Tryb organizacji w telefonie lub w Evernote?


31

Używam trybu Org do śledzenia wszystkiego; pomysły, notatki, listy rzeczy do zrobienia, fragmenty kodu itp. Nazywasz to. Jednym z moich problemów jest to, że nie mogę łatwo wyciągnąć danych w trybie Org z telefonu, nawet jeśli służą one jedynie do szybkiego sprawdzania notatek lub wyszukiwania w nich.

Dla jasności przechowuję moje pliki org w repozytorium Github, co jest świetne, ale nadal nie jest możliwe przeglądanie i wyszukiwanie smartfonów.

Idealnie to, czego szukam, to sposób synchronizacji notatek w trybie organizacji z Evernote . Czy to jest wykonalne? Jeśli nie, jakie są moje możliwości przeglądania plików w trybie org na moim telefonie?

Jak mogę łatwo zsynchronizować, a następnie przeglądać i wyszukiwać pliki trybu org z mojego telefonu?


8
Czy oglądałeś MobileOrg w trybie org na telefonie? mobileorg.ncogni.to Brak pomysłu na Evernote.
emacsomancer

1
Może ci się spodobać zajrzeć do biblioteki toodledo w trybie org: github.com/christopherjwhite/org-toodledo Używam go przez ostatni rok do hostowania moich kalendarzy biznesowych i osobistych dla wszystkich komputerów i urządzeń mobilnych. Przywróciłem niektóre z domyślnych zachowań, modyfikując bibliotekę, aby móc używać tych samych słów kluczowych w trybie organizacji jak w Toodledo - tj. Aktywne, następne działanie, pewnego dnia, referencje, delegowane, wstrzymane, przełożone, anulowane, czekające, planowanie . I przywróciłem / skonfigurowałem maksymalne priorytety obsługiwane przez Toodledo - tj. A, B, C, D i E.
lawlist


1
Oto powiązana biblioteka Emacsa do korzystania z Evernote - jednak nigdy jej nie wypróbowałem: github.com/pymander/evernote-mode
lawlist

2
Być może zainteresowanie Erica Schulte org-ehtml. „ org-ehtmlumożliwia interaktywne przeglądanie i edycję plików w trybie Organizacji przez przeglądarkę internetową”.
rasmus

Odpowiedzi:


10

Używam Orgzly do przeglądania plików org na Androidzie. Ładnie je wyświetla i możesz dokonać podstawowej edycji (ustawianie stanów todo, harmonogramów, terminów i tagów). Istnieje również podstawowe wsparcie, org-agendatakie jak wyszukiwania.


4

Istnieje również Geeknote , który przynajmniej przenosi Evernote do wiersza poleceń. Nadal będziesz musiał ręcznie przenosić rzeczy między trybem org a Geeknote.

Aktualizacja: teraz jest geeknote.el . Jeszcze tego nie próbowałem, ale wygląda ładnie.


2

Jedną z opcji jest opublikowanie plików trybu org na HTML i przeglądanie wersji HTML z urządzenia mobilnego. Mam pliki trybu org przechowywane w DropBox i skonfigurowane jako projekt przy użyciu org-opublikuj-projekt-alist i używam M-x org-publish-alldo eksportowania ich wszystkich do plików HTML. Lekko dostosowałem HTML, aby poprawić widok mobilny. Na moim urządzeniu mobilnym używam aplikacji DropBox, aby przejść do wersji HTML pliku.

Ta konfiguracja działa dobrze. Muszę pamiętać, aby publikować po dokonaniu edycji i planuję w końcu napisać hak, który zrobi to automatycznie. Największą wadą jest to, że nie pozwala na edycję na urządzeniu mobilnym. Również wersja mobilna jest użyteczna, ale dedykowana aplikacja mobilna byłaby ładniejsza.

Dostosowanie HTML, którego używam do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, obejmuje org-html-head-extra:

<meta name="viewport" content="initial-scale=1">
<style type="text/css">
  h2 { font-size: 1em; }
  h1 { font-size: 1.2em; }
  body { font-family: Calibri; }
</style>

Chociaż ta konfiguracja działa poprawnie, aby uzyskać dostęp do treści w trybie organizacji na moim urządzeniu mobilnym, zdecydowanie wciąż szukam lepszego rozwiązania. W pewnym momencie zamierzam przetestować biblioteki synchronizacji toodledo i trello.
jbyler,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.