
zadziała

@ KhuljaSimSim dlaczego chcesz mieszać portret i krajobraz? Czy nie dałoby to po prostu obrazu z co najmniej 2 nierównymi krawędziami? ... a jeśli chcesz wyciąć dodatki, aby uzyskać równe krawędzie, to dlaczego nie zrobić tego w pionie lub w poziomie?
Joonas

Cały pomysł polega nie tylko na tym, by mieć duży obraz, ale także duży kawałek sztuki. Coś z pudełka. Tak więc z małymi obrazkami ułożonymi razem w krajobraz - moda portretowa byłaby jak krzyżówka z poziomo - pionowymi słowami z kilkoma czarnymi skrzynkami. Dostajesz obraz tego, co próbuję przedstawić?
Khulja Sim Sim

@ KhuljaSimSim Myślę, że mam. Nie wiem o tej metodzie gimp, ale plasterki Photoshopa powinny przynajmniej pomóc w zrobieniu czegoś takiego, ponieważ możesz zrobić to tak ręcznie, jak chcesz.
Joonas

1

Zobacz także skrypt ofn-tile . Tnie warstwę na płytki o równej wielkości i zapisuje je do pliku przy użyciu wzorca nazw zdefiniowanego przez użytkownika.


Dokonaj edycji, aby dołączyć kod zamiast tylko linku do witryny, w przypadku gdyby link miał zostać wyłączony.
DᴀʀᴛʜVᴀᴅᴇʀ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.