Jak mogę poprowadzić kabel Cat5e przez całkowicie wykończony dom?


12

Moja rodzina i ja jesteśmy zainteresowani kupnem domu zbudowanego w 2002 roku. Dom ten ma dwa piętra na betonowej płycie z gotowym pokojem na piętrze, więc nie ma strychu poza garażem. Chciałbym, aby każdy pokój miał cztery punkty i mam 1000-rolkowe pudełko z ekranowanym kablem Cat5e.

Jaki jest idealny sposób na uruchomienie Cat5 w każdym pokoju i do szafy, gdy sufit na pierwszym piętrze jest wykończony, a ja nie mam miejsca na pełzanie? Czy istnieje narzędzie, którego można użyć do wyłowienia kabla?


8
Bezprzewodowy nie robi Gigabit - zatłoczone dzielnice i bezprzewodowy nie robią 300 MBit. Po prostu zapytaj mojego kumpla, że ​​nauczyłem się przeprowadzać ankiety na miejscu z powodu ekstremalnych zakłóceń. O określonych porach dnia chcesz cofnąć się w czasie i pokonać każdego, kto zaprojektował pasmo RF dla WiFi. Mała separacja zrobiłaby cuda.
Fiasco Labs

1
To pytanie może być nieco zbyt ogólne. Odpowiedź będzie inna dla prawie każdego domu i będzie zależeć od projektu i układu domu. W większości przypadków nie jest to łatwe i wymaga dużej ilości łatania płyt kartonowo-gipsowych.
Tester101

7
Isiunsuex - wcale nie przesada, jeśli masz więcej niż jeden komputer lub NAS, na którym regularnie tworzysz kopie zapasowe komputera.
Matt

1
@Isiunsuex: dwa urządzenia nie mogą transmitować w tym samym czasie przez sieć bezprzewodową (w przypadku konfliktu oba urządzenia zatrzymają się, poczekają losowo i spróbują ponownie) . Oznacza to, że jeśli jedna osoba pobiera duży plik, inna osoba nie może niezawodnie przesyłać strumieniowo wideo lub grać w gry wideo online, jeśli oba są w trybie bezprzewodowym, nawet z QoS i dużą przepustowością. Oznacza to również, że w zasadzie niemożliwe jest bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe wideo z komputera do PS3 lub X-Box w tej samej sieci. Dzieje się tak nawet w przypadku 802.11n (choć uważam, że nowy 802.11ac pozwala na jednoczesne przesyłanie dwóch urządzeń)
BlueRaja - Danny Pflughoeft

Odpowiedzi:


10

Zostało to wielokrotnie omówione na tej stronie, a może nawet kilka razy na usterce serwera .

Krok 1: Plan

Wymyśl plan - ile kropli na pokój? Gdzie zakończysz wszystkie przewody z powrotem? Czy istnieją wyraźne ścieżki od podłogi do podłogi przez ściany? tzn .: czy na pierwszym piętrze jest pusta część ściany, ale nie na drugim piętrze? Czy ściany wewnętrzne wyrównują się od podłogi do podłogi? Prowadzenie drutu przez ściany zewnętrzne będzie trudniejsze, ponieważ zawierają izolację.

Krok 2: Znajdź kadrowanie

Zdobądź cholernie dobrą wyszukiwarkę stadnin i ołówek i zacznij oznaczać szpilki i mierzyć od ścian zewnętrznych, aby upewnić się, że skończysz w cieśninie, przechodząc od podłogi do podłogi. Zrób to również w piwnicy - znajdź legar podłogowy, w którym przechodzą twoje krople w piwnicy i zaznacz je.

Krok 3: Wykonaj

Zakładając, że wszystkie ścieżki są czyste, rozpocznij cięcie / wiercenie. Użyj 6-stopowego elastycznego wiertła. Wytnij pudełko na pierwszym piętrze na swój pierwszy zestaw kropli. Przebij się przez to do piwnicy.

Bezpośrednio nad tym pudełkiem wytnij otwór dostępowy na wysokości około 6-8 cali od sufitu, wystarczająco duży, aby przejść przez niego wiertło - około 4 lub 5 cali kwadratowych (kwadrat będzie łatwiej łatać później)

Przejdź na drugie piętro - wytnij następne pudełko na drugi zestaw kropli. Łatwiej jest łowić drut w dół niż w górę, więc zacznę od pierwszego piętra, włożę taśmę rybną do otworu dostępowego na suficie, znajdę go w otworze skrzyni na drugim piętrze, przymocuj do niego 4 linie i pociągnij taśma rybna w dół. Na 1. piętrze przełóż taśmę od otworu w pudełku do otworu dostępowego, połącz linie z taśmą i pociągnij w dół. I znowu, przejdź do piwnicy, znajdź dziurę, przełóż taśmę do dziury w skrzynce na pierwszym piętrze, przyczep linie i pociągnij w dół.

Teraz, gdy jesteś w piwnicy, poprowadź linie do szafy sieciowej - zostaw wystarczającą ilość dodatkowego drutu na kroplę, aby upewnić się, że wszystko sięga - spłucz powtórz.

Kiedy wszystko skończysz, wszystko uderzyło, zacznij łatać dziury w płytach kartonowo-gipsowych.

Możesz to zrobić samodzielnie, ale byłoby to o wiele łatwiejsze z 2 osobami. Dużo czasu i wiele skrzynek kablowych. 1 pudełko o długości 1000 stóp nie pomoże, łowisz każdą linię osobno, a jeśli ją wcześniej przycinasz, możesz marnować drut; zdobądź kilka małych pudeł o długości 250-500 stóp i uruchom wszystkie 4 linie jednocześnie.

Wymagany sprzęt:

 • Wiercić
 • Elastyczny wiertło
 • Nóż uniwersalny
 • Taśma rybna
 • Taśma elektryczna (do podłączenia kabla sieciowego do taśmy rybiej)
 • TON cierpliwości.

1
Nie ma dostępu do piwnicy ani na strych ...
DMoore,

Już się pocę, dyszę i bolą mnie plecy - po prostu to czytam. (Robię się stary i wygodny (mądry))
Piotr Kula,

Brakowało mi części piwnicy - ponieważ jest tylko jeden sufit do pokonania (między pierwszym piętrem a drugim), aby dowiedzieć się, w jaki sposób legary sufitowe biegną i biegną przez te wnęki. To byłoby jak stare lampy garnkowe; twoje otwory dostępowe będą w suficie, a nie na górze ściany
lsiunsuex

7

Jak stwierdzono w komentarzu, ukrywanie się za listwą koronową jest możliwe, podobnie jak za listwą przypodłogową.

Gdybym naprawdę chciał to zrobić, wyciągnąłem listwy przypodłogowe i uruchomiłem je na stole za pomocą wąskiego ostrza dado, aby wyciąć kieszeń na kabel Cat6. Następnie możesz biegać wzdłuż ścian, przebijać je przez sąsiednie pokoje itp. Chciałbym rozmieścić przełączniki strategicznie, aby uniknąć topologii czystej gwiazdy, aby zminimalizować wiele długich równoległych przebiegów.

Jeśli masz wykładzinę od ściany do ściany z przylepnymi obwodowymi paskami, może się okazać, że możesz wsadzić cat6 pod dywan, między ścianą a przylepnym paskiem.


To dobra sugestia. Nie wiesz, jak ominąć drzwi lub wejść po ścianie do podnośnika.
DMoore

Jeśli potrzebujesz przejść przez drzwi, możesz zastosować to samo podejście, aby przejść pod osłoną drzwi, ale znowu musisz naprawdę chcieć to zrobić. Planowałbym uniknąć jak największej liczby drzwi. W przypadku gniazd użyj albo gniazda do montażu powierzchniowego bezpośrednio na płycie bazowej, albo przebij płytę gipsowo-kartonową za listwą przypodłogową i przełóż linię do otwartej skrzynki niskiego napięcia, którą nowo zainstalujesz.
Tim B

Innym podejściem do domów z wymuszonymi podgrzewaczami cokołowymi ciepłej wody użytkowej w obwodzie pętli jest zastosowanie tego obwodu. Zrobiłem to, aby przejść od pokoju do pokoju. Cat6 podąża za miedzianymi rurkami i siedzi na górze wymiennika ciepła.
Tim B

Wątpię, czy ten nowy dom ma grzejnik na płycie głównej, ale jest dobrą propozycją dla starszych domów.
DMoore,

1
Miałem dobre wyniki, biegnąc między paskiem halsowym a ścianą dla 2 pary drutów głośnikowych (16 AWG) i kabla Cat-5.
TomG

4

Wystarczy użyć istniejących przewodów z jednym z nich. Oni są niesamowici; trochę drogo, ale oszczędza ci to rozrywania, a następnie ciągnięcia kabli, pocenia się jak szalony; kable się zaczepiają, może potrzebujesz dwóch lub trzech ... zapomnij!

Gniazda zasilania Ethernet

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz również dostać mniejsze, tańsze i mniej stylowe. Wykonują tę samą pracę.

Adapter Ethernet Powerline wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stosowanie

Musisz przeczytać, jeśli są sparowane lub można je przedłużyć. Powiązanych urządzeń; oczywiście działają tylko z dwoma urządzeniami, które tworzą doraźny Ethernet (rozszerzenie) z jednego pokoju do drugiego. Rozszerzenia są niesamowite, ponieważ możesz dodawać je do swojego systemu i tworzyć małą sieć w systemie elektrycznym. (są jednak ograniczenia)

Te również działają tylko na jednym obwodzie (tablica rozdzielcza). Jeśli masz panele podrzędne, musisz je połączyć w określony sposób.

Możesz je znaleźć w swoim ulubionym internetowym sklepie komputerowym, lokalnych sklepach lub po prostu wyszukać je w Internecie. Są szybkie i bardzo zdolne.

Możesz je uzyskać w Wielkiej Brytanii, UE, USA, ZA, Azji i na dowolny inny wymagany format wtyczki.

Powodzenia


7
Nie mogę polecić korzystania z sieci Powerline, chyba że nie ma innej opcji. Te rzeczy wyrzucają ogromne ilości zakłóceń. W szczególności bzdury w całym HF. Oto przykład tego, co robią z transmisją krótkofalową . Niektóre modele zakłócają również transmisję FM.
Compro01

Ten hałas można wyeliminować przy odrobinie namysłu. Od momentu wygenerowania w Twoim domu - dokładnie wiesz, co wyeliminować za pomocą odpowiednich narzędzi. Ten hałas występuje również w sieci LAN, Wi-Fi lub dowolnym innym sygnale. Ale te urządzenia radzą sobie z hałasem. Musisz wprowadzić swój sygnał do pętli hałasu. Poza tym radio pompujące 1,5 kW HF spowoduje spustoszenie w częstotliwościach radiowych i telewizyjnych sąsiadów. Hałas linii energetycznej występuje tylko w twoim domu. Nie używam już starych radiotelefonów - tylko streaming online.
Piotr Kula,

6
I najwyraźniej mają zwyczaj dzielić się swoimi komputerami z sąsiadami na ulicy!
Matt

Jeśli twoja skrzynka elektryczna jest stara i używa pewnego rodzaju bezpieczników starego typu, prawdopodobnie tak. Nowe wyłączniki nie zezwalają na sygnały HF poza wyglądem, a pole na ulicy powinno je również filtrować. Ponieważ firmy energetyczne używają własnych sygnałów do wysyłania danych tam i z powrotem. Diagnostyka i takie tam. Ale wiesz ... niektóre miejsca mogą nadal korzystać z oryginalnych instalacji z 1900 roku ...
Piotr Kula,

1
To nie odpowiada na pytanie. Żadne rozwiązanie powerline nie może się równać z prawdziwym ethernetem, zwłaszcza gdy 1000BASE-T w porównaniu z Cat 6 może zostać uaktualniony do 10GBASE-T, gdy zestaw sieciowy będzie wystarczająco tani do użytku domowego lub 5GBASE-T, gdy zostanie dostarczony.
Mark Booth

3

Jeśli możesz, wyciągnij listwę i poprowadź przewody za listwą. Zabezpiecz je luźno za pomocą haczyków lub uchwytów do zawijania i odłóż listwy z powrotem za pomocą gwoździ silikonowych i / lub płynnych, a nie gwoździ lub śrub, ponieważ przypadkowe przecięcie idealnie poprowadzonego drutu gwoździem jest frustrujące.

Możesz również spiąć CAT5e do formowania, ale to jest przepis na katastrofę. Zszywka w kablu lub po prostu ciasny zakręt spowolni lub zatrzyma sieć. Zrób to tak mało, jak to możliwe i dwukrotnie sprawdź każdą zszywkę.

Możesz użyć wnętrza szafy jako pościgu z drutu. Pociągnij kabel do szafy, która pokrywa się ze ścianą na drugim piętrze (dobra) lub szafą na drugim piętrze (lepiej), i poprowadź linię w górę ściany w szafie, na wewnętrznej ścianie drzwi są wycięte z, więc nie widać drutu, nawet jeśli zajrzysz do szafy. Następnie rozgałęź drut do miejsca na drugim piętrze.

Jeśli chodzi o bieganie wokół drzwi (aby wprowadzić kabel do pokoju): nie. Zamiast tego ćwicz. Wywierć otwór około pół cala od listwy i cztery do sześciu cali od narożnika (ogólnie mówiąc, staraj się wybrać najprostsze ścieżki, jakie możesz, a wiercenie co najmniej czterech cali od narożnika zamiast do narożnika bezpośrednio zapewnia ci zazwyczaj przebijaj jakieś szpilki) przez ścianę i przeciągnij ją za pomocą wyprostowanego wieszaka na ubrania lub krótkiej taśmy rybiej, takiej jak: http://www.homedepot.com/p/Klein-Tools-65-ft-Steel -Replacement-Fish-Tape-56065/203194996

Jeśli używasz taśmy rybnej, upewnij się, że przecinasz od sześciu do dziesięciu stóp długości. Coś dłuższego będzie poważnym bólem w karku do opanowania. Za pomocą szczypiec liniowca można przyciąć taśmę rybną do wymaganych długości i wygiąć haczyki na końcach. Jeśli absolutnie nie możesz znaleźć dobrego łańcucha, musisz użyć elastycznych wierteł. Zdobądź dobre przewodowe wiertło (nie bezprzewodowe) i spróbuj użyć ścian wewnętrznych, a nie ścian zewnętrznych, aby nie próbować przeciągać drutu przez izolację. Można to oczywiście zrobić, ale życie jest na to za krótkie. LSD (Labor Saving Devices) tworzy wiele naprawdę świetnych specjalistycznych narzędzi do tego rodzaju rzeczy, których nie ma nigdzie indziej, pomimo posiadania okropnego akronimu jako nazwy: http://www.lsdinc.com/content/main

Mają też naprawdę dobrą linię filmów instruktażowych z poradami i wskazówkami oraz jak bardzo pomagają.

Najbardziej przydatna rada, jaką mogę ci dać, to: pomyśl. Pomyśl wcześniej i spróbuj wymyślić najlepsze miejsce na umieszczenie routera / przełącznika. Powinien on znajdować się w scentralizowanym miejscu, które pozwoli na jak najkrótsze poprowadzenie kabli, najlepiej w szafie, aby można było rozgałęzić się na pierwszym piętrze i użyć szafy jako pogoni za drugim piętrem. Godzinna myśl może zaoszczędzić ci pracy, więc spróbuj ją wcześniej zaplanować.


Duży kanał od szafy do szafy. Maksymalizuj wykorzystanie ukrytych obszarów, takich jak szafy, szafki kuchenne. Szafy łazienkowe. Istniejące okablowanie niskiego napięcia.
rjt

1

Bez obejrzenia szczegółowych zdjęć trudno jest polecić rozwiązanie. Ale powinno to być możliwe przy dużej cierpliwości.

Zakładam, że między podłogami będzie jakaś przestrzeń.

Możesz kupić takie rzeczy, jak elastyczne wiertła, które są przeznaczone do wiercenia przez obramowanie ścian. A potem dostępne są narzędzia do przeciągania drutu przez ciasne przestrzenie - np. Taśma rybna.

Elastyczne demo wiertła

Istnieje również kilka kamer światłowodowych, które można wynająć do oglądania wewnętrznych ścian itp.

Jeśli absolutnie potrzebujesz się otworzyć, prawdopodobnie możesz wyciąć małe dziury i załatać je później (mam nadzieję, że nie będzie to konieczne).

W ostateczności rozważ poprowadzenie kabla na zewnątrz budynku. np. w górę na zewnątrz rury spustowej. Uważając, aby kabel zwinął się w dół, gdy wychodzi z budynku, aby woda nie popłynęła wzdłuż kabla i do budynku. Myślałem, że możesz wyciągnąć kabel z otworu wentylacyjnego lub czegoś takiego. Ale wspomniałeś, że jest na betonowej płycie.

Ponownie trudno polecić właściwą drogę.


1

W zależności od układu domu jedną z opcji jest zbudowanie łańcucha tylko dla sieci. Wybij małą ścianę we wnętrzu domu o około 6 cali i dodaj drzwi. Podobną opcją, choć nie tak ładną estetycznie (IMHO), byłoby przepuszczenie jej przez niektóre grodzie w kilku pokojach (w zasadzie wariant na metoda formowania korony).

Jeszcze leniwszym sposobem jest po prostu poprowadzenie ich wszystkich z tyłu niektórych szaf.

Ale tak naprawdę to zależy od planu piętra, z którym pracujesz.


0

W moim domu dwupiętrowy dom uniemożliwia upadki. Poprowadziłem kabel na zewnątrz od punktu na dole (tylko 1 miejsce) w górę ściany do podbitki, na strychu przez cały dom, a następnie do szafy routera. CAT5e przetrwał lata bez żadnych problemów.

Do łowienia ryb i wiercenia w przestrzeni między podłogami nie znalazłem nawet profesjonalistów, którzy by to zrobili. Tańsze byłoby ponowne wykonanie płyty gipsowo-kartonowej na suficie.


0

Zawsze możesz poprowadzić kanał kablowy na zewnątrz domu w trudno dostępnych miejscach.


0

Od początkującego majsterkowicza:

 1. płyta gipsowo-kartonowa (zakup i naprawa) jest TANIO

 2. większy otwór na płytę gipsowo-kartonową jest czasem łatwiejszy do naprawy niż mniejszy i znacznie ułatwia pracę

 3. szafy i listwy przypodłogowe to świetne kryjówki

 4. kiedy już pracujesz i masz wolne miejsca, zdecydowanie rozważ wspólny pościg za przyszłym dostępem (od pierwszego do drugiego piętra, piwnicy na parterze - jeśli miałeś piwnicę itp.).

 5. pracować z góry na dół

 6. zostaw dodatkowy kabel / luz. Kabel jest tani. Ponawianie serii jest kosztowne (emocjonalnie).


-3

Aby to zrobić, musisz mieć dostęp do strychu. Również obramowanie twojego domu musiałoby być pozbawione poziomych krzyży w miejscach, w których chciałeś okablowania. Aby to osiągnąć, będziesz rozrywać podłogi i płyty gipsowo-kartonowe.


Jedyny dostęp do strychu znajduje się nad garażem z pokoju premiowego. Pokój premiowy ma wpuszczone światła, a to, co uważam, nazywa się gotowymi wiązkami. Jedyną opcją, jaką mogę wymyślić, jest odcięcie 1 ”od sufitu w płycie gipsowo-kartonowej i zamontowanie listwy koronowej nad nią, gdy
skończę,

1
Nie rozerwałbym domu, żeby zainstalować kable ...
DMoore,

3
Nie, nie potrzebujesz do tego dostępu na strychu; ułatwiłoby to na pewno, ale nie jest to wymagane. Możesz wyciąć otwory dostępowe w górnej części ściany na pierwszym piętrze, użyć elastycznego wiertła, wywiercić w górnej płycie pierwszej podłogi i płycie podstawy drugiego piętra i kontynuować wędkowanie linii. Byłby to prawdziwy ból w tyłku, ale jest to możliwe bez dostępu do strychu.
lsiunsuex

1
Jeśli wybierasz się na tę trasę, rozerwałbym dolne płyty gipsowo-kartonowe o
grubości
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.