Czy istnieją jakieś wcześniej dostępne zestawy testów dla samego Emacsa?


10

(To pytanie nie dotyczy pisania testów porównawczych / profilu elisp, zobacz to pytanie .)

Czy istnieją jakieś zestawy testów wydajności dla Emacsa? Szukam czegoś równoważnego do standardowego testu porównawczego zespołu tłumacza V8 lub pakietu testów zespołu pypy .

Chciałbym móc odpowiedzieć na pytania typu „czy Emacs 24.4 jest szybszy niż 24,3?”.

Czy istnieją jakieś pakiety testów porównawczych?


2
Myślę, że ludzie, którzy mówią o Guile VM, powinni być w stanie dać nam pewne wskazówki, ponieważ zaletą, która zawsze wraca, jest to, jak szybsza jest w porównaniu do Elisp.
Nsukami _

Szybkość jest czynnikiem decydującym o korzystaniu z Guile VM, ale prawidłowe FFI i obsługa wątków również znajdują się na liście i są ważniejsze.
zdiagnozowano

Odpowiedzi:


3

Niestety nie znam żadnego dobrego testu wydajności dla Emacsa. Jednym z powodów jest to, że zależy to od tego, co chcesz zmierzyć (wydajność ponownie wyświetlana? Wydajność we / wy? ...).

W szczególności w odniesieniu do wydajności Elisp brak benchmarku jest objawem względnego braku pracy nad poprawą jego wydajności. FWIW, pracując nad implementacją wiązania leksykalnego, użyłem testu porównawczego, aby upewnić się, że ta nowa funkcja nie pojawi się kosztem niższej wydajności.

Ten test porównawczy, którego użyłem, to:

rm **/*.elc lisp/loaddefs.el; make -jN

uruchomienie go ze źródła Emacsa powoduje rekompilację wszystkich plików Elisp, a kompilator bajtów jest jednym z niewielu elementów Elisp, które działają przez długi czas i można je łatwo uruchomić w trybie wsadowym.

Minusem jest to, że jest to ruchomy cel, ponieważ czas zależy od wersji kompilatora bajtów, którego używasz, a także od wersji Emacsa, którą kompilujesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.