W jaki sposób pojedynczy nieartystyczny programista tworzy grę? [Zamknięte]


195

Chciałbym spróbować swoich sił w tworzeniu gier. Tworząc kilka prostych, zdałem sobie sprawę, że nie umiem robić sztuki !

Próbowałem znaleźć innych do pomocy: większość istniejących zespołów nie chciałaby mnie ze względu na moje ograniczone doświadczenie (jestem w liceum) i nie byłem w stanie znaleźć dostępnego lokalnego artysty z odpowiednim zestawem umiejętności.

Jak to robicie? Czy muszę czekać do szkoły, aby zobaczyć, czy lubię pracować w grach? Czy istnieje sposób na zdobycie darmowej sztuki, dzięki czemu mogę zacząć się bawić? A może po prostu mam pecha lub szukam w niewłaściwych miejscach dla zainteresowanych?

Odpowiedzi:


160

Pracuję w pełnym wymiarze czasu, wykonując oprogramowanie zabezpieczające, aw wolnym czasie pracuję nad grą . Nie wydaje pieniędzy na tworzenie gry, używam tylko wolnego oprogramowania i tworzę własną sztukę. Nie zrozum mnie źle, nie jestem artystą, tylko programistą. Ale to mnie nie powstrzymuje. Po prostu odpycham swoją grę i będę się martwić, że będzie wyglądać naprawdę całkiem później. Lub po prostu spraw, aby sztuka była bez znaczenia. Na razie jest to uporządkowane z czymś, co nazywam „sztuką programisty”. W zależności od rodzaju gry, którą chcesz stworzyć, sztuka może być naprawdę ważna. Ale w wielu grach chodzi o rozgrywkę. Spójrz na Dwarf Fortress . Niezbyt dużo „sztuki”, ale gra jest świetna!

Jeśli cokolwiek, możesz zbudować grę z teksturami i sprite'ami Microsoft Paint, wtedy będziesz miał coś do popisania się, aby zainteresować artystę.

Zdecydowanie powinieneś spróbować swoich sił w tworzeniu gry. Uwielbiam tworzyć swoją grę. To najlepsza zabawa, jaką kiedykolwiek programowałem. Każdy aspekt jest nową interesującą rzeczą do nauczenia się.

Nie każdy może to wszystko zrobić, więc musimy zadowolić się posiadanymi umiejętnościami. Naszą umiejętnością jest programowanie, więc to właśnie robimy. Myślę, że najczęściej udowodniono, że to gra (programowanie) tworzy lub psuje gry, a nie sztukę.


47
+1 Jeśli nie masz umiejętności artystycznych, rozpoczęcie gry jest naprawdę ważne! Pozostaw prawdziwą sztukę prawdziwym artystom i skoncentruj się na tym, aby coś im pokazać, aby mogli powiedzieć „Wow! Ten projekt gdzieś się dzieje! Jak wspaniale byłoby umieścić tam moją sztukę?”
doppelgreener

3
Bardzo zachęcająca odpowiedź. Jednak tekstury, których używasz, są już bardzo ładne i znacznie przekraczają możliwości kogoś tak artystycznego, jak ja. ;-)
Konrad Rudolph

1
@Konrad Poza możliwościami odwiedzenia strony pełnej tekstur i pobrania niektórych?
doppelgreener

1
@Jonathan Oczywiście; tak bym zrobił. Ale @ Byte56 specjalnie wspomniał, że sam robi wszystkie tekstury, a potem mówił o MS Paint, więc spodziewałem się naprawdę kiepskiej grafiki i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdy patrzyłem na jego stronę internetową.
Konrad Rudolph

6
Znakiem rozpoznawczym dobrej gry jest to, że jest fajna, nawet jeśli wygląda jak bzdura
Azaral

27

Aby uzyskać darmową grafikę, zapoznaj się z następującymi pytaniami:

Gdzie mogę znaleźć darmowe duszki i obrazy?

Modele 3D o otwartym kodzie źródłowym, łatwe do użycia w OGRE3D / jMonkeyEngine

To oczywiście nie będzie wyglądać tak dobrze, jak grafika stworzona specjalnie dla Twojej gry, ale zawsze możesz ją później zastąpić.

Inną opcją jest robienie zdjęć rzeczy i korzystanie z nich. Na przykład dość łatwo jest utworzyć teksturę lub mapę sześcienną ze zdjęcia.


19

Chcę dodać nieco inny punkt widzenia niż wcześniej udzielono odpowiedzi.

Po pierwsze, nie zgadzam się, że rozgrywka jest jedyną ważną rzeczą w grze. Wizualizacje sprzedają się i najprawdopodobniej będziesz grał w inne osoby, jeśli pokażesz ładny zrzut ekranu, który przyciąga ich uwagę. Z tego powodu nie polecam lekceważenia dzieł sztuki lub używania grafiki lub symboli zastępczych w swojej grze. Dotyczy to również dźwięku i historii (jeśli twoja gra ma taką).

Po drugie, nie polecałbym ci pracy nad projektem sam. Posiadanie większej liczby osób w projekcie to świetny sposób na utrzymanie motywacji, a także dzielenie się pomysłami z innymi członkami zwiększa szanse na lepszą grę.

Musisz więc zgromadzić osoby zainteresowane tworzeniem gry i tworzeniem z nimi projektu. Brzmi ciężko, ale w rzeczywistości jest bardzo łatwe, jeśli podejdziesz do problemu pod odpowiednim kątem. Zrobiłem kilka niezależnych gier z innymi ludźmi i miałem naprawdę dobre doświadczenia.

Pozwól, że powiem ci, że jesteś programistą w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Na świecie jest wielu ludzi, którzy kochają gry i chcieliby stworzyć je dla siebie, ale tylko nieliczni wiedzą, jak kodować. Chociaż technicznie jest możliwe, aby armia jednoosobowa była projektantem gry, bycie artystą jest po prostu niemożliwe. Byłbyś zaskoczony, wiedząc, że dla każdego „jak mogę stworzyć grę, jeśli jestem programistą, a nie artystą?” pytanie, jest tuzin „jak stworzyć grę, jeśli jestem artystą, a nie programistą?” pytania.

Ludzie tam są. Jest wielu artystów, muzyków i projektantów gier, którzy chcą tworzyć gry i robiliby je za darmo. Niestety, prawie każdy, kto jest w stanie kompetentnie uczestniczyć w rozwoju gry najprawdopodobniej nie będzie zainteresowany dołączeniem swoją grę, więc to problem chcesz zaatakować, jeśli chcesz, aby skutecznie dokonać indie gier.

Krótko mówiąc, to jest (dobrych) programistów, a nie artystów.

Moim zdaniem istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Zrobiłem oba i mogę zapewnić, że oboje pracujesz.

 1. Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem gier, ale nie masz szczególnych wymagań, że muszą to być twoje gry, możesz zaoferować ludziom tworzenie gier! Jeśli możesz udowodnić, że jesteś kompetentnym programistą, istnieje wiele forów artystów, na których możesz się czaić, a jeśli istnieje ciekawy pomysł, możesz skontaktować się z artystą, informując go, że jesteś zainteresowany tworzeniem ich gry. Jeśli powiesz to dobrze, prawie na pewno powie „tak”.

 2. Jeśli możesz udowodnić, że możesz tworzyć i ukończyć gry (dla każdej ukończonej gry niezależnej istnieją tysiące projektów, które nigdy się nie zakończą), a jeśli masz dobry pomysł, możesz wejść na fora i zaproponować ten pomysł. Może po raz pierwszy dołączy do ciebie tylko jedna osoba, ale jeśli możesz dostarczyć gotowy produkt i upewnić się, że opublikujesz informacje o swoich postępach i sukcesach na tym forum, zyskasz wiarygodność, a więcej osób będzie zainteresowanych przyłączeniem się do następnego projektu .

  W mojej najnowszej grze udało mi się przekonać dwóch grafików, jednego muzyka, jednego pisarza i dziewięć aktorek głosowych (w tym dwóch profesjonalistów), aby mi pomogli za darmo. Oczywiście kluczowe znaczenie ma faktyczne dostarczenie. Zrobiłem to i jestem przekonany, że będę w stanie uzyskać ich pomoc, a także pomoc innych osób przy następnym projekcie.

Pamiętaj, że obie te opcje są opłacalne tylko wtedy, gdy poważnie myślisz o tworzeniu gier. Jeśli zatrzymasz się w połowie lub wyczujesz, że nie mówisz poważnie, stracisz reputację, a ludzie nie dołączą do ciebie w kolejnych projektach, więc kontynuuj tylko wtedy, gdy jesteś w stanie i jesteś gotów iść na spacer.


Jest to ogólnie dobra odpowiedź, ale zawiera pewne założenia dotyczące ostatecznego celu PO. Biorąc pod uwagę, że pytanie brzmi: „Czy naprawdę muszę po prostu poczekać, aż pójdę na studia, aby sprawdzić, czy lubię pracować z grami”? Polecam najpierw zrobić kilka małych gier na własną rękę ze sztuką programisty, zanim zmarnujesz czas kogoś innego, aby sprawdzić, czy będziesz się go trzymać. A kiedy zaczniesz kontaktować się z ludźmi, wyjaśnij, że wciąż jesteś na wczesnym etapie procesu uczenia się, a to jest projekt edukacyjny.
jhocking

@jhocking: op powiedział, że zawsze był programistą. Znałem kilku dobrych ludzi jeszcze jako nastolatki, więc wiek jest trochę nieistotny.
Panda Pajama

1
Kto powiedział coś o wieku? Chodzi mi o to, że najpierw powinien dowiedzieć się, czy tworzenie gier jest dla niego odpowiednie, zanim zmarnuje czas przyszłych członków drużyny. Zresztą i tak nie zaprzeczałem twojej odpowiedzi, ale raczej dodając / wyjaśniając, że być może będzie musiał sam popracować nad sztuką programisty, zanim zaczną obowiązywać inne porady.
jhocking

Chciałbym zobaczyć tę grę, jeśli nie masz nic przeciwko
zakłopotany

@stumped: Na mojej stronie profilu znajduje się link do strony Steam
Panda Pajama

12

Oto wątek zawierający mnóstwo linków, które mogą okazać się przydatne; wszystko od legalnego, przez sztukę po muzykę itp. http://www.mangatutorials.com/forum/showthread.php?742-The-Ultimate-Indie-Game-Developer-Resource-List

Wspomniano o tym w innych odpowiedziach, ale jeśli szukasz artysty itp., Powinieneś jednocześnie rozwijać swoją grę. Używaj grafiki programistycznej, stand-ins, darmowych sprite'ów. Przez większość czasu, zanim nawet zastanowię się nad ostatecznymi zasobami, po prostu chcę coś szybko uruchomić i sprawdzić, czy to jest fajne. Stwórz z niego prototyp i znajdź grę. Następnie, gdy rozgrywka zostanie zablokowana, możesz zacząć wprowadzać odpowiednią sztukę. Robienie tego na odwrót prowadzi do utraty pieniędzy, a praca, która musi być wielokrotnie powtarzana, oprócz szkodzenia projektowi, wysysa motywację do jego ukończenia (a jeśli tworzysz grę, aby znaleźć pracę, pokaż to możesz dokończyć projekt, to dobra rzecz).

Jeśli nadal nie możesz znaleźć wykonawcy, zrób to sam. Wspomniano o Dwarf Fortress, ale są też gry takie jak Geometry Wars, w których grafika jest tworzona za pomocą matematyki. Wszystko jest możliwe do obejścia, jeśli się na to zdecydujesz.


11

Jesteśmy w podobnej sytuacji, jeśli chodzi o sztukę, ja i przyjaciel budujemy gry w wolnym czasie. Oboje jesteśmy programistami, którzy kochają gry, musieliśmy rozpocząć kilkanaście projektów gier.

W ramach projektów, które utknęły, skontaktowaliśmy się z wieloma osobami na stronach społeczności artystów, których style artystyczne pasują do naszych pomysłów.

Przygotowanie projektu i gotowość do wykazania, że ​​jesteś poważny, a także wykazanie swojej pasji do projektu wystarczyło, aby wzbudzić pewne zainteresowanie.

Dać mu szansę :)


5

Nie sądzę, że fakt, że nie jesteś artystą, jest tak niekorzystny, że programista jest niezbędny do stworzenia gry, a jeśli nie masz treści, nie stanowi to naprawdę problemu: - Rób grę bez zawartości, i staraj się znaleźć artystów, gdy gra będzie miała więcej funkcji: będziesz miał większą dźwignię i będziesz miał znacznie mniejszą presję, aby dodać te funkcje. - Użyj przyjaznego dla użytkownika narzędzia do modelowania 3D, takiego jak SketchUp.


4

Zawsze możesz wybrać podejście „mniej znaczy więcej” i używać możliwie najmniejszej i tak prostej grafiki.

Grafika wektorowa w stylu retro jest obecnie dość popularna, więc jest mnóstwo inspiracji, aby się tam dostać. Po prostu narysuj kilka linii i rozjaśnij je trochę.


Myślę, że świecące linie mogą być nieco uproszczone, ale podoba mi się twój kierunek. Bardzo dobra rada.
doppelgreener

3

To zależy od rodzaju kariery twórcy gier, której szukasz. Większość tytułów tworzonych we współczesnej branży gier składa się z dużych zespołów, w których programista nigdy nie musi rysować ani jednego piksela.

Jeśli jednak bardziej zależy ci na rozwijaniu własnej gry niezależnej, możesz przejąć rolę armii jednego człowieka, w której będziesz musiał poradzić sobie z tworzeniem grafiki i dźwięku. Spójrz na mój własny tytuł, na przykład: http://goo.gl/hs5wt

Programowanie było łatwą częścią, a generowanie syntezowanych efektów dźwiękowych i rysowanie grafiki pikselowej pochłaniało większość mojego czasu. Dzięki Bogu za muzykę należącą do domeny publicznej, która w tym przypadku idealnie pasowała do całego rytmu.

Jeśli dorastałeś w latach 80-tych, kiedy faktycznie widziałeś piksele na ekranie (a potem nigdy nie mogłeś ich później zignorować), to mógł po prostu wyrosnąć na tobie naturalnie, ale jeśli tak nie jest, polecam trochę przeczytać na temat tworzenia grafiki pikselowej. Oczywiście zawsze możesz zdigitalizować rysunek papierowy i po prostu dokończyć później.

W każdym razie tworzenie gier zawsze było rzemiosłem interdyscyplinarnym. Będziesz potrzebował dużej głębokości umiejętności programistycznych (ale nie „za dużo”, albo nie będziesz w stanie stworzyć najprostszej gry, ponieważ będziesz zbytnio martwił się abstrakcjami, tak jak dobry gramatyk nie może napisać jedną książkę), dobre zrozumienie matematyki, geometrii, fizyki, a także spore umiejętności artystyczne, takie jak rysowanie, tworzenie dźwięku, projektowanie poziomów, opowiadanie historii itp.

Ostatecznie musisz zakochać się w swoim stworzeniu. Potrzebujesz dużo motywacji i prawdziwej chęci, aby Twoja gra ujrzała światło. Musisz stać się fanem nr 1 własnej gry, ponieważ jeśli w ogóle nie lubisz w nią grać, kto jeszcze?

Mając to na uwadze, naprawdę mam nadzieję, że pokonasz przeszkody i świetnie się bawisz, tworząc własną grę. Po uruchomieniu jest niesamowicie zabawny i satysfakcjonujący. :)


3

Po pierwsze, robisz naprawdę dobrze, robiąc te wszystkie rzeczy, zanim dostaniesz się na studia.

Czy próbowałeś teraz odkrywać sztukę ?

Jestem programistą, a nie artystą

Jest powszechnym dupkiem, którego używają ludzie, aby uniknąć oceny swoich dzieł.

Ale jeśli poświęcisz temu czas, możesz nauczyć się rysować. (i kilka dolców za tablet Wacom!)


Ale w jaki sposób pojedynczy programista tworzy grę?

Po prostu pracuj nad tym, aż się skończy.

Prawdą jest, że bariera wejścia na rynek , aby stworzyć grę , która przyciąga uwagę i ma rynek został podniesiony dość dużo tylko od jakości i ilości czasu i pieniędzy zainwestowanych w grach, które są faktycznie sprzedających .

Ponieważ firmy takie jak Blizzard czy Edge Of Reality inwestują tyle czasu i pieniędzy, aby wydać kolejną grę karcianą / strzelankę FPS, dzisiejszy rynek gier jest bardzo konkurencyjnym miejscem. Porównaj to z czasem, w którym Mario Bros. był najnowocześniejszą technologią, a John Romero był w stanie sprzedawać gry takie jak Crazy Climber, które wyglądały tak:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Całkowita prawda. Nikt nie rodzi się programistą ani artystą. Stajesz się jednym, odpowiednio programując lub tworząc sztukę. Jasne, nie będzie rywalizować z zawodowcami, ale nawet zawodowcy nie rywalizują z zawodowcami od pierwszego dnia.
Kylotan

1
Chciałem tworzyć gry intensywnie korzystające z grafiki (RPG), więc na chwilę zrezygnowałem z programowania, aby rysować, malować i modelować w 3D. To poważnie nie jest łatwe, po 4+ lat samodzielnej praktyki, mój programowania languished i moja sztuka związek jest nadal nie tam jeszcze. Z drugiej strony odkryłem, że kocham sztukę tak samo jak programowanie. :) Zachęcam wszystkich do wypróbowania tego, aby odkryć coś nowego o sobie. Możesz po prostu znaleźć nową pasję.
Cardin

1
@bobobobo dziękuję: DI chciałbym dodać, że jeśli sztuka wydaje się zbyt zastraszająca, można najpierw spróbować modelowania 3D. Jego metodyczny charakter może bardziej spodobać się programistom. : P
Cardin

@Cardin Hej Cardin, jak dobry byłeś, kiedy zacząłeś? Czy byłeś już przeszkolony lub miałeś wcześniejsze doświadczenie? Och, czy widzisz tablet graficzny lub papier? Jak uzyskać obrazy na komputerze? Dobra robota. Dzięki za udostępnienie.
Johnny

Jak dobrze ... hmm, nie mogłem rysować ludzi, kiedy zaczynałem. Bez wcześniejszego szkolenia. Dostałem dość przyzwoite oceny w wysokiej klasie za rysowanie nieruchomych przedmiotów (krzesło, stół itp.) Na obowiązkowych zajęciach plastycznych. Na studiach kupiłem sobie tablet i zacząłem rysować jako hobby. Jednym ze sposobów tabletu jest uzyskanie grafiki, lub można uzyskać skaner, ołówkowy ołówek 4B i długopis atramentowy (pióro pigmentowe Sakura to gd). Ale tak naprawdę zdałem sobie sprawę, bez względu na to, jakie narzędzia otrzymam, nie poprawi to twoich umiejętności z dnia na dzień. (Nadal jednak nie jestem na poziomie, by zacząć rysować własne aktywa)
Cardin

2

Zawsze możesz później zastąpić swoje dźwięki i grafikę. Moim zdaniem ważna jest sama gra.

Może to być doskonała strzelanka 3D, nawet jeśli wszystkie ściany są brązowe, a postacie są blokami sześciennymi.

To może być wspaniały świat piaskownicy i wyglądać jak Minecraft.

Efekty dźwiękowe są łatwe do wykonania. Po prostu nagraj siebie, robiąc dźwięki ustami. Grałem w naprawdę fajne gry typu tower defense, w których jest całkiem oczywiste, że odgłos strzelania brzmi: „Pew! Pew!” do mikrofonu. :-)

Naprawdę ważne jest zakończenie gry. To nie musi być idealne. Nie musi mieć wszystkich zaplanowanych funkcji. Ale kiedy skończysz ograniczoną wersję gry, bez względu na to, ile funkcji jej brakuje i bez względu na to, jak badziewie jest grafika i dźwięk, masz podstawy do wprowadzania zmian i ulepszeń oraz masz coś do pokazania klientom lub potencjalnym pracodawcom jako demonstracja kodu.


1

W twoim obecnym stanie nie martwiłbym się tak bardzo sztuką. Pierwsza gra, jaką udało mi się osiągnąć na satysfakcjonującym poziomie ukończenia, zrobiłem całkowicie bez artysty i to było przed rozpoczęciem studiów.

Moim zdaniem masz cztery dobre opcje w zależności od poziomu programowania gry:

 1. Możesz znaleźć dobrą książkę do programowania gier, która zawiera projekt obejmujący całą sztukę i możesz poczuć, czy podoba ci się praca związana z programowaniem gier
 2. Możesz znaleźć silnik gry, który umożliwia pisanie modów na podstawie ich grafiki
 3. Skorzystaj z Unity3d lub Torque Game Engine, poszukaj ich, oba mają sklepy z zasobami z darmową grafiką
 4. Możesz wybrać moją trasę, która moim zdaniem jest najlepsza :) Możesz rozpocząć programowanie gry i napisać główną funkcjonalność silnika. Użyj do tego wyjątkowo brzydkiej sztuki, takiej jak bloki lub duszki. Następnie, gdy masz już działający silnik, opublikuj go na forach poszukiwanych przez GameDev.net. W ten sposób otrzymałem pierwszych dwóch artystów. Spodobała im się gra mojego symulatora lotu, mimo że samolot składał się z 4 bloków, a teren został namalowany w edytorze terenu.

1

Obecnie pracuję nad witryną sieciową o nazwie GDCore dla ludzi, jest twoja sytuacja. Został zaprojektowany, aby pomóc programistom, muzykom i artystom w wymianie skryptów, arkuszy sprite, muzyki w tle itp. Potrzebnych do stworzenia niesamowitej gry. Nie upubliczniliśmy się jeszcze, ale możesz nas sprawdzić na http://www.gdcore.com . Powinno to być coś podobnego do Unity Asset Store, ale szersze w typie treści, z większą ilością wolnych zasobów.


1

Jestem twórcą gier solo i hobbystą, i chociaż narzędzie to działa przez wiele tygodni, udało mi się publicznie wydać garść gier mobilnych 2D. Tak jak ty jestem programistą, a nie artystą.

Po pierwsze, zgadzam się z komentarzami innych osób, że Unity3D to świetna droga. Jedyną rzeczą, którą mam przeciwko temu, jest to, że utkniesz z ekranem powitalnym, chyba że wybierasz wersję Pro, a wtyczki do Androida / iPhone'a nie są (normalnie) bezpłatne (nie jestem pewien, czy masz pytanie chcesz kierować reklamy na urządzenia mobilne lub stacjonarne?).

Jeśli ważne jest, abyś rzeczywiście ukończył projekt jako solista nie będący artystą i zdecydowałeś się przeciwko Unity3D (lub jakiemukolwiek innemu podobny silnik gry), podejrzewam, że łatwiej ci będzie, jeśli przejdziesz - przynajmniej początkowo - na 2D. Wielkość aktywów i złożoność / rozmiar / nakład pracy na programowanie będą znacznie mniejsze.

Wreszcie krótka wskazówka - znacznie łatwiej było modelować obiekty w 3D, a następnie renderować je - z odpowiednim cieniowaniem - w duszki 2D, zamiast próbować rysować ręcznie grafiki 2D. Blender to fantastyczne, bezpłatne narzędzie do modelowania 3D. Nie mogę tego wystarczająco polecić.

Nawet kiedy utrzymywałem rzeczy naprawdę proste (i 2D), okazało się, że ukończenie mojej pierwszej gry trwało dłużej niż się spodziewałem. Sprowadzało się to do samej liczby aspektów, które musiały zostać rozwiązane - projektowania gier, grywalności (np. Sterowanie wejściami), programowania, grafiki, materiałów marketingowych, animacji, poziomów sprzedaży, projektowania poziomów, edytorów poziomów, jak to nazywacie.

Powodzenia - możesz to zrobić. Myślę, że tworzenie gier to jeden z najbardziej zdyscyplinowanych projektów. Kocham to!


0

Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Zaprogramowanie bardzo prostego silnika gry zabierze cię gdzieś pomiędzy 200-1000 roboczogodzin. Modele Low Poly 3D zajmą od 2 dni do miesiąca (praca w pełnym wymiarze godzin), w zależności od wymaganej jakości. W mojej grze korzystałem z widoku z góry i celowo nędznych ręcznie rysowanych ikonek 2D, tak że muszę narysować tylko jeden widok każdego potwora itp. (1 godzina każdego). Tworzę własny silnik 3D (jak dotąd zajęło to około 300 godzin programowania), ale lepszym skrótem byłoby użycie istniejącego silnika do 3D (np. Unreal lub Quake III) lub twórcy gier 2D, takich jak GameMaker firmy Yoyo. Unikaj darmowych próbek dźwięków / tekstur / modeli, ponieważ często wymagają one dużej ilości post-processingu, aby ładnie załadować je do gry - lepiej użyć domowego symbolu zastępczego. http://antongerdelan.net/crongdor/


6
„Poprzedni komentarz” tutaj nie pomaga, ponieważ zamówienie jest pomieszane. Imiona proszę! :)
doppelgreener

0

Myślę, że wspaniale jest widzieć, jak na ekranie pojawiają się naprawdę ładne rzeczy. Małe projekty często od samego początku podążają za koncepcjami graficznymi / artystycznymi i stanowią bardzo silny motywator.

Mogę się mylić w tej kwestii, ale z mojej percepcji większość projektów niezależnych, które faktycznie ujrzą światło dzienne, są albo tworzone przez pojedynczych twórców, którzy zajmują się zarówno sztuką, jak i programowaniem (nienawidzę ich), lub małe zespoły, które mają kogoś na temat sztuki, ale rzadko programista, który pod koniec rozwoju zatrudnił kogoś, aby zastąpił symbole zastępcze - nawet jeśli ta metoda powinna działać teoretycznie.

Postaraj się znaleźć przyjaciela, współpracownika, dziewczynę, żonę, cokolwiek, kogoś, kto potrafi Narysować. Nie muszą wiedzieć, jak pracować z dowolnym oprogramowaniem lub używać myszy. Powiedz im, że chcesz stworzyć grę i potrzebujesz kogoś do rysowania podczas programowania. Jeśli nie ktoś, kogo znasz ze swojego życia, znajdź artystę online lub na forach. Wspólnie pracuj nad pomysłem. I rzeczywiście miał ten sam dylemat jak ty, dopóki nie zobaczyłem kilka rysunków przyjaciel dokonane na jego stronie na Facebooku, tak, napisałem to pytanie, które może wydawać się istotne.

Alternatywą może być gra z jakąś abstrakcyjną koncepcją graficzną, którą każdy może narysować. Podobnie jak gry stickman, ale z łatwością może być czymś więcej. Lub jakieś abstrakcyjne 3D na poziomie, który można stworzyć po 2 dniach nauki od Lyndy. Działa dla MineCraft :)


0

Mam doświadczenie w pisaniu własnych gier, zarówno typu open source, jak i komercyjnego indie. Tak jak ty, napotkałem problemy z zasobami (obrazy, animacje, audio, ...). Masz kilka opcji:

 1. Zrób to sam
 2. Znajdź kogoś, kto poświęci Ci swój czas
 3. Znajdź coś, z czego możesz legalnie korzystać za darmo / za opłatą
 4. Zapłać komuś [prawdopodobnie dobre pieniądze], aby dać ci przyzwoity produkt

Bez dużych pieniędzy wszystkie te opcje mogą być frustrujące. Możesz znaleźć artystów, którzy poświęcą swój czas, ale z mojego doświadczenia nie lubią siedzieć i czekać, aż opracujesz i naprawisz nową grę / silnik renderowania, więc oto moja rada (zakładam, że nie jesteś gotowi wydać dowolne pieniądze):

Utwórz bardzo prostą grafikę do przetestowania. W jednej grze, którą stworzyłem, stworzyłem bardzo prostą grafikę, która była po prostu wystarczająca do wskazania, w jakiej akcji / stanie znajdowała się obecnie moja postać. Później, gdy silnik gry / renderowania będzie przekonujący, będzie to prawdopodobnie inspirujące i będziesz miał mniej kłopotów ze znalezieniem artystów chętnych do pomocy.


0

Nie określono, czy chcesz robić grę profesjonalnie, czy jako hobby. Do profesjonalnej gry potrzebujesz profesjonalnej grafiki. Minecraft to świetny kontrprzykład, ale wyjątek od reguły. Jako programista zarabiający na życie, otrzymuję grafikę od płatnego artysty i stron internetowych, które sprzedają modele 3d, obrazy i dźwięk.

Dla hobby dostępne są bezpłatne zasoby online, a także tworzenie własnej sztuki. Jednak jeśli jesteś podobny do mnie, moja sztuka jest do bani, zajmuje to zbyt długo i nie podoba mi się końcowy wynik gry. Oznacza to, że tracę moje mojo, robiąc rzeczy, których nie lubię, a nie rzeczy, które lubię i nie jestem motywowany przez moje wyniki ... co oznacza: otrzymuję je z dobrych źródeł.

Zdobądź przynajmniej przyzwoicie wyglądający symbol zastępczy dla swojej grafiki. Następnie dowiedz się, jak uzyskać lepszą wersję, jeśli osiągniesz punkt, w którym będziesz gotowy do wydania itp.

Nie zmuszaj się do robienia rzeczy, które cię zdemotywują - cokolwiek to jest. Motywacja jest jedyną rzeczą, która sprawi, że ukończysz grę, a ukończenie gry będzie najważniejszą rzeczą do osiągnięcia. Nie marnuj motywacji na grafice, jeśli nie jest to twoja sprawa, ale zdaj sobie sprawę, że ładnie wyglądający interfejs użytkownika zmotywuje cię.


0

Wiele zależy od rodzaju gry i odpowiednich oczekiwań graczy. Minimalizuję wymagania dotyczące grafiki w moich grach (na Boardspace.net), opierając grafikę na rzeczywistych zdjęciach bitów gry.


0

Jestem programistą, a nie artystą. Tworząc gry w wolnym czasie odkryłem, że czasami, jeśli gra jest wystarczająco dobra, grafika nie ma znaczenia.

Możesz zrobić świetny darmowy dźwięk, używając na przykład http://www.bfxr.net/ .

Moja rada dla każdego naprawdę, to pomyśl o świetnym pomyśle na grę. Dlaczego nie skorzystać z jednej ze 100 znalezionych tutaj http://www.squidi.net/three/index.php ?? Popracuj trochę nad tym pomysłem. Następnie sprawdź, co można zrobić z grafiką bez zmiany rozgrywki.

Oto świetny post na blogu z linkami do bezpłatnych narzędzi do komponowania muzyki: http://www.ludumdare.com/compo/2012/12/19/automatic-music-composition-tools/

Znowu pierwsza gra :)


0

Potrzebna jest tylko motywacja i czas.

O ile nie jesteś tak ograniczony czasowo, że życie zakończy się przed ukończeniem projektu, z czasem będziesz mógł zrobić wszystko sam.

Motywacja jest czymś, co każdy musi sam zrozumieć. Osobowości różnią się, podobnie jak to, co działa. Dla mnie to, co działa najlepiej, to zmusić się do przepracowania zestawu godzin każdego dnia, a jeśli nie uda mi się to nadrobić w weekend.

Ustalanie drobnych, drobnych celów działa. Następnie, gdy gra jest wystarczająco zbudowana, masz lepszą motywację do jej ukończenia, ponieważ jesteś tak blisko. Najtrudniejsza część się zaczyna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.