Jak pokazać ankieterowi, że mam wcześniejsze doświadczenie?


11

Podczas badania niektórych firm deweloperskich, dla których chciałbym w przyszłości pracować, jedna rzecz przykuwała moją uwagę; wszyscy chcieli wcześniejszego doświadczenia AAA. Będę miał ogromną trudność. Obecnie mieszkam w okolicy, w której nie ma żadnych deweloperów AAA, więc staż jest prawie niemożliwy. Czy to wymaganie jest zabójcze, czy można je pominąć, jeśli mam dyplom ukończenia 8 lat? (I tak planuję zdobyć tytuł magistra informatyki lub podobną dziedzinę w celu zapewnienia stałego bezpieczeństwa pracy).

Jeśli to wymaganie jest tak ważne, słyszałem również, że możesz to zrekompensować, mając domowej roboty demo gry, którą sam stworzyłeś. Jeśli to prawda, jak skomplikowane musi być? Tak wciągająca jak gra niezależna? Głębiej? Czy to musi być w 3D?

Wiem, że to kilka pytań za dużo dla jednego postu, ale doceniłbym każdą radę (najlepiej dla osób, które zatrudniały innych programistów w przeszłości lub omijały podobny problem).


9
Poczekaj: a Masters daje ci stałe bezpieczeństwo pracy? Nie jestem pewny, gdzie mieszkasz, ale to bardzo różni się od tego, gdzie mieszkam!
Groky

8
Mój stary wykładowca zgodził się ze mną, kiedy powiedziałem: „Musimy ponownie przeszkolić ludzi, kiedy już z nimi skończysz”. Wszystko, co zrobi Mistrz, pomoże ci w twojej pierwszej pracy - „Udało mi się przetrwać z tym stopniem aż do końca”. dużo mówi o osobie, która nie ma nikogo, kto mógłby coś o niej powiedzieć (referencje). Twój drugi / trzeci / itp. wszystkie prace zależą od tego, co twój poprzedni pracodawca ma do powiedzenia na Twój temat. Osobiście pominęłbym mistrzów i zdobyłem trochę doświadczenia w świecie rzeczywistym.
Jonathan Dickinson

3
@JathanathanDickinson +1 za „Pomiń mistrzów i zdobądź doświadczenie w świecie rzeczywistym”. W wymaganiach związanych z doświadczeniem mistrz jest zwykle traktowany jako wart 2-letnie doświadczenie; ale dla wszystkich, oprócz najbardziej wyspecjalizowanych dziedzin programowania, nie widzę, jak jeszcze dwa lata formalnej edukacji byłyby tak cenne jak dwuletnie doświadczenie w pracy w Realnym Świecie (tm) na poziomie podstawowym.
Dan Is Fiddling By Firelight

lub zdobądź mistrzostwo podczas programowania gier w wolnym czasie, studia mogą być dla ciebie trudne, ale tylko czasami, TBH masz tak dużo wolnego czasu na rękach, że możesz łatwo kodować kompletną grę i mieć życie towarzyskie i ukończyć kursy
dreta,

Abyś wiedział, co się z tym wiąże, tworzenie gier nie jest zawodem zapewniającym stabilność pracy. Bądź przygotowany na bycie częścią zwolnień i co kilka lat musisz znaleźć nową pracę. Średni pobyt w firmie zajmującej się grami to kilka lat temu kilka lat temu, nie jestem pewien, czy wskaźnik się zmienił. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​po kilku latach łatwo będzie znaleźć pracę. Programiści mają najłatwiejszy czas na zwolnienia i poszukiwanie pracy. Co więcej, programista nie płaci tak dobrze jak programowanie biznesowe, ale jest o wiele przyjemniejszy.
Alan Wolfe

Odpowiedzi:


26

Pracuję w oprogramowaniu zabezpieczającym dla dużej firmy. Gdybym zobaczył 8-letni dyplom, nie zawracałbym sobie głowy czytaniem reszty CV. Stopnie nie uczą cię programowania, doświadczenie robi. Zrób grę.


Amen!! Dopiero niedawno ludzie przestali mnie nękać, żeby zrobić dyplom zamiast „marnować czas” na samodzielne programowanie. Zatrzymali się, kiedy zarobiłem dobre pieniądze z mojej małej firmy i poszedłem do idealnej pracy, o którą się ubiegałem. W końcu chcę zdobyć stopień naukowy, ale tylko po to, aby samodzielnie rozwinąć to, czego się nauczyłem. Zgaduję hardcorowe rzeczy z CS i trochę matematyki przydaje się w dużych firmach, prawda?
gideon

19

Oczywiście nie byliby w stanie zdobyć wystarczającej liczby pracowników, gdyby branża AAA zezwoliła tylko osobom, które już są w branży AAA, więc można zignorować ten wymóg. Nie możesz zignorować tego, że musisz im pokazać coś, co zrobiłeś. Gdybym miał zdecydować, że większość tych 8 lat spędziłbyś na programowaniu, co dałoby ci przyzwoity portfel oprócz całego tak bardzo potrzebnego doświadczenia.

Nie musi to być 3D, aby liczyć, nie musi to być nawet gra, chociaż im bliżej pożądanej funkcji, tym lepiej. Z drugiej strony jakość tego, co robisz, jest prawdopodobnie ważniejsza niż to, czym jest, więc stwórz coś, na co masz pewność.

A jeśli nie jesteś przyzwyczajony do programowania, bądź przygotowany na złomowanie i rozpoczynanie od nowa, nie zamierzasz wydawać wymaganej jakości podczas nauki.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.