Jak mogę poprawić ciśnienie wody pod prysznicem?


67

Niedawno kupiłem swój pierwszy dom. Ma dwie łazienki, a ciśnienie wody w obu jest mniejsze niż idealne. Jakie kroki mogę podjąć, aby zwiększyć presję?


7
Czy to tylko pod prysznicem czy w całym domu?
Tester101

Użyj bardziej wąskiej rurki.
garik

Czy to nie ma pokrętła, w którym można regulować nacisk na system prysznicowy? Może spójrz w pobliżu kotła lub innego urządzenia grzewczego, jeśli się tam znajdują
BlueWizard

@garik Czy nie zmniejszyłoby to natężenia przepływu (galonów na minutę)?
Geremia

Odpowiedzi:


44

Jest to skuteczna sztuczka, którą kiedyś powiedział mi wykonawca instalacji hydraulicznej.

Idź do lokalnego sklepu z artykułami dla majsterkowiczów i kup tanią głowicę prysznicową (ten, który wybrałem, kosztuje 1,50 USD). Jeśli spojrzysz w dół kabiny prysznicowej, zobaczysz podkładkę, która ogranicza przepływ wody. Jeśli weźmiesz wiertło i powiększysz otwór, zwiększając w ten sposób przepływ, ciśnienie wody wzrośnie. Nie sądziłem, że to zadziała, ale zadziałało !!

Jeśli chcesz iść drogą drogą, możesz kupić pompy, które przymocują do rur i zwiększą ciśnienie w wodzie. Słyszałem o takiej rzeczy, ale nigdy jej nie szukałem.


Pokonaj mnie, gdy znajdowałem link! :)
Doresoom

@doresoom Musiałem to zrobić w prawie każdym miejscu, w którym mieszkałem ... nie jestem pewien, co to jest z kompleksami apartamentów i ciśnieniem wody. Możesz też zbliżyć się do wieży ciśnień! teraz TO jest trochę ciśnienia wody. Mieszkałem w mieszkaniu około 1000 stóp od wieży ciśnień, było niesamowite ciśnienie wody.

14
To zaskakujące, że poszerzenie otworu zwiększa ciśnienie - pomyślałbym, że zmniejszy ciśnienie i zwiększy głośność. Dziwne!
Wayne Werner

28
Myślę, że ogólnie, gdy ludzie narzekają na niskie ciśnienie wody pod prysznicem, to tak naprawdę mają na myśli niski przepływ.
Mike Powell,

1
Niski przepływ jest spowodowany niskim ciśnieniem. Zwężenie powoduje spadek ciśnienia, tak że ciśnienie w rzeczywistych zewnętrznych otworach prysznica, z którego emanuje woda, jest niskie i dlatego słabo płynie. Stan ten jest nie do odróżnienia od braku zwężenia w głowicy prysznicowej, ale zamiast tego słabe ciśnienie zasilania. A zatem intuicja ludzi jest w zasadzie słuszna, gdy nazywają to słabą presją.
Kaz

22

W Stanach Zjednoczonych na podstawie przepisów rządowych wymagane są głowice prysznicowe w celu ograniczenia przepływu wody w celu oszczędzania wody i energii. Zgodnie z prawem muszą dostarczać mniej niż 2,5 galona na minutę. Z tego powodu wiele głowic prysznicowych zapewnia mniej niż idealny przepływ i / lub ciśnienie. Aby obejść prawo i skorzystać z tych, którzy mają mniej niż gwiezdne ciśnienie wody, wiele głowic prysznicowych (np. Waterpik, który niedawno kupiłem) zawiera instrukcje usuwania regulatora przepływu. Jeśli odrzuciłeś te instrukcje, szybkie wyszukiwanie w Google powinno być wszystkim, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, jak usunąć regulator przepływu z głowicy prysznicowej.


7
I nawet jeśli nie ma konkretnych instrukcji, zauważyłem, że regulator jest często wykonany z jaskrawego plastiku, który wygląda trochę „nie na miejscu”. To prawie tak, jakby błagało o usunięcie. :)
Mike Powell,

3
Woda oszczędzająca niskie ciśnienie to mit. To po prostu powoduje, że ludzie kąpią się dłużej i zużywają więcej wody.
Pacerier

16

Niskie ciśnienie może być spowodowane przez starą ocynkowaną rurę, która często gromadzi osady, powodując ograniczenie wody.

Inną przyczyną niskiego ciśnienia może być niewłaściwy rozmiar rury. Lubię biegać wzdłuż linii 3/4 ”z nogami 1/2” do urządzeń (co moim zdaniem jest dość powszechne).

Niektóre domy mają zawory redukcyjne na linii zasilającej, które służą do kontroli ciśnienia wody w domu. Oto wideo wyjaśniające, jak wyregulować ten zawór.

 1. Zacznij od poluzowania nakrętki zabezpieczającej.
  wprowadź opis zdjęcia tutaj
 2. Następnie obróć śrubę regulacyjną.
  • Obróć śrubę w prawo, aby zwiększyć ciśnienie.
  • Obróć śrubę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby zmniejszyć ciśnienie.
   wprowadź opis zdjęcia tutaj
 3. Po ustawieniu właściwego ciśnienia dokręć nakrętkę zabezpieczającą.

Wszystkie te odpowiedzi zakładają, że ciśnienie jest niskie w całym domu. Jeśli to tylko prysznic, zobacz pozostałe odpowiedzi.


3
A jeśli Twoja hydraulika jest na granicy, zwiększenie ciśnienia wprowadzi nowe, ekscytujące wycieki! Uważaj na siebie.
Jay Bazuzi

7

Przed wymianą elementów należy sprawdzić filtr wbudowany (jeśli jest obecny). Kiedy mój prysznic działał słabo, odkręciłem głowę i znalazłem mały siatkowy ekran w zatykającej się linii. Wyczyściłem to i skręciłem wszystko z powrotem, aby znaleźć moje ciśnienie dokładnie tam, gdzie się tego spodziewałem. :)


4

Czy jest to ciśnienie wody w całej łazience, czy tylko prysznic, który jest poniżej par? Zanim kupiłem dom, moje ostatnie mieszkanie miało naprawdę słabe ciśnienie pod prysznicem, ale bateria wanny była w porządku. Zdjąłem głowicę prysznicową, aby zobaczyć, czy to była przyczyna, i rzeczywiście, pod prysznicem było dużo ciśnienia wody, to była tylko tania głowica prysznicowa, którą zainstalowało mieszkanie. Kupiłem Waterpika i wszystko rozwiązało.


To także rozwiązało mój problem. Myślałem, że jestem skazany na słabe ciśnienie wody w łazience na drugim piętrze, ale po prostu kupiłem stosunkowo tanią głowicę prysznicową Waterpik i jest o wiele lepiej.
Joseph Kingry

4

Każda Lowe's, Home Depot i inne tego typu miejsca mają głowicę prysznicową, która wygląda mniej więcej tak i stwierdzam, że osiągam znacznie bardziej zadowalający wynik, gdy mam niskie ciśnienie wody. Ma tylko skoncentrowaną, małą średnicę otworów i solidne mosiężne wnętrze. Zwykle działają od 4-12 dolców w zależności od tego, dokąd się wybierasz i jaka marka jest w danym momencie dostępna w tym sklepie. W każdym razie, chociaż nie zwiększają przepływu i nie zwiększają ciśnienia, wydają się przynajmniej koncentrować przepływ i poprawiać doznania, i nie trzeba ich zmieniać.

głowica prysznicowa


2

Prawie wszystkie głowice prysznicowe sprzedawane w USA są wyposażone w samoregulujące regulatory ciśnienia produkowane przez jedną firmę. Zadaniem regulatora jest utrzymanie stałego przepływu wody wychodzącej z głowicy prysznicowej niezależnie od ciśnienia na nią wpływającego (30-80 psi). Problem z ich konstrukcją polega na tym, że regulatory łatwo zatykają się ciałami stałymi w wodzie. Po zatkaniu ciśnienie i natężenie przepływu wchodzące do głowicy prysznicowej są zmniejszane, a powstały strumień jest słaby. Stanie się tak niezależnie od ciśnienia przed regulatorem, więc podniesienie ciśnienia wody przedostającego się do domu prawdopodobnie nie wpłynie na wydajność głowicy prysznicowej. Ponadto regulatory znajdują się zawsze w głowicach prysznicowych i prawie niemożliwe jest sięgnięcie po czyszczenie. Rozwiązaniem jest znalezienie głowicy prysznicowej, która nie zatka się i zapewni pełny, mocny strumień przez długi okres czasu. Wiem trochę o słuchawkach prysznicowych, ponieważ jestem założycielem i producentem wyjątkowej słuchawki prysznicowej.


W tym miejscu marszczy się poczucie własnej promocji, zobacz nasze Często zadawane pytania .
Tester101

Nie mam żadnego związku z thenozzleguy, ale sprawdziłem jego stronę internetową, a jego produkt ma nowatorską technologię z kilkoma znaczącymi korzyściami. Nie mogę powiedzieć, że to faktycznie działa, ponieważ go nie oceniłem, ale z zadowoleniem przyjmuję kontakt z takimi produktami.
Philip Ngai,

1
co obejmuje „samoregulujący regulator ciśnienia” w „prawie wszystkich głowicach prysznicowych”?
HerrBag,

2

Usuń ograniczniki przepływu z głowicy prysznicowej

Możesz upewnić się, że wewnątrz głowicy prysznicowej nie ma ograniczników przepływu wody. Zazwyczaj można je oderwać (zrobiłem to również na słuchawkach prysznicowych; zobacz także ten film ):

zdejmowanie ograniczników przepływu za pomocą szczypiec z igłami

Lub może być konieczne wywiercenie większego otworu we wlocie wody głowicy prysznicowej (co zrobiłem na większych głowicach prysznicowych).

Usuń ograniczniki z zaworu prysznicowego / zainstaluj większą instalację wodno-kanalizacyjną

Nawet jeśli zhakujesz samą głowicę prysznicową, szybkość przepływu może być ograniczona przez orurowanie / zawór samego prysznica (por. Ten film ).


Ponadto w Stanach Zjednoczonych zgodnie z prawem federalnym głowice prysznicowe muszą mieć pojemność <2½ galonów na minutę! Zobacz Jeff Tucker „s hack Showerhead: ALBO Jak Get Out Rząd Your Home oraz art .


1

Jeśli masz dobrze wodę, ciśnienie w zbiorniku może być nieprawidłowe. Ciśnienie włączenia i wyłączenia może wymagać kalibracji.


1

Wypróbuj sztuczkę, o której wspomniano o poszerzeniu plastikowego uchwytu w głowicy prysznicowej, działa to również na wentylatory w zlewozmywaku, jeśli to nie pomoże, to rozważ wymianę korpusu prysznicowego. Jeśli jest tylko w łazience, jeśli jest to ładownia, sprawdź podgrzewacz wody lub kocioł psi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.