Czy powinienem mieć publiczny blog rozwojowy? [Zamknięte]


27

Czy powinienem prowadzić publiczny blog programistyczny dla tworzonej przeze mnie gry?

Jakie są korzyści i problemy z tego działania?


1
Jak to pytanie nie jest „zbyt szerokie” / „oparte na opozycji” / cokolwiek innego?
NPS

3
@NPS To pytanie pochodzi z 2011 roku, zanim wszystkie byki „zbyt szerokie” / „oparte na opiniach” .
API-Beast

@ API-Beast Oh. Wydaje się, że dobre czasy.
NPS

Nie sądzę, aby to pytanie opierało się na opiniach. Spójrz na odpowiedź: zawiera konkretną listę zalet / wad, co czyni ją całkiem przydatną. Nie proszę nikogo o zdanie, proszę o konkretne konsekwencje tego.
jcora

Odpowiedzi:


38

Wiele osób usłyszy, że pomysły są bezwartościowe. Najważniejsze jest wykonanie i pasja.

Istnieje wiele dobrych powodów, aby prowadzić publiczny blog programistyczny.

  • Buduje ekspozycję dla twojej gry.
  • Może założyć społeczność wokół produktu.
  • To buduje ekspozycję dla ciebie jako programisty.
  • Zapewnia kontakt z ludźmi, którzy mogą być zainteresowani udziałem.
  • Blogowanie o tym, co robisz, zmusza cię do nauczenia jakiejkolwiek koncepcji, którą starasz się przekazać innym, co jest naprawdę dobrym narzędziem do nauki.
  • Zmusza cię to do ukończenia czegoś wystarczająco dobrego, do tego stopnia, że ​​jesteś skłonny pochwalić się nim regularnie

Ale są też takie złe

  • Możesz zbyt wcześnie poddać się złej krytyce, jeśli masz specjalną wizję tego, co będzie w twojej grze
  • Jeśli nie możesz osiągnąć tego, co próbujesz osiągnąć, twoja porażka jest publiczna.
  • To wymaga czasu. Jeśli próbujesz zbudować społeczność, musisz zapewnić ciągły strumień treści, aby zainteresować ludzi. To może zabrać ci czas na rozwój.
  • Ktoś, kto ma dostęp do większej ilości zasobów (talentu, pieniędzy itp.), Może „ukraść Twój pomysł”.

Martwienie się o kogoś, kto „kradnie twój pomysł”, nie jest tego warte. Gdy gra się skończy, jeśli coś się przyda, ktoś ją pożyczy. Nawet jeśli jest to bezproblemowe zdzieranie, mogą wykonać lepszą robotę niż ty. Jedyną rzeczą, którą ukrywa Twój pomysł, jest teoretyczny początek. Lepiej po prostu wypuścić coś dobrego i dać to publiczności, która tego chce, niż próbować to ukryć.

Ale pod koniec dnia musisz zadać sobie pytanie, dlaczego chcesz założyć blog. Czy potrafisz rzeczywiście zrealizować to, co według ciebie chcesz zrobić? Czy koncentrujesz się na samym produkcie, czy zastanawiasz się nad tym, co stanie się po jego zakończeniu (poprzez wysyłkę lub odłożenie na półkę)?


1
Dziękuję, to świetny post. Mój cel jest dość duży i naprawdę chciałbym go przeforsować! Gra będzie odtwarzana w przeglądarce, więc w zasadzie jest to domyślnie open source. Chociaż znaczna część gry będzie działać na serwerze.
jcora,

Rzeczywiście bardzo dobra rada! Miałem na myśli bardzo podobne pytanie, ale zdecydowałem, że jestem zbyt leniwy, aby prowadzić blog deweloperski, nawet gdybym był zainteresowany, więc zdecydowałem się tego nie robić.
Andy

6

Prowadzę bloga dla mojej gry i na początku zastanawiałem się nad tym samym. Chociaż nie nazwałbym mojej gry oryginalną, nie ma innej takiej gry. Podobnie jak wiele gier (a nawet ogólnie pomysłów), wcześniej był zbudowany na barkach gigantów. Chodzi o to, jak zrealizujesz swój pomysł, a nie sam pomysł. Nikt nie będzie w stanie zrealizować pomysłu tak jak Ty, zwłaszcza, że ​​jest to Twój pomysł i tylko Ty znasz wszystkie szczegóły. Jeśli jesteś w trakcie tworzenia radości z urzeczywistniania swoich pomysłów, myślę, że prowadzenie bloga będzie bardzo satysfakcjonujące.

Uważam, że blogowanie o funkcjach, gdy je dodam, naprawdę sprawia, że ​​lepiej je rozumiem. Fajnie jest otrzymywać informacje zwrotne na temat gry podczas jej tworzenia. Kiedy ludzie mówią, jak fajnie wygląda twoja gra lub że chcą w nią grać, to naprawdę cię motywuje. Powodzenia!


O rany, twoja gra jest dość popularna wśród niektórych moich znajomych, pokazali mi film lub coś w tym stylu! Wspaniale cię poznać: D
jcora,

1

Kilka tygodni temu zadałem sobie to samo pytanie i postanowiłem spróbować. Założyłem małego bloga. Chodzi bardziej o rozwój gier, a nie o moją grę.

Jestem programistą gier hobbystycznych i prowadzenie bloga zajmuje znaczną część mojego wolnego czasu. Co gorsza, czasami pisanie postów na blogu sprawia więcej radości niż kontynuowanie mojej gry.

Z drugiej strony pisanie postów na blogach zmusza mnie do dzielenia moich projektów na mniejsze komponenty i skupiania się na jednym problemie na raz. Rezultatem była także poprawiona jakość kodu i architektura.

Nie jestem pewien, czy ten blog pomoże mi promować moją grę, jeśli zostanie ukończona. Ale przynajmniej jest fajnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.