Jakiego rodzaju kabla Ethernet potrzebuję do użytku na zewnątrz?


11

Chcę poprowadzić około 100 metrów kabla Ethernet z mojego poddasza i rynną. Kabel zostanie wystawiony na działanie czynników i przymocowany do przełącznika gigabitowego (wewnątrz) na obu końcach.

Jakiego rodzaju kabla potrzebuję? Czy mogę dostać podstawowy kabel zbiorczy Cat5E, czy długość i ekspozycja oznaczają, że powinienem wybrać Cat6? Czy może jest jeszcze inna specyfikacja okablowania na zewnątrz, której powinienem używać?


Podejrzewam, że uzyskałoby to lepsze odpowiedzi na superużytkowniku.
Jay Bazuzi

@Jay: Lub jeszcze lepiej, serverfault.com
Macke

1
@Marcus - uznalibyśmy to za niepoprawne w usłudze Serverfault, ponieważ mówi o sieci domowej. @Portman - osobiście byłbym niezadowolony z prowadzenia drutu miedzianego poza domem ze względu na ryzyko podczas burzy. Jeśli chodzi o mnie, „specyfikacja zewnętrzna” dla okablowania sieciowego nazywa się „światłowodem”, choć doceniam, że jest to przesada dla większości z nas w domu.
Rob Moir,

1
Chciałbym użyć jednego z tych kabli bezprzewodowych: :)
Chris Cudmore,

Odpowiedzi:


10

Zwykle chcesz używać kabla zalanego na zewnątrz (zwanego również wypełnieniem żelowym), ponieważ jest przeznaczony do przetrwania elementów. Mam kilku klientów, którzy poszli z zalanym i ekranowanym kablem zewnętrznym, ponieważ martwili się zakłóceniami na zewnątrz. Poszukaj również kabla odpornego na promieniowanie UV, jeśli nie zostanie zakopany lub zamknięty w inny sposób.

Jeśli chodzi o Cat 5e w porównaniu do Cat 6, do użytku domowego prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia, ponieważ najprawdopodobniej korzystasz z sieci Ethernet 100 / 1000B-T i będzie działał dobrze zarówno na Cat 5e, jak i Cat 6. Jeśli chcesz spróbować przyszłości twój kabel - lub różnica w cenie jest znikoma - możesz wybrać Cat 6.


5

100 metrów to dość długa droga dla miedzianego Ethernetu ( wyszukiwarka Google ) i jeśli dobrze pamiętam, mogą występować problemy z potencjalną różnicą (nie mówiąc już o wyładowaniu atmosferycznym). Czy rozważałeś światłowód? Myślę, że sprzęt jest wyceniony dość rozsądnie i pozbyłbyś się jednocześnie wszystkich problemów z prędkością i potencjalnymi problemami.


1
Tak, jeśli dobrze pamiętam, Ethernet jest ograniczony do około 95 m przed bardzo zauważalnym spadkiem wydajności. *** Właściwie czasami wygląda na to, że dłuższe odcinki są czasem możliwe: en.wikipedia.org/wiki/Cat_5e#Maximum_cable_segment_length
jamesbtate

Niezawodna transmisja to jedno, a szybka niezawodna transmisja to drugie. Jeśli po obu stronach są gigabitowe przełączniki, myślę, że plakat chciałby uzyskać przyzwoitą prędkość z łącza. Jest to bardzo mało prawdopodobne, gdy zbliżysz się do limitu długości.
zoul

Prawdopodobnie skończy się to bliżej 85 metrów. Ponadto bez problemu przebiegłem 100 metrów w moim poprzednim domu. Zawsze uważałem, że ryzyko związane z wydajnością dłuższych serii było nieco przesadzone.
Portman

2

Ta długość by mnie martwiła, ale kiedy robiłem prace infrastrukturalne, musieliśmy używać światłowodu do przebiegów o długości wskazanej przez ciebie ze względu na niezawodność i problemy z przesłuchem. Jeśli Twoje przełączniki obsługują dodatkowe karty dla modułu światłowodowego, byłoby to najlepsze (choć prawdopodobnie również najdroższe) rozwiązanie.

Inną opcją byłoby połączenie bezprzewodowe. Bezprzewodowy mostek z kierunkowymi antenami o wysokim zysku (ładna antena Yagi nie cofnie cię zbytnio) po obu stronach „biegu”. To świetne rozwiązanie do nawiązywania kontaktów w wolnostojącym garażu lub przestrzeni roboczej. Ale linia wzroku może być problemem, jeśli masz duże gęste przedmioty (szczególnie metal oczywiście) na zamierzonej ścieżce.


0

Możesz uzyskać odpowiedni kabel sieci zewnętrznej o różnych długościach. Polecam okablowanie z zewnętrzną powłoką z PE, a nie z PVC, a zatem nieprzepuszczalne dla wody.


1
Do instalacji wodociągowej używa się PVC, więc przepuszczalność wody nie powinna stanowić problemu. PVC nie jest zalecane na zewnątrz, ponieważ jest uszkodzone przez promieniowanie UV w świetle słonecznym.
Niall C.

-2

Nie ma różnicy między kablem 5E a 6 - tylko instalacja jest oceniana jako cat6 - w zależności od tego, jak dobrze wykonane są połączenia

Każdy przyzwoity kabel powinien dobrze przetrwać na zewnątrz. Jeśli chodzi o kodowanie, w przypadku uderzenia pioruna mamy przepuszczać światłowód między budynkami.


5
To bardzo, bardzo źle. CAT5E i CAT6 mają różne typy kabli .
Fałszywe imię
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.