Gdzie mogę znaleźć darmowe duszki i obrazy? [Zamknięte]


327

Potrzebuję duszków i obrazów, takich jak postacie, krajobrazy i inne. Gdzie mogę je znaleźć?


2
Myślę, że ma to znaczenie, czy potrzebujesz ich do ostatecznej gry, czy do prototypowania. Do prototypowania jest mnóstwo zgranych arkuszy sprite z istniejących gier. Wiem, że są one nawet wykorzystywane jako makiety szkiców do rysowania nad własnymi duszkami, dzięki czemu masz odpowiednio ustawione ramki animacji.
Kaj

Podobne do tego pytania, które ma również dobre zasoby.
Mark7777G

30
Masz telefon lub aparat cyfrowy? Idź na spacer do parku i zrób kilka zdjęć. Prawie gwarantowane, że nikt nie chronił jeszcze praw autorskich.
3Dave

7
@David Almost ...
deceleratedcaviar

5
Uwaga: niektóre z tych odpowiedzi zostały połączone z innym pytaniem na temat tworzenia własnych tekstur. Odpowiedzi na temat tworzenia tekstur tak naprawdę nie dotyczą tworzenia duszków, więc nie jestem pewien, dlaczego zostały scalone.
BlueRaja - Danny Pflughoeft

Odpowiedzi:


167

Lost Garden ma wiele darmowych grafik, z których możesz korzystać w swoich grach.

Do gier RPG masz fajny zestaw kafelków 32x32 i wiele darmowych ikonek, obiektów, ikon itp .

http://soundimage.org/ ma wiele fajnych tekstur, z których można swobodnie korzystać ... wiele z nich jest płynnych, więc kafelki. Znajdują się na stronach „TXR”.


2
rpg-palace.com jest „Tymczasowo zamknięty z powodu konserwacji”.
Martin Thoma

1
Hej, nie mogę znaleźć linku do pobrania ... Plz może ktoś wskazać 4 mnie ..? Dzięki.
NightFury76

50

Grafika Google jest Twoim przyjacielem

Nie - należy bardzo uważać, aby skorzystać z menu rozwijanego „Prawa użytkowania” w narzędziach wyszukiwania, a nawet poświęcić trochę czasu na przeczytanie faktycznej licencji na stronie źródłowej. Jeśli używasz tekstury, powinieneś mieć pewność, że masz prawo do jej używania, lub otworzysz się na procesy sądowe. Większość obrazów, które znajdziesz w wyszukiwarce obrazów Google (bez określenia praw użytkowania), nie będzie bezpłatna do użycia w grze.


Oto narzędzie do generowania tekstur: http://www.filterforge.com/

Możesz dostosować ustawienia każdej tekstury, aby wygenerować unikalną teksturę dla swojej gry. Większość tekstur może utworzyć powiązaną mapę normalną, mapę okluzji otoczenia, mapę rozproszoną, mapę mocy zwierciadlanej, mapę z wykładnikiem specularnym itp.

Oznacza to, że możesz wygenerować teksturę skały, a następnie skomponować różne mapy dla tej tekstury, aby utworzyć dynamiczne odblaski w silniku gry, zamiast mieć obraz prawdziwych skał, które mogą mieć odblaski dla określonego kąta z którego aparat wykonał zdjęcie - w świecie gry jest to mniej przekonujące.


Rzeczywistym miejscem do poszukiwania tekstur jest http://www.cgtextures.com/ Nawet tekstury z CGTextures znajdziesz w grach AAA!


I wreszcie dobrym sposobem na uzyskanie tekstur jest zrobienie zdjęcia samemu, a następnie otwarcie ulubionego narzędzia do edycji obrazu i utworzenie kafelka obrazu.

W Photoshopie zrobiłbyś to, przycinając obraz do części, którą chcesz kafelkować, a następnie Filtr-> Przesunięcie i wybierz przesunięcie, które jest równe połowie szerokości i połowie wysokości obrazu. Teraz szew obrazu znajduje się w poziomym i pionowym środku obrazu. Wyciągnij pędzel korygujący lub narzędzie do klonowania stempli i wygładź szwy. Voila, tekstura kafelkowa.


1
Uwaga: musisz zapłacić za wykuwanie filtrów.
starbeamrainbowlabs

Filterforge ma bezpłatny okres próbny przy ostatnim sprawdzeniu. Możesz utworzyć dowolne filtry na kilka tygodni. Ale tak, po tym masz rację.
Olhovsky,

22

SpriteLib to licencjonowana przez GPL biblioteka duszków, z których możesz korzystać w swojej grze. Dużym (ale teraz nieco nieaktualnym) zestawem tekstur domeny publicznej jest pakiet tekstur Golgota . Możesz także przejrzeć sklep z artystami, taki jak Turbo Squid, aby uzyskać bezpłatne rzeczy.


21

Witryna pygame zawiera mnóstwo linków do zasobów. Bądź jednak bardzo ostrożny ... Nie jestem pewien, jak dobrze sprawdzają linki, niektóre mogą zawierać treści, których nie możesz legalnie używać. Można używać ich do klonowania gier, ale jeśli umieścisz go w Internecie i stanie się popularny, możesz mieć kłopoty.


17

Zrób zdjęcia nieba, ziemi i drzew. Naprawdę.

Chwyć część obrazu, która wygląda, jakby tworzyła dobrą teksturę, a następnie po prostu ułóż go w kafelki (w Photoshopie: wystarczy przesunąć obraz o 50% w poziomie i w pionie, i usuń szwy za pomocą narzędzi do łatania i leczenia) .


2
To dobra wskazówka, ale wydaje mi się, że nie jest zbyt wytrzymała. Co jeśli chciałbym mieć teksturę czegoś, co byłoby dla mnie niedostępne?
Ryan,

4

Możesz także poprosić początkujących artystów o zrobienie czegoś. Wiem, że wielu z nich chciałoby pracować nad grą. Możesz nawet znaleźć bardzo utalentowanych. Istnieje wiele witryn, w których można znaleźć takie osoby.


1
Masz jakieś przykładowe witryny do rekrutacji wspomnianych osób?
Bryan DennyKorzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.