Kiedy mięsień zostanie kanibalizowany?


61

Czy możesz mi powiedzieć, jakie są wszystkie przypadki, w których mięsień byłby kanibalizowany? Słyszałem, że dwa następujące przypadki spowodują kanibalizację mięśni, ale wciąż nie do końca rozumiem.

Ćwiczenia aerobowe

Arnold Schwarzenegger mówi w The New Ecyclopedia of Modern Bodybuilding :

Zbyt dużo aerobiku również zachęca organizm do metabolizowania beztłuszczowej masy ciała - mięśni - w celu wytworzenia dodatkowej energii. Ciało może faktycznie kanibalizować tkankę mięśniową, szczególnie mięsień „mocy” z białego włókna w celu napędzania ćwiczeń aerobowych.

Dlaczego ludzkie ciało ewoluowało, by kanibalizować mięśnie podczas wysiłku? Dlaczego nie wziąć energii z pożywienia w żołądku (zakładając, że masz resztki jedzenia)?

Chude Ludzie

Scooby z Youtube twierdzi, że zasoby energii w ciele są trzypoziomowe - Jedzenie> Tłuszcz> Mięśnie. Jeśli energii nie można uzyskać z jednego poziomu, ciało szuka następnego poziomu. Ponieważ mięśnie są ostatnim poziomem i praktycznie każdy ma trochę tłuszczu, w jaki sposób kiedykolwiek osiągnięto ten poziom mięśni? Przypuszczam, że poziom mięśni zostanie osiągnięty dla osób z anoreksją, a może dla wszystkich innych?

Szkolenie o wysokiej intensywności

Jamez powiedział to w artykule na temat optymalnego zakresu powtórzeń :

Pamiętasz proces budowy mięśni opisany w Grow Baby, Grow? Mikrotrauma stymuluje zwiększoną syntezę białek, a na wzrost mięśni pozytywnie wpływa szereg hormonów uwalnianych po treningu siłowym. Wiele programów o dużej objętości powoduje więcej mikrourazów i większe wydzielanie hormonów, więc efektem końcowym jest więcej mięśni!

To prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego nie byłem pod wrażeniem HIT. Mimo że HIT wykorzystuje wysoką liczbę powtórzeń, wykonujesz tylko jeden „hardkorowy” zestaw na część ciała. Właściwie straciłem mięśnie i poczułem, że nawet nie trenowałem!

Jego logika nie jest tak jasna. Co z HIT powoduje utratę mięśni?


6
Nie sądzę, aby właściwy termin był kanibalizowany @JoJo ;-)
Ivo Flipse

2
Nie jest to tradycyjne poczucie kanibalizacji, ale termin ten został zapożyczony w celu opisania tego efektu. Słyszałem, że był używany w wielu miejscach. Do licha, sam Arnold go wykorzystał.
JoJo

2
Bardziej dopracowanym opisem niż „kanibalizacja” jest to, że maleje tempo odbudowy mięśni. Każdy proces w ciele ma dynamiczną równowagę, w tym uszkodzenie tkanki i śmierć komórki. Mięśnie rozpadają się cały czas na poziomie mikro i są naprawiane w zależności od POTRZEB (czyli czy są często używane) i ZASOBÓW (tj. Czy masz dostępne aminokwasy po naprawie ważnych narządów itp.).
J. Win.

2
„Katobolizm” to termin, który luźno opisuje mechanizm niszczenia tkanki mięśniowej. Na tej podstawie uważam, że nie jest wykluczone, że ktoś może błędnie użyć terminu „kanibalizacja” zamiast „katabolizować”. Biorąc to pod uwagę, „kanibalizm” wydaje się być odpowiednim opisem tego, co dzieje się w środku.
Joel Cornett,

1
Jako kulturysta z dawnych czasów chciałbym zaoferować „sztuczkę”, której używaliśmy, aby ustalić, czy zapasy glikogenu są wyczerpane, a tym samym zbliżać się do progu „katabolizmu”. Ketoza to stan organizmu wskazujący na wyczerpanie glikogenu. Aby przetestować ketozę, wiele aptek sprzedaje otc Ketostix w celu przetestowania ketonów w moczu. Jest to świetny sposób na określenie obecności węglowodanów w twoim systemie.
rrirower

Odpowiedzi:


64

Krótko mówiąc : zaczniesz palić mięśnie, gdy skończą Ci się węglowodany i dietetyczne białko. Ponadto twoje ciało będzie zatrzymywało tylko tyle białka w mięśniach, ile musi: jeśli nie trenujesz w sposób, który wymaga mięśni, aby utrzymać swój rozmiar, ciało wypłuka część białka i wykorzysta je do czegoś jeszcze. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, oto długa historia.

Tło. Aby zrozumieć, dlaczego białko jest pobierane z mięśni w celu wykorzystania ich jako energii, musisz trochę zrozumieć, w jaki sposób energia jest wytwarzana w ciele (metabolizm). Aby tłuszcz lub węglowodany (lub białko, w ostateczności) zostały w pełni przetworzone na energię (tj. Spalone), muszą przejść proces zwany cyklem kwasu cytrynowego, który uwalnia energię poprzez szereg reakcji. Jest to dominujący system energetyczny w spoczynku i podczas długotrwałych ćwiczeń aerobowych, a podstawowym źródłem energii w tych stanach jest zwykle tłuszcz. Ale o to chodzi: jeden z produktów pośrednich cyklu kwasu cytrynowego (szczawiooctan) wymaga pochodnej węglowodanów lub białka. Z tego powodu, aby metabolizować tłuszcz, musisz rozbić przynajmniej niektóre węglowodany lub białko. Najczęstsze podsumowanie tego jest „przy poparzeniach w płomieniu węglowodanów”. Twoje ciało woli spalać węglowodany niż białko, ale ma ograniczone zapasy węglowodanów. Jeśli zabraknie ich, zacznie rozkładać białko (do ciał ketonowych)) do wykorzystania jako paliwo. Jest to również ważne dla napędzania mózgu po wyczerpaniu węglowodanów, ponieważ może on wykorzystywać wyłącznie węglowodany lub ciała ketonowe jako paliwo (a nie tłuszcz). To ma sens, że twoje ciało ewoluuje w zakresie wykorzystania białka jako energii jako zapasowego źródła energii, biorąc pod uwagę, że jest go tak dużo w twoim ciele.

Ćwiczenia aerobowe. Długotrwałe ćwiczenia cardio mogą wyczerpać twoje sklepy z węglowodanami (potocznie nazywane „ uderzaniem w ścianę ”). Na przykład, jeśli przejedziesz maraton bez ładowania węglowodanów w dniach poprzedzających wydarzenie i bez spożywania węglowodanów podczas wyścigu, zabraknie Ci węglowodanów w organizmie i zaczniesz spalać białko. Według artykułu „uderzanie w ścianę” na Wikipedii, sklepy z węglowodanami mogą się wyczerpać w ciągu mniej niż dwóch godzin umiarkowanych ćwiczeń. Im ciężej ćwiczysz, tym szybciej wyczerpiesz swoje sklepy, ponieważ gdy ćwiczysz mocniej, zaczynasz spalać większą część energii w postaci węglowodanów zamiast tłuszczu.

To ma sens, że spalasz białko, które ostatnio jadłeś jako pierwsze, ale nawet jeśli to wszystko, co spalasz, teraz nie masz tego białka, które pomogłoby ci zbudować mięśnie (nie wspominając o wszystkich innych rzeczach w twoim ciele). Ponadto, jeśli nie masz bezpośredniego zastosowania białka, twoje ciało nieodwracalnie przekształca je w tłuszcz (tj. Twoje ciało nie może przekształcić tłuszczu z powrotem w białko), więc w zależności od tego, kiedy zjadłeś, możesz nie mieć tak dużej ilości białka tak jak myślisz.

Jedzenie> Tłuszcz> Mięśnie. Trudno to szczegółowo omówić, ponieważ jest to nadmierne uproszczenie, ale mogę przynajmniej skomentować jego duch. Podczas głodu (lub diety) mięśnie są zachowywane tak bardzo, jak to możliwe, ale na podstawie powyższych informacji można zobaczyć, jak ta hierarchia nie zawsze miałaby zastosowanie; istnieją pewne rzeczy, których można użyć do białka, których nie może być tłuszcz.

Szkolenie o wysokiej intensywności. Nie znam się dobrze na HIT treningu siłowego, ale rozumiem logikę autora. Jak rozumiem, HIT występuje, gdy wykonujesz jeden zestaw powtórzeń o wysokim stopniu wyczerpania (na grupę mięśni). Jednak według autora robienie wielu zestawów jest bardziej korzystne dla wzrostu mięśni. Zakładam, że dzieje się tak, ponieważ HIT nie przeciąża mięśni we właściwy sposób (istnieje kilka różnych sposobów przeciążania mięśni, które odpowiadają różnym celom. Sprawdź pozycję ACSM, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej). Twoje ciało nie marnuje zasobów, dzięki czemu mięsień jest większy niż powinien. Jeśli nie potrzebujesz stale, aby mięsień był duży / silny (wykonując odpowiedni rodzaj treningu),


Niektórzy twierdzą, że mięśnie są wykorzystywane przed tłuszczem .... quora.com/ ... więc podczas wysiłku cardio, jeśli zużyjesz wszystkie węglowodany, zaczniesz używać mięśni do energii.
mabounassif

Tak łatwo nie poznałem białka. Oznacza to, że aby się wzmocnić, muszę ćwiczyć, a następnie jeść białko podczas fazy naprawy?
ścigający

Wzmocnienie wymaga ćwiczeń, jednak po zakończeniu ćwiczeń lub regeneracji powinieneś po prostu napić się małego słodkiego napoju, aby uzupełnić poziom glukozy, stosując zbilansowaną dietę.
Czad

Czy możesz wyjaśnić, dlaczego węglowodany lub białko są potrzebne do metabolizowania tłuszczu? Nie jestem ekspertem w cyklu kwasu cytrynowego, ale rozumiem, że jest zasilany Acetyl CoA, który może być wytwarzany z kwasów tłuszczowych?
Luis

1

Po pierwsze, metabolizm człowieka nie jest taki sam jak u ptaków. Migracja ptaków jest podobna do HIT. HIT jest metabolizowany (lub cannibalize) Masa mięśni. Widziałem to u zapaśników od lat. Treningi zapaśnicze są najbardziej intensywnym treningiem na rynku. Średnie treningi to sesje treningowe HIT. I każdego roku moi piłkarze, którzy wychodzą na zapasy, są naprawdę sfrustrowani, gdy widzą, że ich maksima siły (siła) spadają. ALE jedną rzeczą, którą zauważyłem, jest powrót siły sportowca w bardzo szybkim tempie. Spędzą całą wiosnę i lato pracując nad budowaniem swojej masy, a następnie będą próbować utrzymać tę masę w sezonie tylko po to, aby stracić znaczne ilości podczas sezonu zapaśniczego. Zapaśnicy nazywają to „hartowaniem”.

Przedłużony trening HIT spowoduje kanibalizację masy mięśniowej. Długie treningi beztlenowe (niewielki wpływ), a także zrównoważona dieta to sposób metabolizowania tłuszczu. To długie, żmudne zadanie.


0

Odpowiem na to prościej. Twojemu ciału łatwiej jest gromadzić energię w postaci tłuszczu niż mięśni, ponieważ zużywa ono mniej energii do tworzenia tłuszczu niż mięśni. Tak więc mięśnie są większym źródłem energii dla twojego ciała niż tłuszcz . Powiedziawszy, że gdy ciało wyczuje, że potrzebuje więcej energii, w sytuacjach długiego okresu wysiłkowego lub podnoszenia ciężaru, którego nie może zaspokoić tłuszcz jako źródło, zaczyna wykorzystywać mięśnie do zapotrzebowania na energię, a nie do tłuszczu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.