Żaden moduł o nazwie „osgeo”


13

Zainstalowałem GDAL i sprawdziłem w wierszu poleceń, działa, a kiedy uruchamiam gdal2tiles.py w wierszu poleceń, działa, ale kiedy uruchamiam ten sam plik gdal2tiles.py z python IDLE, otrzymuję komunikat „Brak modułu o nazwie osgeo” błąd „”. Czy możesz pomóc

Odpowiedzi:


4

Wygląda na to, że masz wiele instalacji Pythona, a GDAL jest zainstalowany na jednej, a nie na drugiej.

Spróbuj wykonać następujące czynności (które mam na tej podstawie ). Utwórz plik tekstowy w folderze pakietów witryny instalacyjnej Pythona o C:\Python27\Lib\site-packagesnazwie usrlocal.pth. W tym pliku tekstowym wstaw jeden wiersz podający ścieżkę do drugiego pakietu pakietów witryny instalacyjnej Pythona, który zawiera instalację GDAL, na przykład:

C:\OSGeo4W\apps\Python27\Lib\site-packages

Zrobiłem powyższe, ale teraz otrzymuję inny błąd, a także zauważyłem to, o czym wspomniałeś powyżej w odniesieniu do dwóch pytonów (27 i 34)
Asanda

Usunąłem drugiego pytona, ale nadal nie działa ...
Asanda

2

Mam ten sam problem. Naprawiłem ir, instalując Python-gdal za pomocą Synaptic z moim Debianem Jessie


2
Ok, ale to pytanie dotyczy systemu operacyjnego Windows (znacznik wyboru osgeo4w). Twoja odpowiedź rozwiązuje problem w tym systemie operacyjnym?
aldo_tapia


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.