Czy tworzenie gier to super elitarny klub? [Zamknięte]


25

Wszyscy czytamy oferty pracy przez Internet, na przykład oferty GitHub lub StackExchange Careers 2.0. Wiesz, tworzenie aplikacji internetowych, zadania na iOS / Android i wiele innych rzeczy. Czytamy nawet o ofertach pracy w Google, Apple lub innej dużej firmie.

Dlaczego nie czytamy o wolnych miejscach „Game Developer”? Czy popyt na twórców gier jest tak niski? A może twórcy gier są naprawdę rzadcy?

W jaki sposób firmy takie jak EA, Konami czy Activision zdobywają programistów?

Jak mogę pokonać tę odpowiedź na aplikację: „Nie możesz dla nas pracować, ponieważ nie masz doświadczenia w tworzeniu gier”. Jak mam zdobyć doświadczenie, jeśli nie jestem w stanie pracować w terenie?


6
My nie czytamy o nich - tylko nie tam, gdzie szukasz. Gamasutra ma tablicę ogłoszeń. Dla australijskich programistów tsumea jest w tak dobrych stosunkach z większością programistów, że ogłoszenia o pracę trafiają tam wcześniej.
doppelgreener

1
@lootdrop cały czas
tweetuje

10
Tak. Pierwsza zasada: nie mówisz o klubie tworzenia gier.
grega g

Dlaczego wycofanie? Czy moja edycja pominęła coś istotnego?
Anko,

1
@rio Powodem wielu zmian jest to, że każdy może edytować dowolny post StackExchange i jest bardzo zachęcany. Nie jestem też moderatorem; tylko ktoś, kto chce pomóc utrzymać najwyższą jakość strony. Wśród 50 najlepszych redaktorów wykonałem tylko 6% zmian i staram się, aby były dobre. Jesteśmy znacznie mniejsi niż SO (~ 0,2% liczby pytań) i zajmujemy się mniejszym obszarem wiedzy specjalistycznej, dlatego łatwiej jest utrzymać te rzeczy.
Anko

Odpowiedzi:


22

Pierwsze pytanie brzmi: gdzie szukasz? Jeśli interesuje Cię konkretne studio, poza witrynami branżowymi najlepszym miejscem do znalezienia pracy dla studiów jest ich własna strona.

Z mojego doświadczenia (po prostu rozglądając się, rozmawiając z ludźmi) w branży nie brakuje kandydatów. Z tego powodu nie ma potrzeby wydawania dodatkowych środków na opłacenie premii, aby znaleźć się na różnych stronach z ofertami pracy. Osoby zainteresowane ich firmami będą już sprawdzać swoją stronę internetową.

Wreszcie problem z doświadczeniem. Pozycje wyświetlane w tych witrynach zazwyczaj nie są przeznaczone dla pozycji podstawowych.

  • Większe firmy produkujące gry (takie jak te, które wymieniłeś) otrzymują mnóstwo wznowień podstawowych wysłanych do nich od różnych osób. Nie ma zachęty finansowej do reklamowania, że ​​szukają osób na poziomie podstawowym.

    • Ponadto nie spotkałem jeszcze rekrutera, który nie był w porządku z zapisaniem mojego CV. Ogólnie wiadomo, że firmy potrzebują świeżej krwi.
  • To, co nie zawsze jest znane, to to, czy mają miejsce, w którym mogą się zmieścić osoby z wyższym doświadczeniem (przy odpowiednich stawkach wynagrodzenia i wszystkim), więc warto je zareklamować. Ponadto osoby te są zazwyczaj trudniejsze do znalezienia i mogą być zatrudnione w inny sposób.

    • Ci ludzie rzadziej strzelają CV w ciemność.

Oczywiście, stworzenie fajnego demo nigdy nie boli.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ubiegania się o pracę w branży gier, zwracam się do Sloperama: http://www.sloperama.com/advice/jobapp.htm


1
Każda firma, dla której pracowałem (EA, THQ, Arkadium), płaciła za przestrzeń reklamową, a także za łowcami głów. Faktem jest, że brakuje doświadczonych programistów. Ważnym słowem jest „doświadczony”.
AA Grapsas

13

Nie widzisz stanowisk programistycznych na ogólnych stronach z programowaniem, ponieważ stamtąd nie pochodzą dobrzy kandydaci. Z kilkoma wyjątkami (na przykład faceci z sieci / bazy danych), programowanie gier to tak inna bestia niż większość zadań programistycznych. A „programista gier” jest jednym z tych „seksownych” tytułów, w których wielu przypadkowych ludzi rzuca kapelusz na ring i nie jest do tego odpowiedni. Twój stosunek sygnału do szumu z odpowiedzi byłby bzdurą. Nie wspominając o tym, że [doświadczeni] programiści gier nie patrzą na takie witryny, ponieważ nie są to rodzaje pracy, do których są przeszkoleni lub którzy chcą wykonywać.

Nawet jeśli osoba, którą znajdziesz na ogólnej stronie programistycznej, jest mądrym facetem i potrafi podchodzić do tematów, ich oczekiwania dotyczące zarobków prawdopodobnie nie leżą u podstaw tego, co robi większość programistów gier. Większość ludzi, którzy mają wygodne zadanie programistyczne wynoszące 100 tys. Rocznie, nie zajmie pracy z prawdopodobnie dłuższymi godzinami i gwałtownym obniżeniem pensji.

Dlatego większość firm produkujących gry umieszcza swoje wysokie pozycje na własnej stronie i na specjalnych tablicach ofert, takich jak gamasutra. Z punktu widzenia kandydata zazwyczaj nie ma tak wielu firm z branży gier w danym mieście (z kilkoma znaczącymi wyjątkami, takimi jak LA), więc jeśli szukasz pracy, jeśli nie jesteś w stanie się przeprowadzić, zazwyczaj możesz dostać listy i aplikuj bezpośrednio.

Jest kilka innych miejsc, w których można znaleźć dobrych ludzi. Targi pracy w edukacyjnych miejscach gier to jedno. Stoiska na imprezach branżowych (tj. GDC) to kolejna. Jeśli uda Ci się przejść do GDC, fajnie jest zobaczyć ogromną linię dla „studentów” i „profesjonalistów” dla większych, dobrze znanych firm.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.