Czego powinienem używać do zabezpieczania / organizowania transmisji danych?


22

Używam Cat-6 i Coax w nowej konstrukcji. Szukam porady / najlepszych praktyk dotyczących organizacji i zabezpieczenia kabli podczas biegów.

Będę prowadził 2 kat. 6 i 1 kabel koncentryczny do skrzynki pojedynczej w prawie każdym głównym pomieszczeniu. Te biegi zbiegną się w pewnych punktach, gdy zostaną wbiegnięte do piwnicy.

Weźmy te scenariusze:

 • Mam 3 przewody biegnące wzdłuż kołka lub legara (1 kabel koncentryczny i 2 cat-6)
  • Czy po prostu użyłbyś zszywek? Dlaczego lub dlaczego nie?
  • Czy powinienem używać takiego układacza kabli?

Układarka kabli

 • Powiedzmy, że mam 6-12 przewodów.
  • Układarki kabli?
  • Widziałem te rzeczy zwane „Cable Caddys” (poniżej), które wyglądają ładnie, ale kosztują prawie 1 USD za sztukę, co sprawiło, że pomyślałem, że zaciski kablowe z PCV będą działały równie dobrze, o wiele tańsze, ale myślę, że układarki będą działać lepszy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Gdy wszystkie druty (20-30) wchodzą do piwnicy i biegną wzdłuż legara, zdaję sobie sprawę, że mogę skorzystać z bieżni, ale tak naprawdę nie chcę wydawać dodatkowych pieniędzy. Czy jest coś złego w używaniu dużego zacisku z PVC, takiego jak poniżej?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Korzystanie z bieżni lub kanału o dużej średnicy może tworzyć ścieżki rozprzestrzeniania ognia między ścianami, podłogami, sufitami i strychami, które inaczej nie istnieją. Jeśli z nich korzystasz, upewnij się, że wiesz, gdzie należy zainstalować ognioodporne zapory ogniowe. W zależności od rodzaju domu i jurysdykcji możesz faktycznie łamać kod, jeśli nie strzelasz w odpowiednich miejscach. Ponadto, nigdy nie widziałem bieżni, która jest częścią zestawu budowlanego przetestowanego przez UL, więc ubezpieczyciel od ubezpieczenia przeciwpożarowego prawdopodobnie nie spodobałby się pomysł wbudowania go w ścianę, sufit lub podłogę.
alx9r

1
Użyj układarek. Gdzieś w przyszłości będziesz robił druty. Wszystko, co utrudnia tę pracę, naprawdę cię wtedy zirytuje.
Fiasco Labs

Odpowiedzi:


15

To nie jest naprawdę krytyczne. Podczas okablowania centrów telefonicznych użyliśmy metalowych bieżni (lub drewnianego wyrzuconego razem) w suficie, ale do mojego domu użyłem zacisków do rur, takich jak ten, który zamieściłeś w odległości około 4 '. Lubię dodawać owijkę dwustronnego rzepu wokół pakietów idących do tego samego pudełka, również co około 4 '. W pobliżu punktu rozgraniczającego mógłbym użyć kilku wkręcanych haczyków, takich jak te do zawieszania rowerów, jeśli w jednym kierunku wychodzi dużo kabli.

Nie mocuj kabli do niczego zbyt bezpiecznie. W ten sposób możesz użyć starych kabli, aby wyciągnąć nowy, jeśli będzie to konieczne.

Jeden ważny szczegół: nie używaj suwaków. Mogą z czasem zwężać się i uszkadzać owinięte kable. (Przeciąganie nowych kabli jest również trudniejsze niż zapinanie na rzepy).

Nie pytałeś o ich routing, ale myślę, że istotne jest wyjaśnienie założeń, na których opierają się moje rekomendacje. Zawsze wykonuję biegi poziome w podłodze / suficie, a następnie biegnę pionowo w zatoce, w której znajduje się skrzynka przyłączeniowa. (Zamiast wijącego się przez ścianę, jak pokazano na jednym ze zdjęć dyni). Oznacza to mniej otworów do wywiercenia i zwykle mniejszy opór podczas ciągnięcia kabli. Zostawiam również pustą wnękę (dwa kołki) między przewodem sieciowym a kablowym, więc nie muszę się martwić o zabezpieczenie spadków (zalecana odległość wynosi co najmniej 1 'od siebie, gdy biegnie równolegle do sieci).

Jeśli chcesz sprawić, aby przeciąganie nowych kabli było jeszcze łatwiejsze bez wykonywania pełnej konfiguracji rur PVC, możesz po prostu zainstalować złączki PVC, takie jak kolana 90 °, w których kable przechodzą przez płytę górną lub podeszwę. Właśnie z tego będzie wynikało tarcie podczas ciągnięcia, więc niektóre ładne gładkie podszewki z PCV otwory mogą ładnie wygładzić. ( To oczywiście zakłada, że ​​użyjesz jednego z istniejących kabli, aby wyciągnąć nowe. Oczywiście nie będziesz w stanie uruchomić taśmy rybnej bez odcinków PCV łączących złączki. ) Złączki zapewniłyby również nie przekraczają minimalnego promienia gięcia kabla wynoszącego 1 cal.

Jeszcze jedną rzecz, o której wspomnę na wszelki wypadek, jest ciepło. Duże, ciasno owinięte wiązki kabli (chyba 50+ kabli), które są intensywnie wykorzystywane, mogą potencjalnie zatrzymać ciepło w środku, co może ostatecznie pogorszyć izolację i spowodować zwarcia. Chyba że w twoim domu działa klaster obliczeniowy, który prawdopodobnie nie będzie stanowić problemu. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem dla przeciętnego właściciela domu jest użycie technologii Power over Ethernet, która wygeneruje więcej ciepła. Jeśli planujesz używać PoE, chciałbym ograniczyć pakiety do 7 lub 8 kabli, na wszelki wypadek, chociaż myślę, że szanse na problem są nadal bardzo niskie.


Dzięki. Dobra rada! Co powiesz na to, że masz 3 przewody wbijane w szpilkę? Czy używasz do tego zacisków do rur?
Steve,

Nigdy nie czułem potrzeby zabezpieczania kropli pionowych inaczej niż za pomocą rzepów. Gdybym był zamiar kotwicy pionowy spadek, być może w celu utrzymania odpowiedniej odległości od sieci elektrycznej, to pewnie tylko odcinkowych pasek na rzep do występu przed owijając go wokół kabli.
Brad Mace

7

Jeśli jesteś na poziomie budowlanym, z pewnością radzę użyć kabla PVC do prowadzenia kabli multimedialnych. W Europie zauważyłem, że nikt nie przejmuje się tym zbytnio w budownictwie mieszkaniowym, ponieważ jest to dodatkowy koszt. W Afryce używaliśmy ich wszędzie, ponieważ oszczędzają czas! Dlaczego sugeruję ich użycie?

 • Jeśli przypinasz te kable za pomocą zacisków, o których wspomniałeś, związujesz je kablami lub w jakiś sposób związasz, a one pozostaną i próba naprawy / usunięcia lub dodania ich później oznacza zerwanie płyty gipsowo-kartonowej.
 • Domy budowane są na ponad 100 lat. Ludzie będą chcieli dodać nową technologię, która będzie wymagać nowych przewodów. Światłowód? Ludzie nie zamierzają zrywać płyty gipsowo-kartonowej, więc będą musieli gdzieś ją uruchomić, wywiercić nowe otwory i to jest niepewne.
 • Konserwacja. Wiele razy ktoś przenosi się do nowego domu, aby odkryć, że w okablowaniu występują problemy. Może ktoś zapomniał podłączyć jedno skrzyżowanie lub użyto niewłaściwego miernika. Nie jest również rzadkie, że kable multimedialne mają usterkę w środku CAT5e - w przypadku rur PCV po prostu uruchom nową sekcję i altówkę, posortowane.

Istnieje wiele rodzajów rur PVC. Twardy plastik jest zwykle używany do kabli wysokiego napięcia, ale można użyć typu zgiętego do kabli multimedialnych. Należy pamiętać, aby nie uruchamiać multimediów o wysokim napięciu, ponieważ spowoduje to zakłócenia.

Przewód z twardego PVC

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Elastyczny przewód

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak należy go używać

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak NIE należy go używać

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ludzie będą mieli różne potrzeby i nie można przewidzieć wszystkich. Przynajmniej możesz zapewnić łatwy i czysty sposób na konserwację. Chciałbym, żeby mój dom to zrobił. Zamiast tego muszę wyciągnąć deskę podłogową, wywiercić belki i zainstalować brzydki kanał powierzchniowy - tylko po to, aby mieć telewizor HD na dole z mojego centrum multimedialnego, które jest na górze, tylko 2,8 metra od hotelu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domy stają się coraz bardziej wyrafinowane dzięki automatyzacji domu, systemom alarmowym itp. Może być również gotowy na modernizację.


Czy poprowadzenie zbyt dużej ilości przewodów na ścianach zewnętrznych potencjalnie wpłynęłoby na skuteczność izolacji? Mieszkamy w miejscu z mroźnymi zimami.
Steve,

1
Jeśli zlepisz wiele przewodów obok siebie w każdym kierunku, wpłynie to na izolację. To zależy również od rodzaju izolacji. Zawsze możesz użyć pianki (widziałem segmenty pozostawione do końca, a następnie wypełnione pianką samorozprężającą się), aby wypełnić luki, jeśli masz je równomiernie rozmieszczone. Dopóki przewód jest szczelnie zamknięty wokół niego, nie spowoduje żadnych poważnych problemów.
Piotr Kula,

2
@ Jeśli to możliwe, poprowadź kanał do ściany wewnętrznej. Im dłuższy przewód i im więcej zakrętów, tym trudniej będzie przejść przez niego linię. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie panelu dostępu w suficie centralnej szafy z kanałem prowadzącym do każdego pomieszczenia na tej podłodze.
BMitch

3
Chociaż jest to świetny pomysł, aby dodać przewód, tak naprawdę wolę, aby przewód był pusty (lub po prostu mieć ciąg ciągnący w środku). Poprowadź przewody wzdłuż boku, a następnie użyj przewodu do potencjalnych nowych rzeczy. Naprawdę nie ma sensu rozrywanie istniejących kabli, a w praktyce, jeśli próbujesz dodać np. Kabel HDMI do kanału, który ma już pół tuzina kabli Cat6 i koncentrycznych, będziesz miał trudny czas.
gregmac,

2
To, czy przewód pomoże, zależy w dużej mierze od tego, czy przewód przechodzi do iz miejsc, w których potrzebujesz kabla. Zalecam zaplanowanie z wyprzedzeniem wszystkich okablowania, które potrzebujesz, i zainstalowanie go bez izolacji (bez przewodu). Następnie, jeśli istnieją oczywiste ścieżki, w których potrzebujesz przewagi zapewnianej przez przewód, zainstaluj go tylko dla tych ścieżek.
alx9r

6

To naprawdę nie ma znaczenia. Układarka jest dobra, jeśli jesteś w biurze, w którym rutynowo będą przeprowadzane nowe przeciągnięcia kabli, ale myślę, że przez większość czasu ... w większości domów, kiedy kable są już w środku, rzadko będą bardziej dodawane- - zwłaszcza, że ​​coraz więcej rzeczy idzie bezprzewodowo.

Właśnie użyłem opasek na suwak, kiedy estetyka nie była główną koniecznością.

Opaski kablowe do przybijania


3
Dodano obraz gwoździarki do opasek kablowych.
Chris Cudmore,

1
Możesz także użyć zwykłych opasek kablowych typu tani-o i zszyć je. Możesz również uzyskać mocowanie opasek zaciskowych, ale tak naprawdę używam tych przyczepnych tylko wtedy, gdy nie mogę przebić powierzchni, na której się montuję.
Joe

2
Wiązanie na zamek do zwykłej zszywki drucianej również działa dobrze. Często używam przykręcanych zamków błyskawicznych, jak na zdjęciu, w rogach lub w dowolnym innym miejscu będzie więcej wysiłku i mam duży pakiet, młotek w zszywce drucianej, a następnie wiązanie na zamek błyskawiczny.
gregmac

3

Użyj testowanych ogniowo kabli i izolowanych zszywek z drutu

W przypadku, gdy masz konstrukcję drewnianej ramy i

 • wysoka gęstość przewodów hydraulicznych, elektrycznych, gazowych, wymuszonego powietrza i niskiego napięcia, lub
 • masz ochotę na pojedyncze urządzenia (np. fabrycznie podłączone głośniki 5.1, przerwy w sieci w każdym pokoju, czujniki ruchu, styki drzwi),

Polecam stosowanie specjalnie zaprojektowanych izolowanych zszywek z drutu , ognioodpornego kabla i otwartych pojemników .

Prowadzenie gołego kabla niskiego napięcia zajmuje znacznie mniej czasu niż bieganie i łowienie w kanale kablowym, i zawsze możesz umieścić kroplę dokładnie tam, gdzie chcesz. Porównaj na przykład łatwość prowadzenia kabla po kablu, gdy napotkasz na przykład soczewicę lub wykutą betonową ścianę.

W przypadku, gdy masz wiele kabli w jednym łańcuchu, możesz ułożyć kilka kabli i połączyć je razem. Zszywki są tanie i szybko się wystrzeliwują, więc zawsze możesz poprowadzić kable obok siebie.

Uzyskiwanie znamionowego testu płomienia

Test ognioodporności twojego kabla jest ważny, aby spełnić wymagania budowlane i elektryczne (a także abyś nie spalił domu). Jeśli robisz zakupy w sklepach, w których kupują licencjonowani wykonawcy elektryczni, kabel najprawdopodobniej będzie miał odpowiedni test ognioodporności zgodnie z wymaganiami twojego kodu. Mój ostatni projekt wymagał FT2 lub FT4 przez cały czas. Większość okablowania „konsumenckiego” nie będzie miała odpowiedniej próby ognioodporności do zastosowania wewnątrz ścian. Więc kupowanie długich kabli HDMI i sieciowych z monoprice.com prawdopodobnie nie spełni wymagań kodowych, jeśli uruchomisz je na gołej stronie.

Prawdopodobnie okaże się również, że koszt za stopę dla kabla zakupionego od hurtowni elektrycznej jest znacznie niższy niż w przypadku źródeł konsumenckich.

Jeśli masz wątpliwości, uruchom kilka kabli CAT6

CAT6 to doskonały powrót do miejsc, w których nie masz pewności, co będzie potrzebne. Jest to już zaakceptowany sposób przezwyciężenia ograniczeń zasięgu, kosztu na stopę i testu płomienia HDMI - zestaw balunu CAT6 / HDMI kosztuje teraz tylko około 60 USD. Dostępne są już Balun do konwersji prawie każdego sygnału do / z CAT6.

tło

Właśnie skończyłem dozwoloną i sprawdzoną renowację luksusowego apartamentu o powierzchni 1400 m2. Konstrukcja wymagała 78 niskich spadków napięcia, przez które wyszło około 2 mil kabla. Przy remoncie zastosowałem powyższą strategię, wszystkie 78 kropli zostało zabitych do pomieszczenia gospodarczego w około 20 roboczogodzin.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.