Co powinienem zostawić w ścianach, aby móc łowić przyszłe druty?


8

Współpracuję z konstruktorem i wykonałem całe moje okablowanie niskiego napięcia, aby otworzyć pojedyncze płytki niskiego napięcia. Mam kilka przejazdów, przez które chcę móc łowić przyszłe przewody. Niektóre z moich biegów są długie, a inne krótkie (płyta niska i wysoka między tymi samymi ćwiekami, ta sama podłoga dla kamery bezpieczeństwa). Jakie są uznane strategie, które pomogą mi zaplanować i przygotować się do tego?

Oto niektóre z pytań na ten temat:

  • Co zostawiam w ścianach?
  • Co mam zrobić na każdym końcu?
  • Jakie rzeczy powinienem wziąć pod uwagę?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Planuję przyciąć druty lub wciągnąć je na strych po zakończeniu suchej zabudowy. Na razie mam każdą etykietę na drucie, taśmie i pudełku.

Pytanie, które mam, jest między tymi dwoma urządzeniami, co jeśli chciałbym zrobić coś sezonowego, na przykład uruchomić przedłużacz do lampek świątecznych lub poprowadzić przewód niskiego napięcia do kamery do monitorowania dziecka? Myślę, że chcę sznurek do krokwi i sznurek między tymi dwoma pudełkami na tym zdjęciu


Czy biegną one bezpośrednio w ścianie, czy w jakimś kanale, takim jak ENT („rura smerfowa”)?
ThreePhaseEel

Zobacz post, zaktualizowano ze zdjęciem
Baronz

Dużo pudełek do
wyczerpania

Odpowiedzi:


9

Po to jest ENT (lub jakikolwiek inny kanał)

Jeśli chcesz zostawić „miejsce na instalację przewodów w przyszłości” w instalacji elektrycznej, umieść przewód w ścianie, aby instalator wykonujący pociągnięcia mógł wykonać pociągnięcie bez uszkodzenia przewodów na krawędziach i tak dalej. W przypadku okablowania danych elektryczne przewody niemetaliczne („ENT ”) są bardziej niż wystarczające - pomarańczowy ENT jest konwencjonalny w przypadku okablowania danych, ale wystarczy dowolny kolor, a ENT 3/4 „zapewni dużo miejsca na dane kabel lub trzy. Pozostawienie cięciwy wewnątrz kanału jest również pomocne dla instalatora, ale nie jest obowiązkowe - Wątpię jednak, czy chciałbyś wykonać długodystansowe przeciągnięcie przez ścianę na cięciwie!


więc na moim zdjęciu są dwa cat6 i kabel koncentryczny wszystkie wchodzące w krokwie. Umieściłbyś ENT w tej ścianie lub w krokwiach kończących się po drugiej stronie otworu, kiedy wejdziesz w ścianę?
Baronz

1
@Baronz - box to box, naprawdę
ThreePhaseEel

Rura Smurf jest bardzo szybka w instalacji, zaczęła ją używać i trzy razy po neutralnym wymaganiu Myślę, że może być tańsza niż romex, ale to nie ma nic wspólnego z pytaniem. + dla Smerfa.
Ed Beal

2

W lecie musiałem czołgać się na strychu i znalazłem potrzebę dodawania linki do biegania, aby uniknąć tego samego w przyszłości.

Sugerowałbym użycie silnego syntetycznego sznurka, być może włókna z tworzywa sztucznego na bazie nylonu lub widma, aby z czasem zmniejszyć zmniejszenie wytrzymałości.

Największym problemem związanym z linkami ciągnącymi jest utrata końca. W miarę możliwości zwiąż każdy koniec. Jeśli nie, pozostaw wystarczający nadmiar i zapakuj go w pudełko naścienne. Nawet jeśli owiniesz go śrubą na płycie, jest on zabezpieczony przed przypadkową utratą. Jeśli masz te linie na strychu i zaczepisz jedną, to temu zapobiegnie.

Jeśli prowadzisz te sznury podczas budowy z otwartymi ścianami, zastanów się, że każdy otwór, przez który przejdziesz, zwiększy tarcie. Chciałbym mieć możliwość pracy w środowisku otwartych ścian. Jeśli sznurek musi przejść przez kołek, najlepiej byłoby mieć gładką ścieżkę. Wsadziłbym w otwór otwór i użyłem zakończenia dzwonu, aby bezpiecznie przylgnąć do kołka.

W trakcie mojej kadencji w telewizji kablowej często mieliśmy możliwość wstępnego okablowania, zanim ściany się podniosą. W prawie wszystkich przypadkach konstruktor odmówił zainstalowania okablowania, które można by wymienić tak łatwo, jak wskazano. Szkoda, że ​​konstruktor nie uniknął wbijania gwoździ w niektóre z tych kabli.


Dlaczego po prostu nie uruchomić ENT?
ThreePhaseEel

redukować koszty i robociznę? Łatwiej jest przeciągnąć drut przez zakrzywiony wyciąg (zbędny?) Niż łowić przez pełny kanał, nawet jeśli jeden z komercyjnych konstruktorów zrobił to w jednym z naszych zadań związanych z okablowaniem sprzed wielu lat. Ale mury, co za ból. Och, tak, moje dni na okablowanie były przed tym nowomodnym smurfem (uśmiech).
fred_dot_u

Plus za zawiązanie cięciwy +
Ed Beal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.