Jak dodać Geoserver WFS do aplikacji JS Ulotki


11

Mam bazę danych PostGIS i pomyślnie zużyłem tabelę w GeoServer i opublikowałem WFS. Czy są dostępne punkty końcowe REST dla tych WFS podobnych do usług funkcji ESRI? Jak budować parametry?


1
czy obejrzałeś ten post ? „Ulotka nie obsługuje bezpośrednio usługi WFS na własną rękę, ale chętnie do pracy z danymi JSON, na szczęście GeoServer wyjście może usługa WFS jako JSON”
toms

Odpowiedzi:


13

Aby dowiedzieć się więcej o module Rest geoserver, mogę polecić tę stronę: http://geoserver.geo-solutions.it/edu/en/rest/using_rest.html, ale myślę, że chcesz po prostu załadować WFS- Nakładaj na mapę Ulotki, abyś mógł obejrzeć ten post:

http://blog.georepublic.info/2012/leaflet-example-with-wfs-t/ Tutaj Żądania dotyczące warstwy WFS są pisane od zera. Przetestowałem to i działa.

Lub ta wtyczka do ulotki: https://github.com/flatrockgeo/leaflet.wfs-t

Jeśli nie potrzebujesz WFS-T, wystarczy jeden z tych postów:

/programming/25187937/loading-geojson-layers-from-geoserver-to-leaflet-map-based-on-the-current-boundi (odpowiedź użytkownika „użytkownik3919282”)

lub ten post, w którym wyjaśniono, jak włączyć jsonp w Geoserver: Pobieranie danych WFS z Geoserver do ulotki

Przetestowałem ten post (Odpowiedź od użytkownika „geomajor56”) GeoServer 2.4.1: Jak używać JSONP w żądaniu WFS? i stworzył JSFiddle: http://jsfiddle.net/expedio/8r1ncv6a/


Nie mogę sprawić, by twoje skrzypce zadziałało, L nie jest zdefiniowane, a następnie kontener mapy nie jest zdefiniowany
Luffydude

Dzięki, to pomogło, ale odpowiedź jest raczej bezużyteczna, jeśli wszystkie te adresy URL nagle przestaną działać.
Doodad

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.