Co mogę zrobić, aby upewnić się, że mam energię do pracy nad grą podczas pracy w pełnym wymiarze godzin? [Zamknięte]


88

Pracuję jako inżynier oprogramowania ponad 40 godzin tygodniowo i stwierdzam, że pomiędzy zrównoważeniem życia prywatnego i obowiązków rodzinnych nie mam dosłownie energii do pracy nad tworzeniem gier.

Co mogę zrobić, aby zyskać więcej czasu na hobby bez wypalenia się przed komputerem? Jestem pewien, że musi tu być ktoś, kto z powodzeniem rozwija grę, pracując jednocześnie jako programista.


68
Pozbądź się rodziny, życia osobistego lub pracy ...
thedaian 30.09.11

4
SE ma teraz stronę Productivity , która jest lepszym miejscem na takie pytania.
Cyklop

6
Przestań spać 7 godzin dziennie i zacznij spać tylko 4. Proszę, 3 godziny dziennie dla gamedev;)
Notabene

3
Oprócz productivity.se, mieliśmy dwa podobne pytania w przeszłości, gamedev.stackexchange.com/questions/8481/... i gamedev.stackexchange.com/questions/16640/... .

8
@Notabene powiedział, nie wypalając się przed komputerem !
bobobobo

Odpowiedzi:


59

Kiedy przez ostatnie trzy lata pracowałem jako stażysta w inżynierii oprogramowania, chciałem też pracować nad własnymi projektami, ale także spędzać czas z przyjaciółmi / rodziną. Nie dość presja rodzinnej odpowiedzialności, z którą się zmagasz, ale wciąż czas.

Jedynym sposobem, w jaki mogłem zrobić coś w rodzaju pracy, było zidentyfikowanie nocy, które były całkowicie poświęcone jednej rzeczy nad drugą. Gdybym miał spędzić wieczór z rodziną, nie uruchomiłbym nawet komputera. Innym razem musiałem prosić rodzinę, żeby mi nie przeszkadzać i wyłączyć telefon, żeby mnie nie rozproszyć.

Nawet podczas pracy rób sobie co 20-30 minut przerwę na spacer i odejdź od ekranu. Technika pomodoro sprawdziła się, gdy musiałem żonglować kilkoma projektami jednocześnie.


3
technika pomodoro brzmi jak świetna rada :)
radenon 30.09.11

1
Już miałem odpowiedzieć na to samo, ponieważ moim wyzwaniem jest zrównoważenie pracy w pełnym wymiarze godzin, zajęć na uniwersytecie w pełnym wymiarze godzin i trochę freelancingu. Muszę tylko wszystko zaplanować, a następnie postępować zgodnie z harmonogramem. =)
Ken

9
Jestem obecnie w podobnej sytuacji. Największą przeszkodą było dla mnie, gdy kod osiągnął speedbump, tj. Coś nie działa tak, jak myślisz, że powinno i frustruje cię. Na początku byłby to moment, w którym nazwałem to, że kończy się na noc. NIE RÓB TEGO. Przebij go, a jeśli to możliwe, nie zatrzymuj się, dopóki nie miniesz blokady drogi. Jeśli zakończysz noc / sesję w środku czystego żeglowania, daje to większy bodziec do ponownego rozpoczęcia następnego razu.
Jordaan Mylonas

43

Jedną z rzeczy, które ostatnio zrobiłem, jest bolesne wstawanie każdego ranka każdego ranka, aby zaprogramować - mój umysł jest świeży i przez cały dzień jestem bardziej zrozumiały dla mojej pracy i reszty moich działań.

Problemem z tą trasą jest konieczność wczesnego pójścia spać - a jeśli kiedykolwiek byłeś w szale programistycznym, wiesz, że trudno jest zatrzymać się na proste rzeczy, takie jak (pshh) sen - kto tego potrzebuje?

Ale tak na poważnie, 5 rano-8 rano = czas programowania. Robiąc to, ukończyłem więcej gier, jednocześnie pracując na pełny etat i prowadząc życie towarzyskie, niż kiedykolwiek programowałem na pełny etat.


2
Spróbuję tego! Zupełnie inny pomysł, powinien działać!

2
Próbowałem ten jeden, i to robi pracę, pod warunkiem, można iść spać wcześnie wieczorem. Nie udało mi się, bo musiałem nie zasnąć do prawie północy.
Nevermind

2
Uważam, że praca tak wcześnie rano (kilka godzin przed rozpoczęciem działalności) skutkuje większą produktywnością (chyba że zacznę od Stack Exchange - to bardzo uzależnia!).
Randolf Richardson

25

IMHO twoja rodzina powinna być na pierwszym miejscu. Nagroda za dobrze spędzony czas znacznie przewyższy zyski uzyskane od twórcy gry. Rozważ mądrze swój czas, ale upewnij się, że dostaniesz lwią część.


5
+1 za upewnienie się, że rodzina otrzyma lwią część czasu. Twoja rodzina będzie dla ciebie do końca (i nie tylko), ale nie będzie żadnego inwestora venture capital, który mógłby kupić twoje oprogramowanie - twoja rodzina potrzebuje cię bardziej niż inwestor.
Randolf Richardson,


7

Mogę jedynie zaoferować wskazówki dotyczące zarządzania / uzyskiwania solidnego czasu pracy w domu i równoważenia pracy / rodziny.

Czy ci się to podoba, czy nie, będziesz musiał być samolubny _ przez pewien czas _. Różnica między byciem gównem a dobrym człowiekiem polega na tym, że przez cały czas jesteś samolubny .

Równowaga hobby / rodziny wymaga czasu dla siebie. Jeśli automatycznie przypisujesz cały czas poza pracą do czasu rodzinnego, nie będziesz miał czasu na tworzenie gier / wykonywanie hobby. I w porządku. Możesz to zrobić. Ale do realizacji projektów osobistych _you're będzie musiał być nieco samolubny, niektóre z time._

Dalej do samolubstwa:

  • Musi być miejsce do pracy w całkowicie odizolowanym miejscu
  • Musisz ustalić zasady dotyczące czasu, w którym pracujesz nad hobby .
  • Uszczelnij się na krótki czas (1-2 godziny na szczycie) wieczorem (20–21:30?), Gdzie możesz realizować swoje hobby. Jeśli wykonujesz dłuższe sprinty, zaczynasz być zbyt samolubny.

Spójrz, 2 godziny czasu rodzinnego mogą wynosić> = 4 godziny czasu rodzinnego. Jeśli spędzasz z rodziną od 18:00 do 20:00, kontynuuj swoje hobby, wszystkie zakłady są takie, że twój związek będzie z nimi równie zdrowy, jeśli spędzisz od 18:00 do 20:00, a potem pójdziesz spać. Tak długo, jak widzisz swoją rodzinę na co dzień i spędzić 1-2 godziny z nimi, i komunikować się z nimi w tym czasie twój związek będzie utrzymywana / rosnąć. Nie mam na to odniesienia, ale istnieje pewien próg, w którym wpływ na środowisko jest niewielki, jeśli spędzasz z nimi 1-2 godziny mniej .

A co się stało z weekendami? Jeśli spędzisz 4 godziny w sobotę i niedziela rano (zanim reszta rodziny wstanie), to jeszcze 8 godzin w weekend.

Brak odniesień do tego, po prostu osobiste doświadczenie, które działało dla mnie z 2 małymi dziećmi w domu (które nie są moje).


2

Odkryłem, że jest wystarczająco dużo czasu w życiu na pracę, rodzinę i 1 hobby, które robisz naprawdę dobrze. Czy masz inne hobby, które są mniej ważne? Jeśli tak, musisz je upuścić. Weź to od kogoś, kto zgromadził kilka hobby i teraz odkryje, że nie jest już zbyt dobry w żadnym z nich (w porównaniu z tym, kiedy miałem 1 poważne hobby i był w tym całkiem dobry). :-)


2

Poproś kogoś innego do współpracy. Programuj parami lub po prostu współpracuj w tym samym miejscu. To naprawdę pomaga utrzymać motywację, szczególnie gdy musisz robić coś nużącego lub trudnego.

Możesz zatrudnić przyjaciela, współpracownika lub, jeśli mieszkasz w pobliżu uczelni lub uniwersytetu, zatrudnić studenta jako stażystę.


1

Energia to nie wszystko. Podejmij wszelkie środki ostrożności, aby nie opracować RSI, ponieważ w takim przypadku nie będziesz mieć swojej gry ani swojej pracy. Musisz być bardzo świadomy tych (teraz odległych) rzeczy, jeśli planujesz pisać na klawiaturze przez ponad 10 godzin dziennie przez lata.


1
RSI ma podłoże genetyczne, a regularna rutyna ćwiczeń może pomóc / jest niezbędna, jeśli rozwijasz RSI. (To nie jest wtyczka reklamowa! Wypróbowałem link do strony i to działało dla mnie!)
bobobobo 30.09.11

1

Moim zdaniem musisz zaakceptować, że po prostu tego nie zrobisz. Na podstawie tego masz hobby, które obejmuje takie same ogólne rzeczy, jak w pracy. Nie jest to świetne z wielu powodów, ale - całkowicie pomijając te bardziej osobiste - jedną rzeczą, którą znajdziesz, jest to, że są dni w pracy, w których czujesz się wypalony przy kodowaniu / rozwiązywaniu problemów / itd. i po prostu nie będziesz miał ochoty kodować w hobby i na odwrót.

Robienie czegoś przez X godzin dziennie w pracy, a następnie wracanie do domu i robienie tego, co w zasadzie to samo, od nowa, wiąże się z dużym ryzykiem doprowadzenia do lądowania awaryjnego. Sugeruję wybieranie tego, co jest dla ciebie najważniejsze, i szukanie zmiany w drugim. Więc jeśli twoje hobby jest ważniejsze, zapoznaj się z przejściem do innej roli w pracy. Jeśli praca jest ważniejsza, skorzystaj z gotowego silnika i zrób projekt mapy, dzieła sztuki lub coś innego.


0

Lista celów. Pracuję jako programista gier dla stażystów, ale nie pracuję, robię też kursy nauki online, aby poprawić swoje umiejętności kodowania lub analizy, rozwijając własną grę i grając w nią. Jest jedna rzecz, która gotuje moją krew: budzi się bez jasnego pojęcia, co powinienem osiągnąć na ten dzień. Efektywne zarządzanie czasem może być uciążliwe dla osła, szczególnie jeśli twoje dni są głównie pochłaniane przez pracę i podróżowanie, ale jeśli wykonasz je poprawnie, powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu na pracę, wystarczająco dużo czasu na zabawę i wystarczająco dużo czasu na napisanie własnej gry, a także poczucie osiągnięte i łatwe do spania.

Ale bądźcie zmęczeni przeregulowaniem. Nie rób listy niewiarygodnie nieokreślonych faktów, że wciąż zastanawiasz się, od czego zacząć i kiedy zakończyć. Spróbuj także oszacować czas potrzebny na wykonanie danego zadania i postaraj się ograniczyć czas spędzony jako coś.

Uważam też, że szukanie inspiracji poprzez muzykę lub czytanie bardzo pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.