Jak ustawić milimetry jako domyślną jednostkę miary w programie Adobe InDesign?


10

Prawie wszystkie moje wymagania projektowe są podane w milimetrach, a nie punktach, pikach lub innych klasycznych pomiarach. Projektuję dla gier planszowych, a specyfikacje drukarki zawsze wymieniają ich wymagania w odniesieniu do marginesów i spadów, a nie punktów i pik.

Przesuwam się od robienia układów w programie Illustrator (który z przyjemnością myślę w mm) do programu InDesign (który zapewnia mnie, że jest najlepszym programem do tworzenia układów). Ale naleganie programu InDesign na przekształcanie każdego pomiaru, który w niego wprowadzam, na bycie punktami i pikami, rujnuje mój przepływ pracy.

Jak przekonwertować program InDesign na domyślny, aby mierzył wymiary w milimetrach zamiast w punktach i pikach?


Do Twojej wiadomości, w przypadku gier planszowych, opakowań lub czegokolwiek, co nie jest układem wielostronicowym, możesz nie zauważyć, że zyskujesz dużo dzięki InD. W rzeczywistości możesz po prostu przegapić funkcje rysowania. Myślę, że InD jest świetny, ale nie używam go zbyt często, gdy tworzę dużo sztuki w formacie innym niż książka / magazyn / broszura.
prostokąty

Mam nadzieję, że w projektowaniu gier planszowych są miejsca, w których InDesign pokaże swoją wartość: 1) Punchboardy: Ponieważ płacisz z góry za każdy wycinany wykrojnik, często zamieniasz grafikę na desce i pozostawiasz -cięte wzory są takie same. Funkcje kadrowania InDesign powinny być tutaj dobre. 2) Talie kart. 3) Zestaw reguł Zasadniczo mam nadzieję, że program InDesign nie zadławi się tak bardzo, jak Illustrator, gdy zacznę wklejać dużą liczbę obiektów rastrowych o wysokiej rozdzielczości, takich jak grafika żetonów na tablicy. InDesign powinien być w tym celu lepiej zoptymalizowany.
baudot

InD też nie będzie z ciebie zadowolony, kiedy zaczniesz wklejać różne rzeczy. W InD (jak w przypadku Illy) zawsze powinieneś umieszczać grafikę jako linki. InD jest bardziej podatny na korupcję, jeśli zaczniesz robić niechlujne rzeczy, takie jak kopiowanie i wklejanie. W pełnym ujawnieniu nie zrobiłem wiele z InD od czasu CS3 - trochę CS5, ale nie 6.
simpleclothes

Zastanawiam się, gdzie przychodzą głosy przychodzące na pytanie, na którą odpowiedź można znaleźć, przeglądając „nieprzyzwoite jednostki zmiany”. Google nawet wyróżnia rozwiązanie w polu u góry strony. Moim zdaniem nie jest to dobre pytanie. Wiesz, dobre pytanie musi wykazać, że zostało już trochę pracy, aby znaleźć odpowiedź.
Elmo Allén

2
Pytanie ma dwa lata, kiedy informacje były dziwnie trudne do znalezienia, w przeciwieństwie do dzisiejszych. Zapewniam cię, że próbowałem go znaleźć na wiele sposobów przed wysłaniem zapytania do społeczności. Teraz przestań próbować śledzić pytania, z którymi się nie zgadzasz. Jeśli jest to przydatne dla kogoś innego, niech tak będzie. Wiele razy znalazłem pytania i odpowiedzi na StackExchange, które doskonale odpowiedziały na moje dokładne pytanie, a jednak pewien nadpobudliwy członek społeczności uznał za konieczne, aby spróbować usunąć pytanie.
baudot

Odpowiedzi:


20

Przy otwartym programie Indesign, ale bez otwartego dokumentu, przejdź do Preferences > Units & Incrementsi ustaw menu rozwijane na Milimetry.

Indesign użyje wówczas MM jako domyślnego.

Nie zmieni to istniejących dokumentów, ale zmieni każdy nowy dokument.

pomiary

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.