Czy jest jakiś kod do uruchomienia kabla Ethernet (przez poddasze)?


13

Mamy niedokończone poddasze - izolację wszędzie, krok w niewłaściwym miejscu i upadek przez sufit.

Chciałbym poprowadzić kabel Ethernet przez strych. Znam dla Romexa, musiałbym przypiąć drut do legarów, wywiercić otwory podczas biegania prostopadle itp. Jednak nie mogę znaleźć niczego, co powiedziałoby, że muszę zrobić to samo z Ethernetem. W rzeczywistości wiele z tego, co przeczytałem online, sugeruje, że w zasadzie nie ma reguł dla Ethernetu!

Więc chcę się upewnić:

  • Czy muszę zszywać Ethernet z boku legarów? Wywiercić otwory podczas jazdy prostopadłej? Czy mogę po prostu ustawić kabel wzdłuż górnej części legarów?
  • Jeśli zdecyduję się użyć kanału (do zabezpieczenia na przyszłość) , czy zasady się zmienią?
  • Gdybym zamiast tego poprowadził kabel przez opuszczony sufit gotowej piwnicy, czy zasady by się zmieniły?

2
Osobiście prowadzę kategorię 5/6 i współosiowo w taki sam sposób jak kabel NM. Tyle że nie umieszczam skrzyżowań w skrzynkach. Taka sama ochrona, to samo wsparcie.
Tester101

Odpowiedzi:


13

National Electrical Code 2014

Rozdział 8 Systemy łączności

Artykuł 800 Obwody łączności

I. Ogólne

800.24 Mechaniczne wykonanie pracy. Obwody i sprzęt komunikacyjny powinny być instalowane w zgrabny i fachowy sposób. Kable zainstalowane odsłonięte na powierzchni sufitów i ścian bocznych powinny być podparte konstrukcją budynku w taki sposób, aby kabel nie został uszkodzony podczas normalnego użytkowania budynku. Takie kable powinny być zabezpieczone sprzętem, w tym paskami, zszywkami, opaskami kablowymi, wieszakami lub podobnymi elementami zaprojektowanymi i zainstalowanymi tak, aby nie uszkodzić kabla. Instalacja powinna również być zgodna z 300.4 (D) i 300.11.

Rozdział 3 Metody i materiały okablowania

Artykuł 300 Metody okablowania

I. Wymagania ogólne

300.4 Ochrona przed uszkodzeniami fizycznymi.

(D) Kable i bieżnie równoległe do elementów wręgowych i pasków walcujących. W odsłoniętych i ukrytych miejscach, w których metoda okablowania typu szynowego lub bieżni jest instalowana równolegle do elementów ramy, takich jak legary, krokwie lub kołki, lub jest instalowana równolegle do listew rolowanych, kabel lub bieżnia powinny być zainstalowane i podparte tak, aby najbliższa zewnętrzna powierzchnia kabla lub bieżni znajdowała się nie mniej niż 32 mm (11⁄4 in.) od najbliższej krawędzi elementu obramowania lub pasków rolkowych, w które mogą wniknąć gwoździe lub śruby. Tam, gdzie nie można zachować tej odległości, linę lub bieżnię należy zabezpieczyć przed penetracją za pomocą gwoździ lub śrub stalową płytką, tuleją lub równoważnym materiałem o grubości co najmniej 1,6 mm (1⁄16 cala).

300.11 Zabezpieczanie i wsparcie.
Pełny tekst można znaleźć w NEC

Zasadniczo będziesz chciał chronić i obsługiwać kable w podobny sposób, jak w przypadku innych kabli. Co ciekawe, w kodzie nie wspomniano o 300.4 (A) kablach i bieżniach przez członków drewna. . Chociaż prawdopodobnie nadal śledziłbym ten rozdział, gdybym musiał poprowadzić kable komunikacyjne przez członków drewna.

Jeśli poprowadzisz kabel przez kanał, musisz postępować zgodnie z kodem ochrony i wsparcia (wymagania dotyczące wypełnienia nie muszą być spełnione, zgodnie z 800.110 (B).

Jeśli przebiegniesz przez sufit podwieszany, będziesz musiał zainstalować przewody wsporcze dla kabla lub wesprzeć go w inny zatwierdzony sposób. Nie można podeprzeć kabla za pomocą kratki sufitowej ani drutów.

Oto świetny dokument Mike'a Holta, który wyjaśnia artykuł 800 (ze zdjęciami).
Wprowadzenie do artykułu 800 - Obwody komunikacyjne (PDF)


Dzięki! Innym szybkie pytanie: Widzę obsługuje podoba ci się cały czas. Zakładam, że należą one do „opasek kablowych, wieszaków lub podobnych elementów” . Na zdjęciu zauważam, że idą wzdłuż górnej krawędzi ściany piwnicy. Czy jest to akceptowalne obejście, aby uniknąć konieczności wiercenia legarów?
BlueRaja - Danny Pflughoeft

Tak, podążanie za belką jest powszechną techniką w niedokończonych przestrzeniach, aby uniknąć nudnych otworów. Pamiętaj jednak, że jeśli kiedykolwiek skończysz przestrzeń, może być konieczne przesunięcie okablowania.
Tester101

@ BlueRaja-DannyPflughoeft wygląda na to, że link „te” jest zepsuty - jest szansa, że ​​możesz go edytować lub umieścić nowy link do wyświetlenia?
Doktor J

3

Zasady odpowiedniej ochrony przewodów przed uszkodzeniem i instalacji „roboczej” dotyczą okablowania niskiego napięcia (klasa 2), podobnie jak w przypadku każdej innej instalacji elektrycznej.

Tak, kabel musi być dobrze przymocowany do ramy i nie może spoczywać na opuszczanym suficie.

Przewód nie jest wymagany, ale może służyć zarówno jako ochrona, jak i wsparcie dla okablowania niskiego napięcia. Często stosuje się do tego „rurkę smerfową” lub niemetalowy elastyczny przewód. Jest nawet dostępny w kolorze pomarańczowym, co oznacza, że ​​zawiera okablowanie niskiego napięcia.

Ogólnie zasady są podobne, ale bardziej zrelaksowane. Większość kabli niskonapięciowych może mieć złącza na powietrzu (nie w skrzynce).


Rurki niemetaliczne elektryczne ze smerfem pomarańczowym (ENT) zwykle stosowano do ochrony światłowodu wielomodowego OM1 i OM2 (MMF). Aqua Smurf Tube sugeruje, że MMF zoptymalizowany pod kątem lasera OM3 / OM4, a żółta rurka Smurf sugeruje, że włókno jednomodowe jest zamknięte (SMF). W rzeczywistości można uzyskać ENT w tęczy kolorów, aby pasowały do ​​estetyki wystroju feng shui. Jeśli kody przeciwpożarowe na to pozwalają, zamiast gięcia EMT lub korzystania z Flex, użyj ENT do poprowadzenia przewodów AV i IT podczas wstępnego montażu (przed zainstalowaniem suchej zabudowy), aby ułatwić instalację kabli.
Jules Bartow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.