Co to są szpilki „powrotne”?


16

Na złączu VGA znajduje się wiele pinów „uziemiających”. Trzy z nich to czerwony powrót, zielony powrót i niebieski powrót; Ale dlaczego każdy komponent koloru ma swój własny pin uziemienia?

Odpowiedzi:


21

Prawdopodobnie dlatego, że napięcia indukowane przez prądy uziemiające nie zakłócają się wzajemnie. Miedź nie jest doskonałym przewodnikiem, więc prąd przesyłany przez nią powoduje niewielką zmianę napięcia. Gdyby wszystkie wróciły tym samym drutem, wszystkie trzy sygnały wpłynęłyby na napięcie uziemienia i pozwoliłyby na przenikanie się kolorów.

Pozwoliłoby to również na ścisłe skręcenie każdej pary drutów, dzięki czemu pola magnetyczne wytwarzane przez prądy poruszające się jeden w górę i drugi w dół wzajemnie się znoszą, zmniejszając emisje. Gdyby wszyscy używali wspólnego przewodu uziemiającego, między nimi byłoby więcej miejsca na pętle?

O tak. Impedancja jest również ważna przy częstotliwościach wideo. Pary muszą mieć określoną impedancję charakterystyczną, aby nie dochodziło do odbić, gdy sygnał dociera do monitora.


4
w takiej sytuacji kabel prawie zawsze używa skrętki. Zwroty odnoszą się do tego, z którym innym drutem są skręcone. Dotyczy to EMI i ustawionej impedancji wejściowej.
Kortuk

2
Ma bardzo mało wspólnego z opornością, chodzi o zakłócenia elektromagnetyczne i impedancję.
starblue

Tak powiedziałem w komentarzu poprzedni starblue. Przeczytaj ostatnie zdanie.
Kortuk

5

Kanały kolorowe są przesyłane przez koncentryczny 75 Ω (jest to sygnał RF pracujący z dużą przepustowością - do 250 MHz - więc przechodzi przez koncentryczny). Szpilka uziemienia obok każdego kołka koloru jest uziemieniem koncentrycznym. Musi znajdować się blisko środkowego styku, aby zminimalizować niedopasowanie impedancji w złączu DB-15H (co NIE jest świetnym złączem dla RF - nie zapewnia połączenia koncentrycznego dla trzech kanałów kolorów).

Długie odcinki kabla wideo (~ 30 metrów) wymagają poprawnego działania koncentrycznego kabla o niskiej stratności. Niska jakość kabla powoduje pogorszenie jakości zdjęć (rozmazywanie i zjawy itp.).

Pozdrawiam, Tony Barry

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.