Games Dev Work Experience for Teenager [zamknięte]


15

Mam nastoletniego syna, który chce pracować przy tworzeniu gier i projektowaniu, gdy będzie starszy. Byliśmy na kilku konferencjach, które wyjaśniają znaczenie doświadczenia w poszukiwaniu pracy. Będąc również programistą IT, który często przeprowadza wywiady z nowymi pracownikami, wiem, jak ważne jest doświadczenie. Od kilku tygodni szukaliśmy pracy w firmach Games Dev w Londynie przez kilka tygodni podczas letnich wakacji, ale nigdzie go nie ma.

Mój syn jest bardzo mądry i oczekuje się, że dostanie ponad 8 GCSE wysokiej jakości (7+ lub A / Bs w starych ocenach), planuje przejść na poziomy A, a następnie studiować informatykę na uniwersytecie. Ma doświadczenie w programowaniu w języku Python. Wszystko, czego chce, to trochę doświadczenia zawodowego, jeśli skończy po prostu załatwianie spraw i robienie kawy, będzie dobrze, o ile w jakiś sposób zaangażuje się w proces tworzenia gier. On również nie spodziewa się, że zostanie wypłacony (choć byłby to bonus).

Zwróciłem się do kilku firm ze szczegółami i CV, ale nie otrzymałem od nich żadnej odpowiedzi. Wydaje mi się to dziwne, ponieważ poza krótkim czasem te firmy nie wydają się tutaj nic stracić.

Więc moje pytanie brzmi: czy jest coś, co powstrzymuje firmy zajmujące się grami, zatrudniające nastolatków w takiej sytuacji? Wszelkie inne stosowne porady byłyby mile widziane.


Zauważam, że opisujesz jego zainteresowanie jako „opracowywaniem i projektowaniem gier” - czy odgrywa on szczególną rolę w interesującej go przestrzeni? Zwłaszcza w większych zespołach twórcy gier mogą być dość wyspecjalizowani, więc jasne określenie miejsca, w którym się zmieścisz, może być bardzo pomocne podczas ubiegania się o pracę lub wybierania tego, co chcesz studiować. Na przykład „projektowanie” to tylko jedna (często źle rozumiana) rodzina ról w tym ekosystemie
DMGregory

29
Jest nastolatkiem, musi zdobywać doświadczenie, tworząc własne gry. Za miesiąc odbędzie się 39. Ludum Dare (wydarzenie, w którym w domu tworzysz grę w mniej niż 48 godzin zgodnie z określonym tematem), jest to dla niego świetna okazja do stworzenia gry.
Cedric Martens

2
Najlepszym sposobem, aby pochwalić się swoim projektem, jest stworzenie gier i zastosowanie jego projektu. Nie musi być ekspertem programistycznym, ponieważ będąc kreatywnym, z prostą mechaniką i dobrym projektem gry, możesz zrobić świetną grę.
Cedric Martens

3
Doświadczenie w modyfikowaniu gier zdobywałem od 13 roku życia. Mam teraz 20 lat i zostałem przyjęty na każdy kurs uniwersytecki z zakresu programowania gier, na który się zgłosiłem, a także prowadzę zaplecze dla wielu graczy. Chodzi mi o to, że doświadczenie niekoniecznie musi oznaczać, że musi ono należeć do firmy, a jedynie, że zdobywają doświadczenie na inne sposoby, takie jak projekty osobiste. Jako bonus mam też za 7 lat doświadczenia w programowaniu gier.
AStopher

4
Pamiętaj, że przemysł twórców gier jest naprawdę trudny. Ponieważ tak wiele osób chce to zrobić, wejście jest trudne, godziny są długie, wynagrodzenie jest niskie, a stres wysoki. Upewnij się, że wie, że to nie tylko zabawa i gry.
Tim B

Odpowiedzi:


30

Wystąpił prawdziwy problem w branży gier. Nie wiemy, jak oceniać doświadczenie w tworzeniu gier. Wyszkolenie kogoś, aby był produktywny w nowym projekcie gry, może potrwać kilka tygodni, więc bardzo skrupulatnie podejmujemy tę inwestycję. Naszym zdaniem najlepiej jest spojrzeć na gry, które ktoś już stworzył, co prowadzi do sytuacji typu catch-22, w której musisz zostać zatrudniony do pracy nad grą, aby mieć swoje imię i nazwisko w dostarczonej grze, abyś mógł zostać zatrudniony.

Na przykład, przeglądając oferty pracy w moim studiu, prawie wszyscy z nich proszą o 5 lat wcześniejszego doświadczenia w grze i wiele wysłanych tytułów, a na kilka stanowisk na poziomie studenckim / studenckim jest duża konkurencja. Jest to szczególnie rozpowszechnione w dużych firmach AAA. Wielu z nas było w stanie zacząć, ponieważ mniejsze studio niezależne zaryzykowało na nas (lub zaryzykowało założenie własnego studia niezależnego).

Aby dodać do tych problemów, ze studiów, które często zatrudniają studentów / absolwentów / stażystów, niektórzy mają reputację rezygnacji z pracy - traktując tych początkujących jako tanią, wymienną siłę roboczą do pracy, dopóki się nie wypalą, wiedząc, że zawsze jest więcej ich miejsce. Dlatego zapoznaj się z kulturą pracy w każdym studiu, do którego się zgłosisz.

Jest jednak sposób na przełamanie tego haczyka 22 i może być idealny do opisywanych letnich wrażeń. Wymaga tylko trochę poszerzenia definicji z „doświadczenia zawodowego” na „doświadczenie w tworzeniu gier”

Robimy te rzeczy zwane Game Jams , które są trochę jak hackathon lub papieros: grupa twórców gier zbiera się i postanawia zbudować nową grę od zera w bardzo krótkim czasie - często tydzień, weekend lub nawet tylko jeden dzień. Zwykle są bezpłatne lub bardzo tanie i nie wymagają weryfikacji CV, aby wziąć udział.

Szczególnie polecam zacięcia występujące w fizycznych lokalizacjach, takich jak szkoły lub przestrzenie coworkingowe, ponieważ dają one możliwość spotkania się z innymi twórcami, zainspirowania, poproszenia o pomoc, zaoferowania pomocy i ogólnie po prostu jazdy energią wszystkich tych ludzi zbieranie się do tworzenia.

Istnieje również ciągły strumień zacięć tylko w Internecie - itch.io kataloguje wiele z nich w przydatnym formacie osi czasu . Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego dżemu w pobliżu lub zaczynając od wybranej osi czasu, zawsze możesz złapać przyjaciół i założyć własną. :)

Większość dżemów będzie miała jakiś motyw lub wyzwanie, które pobudzi Twoją kreatywność, inne będą miały ograniczenia, takie jak używanie określonych platform / narzędzi / gatunków. Większość z mojego doświadczenia nie jest ocenianą konkurencją - zwykle kończy się arkadą lub pokazem, w którym każdy może zagrać we wszystkie dziwne małe gry, które wymyślili uczestnicy.

Możesz dołączyć do jamu jako zespół przyjaciół lub indywidualnie, jeśli chcesz zrobić to wszystko solo. Niektóre z większych jamów oferują również usługi dobierania graczy, aby pomóc Ci stworzyć zespół lub role „pływaka”, w których artyści / projektanci dźwięku bez zespołu łączą się z zespołami, w których brakuje artystów / projektantów dźwięku.

Polecam dżemy, ponieważ odtwarzają mikrokosmos tworzenia gier - wszystkie te same presje, radości i frustracje, dynamika zespołu i wyzwania związane z zasięgiem (i och, robale!) Skondensowane w szansę niskiego ryzyka. Jeśli zacięcie się nie powiedzie, ehn, najgorzej straciłem weekend - nie musiałem żyć w studiu, które założyłem, zbankrutując. ;)

A tworzone gry nie są po prostu wyrzucane. Przy odrobinie poświęcenia i dopracowania mogą stać się świetnymi elementami portfolio, które przyniosą potencjalnemu pracodawcy, aby udowodnić, że masz umiejętności tworzenia gier. Tutaj, w Ontario, mieliśmy wiele historii sukcesu twórców biorących eksperymentalne prototypy gier i kontynuujących ich tworzenie w gotowe gry, które można kupić na Steam / Xbox / Playstation / itp., W tym Runbow , Keep Talking i Nobody Explodes , Świątynia Toto , Mount Your Friends , Super Time Force , Lovers in the Dangerous Spacetime , The Yawhg . (Nie mam żadnego związku z żadną z tych gier, myślę, że oni i ich twórcy są niesamowici)

Tak, wszystko to mówiąc: zacięcia gier mogą być zabawnym i dostępnym sposobem na budowanie wrażeń z gry, unikanie strażników z branży i bardzo polecam je nawet doświadczonym twórcom gier, jako sposób na okresowe podsycanie pasji tworzenia gier. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zacięciach, odwiedź mnie na Twitterze . :)


Ten wywiad z Toddem Howardem, reżyserem Skyrim, ma sens o 5:00. Twoje wykształcenie nie ma większego znaczenia, chcą sprawdzić, czy potrafisz tworzyć własne rzeczy.
Cedric Martens

2
Cóż za świetna odpowiedź, dziękuję za poświęcenie czasu. Nie myślałem o zacięciach w grach i to świetny pomysł. Nie sądzę, żeby umiejętności programistyczne mojego syna były w tym zakresie, ale jeśli pomogę, to powinno działać. To na pewno będziemy robić. Szkoda, że ​​nie może zdobyć tego doświadczenia, dopóki go nie zdobędzie, jak mówisz o sytuacji typu catch-22, ale w połowie się spodziewałem, że tak będzie. Mam nadzieję, że z kilkoma zacięciami z gry w jego portfolio możemy się gdzieś dostać.
evoelise

4
Zespoły rodziców i dzieci w jamach to siła, z którą należy się liczyć! : D Powodzenia dla was obojga, a co najważniejsze, dobrej zabawy!
DMGregory

Świetne punkty. Nie wspominając już o tym, że rozpoczynanie od małych gier ma tę wielką zaletę, że rozpoczęcie jest zwykle o wiele bardziej świadomym wysiłkiem niż poprawianie gry, która faktycznie coś robi (podejrzewam, że właśnie dlatego wielu twórców gier zaczęło obecnie modyfikować istniejące gry); kiedy już masz coś, w co naprawdę możesz grać, łatwo poczuć, że palenie swędzenia po prostu go poprawia, czyniąc go lepszym, inwestując więcej wysiłku. To tak jak ze zwykłego oprogramowania - najlepsze oprogramowanie zazwyczaj pochodzi od ciebie mając potrzeby, za pomocą własnego produktu, rozwiązywania rzeczywistych problemów.
Luaan,

@CedricMartens Dobra referencja - Todd Howard poszedł o krok dalej od tego wywiadu, ponieważ przypisuje mu się wiele sukcesów Skyrim (jednej z najbardziej udanych gier wszechczasów) i Fallout 4 po nim. Jako taki otrzymał zaszczyt miejsca w Galerii Sław Akademii Interaktywnej Sztuki i Nauki - całkiem nieźle dla mężczyzny, który od dzieciństwa chciał się angażować w tworzenie gier wideo. Osobiście uważam, że zrobiłby fantastyczny wzór do naśladowania dla początkujących twórców gier.
Kallum Tanton

5

Jako obecny student college'u (2. rok), który obecnie korzysta z płatnej współpracy ze studiem, moją największą radą byłyby osobiste projekty. Zacznij grać w C # i Unity i cały czas baw się i rób szybkie prototypy swoich pomysłów. Wszystko. The. Czas.

Świetnym sposobem na zbudowanie prawdziwego doświadczenia twórców gier są korki. Są fantastycznymi sposobami uczenia się, eksperymentowania i pozyskiwania nowych ludzi. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat niektórych publicznych zacięć gier, sprawdź Itch .

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej bezpośrednio i chcesz struktury, Udemy ma niesamowite kursy dla twórców gier. Świetne wsparcie i społeczność, i są one w sprzedaży przez cały czas. Właśnie dostałem 54-godzinny kurs Unreal Engine za 15 USD. Całkowicie warte inwestycji.

Wreszcie, niech twój syn wykona pracę. Firmy nie chcą zatrudniać kogoś, kogo rodzice się do nich zwracają. Musisz pozwolić mu się tam dostać i uczyć się dla siebie, bo inaczej się nie nauczy.


4

To tylko dodatek do innych odpowiedzi (ponieważ nie mogę komentować): Zgadzam się, że praca nad grą w domu jest lepszym sposobem na rozpoczęcie, niż próba zdobycia doświadczenia w firmie. Może zacząć tworzyć własne małe gry, aby przyzwyczaić się do rozwoju i poznać niektóre elementy gry. Kolejnym krokiem, który sugeruję, gdy tylko będzie miał wystarczające doświadczenie, jest wkład w jakąś grę. Nie ma go w Pythonie, ale jako przykład gra Terasology to projekt podobny do Minecrafta, w którym każdy może udostępniać kod, zasoby, wszystko w GitHub. Dzięki takim rzeczom nauczy się także korzystać z ważnych narzędzi współpracy, takich jak Git (może nawet zaawansowanych rzeczy, takich jak CI), uczyć się o stylu kodu i ogólnie, jak może przebiegać przepływ pracy (jak to ujął GitLab, „Od pomysłu do produkcji”) . Pozostając na przykładzie terasologii,

Kiedy stworzył już kilka mniejszych gier, a może nawet brał udział w jednej, nieco większej, lepszym pomysłem może być powrót do niektórych firm. Wtedy dowiedzą się, że naprawdę rozumie, co się dzieje, i nie marnują zasobów na kogoś, kto może znudzić się kodowaniem kilka miesięcy później.


Udział w projektach gier społecznościowych to świetny pomysł. Rozważ też społeczności modyfikujące gry. :) Specjalnie dla projektantów poziomów, portfolio map i modów dla istniejącej gry może wykazać się umiejętnością opanowania i innowacji w ramach danego zestawu mechaniki i narzędzi.
DMGregory

4

Firmy mają coś do stracenia: czas

Pracowałem dla firm, które zaakceptowały staż pracy, chociaż jako część formalnego doświadczenia zawodowego podczas zajęć szkolnych, a nie ad hoc . Ci uczniowie nie są w stanie wnieść pożytecznego wkładu w proces tworzenia gry, ale raczej poświęcają dużo czasu programistom, którzy w innym przypadku mogliby wykonywać przydatną pracę. Potrzebny jest czas, aby zaplanować dla nich rzeczy, pokazać im, jak to robić, i nadzorować je podczas pracy. Ponadto, ponieważ są dziećmi, istnieją kwestie ubezpieczenia i nadzoru, których nie ma w przypadku zwykłego personelu.

Nie można oczekiwać, że nawet mądre dziecko, takie jak twój syn, pojawi się i wykona wartościową pracę za kilka tygodni. Nawet kiedy wzięliśmy studentów z miejscowego uniwersytetu, którzy byli znacznie starsi i wzięli udział w konkretnym kursie tworzenia gier, rzadko zdarzało się, że w ciągu pierwszych kilku miesięcy wykonali wartościową pracę . Niektórzy nigdy w ogóle sobie z tym nie poradzili lub nie wykonali wystarczająco dobrej pracy, aby ich koszt w stosunku do czasu innych ludzi nie został pokryty.

W rzeczywistości przyjmowanie studentów w celu zdobycia doświadczenia zawodowego lub projektów często nie jest korzystne dla zaangażowanych firm. Zamiast tego jest oferowany z poczucia wspólnoty i obowiązku wobec szerszego społeczeństwa. Rola ta jest słabiej osiągana przez przyjęcie przypadkowego dziecka zainteresowanego rozwojem gry niż przez uczestnictwo w formalnych programach doświadczenia zawodowego.


Myślę, że masz rację we wszystkim, jednak fajnie byłoby podać kilka alternatyw.
Michael

3

DMGregory ma rację. Znalezienie pracy jako twórca gier nie jest tym samym, co publikowanie CV w jakiejś firmie inżynierskiej. Zasadniczo dlatego, że Oprogramowanie jest czymś całkiem nowym, a niski odsetek młodzieży wie, jak to zrobić, a mniejszy odsetek robi to dobrze. Nigdy nie poszedłem do żadnego jamu, ale jeśli twój syn ma czas, zdecydowanie polecam mu, aby sam stworzył gry i je opublikował. Nie muszą być trudne, mogą być prostymi grami 2D. Jeszcze prostszy niż platformówka. Spójrz na „Pop the Lock” w Sklepie Play. To takie proste i uzyskało do 5 milionów pobrań. Poza tym może nie chcieć być zatrudniony przez nikogo, ale mieć własną firmę zajmującą się tworzeniem gier, na którą nie potrzebuje pieniędzy, ponieważ może zdobyć ją sam, jeśli odniesie sukces. Sklep Android Play to dobry początek.


2

Do tej pory istnieje wiele dobrych odpowiedzi, ale chciałbym podkreślić w szczególności jedną kwestię.
Mówiąc wprost: chcesz być projektantem gier? Masz na myśli programistę.

Wiele gier pochodzi z małych zespołów lub od samotnych programistów. W takim przypadku każda osoba ma wiele ról. O ile nie dojdziesz do dużych korporacji, po prostu nie ma możliwości, aby dedykowany projektant gier mógł być uzasadniony (lub nawet istotny), a nawet wtedy nie ufałbym komuś, kto twierdził, że kocha projektowanie gier, a jednak nigdy nie stworzył własnych gier. W dużych studiach wielu starszych pracowników, którzy są projektantami, to zwykle weterani branży, którzy są świadomi wszystkiego, co jest potrzebne do wprowadzenia projektu w życie. Na tym polu jest mało miejsca dla juniorów.

Zdolność do wykazania się kompetencjami technicznymi i inicjatywą; wprowadzenie dopracowanego produktu od pomysłu do wprowadzenia na rynek jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłej kariery w grach lub IT. Zapomnij o stażu, chcesz być w stanie udowodnić swoje umiejętności, poświęcenie i talent. Jedynym sposobem na to w przypadku gier jest programowanie. Ludzie zauważą twoje CV, jeśli możesz wspomnieć o takich osiągnięciach.

Gry, w podziale na ich najbardziej podstawowy element, dotyczą gry. Narracja, dźwięk, sztuka; zdejmij je, a ty zostaniesz z mechaniką, a jedyną osobą, która może sprawić, by się wydarzyły, jest programista.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​w dzisiejszych czasach nikomu, bez względu na wiek, nigdy nie było łatwiej nauczyć się programowania, pobrać wysokiej jakości silnik gry i po prostu zacząć wdrażać swoje pomysły. Informatyka to doskonały początek i nie ma powodu, byś musiał czekać na uniwersytet, aby nauczyć się podstaw. Zdobądź kopię „Zasad programowania i praktyki programowania w C ++” Bjarne Stroustrupa (napisaną przez człowieka, który wynalazł C ++ dla studentów pierwszego roku). Przeszedłem tylko przez pierwsze 100 stron, ale to wystarczyło teorii, aby zacząć w Unity z C #. Istnieje wiele społeczności internetowych, forów, stron wiki, które mogą pomóc w odpowiedzi na wszelkie pytania początkującego użytkownika. Google it, 9/10 razy znajdziesz rozwiązanie na StackOverflow lub na specjalistycznym forum. Samemu nigdy nie było łatwiej.

Ponadto firmy mogą nie chcieć szukać stażystów, częściowo dlatego, że wiele z tego, co robią, jest tajne. Pracownicy zwykle podpisują umowę o zachowaniu poufności, a stażysta to coś więcej niż odpowiedzialność za wynagrodzenie.


1

Byliśmy w kilku konferencjach [...] my szukaliśmy, aby spróbować znaleźć mu jakąś pracę [...] Mam zbliżył wiele przedsiębiorstw

Czy ty chcesz pracy lub robi swojego syna chce pracę?

Przestań być mamą helikoptera . Jeśli twój syn chce pracy, musi się zgłosić. Nikt nie weźmie go na poważnie, jeśli jego matka jest ciągle za nim.

Poza tym mogę powtórzyć porady udzielone przez inne odpowiedzi. Studia rozwoju gier są zalewane aplikacją od nastoletnich graczy, którzy myślą, że mają to, czego potrzeba, aby zostać projektantem gry, ponieważ mają „pomysł na najlepszą grę w historii”, ale nie mają absolutnie żadnych odpowiednich umiejętności. Ci idą do kosza od razu. Najlepszym sposobem na udowodnienie, że jesteś programistą, jest stworzenie gry na własną rękę. Nie musi być komercyjnym sukcesem. Wystarczy niewielka darmowa gra.


2
Syn w tym przypadku będzie miał 15 lub 16 lat, myślę, że termin „mama helikoptera” jest niesprawiedliwie stosowany w tym przypadku, ponieważ jest to właściwe dla rodziców dziecka w tym wieku.
Jack Aidley,

0

Wszyscy doceniają twój wysiłek i dobre intencje, ale pozwól swojemu synowi rozbić skorupkę jajka i latać. Mama zbliżająca się do kilku firm w poszukiwaniu pracy dla swojego syna, ponieważ „jest bardzo mądry”, to nie jest poważne.

Firmy mają własne sposoby na kontraktowanie ludzi. Musisz je dopasować. Nie myśl, że muszą zatrudnić nastolatka z zerową wiedzą tylko dlatego, że obniża się do pracy za darmo, a jego mama mówi, że jest bardzo mądry.

Jest nastolatkiem, szuka samouczków i rozwija własne gry, to dobry początek.


0

Jeśli celem jest doświadczenie, twój syn może przyczynić się do projektu open source. Istnieje wiele gier o otwartym kodzie źródłowym, które chętnie przyniosą wkład. Nawet jeśli nie wnosi kodu do oficjalnego repozytorium gier, wiele gier ma otwarty interfejs API do tworzenia własnych modów / wtyczek. Zobacz na przykład https://endless-sky.github.io/ , doskonałym miejscem na początek byłoby zbudowanie wtyczki

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.