Tworzenie gier Blogi [zamknięte]


265

Jakie są dobre blogi do tworzenia / projektowania gier?

Proszę o jednego bloga na odpowiedź (pamiętaj, aby podać link ) i podaj krótkie streszczenie treści postów na blogu.

Jeśli możesz, wybierz pojedynczy artykuł, który pokazuje wysoką wartość, i udostępnij jego fragment.


5
To pytanie jest świetnym źródłem. Kilka z tych linków widziałem wcześniej, ale większość z nich jest dla mnie nowa.
jhocking

Tego rodzaju pytania nie mają normalnej odpowiedzi na tej stronie ... czy powinny być traktowane w specjalny sposób?
FxIII

1
@Fxlll Dlatego jest to pytanie wiki społeczności;)
Jonathan Connell

6
Dlaczego to pytanie jest zamknięte ...?
Liosan

1
@Liosan Ponieważ wymaga dużej listy subiektywnych rzeczy . Prawdopodobnie działałoby to dobrze na stronach deweloperów gier, które przyjmują subiektywne treści !
Anko

Odpowiedzi:


104

Blog Wolfire

Blog Wolfire jest przykładem tego, który już obserwuję. Dają wiele przydatnych informacji na temat procesu tworzenia gry Overgrowth.

Przykładowy artykuł: Algebra liniowa dla programistów gier


6
+1 Wolfire's Linear Algebra for Game Developers series była dla mnie bardzo pomocna. (Zaczyna się tutaj: blog.wolfire.com/2009/07/… )
jdeseno

Po prostu przeczytaj tutaj: blog.wolfire.com/2010/08/... i już płyną soki, dobry zasób.
Kzqai

Te rzeczy stają się coraz lepsze, im więcej tego widzę.
Kzqai

Prawie wszystkie posty dotyczą teraz ich gry, a nie rozwoju. Nie poleciłbym teraz tego bloga.
nikoliazekter

77

Lost Garden

Ogólne eseje dotyczące teorii projektowania gier. Dobrym przykładem jest artykuł na temat wizualizacji procesu twórczego

Wszystkie te myśli i zdjęcia można streścić na bardzo krótkiej liście.

  • Brainstorm: Twórz wiele tanich eksperymentów z prawdziwymi słowami.
  • Cull: Rygorystycznie stosuj uzgodnione kryteria eliminacji, aby wyeliminować słabe pomysły i zainwestować w swoje najbardziej obiecujące eksperymenty.
  • Cykl: Powtarzaj proces, aż wygenerujesz znaczącą wartość.
  • Ćwicz: w wielu projektach ćwicz wszystkie etapy procesu twórczego, aby stale doskonalić niezliczone umiejętności związane z burzą mózgów, ubijaniem i jazdą na rowerze.

1
Drugie to! Warto powiedzieć, że pomiędzy teorią projektowania gier autor często porusza także sztukę wizualną i bizdev, dając nieco wglądu poza standardowe „jak sprawić, by gra była przyjemniejsza”.
Ian Schreiber

1
Trzeba wspomnieć o artykule na temat strategii innowacji gatunku Nintendo, który zawsze był świetny: lostgarden.com/2005/09/nintendos-genre-innovation-strategy.html
BrandFeelsGood

1
Dan jest także naprawdę aktywnym, miłym facetem. Wysłałem mu wiadomość e-mail i otrzymałem bardzo szybką odpowiedź. Napisałem również post na blogu w odpowiedzi na coś jego, a on bardzo szybko pojawił się na moim blogu z komentarzami na ten temat. Jest świetny do rozmowy z teorią projektowania gier.
CodexArcanum

69

Gaffer On Games

Szczegółowe artykuły, które głównie dotyczą sieci lub fizyki. Dwa naprawdę dobre artykuły są tym, co każdy programista powinien wiedzieć o tworzeniu sieci gier i ustalić czas .

To, czego chcemy, jest najlepsze z obu światów. Stała wartość delta czasu symulacji plus możliwość renderowania przy różnych prędkościach klatek. Te dwie rzeczy wydają się całkowicie sprzeczne i są - chyba że znajdziemy sposób na rozdzielenie symulacji i renderowanie klatek na sekundę.


3
NAPRAWDĘ podoba mi się artykuł „napraw swój timepep” i faktycznie przygotowywałem się do napisania pytania na ten właśnie temat; Markus (Notch) zastosował technikę ustalonego timepeptu w swoim wpisie Ludum Dare w miniony weekend i uznałem, że jest niezwykle elegancki, podczas gdy w swoim wpisie wykorzystałem pierwszy przykład tego, czego nie robić - deltę czasu, i próbowałem mieć wszystkie moje równania jako funkcje czasu i było trudne, ale ogólnie dość udane. Jednak nie tak dobry / łatwy jak ustalony czas.
Ricket

3
+1, „napraw czas” był doskonały. I jest mnóstwo przydatnych rzeczy sieciowych.
Riley Adams

50

Gry z wewnątrz

Blog z grami na iPhone'a. Rozwiązuje problemy związane z produkcją niezależną, problemy z OpenGL ES, funkcje specyficzne dla iPhone'a (takie jak zakupy w aplikacji) i ich wyniki, udostępnia dane dotyczące sprzedaży, a także ogólne problemy z produkcją. Dobry artykuł ogólny to Prototypowanie: (prawdopodobnie) robisz to źle

  • Błąd nr 1: Idź z pierwszym pomysłem
  • Błąd nr 2: Nie mam dobrego pytania
  • Błąd nr 3: zbyt długo
  • Błąd nr 4: Budowanie systemu, a nie gry

I nigdy, nigdy, nigdy nie używaj argumentu „jeśli poświęcimy trochę więcej czasu i zrobimy to we właściwy sposób, możemy ponownie wykorzystać go w grze”. ZAWSZE.


Powiedziałbym, że ten blog to znacznie więcej niż tylko blog z grami na iPhone'a. Noel jest niezależnym weterynarzem, a jego rada jest złota.
martinpi

Tak, bardzo dobra rada biznesowa, a także rzeczy deweloperów.
tenpn

46

#AltDevBlogADay - Niedawno powołany przez Insomniaca Mike Acton i kilku innych facetów (dziewcząt). Jest tu o wiele więcej osób, niż lista tutaj ma sens.

Obejmuje szeroki zakres tematów, a jedynym wspólnym mianownikiem jest tworzenie gier - projektowanie, programowanie lub zarządzanie. Ma to na celu przede wszystkim zachęcenie wszystkich autorów do częstszego publikowania postów, a każdego bloga publikuje się codziennie. Większość autorów jest na Twitterze i dzieli się swoimi danymi uwierzytelniającymi, więc powinna istnieć możliwość owocnych dyskusji na określone tematy, na wypadek, gdyby ktoś był zainteresowany.

Ponieważ obejmuje potencjalnie nieskończenie szeroki zakres tematów, wyróżnienie reprezentatywnego jest prawie niemożliwe.


Staje się to również jednym z moich ulubionych blogów gamedev - różnorodnych, dobrze poinformowanych autorów, piszących z różnych perspektyw na różne tematy.
Kylotan,

1
Czy to zaktualizowany adres URL - altdevblog.com ?
BlueSilver,


27

Ai Game Dev

Doskonałe źródło informacji o Game Ai z filmów, wywiadów, artykułów itp. Za najlepszą treść trzeba zapłacić, ale warto, ponieważ jest wiele wywiadów z twórcami Game AI na temat technik, które nie zostały opublikowane nigdzie indziej .

Ponadto umożliwia dostęp do ich aplikacji AI Sandbox w celu testowania własnych implementacji AI.


18
To frustrujące, aby zobaczyć naprawdę interesujący tytuł artykułu, a następnie musieć czekać na swoją premię.
lathomas64,

Tak, Alex tworzy nowy typ konta, zwany kontem PLUS, który jest gdzieś pomiędzy osobami z zewnątrz a premium. To konto powinno być bardziej oparte na uczniach. Jeśli myślisz o tym za 90 dolarów za 3 miesiące dostępu do ostatnich 2 lat informacji? Wydasz 90 dolarów na jedną książkę w grze AI. Zrozumiałe jest, że istnieje konto premium. Prawie wszystko to strumieniowe transmisje wideo lub audio, a także wywiady na żywo / kursy mistrzowskie / itp.
David Young,

3
Uwielbiam tę stronę i uważam, że jest warta opłaty abonamentowej, ponieważ naprawdę trudno jest znaleźć szczegółowe informacje w innym miejscu, które odnoszą się bezpośrednio do zastosowanej (stosowanej tutaj słowa kluczowego) AI gry.
Kaj


25

HobbyGameDev autorstwa Chrisa DeLeona .

To świetna strona do nauki podstaw, śledzenia ciekawych rzeczy związanych z tworzeniem gier i ogólnie dużo. Spójrz na przykładowe gry i ciesz się jazdą!


+1, właśnie tego szukałem od dawna! Podobnie jak styl pisania na blogu. :)
Michael Klement

Niezłe znalezisko, na zdrowie
Colm

24

To okropny pomysł

Blog projektowy, który koncentruje się na aspektach projektowych MMORPG. Jest często krytyczny w stosunku do wielu elementów w większości projektów MMO typu sandbox. Zamiast czystej krytyki blog zawiera sugestie i teorie dotyczące poprawy.


9
To jest mój blog. Mam zaszczyt być wspomnianym w towarzystwie niektórych innych tutaj. Blog dotyczy teraz bardziej ogólnego projektowania gier. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pisałem artykuły o grach strategicznych bardziej niż MMO.
evizaer

Niesamowite, jest to część mojej rotacji i daje mi wiele do przemyślenia w grze, nad którą pracuję w wolnym czasie.
awithrow


21

Ciocia Pixelante

Kilka świetnych przemyśleń na temat projektowania poziomów, grafiki pikselowej i projektowania gier w ogóle. Czasami jednak przechodzi w styczną związaną z pikselami, więc nie dodawaj tego do listy RSS, jeśli te rzeczy Cię obrażają.


3
Któż mógłby uniknąć czytania czegoś z frazą typu: „Czasami jednak idzie w stronę stycznej pikselowej sztuki o tematyce niewoli”?
Kzqai

Myślę, że wszyscy dodają tego bloga do swojego kanału tylko po to, aby zobaczyć te bondage pixel-art: P
speeder

21

Blog Cliffskiego

Były Elixir Studios i programista Lionhead, który poszedł niezależny ze swoją jednoosobową firmą gamedev, Positech Games.

Blog obejmuje wszystkie aspekty pracy jako niezależne, w tym projektowanie gier, programowanie, a także biznesowe aspekty. Na przykład ten interesujący post na temat marketingu / produkcji .


Dostałem ostrzeżenie o złośliwym oprogramowaniu Google próbującym odwiedzić jego stronę?
Ken

19

Słowo wycięcia

To jest oficjalny blog Tumblra autorstwa Markusa Perssona („Notch”), twórcy gry Minecraft .

Był czas, kiedy miał dużo dobrych treści; teraz większość postów dotyczy Minecrafta (i są dość częste), ale jest tam kilka klejnotów. Na przykład od czasu do czasu publikuje na YouTube film z gry, której nigdy wcześniej nie widziałem , lub opowiada o konkursie Game Dev, który uważam za interesujący , a czasami, gdy mówi o problemie lub osiągnięciu, dodaje do swoich postów fragmenty kodu ( tj. tu i tam ), które uważam za interesujące.


To zdecydowanie nie jest dobry blog do naśladowania, ponieważ Notch zmaga się od tysięcy lat z błędami, już naprawił. Na blogu znajduje się tylko kilka wpisów związanych z rozwojem, raczej znajdziesz filmy fanów Minecraft lub rzeczy typu „przepraszam, że nie mogłem naprawić błędu A, ponieważ idę teraz spać”. WoW, jestem pod wielkim wrażeniem.
daemonfire300,

19

Blog LightSleepera

Pete Isensee z zespołu platformy Xbox. Koncentruje się głównie na C ++ i Xbox, z pewnymi bocznymi krokami do przywództwa.

Przykładowy post może być czymś w rodzaju Zasad API :

[...] Jeśli opracowujesz swój własny zestaw API, te wytyczne mogą pomóc zapewnić Twoim klientom wymarzone wrażenia z korzystania z doskonałego interfejsu API. Spędzisz również mniej czasu na aktualizowaniu dokumentacji, pisaniu złożonego przykładowego kodu lub zatrudnianiu dużego zespołu wsparcia.

Jego prezentacje z GDC też są dość solidne.


14

Mischief Mayhem Soap autorstwa Macieja to niesamowity blog gamedev: http://msinilo.pl/blog/

Wkłada wiele wysiłku w wyjaśnianie wydajności, pamięci podręcznych, ogólnych problemów, które są często pomijane itp. Myślę, że jest to „obowiązkowa lektura”, jeśli jesteś twórcą gier.


14

iDevBlogADay

iDevBlogADay to dość nowa inicjatywa polegająca na agregowaniu blogów niektórych programistów i blogerów iPhone'a i chociaż projekty takie jak ten rzadko przynoszą dobre wyniki, obecnie iDevBlogADay jest prawdopodobnie najciekawszym blogiem, jaki codziennie czytam. Nie chodzi wyłącznie o tworzenie gier, ale w iPhone'ach chodzi o 60%, więc nie będziesz rozczarowany.

Znakomity blog GamesFromWithin wspomniany powyżej jest częścią tej inicjatywy.
10

GBGames - przemyślenia na temat rozwoju
gier niezależnych Nieco interesujące myśli twórców gier niezależnych

Znalazłem tego bloga, szukając informacji związanych z projektowaniem gier obiektowych / opartych na komponentach. Znalazłem ten artykuł i czytałem dalej, ponieważ ten blog jest interesujący i dobrze napisany.

Chyba zafascynowało mnie czytanie jego raportów o postępach z Ludem Dare # 15 .

Niedawno ciekawie było śledzić Gianfranco Berardi, który porzucił codzienną pracę, aby skoncentrować się na tworzeniu gier w pełnym wymiarze godzin.


10

Ray Wenderlich

Niesamowity blog z dobrze napisanymi, prostymi samouczkami dla każdego, kto jest zainteresowany tworzeniem aplikacji na iOS lub korzystaniem ze środowiska programowania gier cocos 2D.


10

Blog Introversion

Udany niezależny twórca Introversion opublikował wiele pogłębionych postów na temat rozwoju swojej najnowszej gry oraz innych postów na temat rozwoju gry w ogóle. Zdecydowanie warto to sprawdzić, zwłaszcza jeśli interesuje Cię generowanie procedur.


9

Dolny podajnik

Jeff Vogel.

Tu mniej chodzi o programowanie, a bardziej o projektowanie gier i ogólne tworzenie gier niezależnych. jego firmowe oprogramowanie pajęczyna opublikowało kilka bardzo imponujących gier rpg ze starej szkoły (turowa walka, dużo tekstu, historia, historia).

kilka ostatnich przykładów:


8

Game School Gems

Blog jednego z nauczycieli w szkole tworzenia gier w Szwecji. Przez 12 lat pracował w Massive Entertainment jako starszy inżynier oprogramowania. Kilka bardzo interesujących rzeczy! (Pisownia może być lepsza;)


8

W Games of Madness

Blog gier frykcyjnych, 5-osobowy zespół programistów, który stworzył fantastyczną Amnesię The Dark Decent.

Frictional Games to mała firma zajmująca się grami znajdująca się w ciemnych głębinach Szwecji. Obecnie opracowaliśmy serię gier Penumbra i Amnesia: The Dark Descent. Dark Descent.

Każdy początkujący twórca gier na pewno zbierze inspirację i nadzieję od tych gości i ich blogów.


7

CoderCorner

Pierre nie publikuje obecnie zbyt często (chociaż jego blog nie jest martwy), ale możesz przeglądać archiwa i znaleźć wiele interesujących informacji, od lat był dla mnie dużą inspiracją.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.