Obliczanie strefy jazdy za pomocą usług przetwarzania internetowego


9

Obecnie oceniam różne usługi OGC (WFS, WMS i WPS) do obliczania stref jazdy. Ponieważ jestem nowy w usługach WPS, chciałbym uzyskać sugestie dotyczące tego, które usługi OGC należy wdrożyć.

Zastanawiam się teraz nad tymi kwestiami:

Jeśli używam WPS do obliczania stref jazdy, czy lepiej jest zintegrować to obliczenie jako usługę przetwarzania sieci Web, czy bezpośrednio obliczyć je na serwerze aplikacji? Czy klient byłby przytłoczony lub wyczerpany opóźnieniami w obliczeniach?

Czy jest jakiś sposób radzenia sobie z obliczeniami strefy prowadzenia pojazdu, które przekraczają określony z góry limit czasu obliczeń, na przykład kilka sekund?

Czy jest też jakiś problem, jeśli moja warstwa mapy tła jest w innej sieci drogowej niż sieć drogowa, w której wykonywane jest obliczanie strefy jazdy?

Proszę mnie poprawić, jeśli moja koncepcja wprowadza w błąd.

Dzięki


2
Będziesz musiał wykonać geoprzetwarzanie (strefy sterowania) na serwerze ze względu na charakter i ilość wymaganego przetwarzania. Przykład resources.esri.com/help/9.3/arcgisserver/apis/javascript/arcgis/… Kod JavaScript resources.esri.com/help/9.3/arcgisserver/apis/javascript/arcgis/…
Mapperz

3
Budowanie stref napędowych jest obliczeniowo podobne do routingu, więc możesz spróbować wyszukać osoby korzystające z WPS do routingu, tak jak tutaj .
Kirk Kuykendall

Podobnie jak @Mapperz, musisz wykonać geoprocesję na serwerze. Nie znam żadnych usług stref jazdy WPS. Zwykle używam pgrouting ( pgrouting.org ) do tych problemów, ale wydajność nie jest dobra i potrzebuję dużo zasobów.
angelcervera

Odpowiedzi:


1

Chociaż to pytanie jest już trochę stare, domyślam się, że rośnie zainteresowanie.

AFAIK, produkty 52North to najnowocześniejsze produkty oferujące WPS oparte na geoprzetwarzaniu . Chociaż OP nie określił pożądanego zaplecza, 52North może działać na wielu platformach, w tym na ArcGIS Server .


ArcGIS Server 10.1 oferuje WPS jako funkcję usługi geoprzetwarzania. Jeśli więc siedzisz na stosie Esri, możesz wdrożyć usługę geoprzetwarzania w czasie jazdy i włączyć na niej WPS.
KHibma
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.