Jak opłacalne jest ogre3d dla projektu komercyjnego? [Zamknięte]


19

Cóż, tak naprawdę nie wiem, co jeszcze dodać do pytania, ponieważ tak naprawdę nie wiem, co konkurenci mają w OGRE.

Oczywiście mówię tu o jakości renderowania gier, tak naprawdę nie sądzę, że pozostały bardzo skomplikowane rzeczy programistyczne, może AI ...

Skoro pochodnia jest najlepszą grą zrobioną z OGRE (myślę), czy nadal jest dobrym rozwiązaniem dla przyszłych gier, niezależnie od technologii grafiki 3D?

Co sprawia, że ​​OGRE3D nie jest najlepszym silnikiem? (wykluczone konsole, ponieważ korzystały z konkretnej biblioteki graficznej, może z wyjątkiem xbox360 ...)


Co oni zmienili? Struktura silnika?
Jokoon

1
W przypadku pochodni zmieniło się bardzo niewiele. Zobacz tutaj: ogre3d.org/forums/…
haffax

Odpowiedzi:


13

To, czy Ogre3d jest najlepszy, czy opłacalny, zależy całkowicie od rodzaju gry. W branży często zdarza się, że używasz czegoś takiego jak Ogre3d (lub IdTech, Source lub Unreal) jako punktu wyjścia i stamtąd bazujesz na nim w zależności od twoich potrzeb i wymagań.

Na przykład porównaj grę taką jak GTA IV z Modern Warfare 2. Wymagania renderowania są zupełnie inne.

GTA IV ma cykl dzień-noc, system pogodowy, szybko poruszające się pojazdy, mnóstwo źródeł światła od samochodów po lampy uliczne, mnóstwo animowanych aktorów na ekranie i jest to ogromny otwarty świat. GTA IV działa około 30 Hz, a rozgrywka jest taka, że ​​pewne opóźnienie wejściowe jest tolerowane.

MW2 to fps z kilkoma pojazdami, dużą ilością eksplozji i efektów na ekranie, względnie małą liczbą aktorów na ekranie, teksturami, z którymi kamera może się zmierzyć, oraz przewidywalną ścieżką przez całkiem mały świat. MW2 działa przy częstotliwości 60 Hz, a opóźnienie wejściowe ma poważny wpływ na rozgrywkę.

Niemożliwe jest stworzenie silnika renderującego, który byłby optymalny dla obu rodzajów gier.

Ogre3d może być dobrym punktem wyjścia do tego, co próbujesz zrobić, ale jak powiedział Ranieri, nie bój się zabrudzić sobie rąk.


4

Musisz zdefiniować, co rozumiesz przez najlepszy silnik. Ogre3D jest silnikiem renderującym. Już sam ten fakt odstrasza wielu twórców gier.

Ogre3D nie ma zintegrowanej kolizji, fizyki, sieci, dźwięku, skryptów itp. Ogre3d jest tylko graficzną częścią silnika gry.

Ogre pozwala na łatwą integrację z takimi rzeczami, jak Nvidia Physx lub Havok, itp., Ale wciąż zależy od programistów, aby zintegrowali produkty.

Kolejną wadą korzystania z Ogre jest patrzenie na w pełni zintegrowane silniki gier, Unity, Unreal itp. Mają bardzo ładne edytory światów przeznaczone dla twórców map, skryptów itp.

Dużo więcej pracy wymaga zaprojektowanie czegoś takiego oprócz wszystkiego, co trzeba będzie zintegrować, aby mieć użyteczny silnik gry do tworzenia czegoś.

Ogre działa dobrze, gdy deweloper chce mieć możliwość pełnego dostosowania silnika gry. Jakie będą miały komponenty, jakich bibliotek będą używać itp. To była główna idea, dlaczego Ogre jest i zawsze będzie silnikiem renderującym.


Wszystkie te funkcje zależą od planowanej gry, oczywiście dźwięk i kolizja są konieczne, ale nawet w przypadku gry, która wymaga wielu rzeczy, OGRE wykonuje dużą część zadania: grafika nie jest największym obciążeniem dla programisty? to miałem na myśli ...
Jokoon

4
Nie sądzę, że grafika jest obecnie najtrudniejszą częścią tworzenia gier. W pewnym momencie to było, teraz najtrudniejsza część ciągnie wszystkie aspekty (graphocs, dźwięku, sieci, pgysics itp) razem w eleganckim i przyjemny sposób, który sprawia, że stajnię gry i zabawy ..
Nate

0

Jak wspomniano, OGRE to tylko silnik renderujący. Istnieją jednak systemy takie jak Python-OGRE, które zawierają inne biblioteki i opakowania, które są potrzebne do prawdziwego silnika gry, oczywiście wykorzystując OGRE jako silnik renderujący.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.