Jak przygotować się do przekazania gry potencjalnym sponsorom?


16

Opracowaliśmy grę mobilną i przygotowujemy się do dnia demonstracyjnego. Będziemy prezentować naszą grę potencjalnym sponsorom i mamy problem z podjęciem decyzji, jak zrobić prezentację wysokiej jakości.

W szczególności, jakie są wyjątkowe wyzwania i możliwości w zakresie gry , w przeciwieństwie do demonstracji produktów ogólnie?

Jako deweloperzy obawiamy się, że moglibyśmy niesłusznie skupić się na elementach ważnych dla deweloperów, ale nie dla inwestorów. Jak możemy je zidentyfikować?

W przypadku gry demo, w jakiej sytuacji powinniśmy rozważyć przejście na osobną aplikację, osadzenie gry w pokazie slajdów, wyświetlenie materiału z puszki lub coś innego?


Najbardziej udane boiska do gry, jakie słyszałem, koncentrują się na tym, jak gra różni się od reszty na rynku. Nie próbuj odwoływać się za pomocą taktyk marketingowych i skup się na bardziej podstawowych funkcjach.
Mat

Dziękujemy wszystkim za ich przydatne zmiany, szczególnie @Philipp.
Eilia,

Czy potrafisz opracować „potencjalnych sponsorów”? Jakiego rodzaju będą mieli z tobą związek? W szczególności czego od nich oczekujesz i czego oni chcą / w zamian otrzymują?
Pikalek

@Pikalek, lepiej powiedzieć, są inwestorami i postaramy się sprzedać im nasz pomysł.
Eilia,

Skoncentruj się na produkcie, a nie na grze. Chociaż ten drugi jest dużą częścią tego pierwszego, chcesz, aby inwestowali w twoją grę, a nie tylko w nią. Bez względu na to, jak fajny lub innowacyjny jest Twój projekt lub technologia gry, inwestorzy będą chcieli uzyskać RoI i zaufać, że masz to, czego potrzeba (ogólnie), aby to osiągnąć.
Eric

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że twoi potencjalni sponsorzy są podobni do wydawców, ponieważ masz nadzieję uzyskać od nich wsparcie finansowe i mają nadzieję na zwrot z inwestycji w oparciu o to, jak dobrze sprzedaje się Twoja gra.

Dobrym początkowym źródłem jest utwór Camasona Davisa Gamasutra, Jak przekazać projekt wydawcom ( link zapasowy ). Cały artykuł jest bardzo dobry, ale nieco długi, więc próbowałem podsumować części, które wydają się najbardziej bezpośrednio odpowiadać na twoje pytanie:

Aby zapewnić skuteczność, najlepszym sposobem na przekazanie swojej gry odbiorcom są:

  • prototyp interaktywnej rozgrywki
  • nieinteraktywna prezentacja wideo z rozgrywki
  • grafika koncepcyjna i widoki środowiska wycięte jak zwiastun
  • prezentacja mówiona z materiałami pomocniczymi

Przedstaw instruktaż rozgrywki z punktu widzenia gracza, opisujący kluczowe mechanizmy rozgrywki i sekwencje zdarzeń, których doświadczą podczas szczególnie interesującego momentu w grze. Promuj najlepsze aspekty gry, opracowuj unikalne punkty sprzedaży.

Nie daj się wciągnąć w drobne szczegóły (funkcje, które mają niewiele lub nie mają nic wspólnego z podstawową mechaniką gry). Jeśli jest to niewielka część tego doświadczenia, wydawca przypuszcza, że ​​i tak wymyślisz go w trakcie opracowywania.

W odpowiedzi na artykuł Carlo Delallana i Jake May skomentowali, że musisz sprzedać swój zespół, a także grę.

Innym świetnym źródłem jest prezentacja Rami Ismaila z GDC Europe 2014, w 3 zdaniach lub mniej: Doskonalenie wysokości ( link zapasowy i transkrypcja ). Ponownie cała sprawa jest świetna, oto podsumowanie części, która wydaje się odpowiadać na twoje pytanie.

Ważne pytania to „co, kto i dlaczego”, a Twoim celem jest udzielenie szybkich, zwięzłych i interesujących odpowiedzi:

Kim jesteś? Przedstaw się, aby zdobyć referencje przed publicznością, jeśli jeszcze cię nie znają i co zrobiłeś. Ważna jest znajomość oczekiwań odbiorców. Wydawcy chcą wiedzieć: czy masz zespół, który jest niezawodny?

Kim oni są? Poznaj swojego wydawcę i co zwykle publikują; musisz pokazać, że Twoja gra jest z nimi dobrze dopasowana. Jak to pasuje do ich portfolio?

Co rzucasz? Może nie do końca gra, ale coś, co istnieje w grze, emocjonalne, ekonomiczne, uczucia, historia itp. Zbuduj zdanie, które nie jest zbyt długie i zaczyna się od: Nazwa rzeczy, którą rzucasz, i dokończ zdanie. Jeśli używasz więcej niż jednego przecinka, robisz to źle.

Dlaczego to robisz? Chodzi o propozycję wartości. Co dodajesz, co dostają, inaczej by nie dostali? Wydawcy chcą wiedzieć, co ta współpraca wniesie do gry, czego inaczej byś nie zrobił?

Dlaczego im to dajesz? Co oferuje ten wydawca, czego nie oferują inni? Co by zyskali na tym, co rzucasz? Ile kosztowałby ten zysk?

Strukturyzacja boiska zależy głównie od czasu. Po prawidłowym wykonaniu wartość przekazywanych informacji musi przewyższać czas, w którym musieli cię wysłuchać. Zasadniczo chodzi o to, aby nie marnować czasu ludzi.

Na koniec skup się na tym, dlaczego, zanim skupisz się na czym. Dlaczego gracze będą mieli dobre doświadczenia z tej gry?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.