Ustaw tryb linii wizualnej bardziej zgodny z trybem org


29

visual-line-modejest bardzo przydatne do zawijania linii ze zmianą rozmiaru okna bez wstawiania nowych linii. Ale org-modewewnątrz owija także nagłówki i bloki źródłowe, co jest nieco denerwujące.

Oto moje pytanie: Jak mogę wyłączyć tryb linii wizualnej dla nagłówków organizacji i bloków źródłowych na stałe w trybie organizacji?


Jeśli możliwe jest zarówno zawijanie, jak (setq word-wrap t) i obcinanie (setq truncate-lines t) różnych części tego samego bufora, zdecydowanie zrobię ten wątek jednym z moich ulubionych!
prawnik

@lawlist Czyli masz na myśli, że nie można tego zrobić w trybie org?
Leu_Grady

2
Lol, jesteś ekspertem od emacsa w mojej głowie, lol. Dobra, spodziewajmy się możliwych do rozwiązania odpowiedzi!
Leu_Grady

1
Oto pomysł, z którego korzystam, ale nie o to ci chodziło. Mam wartość domyślną w buforze jako (setq truncate-lines t)i (setq word-wrap nil). Kiedy edytuję dowolny wpis lub jeśli chcę tylko powiększyć / skupić się na konkretnym jednym wpisie, ustawiam zawężenie do poddrzewa, w którym to czasie jest on zawijany visual-line-mode- aka (setq word-wrap t)i (setq truncate-lines nil). Po zakończeniu edycji rozszerza się i wraca do okrojonych linii.
prawnik

2
Jestem pewien, że nie ma sposobu, aby powstrzymać zawijanie wyrazów tylko w niektórych regionach, np. Poprzez właściwości tekstu. Zgłoś to jako błąd. Oczywiście można zracjonalizować, że wiersze kodu nie powinny być tak długie. Jeśli chodzi o nagłówki (i listy), tryb „wc-org” wygląda całkiem nieźle.
olaf b

Odpowiedzi:1

To dobre pytanie! Ten sam problem dotyczy sytuacji, gdy masz tabelę organizacji, która jest szersza niż fill-column. To, co robię, to otwieranie sekcji w buforze pośrednim za pomocą org-tree-to-indirect-buffernp C-c C-x b. W buforze pośrednim wyłączam tryb linii wizualnej do edycji tej sekcji.


Wskazuje to również na mój główny problem adaptive-wrap-prefix-mode. Szkoda, że ​​rozwiązanie jest kłopotliwe. Ale to nie twoja wina.
Tobias
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.