Co powinienem wziąć pod uwagę odnośnie okablowania LAN przed budową domu?


67

Planuję mały dom (4 pokoje, 2 piętra, brak piwnicy, bez strychu, 120 metrów kwadratowych) i chcę poprowadzić dużo kabli LAN w całym domu z powodu złych doświadczeń WiFi w moim mieszkaniu.

Ponieważ dom zostanie zbudowany zgodnie z moimi życzeniami (w tym planami elektrycznymi), mogę właściwie wybrać, co chcę. Ale ... czego chcę?

Chcę zapewnić co najmniej 2 gniazda LAN w każdym pokoju, a także więcej w salonie i pod schodami dla centralnej infrastruktury (modem DSL, NAS, WiFi, centrum multimedialne). Będę też miał co najmniej 2 komputery stacjonarne, trzy urządzenia audio i garść urządzeń bezprzewodowych (laptop, smartfony). Oczywiście zwykły modem DSL z 4 portami LAN i Wi-Fi nie wystarczy.

Nie mam pojęcia, jaki rodzaj zużycia Internetu i sieci lokalnej mogłaby mieć czteroosobowa rodzina za wiele lat, a to jedyna szansa na inteligentne przygotowania.

Jakie kwestie należy uwzględnić w planowaniu sieci?

  1. Myślę, że rozsądnie byłoby mieć przełącznik , prawda? Umieściłbym go pod schodami wraz z modemem DSL, Wi-Fi AP, NAS i innym centralnym sprzętem bezgłowym.
  2. Czy panel krosowy byłby użyteczny, czy jest stosowany tylko w dużych budynkach biurowych?
  3. Czy głupio jest planować 2 gniazda LAN na pokój? Myślę, że 1 to za mało, ale 4 jest za drogie.
  4. Jaka jest zalecana minimalna odległość między okablowaniem elektrycznym a LAN? Nie budujemy za pomocą „kołków” w Europie (używamy głównie cegieł), więc rzeczywisty pomiar byłby pomocny.
  5. O czym zapominam? Zawsze jest coś, czego uczysz się tylko z gorzkiego doświadczenia. Chciałbym zacząć od głowy.

Moim celem nie jest projekt geek-show-and-tell. Musi być niedrogi, ale również przyszłościowy przez najbliższe 10-25 lat najlepiej, jak to możliwe, bez wprowadzania błonnika lub czegoś takiego.


1
@JonRaynor Planuję 4 komputery, 2 iPhone'y oraz kilka innych urządzeń. Miałeś na myśli 1 gniazdo na pokój?
Torben Gundtofte-Bruun

1
@Torben - Tak, przepraszam za to. 1 gniazdo, a nie 1 przełącznik. Przy takiej liczbie komputerów prawdopodobnie 1 lub 2 gniazda. Możesz umieścić przenośny przełącznik (4 gniazda) w każdym pokoju (z jednym gniazdem) lub ustawić przełącznik centralnie (8 lub 16 gniazd), aby obsłużyć więcej gniazd w każdym pokoju. Wygląda na to, że potrzebujesz trwałego rozwiązania, więc prawdopodobnie 2 gniazda z centralnym przełącznikiem do ich obsługi. Myślę, że jedno z rozwiązań jest do zaakceptowania, tyle ile dodatkowego kabla (koszt) chcesz uruchomić.
Jon Raynor

3
Zaletą panelu krosowego jest to, że nie trzeba kończyć długich serii kabli (po stronie serwera), które prowadzą do gniazd. Następnie możesz po prostu kupić tanie 30-centymetrowe kable krosowe do podłączenia.
Chris Cudmore

3
@ Random832: Najczęściej domy europejskie buduje się z cegieł lub prefabrykatów betonowych, także na ściany wewnętrzne. Amerykańska metoda „szkieletowa” jest tu bardzo rzadka.
Torben Gundtofte-Bruun

2
@ TorbenGundtofte-Bruun To nie brzmi tak, jakby pozostawiało pustą przestrzeń dla kabli do poprowadzenia lub coś, co można wyciąć, aby umieścić gniazdko. Czy musisz użyć piły diamentowej, aby dodać nowe gniazdko?
Random832,

Odpowiedzi:


41

Do tej pory masz dobre odpowiedzi, ale mam kilka przedmiotów, które moim zdaniem nie zostały jeszcze omówione. Zacznę od podsumowania.

Liczba kabli na pokój

Cat5e (i cat6) mogą być używane do telefonu, zarówno telefonu starej szkoły, jak i telefonów VoIP. To sprawia, że ​​łatwiej nie musisz się martwić, że poprowadzisz tyle różnych rodzajów kabli. Gorąco polecam wybranie 2 kabli koncentrycznych cat5e + do każdego pokoju, a może nawet do „specjalnych” lokalizacji. Korzystam z usługi telewizyjnej, która może działać w mojej sieci, a dodatkowe przełączniki w każdym pokoju zapewniają wystarczające opóźnienie, aby spowodować problemy z usługą telewizyjną. Posiadanie 2 połączeń w każdym pokoju pozwoliłoby mi podłączyć odbiornik telewizyjny bezpośrednio bez dodatkowego przełącznika, niestety mam tylko 1 kabel na pokój, więc musiałem być kreatywny z moją konfiguracją.

Specjalne miejsca na dodanie dodatkowych kabli to miejsca, w których planujesz mieć dużo elektroniki, na przykład w salonie. W moim salonie mam telewizor, XBox, Wii, odtwarzacz Blu-Ray, odbiornik TV i komputer z centrum multimedialnym - wszystkie z możliwością pracy w sieci. 6 linii prawdopodobnie byłoby nadmiernie zabitych, ale 4 linie byłyby fajne w tym miejscu. Niektórzy ludzie lubią też dodawać dodatkowy kabel koncentryczny w pokojach, które mają telewizory. Dzięki temu możesz korzystać z wielu technologii, takich jak satelita, kabel lub antena.

W poprzednim domu dodałem 3 cat5e i 1 kabel koncentryczny do każdej płytki. Każdy pokój ma 1 talerz, z wyjątkiem salonu i biura, które oba mają 2 talerze. Ta konfiguracja działała dla mnie bardzo dobrze.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Lokalizacja „Rack”

Jeśli chodzi o lokalizację „szafy serwerowej”, panel krosowy znacznie ułatwia podłączenie. Ułatwia to również, jeśli trzeba podłączyć go do starej linii telefonicznej POTS. Istnieje kilka ustrukturyzowanych rozwiązań okablowania (patrz przykłady ), które sprawią, że okablowanie będzie bardziej dostosowane do użytku domowego za pośrednictwem panelu krosowego. Jednak naprawdę nie ma i nie ma ogromnych przewag jednego nad drugim.

W poprzednim domu dodałem do szafy kable sieciowe i panel krosowy. To zdjęcie zostało zrobione zanim skończyłem pracę, ale zrozumiesz o tym. Zrzuciłem wszystkie cat5e z lewego przewodu, przewód koncentryczny z prawego przewodu, a środkowy przewód to linie „serwisowe” (tj. Kabel od firmy telefonicznej, firmy kablowej, a ostatecznie moja antena). Kanał tak naprawdę nie wszedł nigdzie indziej na strych, po prostu stanowił dobry sposób na przejście ze strychu do szafy, będąc w stanie dostać się ponad moją izolacją i nie spadając do szafy. W końcu użyłem pianki w sprayu, aby oddzielić ciepło, które wyciekło do pokoju ze strychu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie zamontowałem router i punkt dostępu bezprzewodowego do ściany.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Była już półka tuż przy dolnej części obrazu, na której umieściłem takie rzeczy, jak zapasowa bateria.

Poleciłbym zastanowić się, gdzie zostanie umieszczona elektronika. Czy będą w stanie uzyskać wystarczającą cyrkulację schłodzonym powietrzem? Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wymiana modemu co kilka miesięcy, ponieważ utrzymuje się nadmierne nagrzewanie. Będziesz także chciał się upewnić, że jest to coś, co znajduje się w centrum. Pomoże to w zmniejszeniu długości biegu, a tym samym pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Umożliwi to również umieszczenie bezprzewodowego punktu dostępowego w pobliżu źródła pozostałej części sprzętu, pozostając jednocześnie w centrum obszaru, którym próbujesz go objąć. Zdjęcia, które pokazałem, były w bardzo scentralizowanej szafie frontowej. Miałem świetny zasięg WiFi, ale zrobiło się dość gorąco, ponieważ nie było krążenia. Miałem 1 router nie działa, ale nie jestem pewien, czy to z powodu upału, czy nie.

Odległość między mocą a danymi

Ta odległość między mocą a cat5e nie jest wielkim problemem. Odległość 1 stopy jest prawdopodobnie więcej niż wystarczająca, ale dla bezpieczeństwa możesz przejść 16 cali lub więcej. Nie jestem pewien, jak twój dom nie może mieć żadnych kołków, ale przeniesienie go na drugą stronę tego, co kiedykolwiek wspiera twoje ściany, zwykle jest wystarczające.

Sprawdzanie przyszłości

Jeśli naprawdę chcesz być przyszłościowy, możesz uruchomić kanał w każdym miejscu, do którego biegnie Cat5e. Ułatwi to dodanie nowego okablowania, jeśli powiedzmy, że za 20 lat wszyscy używają światłowodu do wszystkiego. Zwiększy to koszty, ale potencjalnie możesz uruchomić mniej „linii na wszelki wypadek” i poczekać, aż uruchomisz je, aż faktycznie ich potrzebujesz. Prawdopodobnie nie zrównoważy całkowicie kosztów, ale przynajmniej coś do przemyślenia.

W zależności od konfiguracji prosty ciąg przewodów na strych może działać idealnie dobrze lub może być konieczne poprowadzenie go z powrotem do „szafy”. Niezależnie od przypadku, upewnij się, że będziesz w stanie łatwo wprowadzić nowy kabel do kanału. Może to pozostawiać linkę w przewodzie lub wystarczającą ilość miejsca, aby użyć cięgna w przewodzie.

Myśli osobiste

Na marginesie, moim osobistym odczuciem jest połączenie wszystkiego w miarę możliwości. Dzięki temu wydajność moich urządzeń bezprzewodowych (laptopów, telefonów itp.) Jest znacznie lepsza, a urządzenia przewodowe znacznie lepsze. Jeśli chodzi o przełączniki używane do uzyskania wymaganej liczby połączeń przewodowych, zasadą, którą należy stosować, jest to, że im mniej przełączników, tym lepiej. O wiele lepiej byłoby wydać trochę pieniędzy na jeden większy przełącznik niż połączyć kilka mniejszych przełączników razem, aby uzyskać potrzebną liczbę. Zazwyczaj działa z wieloma przełącznikami, ale koszmarem jest rozwiązywanie problemów, jeśli coś zacznie działać.


Czy istnieje zagrożenie bezpieczeństwa pożarowego, gdy wszystkie te przewody Ethernet biegną po domu? Co się stanie, jeśli końcowe urządzenie elektroniczne pobierze zbyt dużo prądu?
Dan

4
Wszystko to jest niskie napięcie przy niskim poborze mocy. Nie martwiłbym się, że urządzenia będą pobierać zbyt dużo energii.
Kellenjb,

47

Po pierwsze, okablowanie służy również jako okablowanie telefoniczne, więc 2 na pokój jest rozsądne. Umieść gniazdko w dowolnym miejscu, w którym możesz potrzebować telefonu, komputera lub urządzenia multimedialnego (TV / Boxee / konsola do gier / itp.). Jeśli wiesz, że prawdopodobnie będziesz potrzebować pary w określonym miejscu (np. W biurze domowym lub w głównym obszarze oglądania telewizji), możesz to zrobić również.

Poprowadź wszystkie kable z powrotem do głównej szafy lub pomieszczenia gospodarczego. „Miłym” sposobem na to jest panel krosowy, ale na pewno nie musisz iść tak daleko. Możesz uciec po prostu kończąc końce zwykłymi jackami. W szafie na okablowanie będziesz mieć jakiś przełącznik (albo 4-portowy przełącznik wbudowany w większość routerów, albo coś większego, jeśli potrzebujesz więcej niż 4 portów). Będziesz także potrzebował małego panelu krosowego do okablowania telco dla telefonów analogowych. Jeśli chcesz, aby określone gniazdo w domu znajdowało się w sieci, podłącz je do przełącznika. Jeśli chcesz, aby był to telco, podłącz go do panelu telefonu. Zauważ, że nie potrzebujesz, aby każde gniazdo było aktywne, i nie musisz teraz decydować o telekomunikacji lub sieci.

Oto jak zakończyłem mój dom, w tym panel krosowy. Uwaga Mam przełącznik 16-portowy, a następnie panel krosowy. Jest tylko jedna analogowa linia telekomunikacyjna (port 4), reszta moich telefonów to VoIP (dwa przełączniki zasilania znajdują się na górze przełącznika dla kilku z tych telefonów).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Możesz również rozważyć podłączenie kabla koncentrycznego (RG-6) do obszarów telewizyjnych, do użytku z kablówką lub satelitą, i możesz zakończyć w tych samych polach co kable sieciowe, jeśli chcesz. W moim domu mam pudełko z 2 kotami Cat5 i kablem koncentrycznym w każdym pokoju, ale prawdopodobnie rozdzieliłbym je na części, więc byłbym jeden z każdej strony pokoju, gdybym mógł. W moim przypadku modernizowałem większość domu i głównie robiłem ściany wewnętrzne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Moim zdaniem Cat5e jest wystarczająco dobry (obsługuje gigabit), ale Cat6 też działa (osobiście nie sądzę, że warto płacić dodatkowo).

Nie przejmowałbym się nadmiernie hałasem w otoczeniu mieszkalnym. Okablowanie skrętką jest i tak odporne na zakłócenia. Staraj się unikać długotrwałych równoległych przebiegów (mniej niż 6 cali), ale nawet jeśli tak, prawdopodobnie nie zauważysz żadnych problemów.


Co do przyszłości, jedno słowo: Conduit.

Kto wie, jakie technologie kablowe będą stosowane za 10 lat. Zainstaluj to, co jest przydatne dzisiaj. Jeśli chcesz uruchomić 1 gigabitową sieć, a kilka filmów w rozdzielczości 1080p prowadzi do płaskiego ekranu na ścianie, zainstaluj kable, które to obsługują. Zanim 4K lub holograficzne wideo lub coś „aktualnego” za 10 lat przejdzie, istnieje duża szansa, że ​​pojawią się nowe standardy okablowania, a wszystkie najdroższe, najnowocześniejsze kable, które możesz teraz kupić, będą przestarzałe.

Przykład: 15 lat temu 10 Mbit było powszechną prędkością Ethernet, a 100 Mbit było high-endem. Standard 802.3ab (gigabit nad miedzią) został wprowadzony dopiero w 1999 roku. 10 lat temu komponent wideo YPbPr był na topie (HDMI pojawił się na rynku około 2003 roku), a teraz trudno jest znaleźć sprzęt, który ma nawet komponentowe połączenia wideo.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, z pewnością zainstaluj Cat 6, a nawet Cat 7, ale musisz zdać sobie sprawę, że wszelkie dodatkowe wydatki na to w zasadzie zakładają się, że za 10 lub 15 lat nie będzie żadnego nowego standardu ani zupełnie innego technologia, która sprawia, że ​​wszystko staje się przestarzałe. Istnieje również szansa, że ​​nie będziesz go potrzebować: mam gigabit w całym domu, ale niektóre z moich (w ciągu 1 roku) punktów końcowych (takich jak telefony VoIP i streamery multimedialne, które odtwarzają wideo 1080p) wciąż tylko mają połączenia 10 Mbit, ponieważ to wszystko, czego potrzebują.


1
ładne wykorzystanie drewna, aby zapewnić 19-calowy stojak. znacznie tańsze niż stal (lub aluminium, cokolwiek, do diabła, używają)
lsiunsuex

1
@Mario był tak naprawdę starą szafką, która tam została, akurat miał idealny rozmiar.
gregmac,

3
Jeśli patrzysz na przedział czasu ponad 10 lat, 10 gigabitów prawdopodobnie spłynie do sprzętu klasy konsumenckiej. IMO nie ma okablowania, o którym wiadomo, że jest w stanie sobie z tym poradzić. Jeśli cokolwiek skłaniam się ku 6A lub nawet 7; płacisz nieco więcej z góry, ale koszt i kłopot związany z wyciągnięciem nowego przewodu w przyszłości, jeśli twoje oryginalne „wystarczająco dobre” okablowanie nie działa z następnym standardem sieciowym, jest jeszcze wyższe.
Dan Neely,

20
Naprawdę mówię wszystkim: instaluj tylko kable, których potrzebujesz dzisiaj lub w najbliższej przyszłości. Jeśli chcesz być przyszłościowy, uruchom pusty kanał.
gregmac,

4
+1 na kanale, jeśli naprawdę chcesz „zrobić to dobrze”. Prawdopodobnie możesz nawet uciec z elastycznego przewodu lub plastikowego przewodu, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na EMT.
Steven

17

Zanim poświęcisz na to zbyt dużo czasu i pieniędzy, kup nowy router bezprzewodowy. Przeszli długą drogę. Kończąc piwnicę, dodałem dwie kropelki komunikacji do każdego pokoju i ... nigdy ich nie użyłem. Bezprzewodowy był w porządku.

Ważniejsze niż kabel jest to, że masz łatwo dostępny sposób na uruchomienie tego, czego potrzebujesz w późniejszym terminie. Rurka Smurf jest powszechnym sposobem radzenia sobie z tym (niebieskie plastikowe rurki, które biegną do każdego gniazdka A / V) wraz z znajdującymi się w niej drutami.


Zgadzam się, mniej drutu jest lepsze. Myślę, że dla nowej konstrukcji nie zawracałbym sobie głowy kosztem okablowania każdego pokoju, może jednego lub dwóch.
Jon Raynor

1
Moje złe wrażenia z korzystania z Wi-Fi są częściowo wynikiem winy słabego obowiązkowego modemu / routera DSL dostarczonego przez dostawcę usług internetowych. (Zablokowane) oprogramowanie jest zbyt głupie, aby obsłużyć więcej niż 2 klientów Wi-Fi na raz, więc resetuje się kilka razy dziennie. Ponadto WiFi wydaje się być zbyt niestabilne lub zbyt wolne do obsługi dużych plików, które będę żonglować w moim centrum multimedialnym i urządzeniach odtwarzających. Stąd moje życzenie korzystania z sieci przewodowej. Ale masz całkowitą rację, że do „normalnego” i codziennego użytkowania, sieć bezprzewodowa jest „wystarczająco dobra”.
Torben Gundtofte-Bruun

Wydaje mi się, że jestem bardziej zorientowany na sieć bezprzewodową, ponieważ uzyskujemy prędkość pobierania 50+ Mps i przesyłanie około 10+ Mps. Ale znowu mój rachunek za kabel jest dość drogi miesięcznie.
Jon Raynor

7
Nie zgadzam się z tym, że sieć bezprzewodowa jest tak samo dobra, jak przewodowa. Przewodowy jest znacznie łatwiejszy do debugowania, ma znacznie lepszą pojemność i jest znacznie bardziej niezawodny. Przewodowe vs bezprzewodowe przypomina porównywanie jazdy samochodem ze skuterem. Jasne, jeśli żyjesz sam i jedyną podróżą do pobliskiego sklepu spożywczego jest skuter, który może być w pełni dobrą alternatywą dla samochodu. Ale w większości przypadków prowadzenie skutera jest rozwiązaniem o wyraźnie mniejszych korzyściach niż samochód (choć jest tańszy).
hlovdal,

To nie jest kwestia „równie dobrego”. To kwestia różnych korzyści. Cat-6 ma zaletę teoretycznie najwyższej przepustowości (chyba że patrzysz na światłowody, ale prawdopodobnie tak nie jest). Może to być duża korzyść w zależności od potrzeb. 802.11n jest jednak dość szybki. I ma wiele zalet ... możesz usiąść na kanapie, możesz przenosić sprzęt w dowolnym miejscu, nowe urządzenia nie są zależne od awarii sieci itp. Wszystko zależy oczywiście od twoich potrzeb.
DA01

9

2 krople Cat5e do każdej sypialni. Możesz umieścić je w tym samym panelu; w tym panelu możesz także umieścić kabel koncentryczny do telewizora / odbiornika (w tym telefonu) - Leviton tworzy płyty czołowe, które akceptują od 1 do 6 uniwersalnych połączeń (może to być rj45, rj11, koncentryczny itp.)

Potrzebujesz przełącznika, aby zerwać z modemem (czy to DSL, Fibre, modem kablowy)

Patch panel sprawia, że ​​wszystko ładnie i schludnie. Możesz uzyskać w pełni załadowany 24-portowy panel krosowy z Graybar (jeśli jesteś w USA) za kilkaset. Zdobądź uchwyt ścienny 2u i zamontuj go na ścianie, gdziekolwiek ustawisz tę „szafę sieciową”

Odradzam umieszczanie go pod schodami; modem będzie musiał być od czasu do czasu resetowany.

Jeśli chodzi o sieć bezprzewodową, marka jest królem. Standard Wi-Fi N jest teraz dość tani. Lubię Linksys i Netgear. N na pewno dobrze jest objąć cały dom, ale jeśli martwisz się zasięgiem, kazałbym budowniczemu umieścić moc i cat5e w suficie pokoju rodzinnego, a następnie w korytarzu na 2. piętrze i zamontować punkty dostępu do sufitu.

Jeśli mają te same punkty dostępu do tej samej marki, możesz odpowiednio je nazwać; F1, F2, cokolwiek. Ustaw hasła WEP tak samo, a łatwiej będzie przełączać się między sieciami.

Powiedziałbym również, że wszędzie tam, gdzie masz kabel koncentryczny do telewizora, uruchom tam co najmniej 2 cat5e; Mam dużo „zabawek”, więc mój pokój rodzinny jest wyposażony we wszystkie 3 obecne systemy gier i Apple TV 2, więc mam 4 linie przy moim telewizorze.

W moim domu używamy tylko Wi-Fi do laptopów i iPadów / iPhone'ów. Wszelkie komputery stacjonarne (które są powoli wycofywane z eksploatacji) są podłączone przewodowo przez cat5e, a nawet gdy jestem na laptopie, wybiorę kabel cat5e po drugiej stronie pokoju, niż korzystać z Wi-Fi. Dla mnie i mojej strony praca jest szybsza i bardziej niezawodna.

I upewnij się, że elektryk (uczciwie znajdę administratora sys lub jakiegoś inżyniera sieci, który zrobi dla ciebie krople, ale to tylko ja) oznaczy wszystko poprawnie. Nawet zwykłe numerowanie gniazda panelu czołowego za pomocą 1 i oznaczenie panelu krosowego odpowiednim 1 sprawi, że pewnego dnia problemy z rozwiązywaniem problemów będą jeszcze łatwiejsze. Nie ma nic, czego generator tonów nie może (zwykle) znaleźć, ale prawidłowe etykietowanie jest kluczem do każdej działającej sieci.

I tak, jestem administratorem / inżynierem sieci sys, więc ta sugestia może być nieco stronnicza :)

-Mario


2
... lub możesz kupić 24-portowy panel krosowy na monoprice za 18 USD .. brak przynależności, ale kupiłem TON rzeczy przez lata ..
gregmac

8

Drut jest tani, późniejsze otwieranie ścian jest drogie. Skłoniłbym się poprowadzić tyle kabli, ile uważasz, że możesz potrzebować, nawet jeśli nie jest zakończony i po prostu zwinięty za ścianą lub w skrzynce przyłączowej z pustą płytką.

Kolejną wskazówką, nie tylko okablowania, jest robienie zdjęć rur, przewodów itp., Zanim ściany zostaną zamknięte. Przyda się to w przyszłości, gdy chcesz wiedzieć, co tam jest.


Działa to, gdy ściany są budowane za pomocą kołków pokrytych blachą. To bardzo rzadkie w Europie; najczęściej używamy ceglanych ścian.
Torben Gundtofte-Bruun

6

Wiele innych dobrych odpowiedzi tutaj, więc mam tylko trochę do dodania:

Kanał kablowy to jedyny sposób, aby upewnić się, że nie pożałujesz dziś dokonanych wyborów okablowania. Oversize to, jeśli możesz, więc łatwo go wyciągnąć, w tym Cat6, który już został zakończony. Pozostaw ciąg ciągnący .

Jeśli nie możesz uruchomić kanału we wszystkich lokalizacjach, biegnij do kilku kluczowych miejsc . Dla mnie była to przestrzeń do indeksowania na strych. Z jednego końca domu do drugiego może wystarczyć rozwiązanie problemów z Wi-Fi, ponieważ możesz umieścić AP na każdym końcu.

Jeśli nie jesteś pewien, co pociągnąć, pociągnij kilka Cat5e . To może zrobić niemal wszystko : sieć, telefon, wideo. Większość ludzi powinna mieć parę RG-6, ale ja nie oglądam telewizji; I tak wyciągnąłem 1.

Pamiętaj, aby oznaczyć każdy przewód. Etykietę na moim pudełku pociągowym opisuję liczbą (1, 2, 3 itd.) I umieszczam tyle pasków na końcu drutu za pomocą Sharpie. Wykonuję ten sam znak 2 'z powrotem na drucie, więc jeśli odetnę koniec, nie stracę znaku.

Przed wyciągnięciem z pokoju zapisuję nazwę pokoju na każdym kablu („BED 1”, „KIT”), więc będę wiedział, który jest w szafce na okablowanie.

Po pociągnięciu robię te paski ponownie (teraz 4 razy) i przecinam na środku.3

Mam poważną wiedzę techniczną , a moja stara brytyjska kamienica z początku XX wieku sprawiła, że ​​WiFi stało się koszmarem, więc spróbowałem czegoś, z czego na początku byłem bardzo sceptyczny, ale okazało się, że jest to absolutny sen.

Mój Internet kablowy wchodzi do mojego domu na dole, gdzie jest mój router. Router jest bezprzewodowy, ale nie używam go do obsługi łączności bezprzewodowej. Kabel Ethernet służy do połączenia routera z portem Netgear Powerline , który wygląda jak zwykła wtyczka zasilania. To, co robi, moduluje sygnał ethernetowy do zasilania sieciowego domu.

Przed ułożeniem drogiego okablowania, które może dość szybko przestać być aktualne, poważnie zastanów się nad tą opcją, ponieważ wszystkie domy mają już w pełni izolowaną sieć przewodową we wszystkich pokojach : zasilanie sieciowe.

Nie będę wchodził w szczegóły, w jaki sposób sieć Ethernet jest modulowana w kablach zasilających (ponieważ tak naprawdę nie rozumiem siebie). Wszystko, co mogę powiedzieć, to nawet moje podejrzane okablowanie w Wielkiej Brytanii sprzed 1970 roku, nie miałem absolutnie żadnych problemów z prędkością / utratą pakietów / etc.

Moja konfiguracja sieci:

Router znajduje się na dole, a jego pierwszy port Ethernet przechodzi prosto w tańszy model Netgear Powerline.

WIZERUNEK

Następnie w każdym pokoju potrzebuję połączenia Ethernet, kupiłem przełącznik Netgear Powerline, który wymaga tylko jednego kabla! Jego własne źródło zasilania działa również jako źródło sieciowe, więc po prostu podłączając małe urządzenie do zasilania, automatycznie działa jako przełącznik sieciowy.

WIZERUNEK

To naprawdę o to chodzi. Mam teraz w pełni okablowany dom sieciowy za mniej niż 100 funtów i wcale nie mogę go winić.

BONUS: Mam również punkt sieciowy w szopie ogrodowej, ponieważ kilka lat temu podłączyliśmy zasilanie do oświetlenia. :)


5
To wygląda na świetny sposób na włączenie sieci do istniejącego domu, ale biorąc pod uwagę szansę zrobienia tego od samego początku, nie poszedłbym tą drogą.
Torben Gundtofte-Bruun

Jaka jest prędkość sieci i jak niezawodna? Jakie urządzenia sieciowe są w szopie ogrodowej?
wallyk

1
@wallyk ha, właściwie nie korzystałem z sieci z szopy, ale mogłem ... Jeśli chodzi o szybkość i niezawodność, minęły 2 lata od mojej odpowiedzi i nie miałem żadnych problemów. Jeśli chodzi o szybkość, dostaję pełne 100 Mb / s dostarczane przez przełączniki, ale byłbym sceptycznie nastawiony do używania gigabitów z nowszymi przełącznikami powerline.
Greg

Jeśli chodzi o to, jak to działa, uważam, że dane w linii energetycznej działają podobnie jak ADSL. Wysyła dane przez linię energetyczną ze znacznie wyższą częstotliwością, więc działa i nie ma żadnych zakłóceń,
Dan

Tylko jedna rzecz, skąd wiesz, że jest to bezpieczne? Jeśli dane są przesyłane przez linię energetyczną, to teoretycznie sąsiad z sąsiedztwa nie może uzyskać dostępu do Twojego Internetu?
Dan

1

Odpowiedzią na przestrzeń między danymi a elektrycznością byłby odstęp między nimi. Nie mam na czym oprzeć, ale logiczne jest to, że nie ma zatok stud. Zalecam stosowanie ENT, elektrycznych rur niemetalicznych do prowadzenia kabli. Chroni to twoje dane przed zakłóceniami spowodowanymi zasilaniem. Dobrą zasadą, którą należy przestrzegać, jest to, że kiedy krzyżujesz prąd i energię, robisz pod kątem 90 stopni.

Zalecam uruchomienie dodatkowego ENT do przyszłego okablowania. Można go używać zarówno do zasilania, jak i danych, ale nie do obu w tym samym kanale.

Zobacz także tutaj, a komentarz @gregmac dał oryginalny plakat.


1

Niektóre kontynuacje i rozszerzenia Grega i Mario

Przedmowa

Nie można w żaden sposób budować infrastruktury LAN, która nie będzie przestarzała przez 10-15 lat w przyszłości, można jedynie zmniejszyć lukę i częstotliwość aktualizacji, korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań.

Twarz

Ponieważ modernizacje są (będą) poważną koniecznością , nie chowaj przewodów pod ścianą - kanały kablowe są użyteczne, łatwe i tanie do ponownego montażu (w porównaniu do ukrytego okablowania) i lepiej wyglądające (w porównaniu do otwartych wiązek kablowych na cokole) rozwiązanie .

Zdecydowanie polecam mieć wewnętrzną siatkę na światłowodzie, aby mieć większą rezerwę przepustowości dla wzrostu (lokalna i duża sieć): 5e to „czasami gigabit, w warunkach szklarniowych”, 6 to „tylko gigabit”, podczas gdy mamy 10G w prawdziwe życie nawet teraz. Włókno uwolni Cię również od konieczności martwienia się o hałas i zakłócenia.

Wszystkie urządzenia sieciowe muszą / lepiej, jeśli muszą być teraz gotowe na IPv6 (podwójny stos nie znajduje się na liście obowiązkowych)

W przypadku gniazd LAN na pokój I, aby uniknąć bólu głowy, pomyślę może o (mikro) panelu krosowniczym na pokój, z którego kable układane (w kanałach kablowych) do gniazd (a ilość gniazd można w razie potrzeby zwiększyć )


Prawdopodobnie masz całkowitą rację, że nie można zastosować przyszłości przy użyciu miedzi i że światłowód jest właściwą drogą ... ale nie będzie to niedrogie.
Torben Gundtofte-Bruun

@ TorbenGundtofte-Bruun - „Kabel optyczny jednomodowy, jedno włókno” 82,71 USD / km , „Instalacja kabli w budynkach, strychach i innych obiektach technicznych, cztery światłowody SM G.657A, wzmocnione elementem łożyskowym” 519,76 USD / km . Głęboka prowincja Rosji, niezbyt wysoka nawet dla zwykłego użytkownika
Lazy Badger

1
Okej, więc kabel nie jest zbyt drogi. Co powiesz na zakup przełączników optycznych itp. Zamiast tanich (używanych?) Na bazie miedzi? Referencje byłyby bardzo pomocne!
Torben Gundtofte-Bruun

@ TorbenGundtofte-Bruun - można mieć media-konwerterów (Fiber-miedź, SFP-RJ45) jak "tanie rozwiązanie" i używać przełączników klient klasy, albo przez 6 PoP: D-Link DGS-3100-24TG ( Overkill : 8 10/100 / 1000Base-T + 16 SFP) 728,83 USD lub przełącznik 3Com SuperStack 3 4900SX (12 portów SFP) 200,00 - 232,00
Lazy Badger

@ TorbenGundtofte-Bruun Część 2 - Sieci przejściowe - 8-portowy przełącznik zarządzalny SFP Dual Speed ​​100/1000 (6) 100 / 1000BASE-X SFP + (2) Porty Combo Dual Speed ​​SFP / RJ-45 lub po prostu w trybie „perfekcjonisty na „ Eltex MES3108F (4 1000Base-X (SFP), 4 combo 10/100 / 1000Base-T / 1000Base-X (SFP), 2 - 10GBase -X (SFP +) lub 1000Base-X (SFP)) 1 427,46 $ i mc240.ru / pl / catalog-category / ethernet-switch common
Lazy Badger

1

Pamiętaj, aby sprawdzić specyfikacje sieci (ccna itp.). Takich jak maks. długość kabla (100 metrów dla cat5, myślę, że minęło trochę czasu, odkąd spojrzałem na te rzeczy), minimalny promień zwojów itp. Myślę, że mają one również odległości między kablami danych i zasilającymi.

Oznacz oba końce kabla identyfikatorem, abyś nie musiał zgadywać, który koniec należy do którego kabla itp.

Pamiętaj, że ze względu na użytkowanie w końcu będziesz musiał wymienić gniazda (które pękają) w pokojach. Więc ustaw to w taki sposób, aby nie trzeba było ciąć kabla krok po kroku podczas podłączania nowego gniazda.

A ponieważ odpowiadasz za specyfikacje, możesz rozważyć, czy chcesz, aby gniazda zasilania / danych były nieco wyższe na wysokości biurka, jeśli uznasz to za bardziej wygodne lub przydatne. (Osobiście nie lubię klęczenia i zabawy pod biurkiem, aby podłączyć i odłączyć rzeczy).


Dobry pomysł na gniazda w wysokości biurka! Oczywiście będzie to zależeć od tego, jak zamierzasz umieścić meble; jeśli w pobliżu nie ma biurka, ładniej byłoby poprosić, aby pytali jak najbliżej podłogi.
Torben Gundtofte-Bruun

0

Podłącz dom! Możesz użyć dwóch w każdym pokoju i umieścić panel na szczycie domu. Nie ufaj Wi-Fi tylko dlatego, że nigdy nie jest gwarantowane przez żadnego usługodawcę.


-1

Czy zastanawiałeś się nad siecią Powerline, na przykład BT Homeplugs? Wykorzystuje to obwód elektryczny w domu jako okablowanie sieciowe.

Niedawno porzuciłem Wi-Fi w moim trzypiętrowym domu. Teraz mam router szerokopasmowy tuż obok głównego gniazda linii telefonicznej, zalewając dół na dole pięknym WiFi. Następnie podłączam kabel LAN do wtyczki BT Homeplug, a więcej homeplugów na górze tam, gdzie ich potrzebuję. Działa jak urok przy dużej prędkości i pozwala uniknąć kopania rowów w ścianach i prowadzenia kabli.

Jeśli okablowanie elektryczne nie jest starożytne, wszystko powinno być w porządku.


Dotyczy to nowego domu, więc okablowanie elektryczne nie będzie miało problemów. Nie sądzę, żebyś naprawdę odpowiedział na jego pytanie.
Kellenjb,

5
Kellen ma rację, te urządzenia sieciowe Powerline istnieją, ponieważ rozwiązują problem: jak mogę uzyskać sieć przewodową bez ciągnięcia nowych przewodów. Ale w moim przypadku mogę zaplanować te przewody z wyprzedzeniem, a to na pewno będzie bardziej wydajne. Również: brodawki ścienne, eww.
Torben Gundtofte-Bruun

-2

Kiedy ludzie przychodzą do mojego domu, oczekują połączenia bezprzewodowego, więc mamy jedno. Mamy również inne urządzenia, takie jak Wii, które również korzystają z sieci bezprzewodowej. Umożliwi to dostosowanie smartfonów i urządzeń mobilnych, które przynoszą. Mamy hybrydowy system. Mamy twardą linię do naszego głównego komputera i jednego do naszego pokoju medialnego. Wszyscy inni korzystają z bezprzewodowego punktu dostępowego (routera). To także trzyma ich z dala od naszego komputera. Moja konfiguracja jest dość prosta, mamy modem kablowy wchodzący w router bezprzewodowy Netgear N900. Router ma 4 twarde gniazda, które są więcej niż wystarczające na nasze potrzeby.

Myślę, że co najwyżej będziesz potrzebować jednego podłączenia na pokój, 2 lub 4 wydaje się przesadą. Przełączniki i panele krosowe również wydają się przesadne.

Standardowy router kablowy lub dsl zwykle ma 4 otwarte gniazda, które powinny obejmować pokoje, do których chcesz mieć dostęp z twardą linią. Jeśli potrzebujesz więcej niż 4, potrzebujesz więcej ciężkiego sprzętu. Nie wiem, jakie są twoje potrzeby, ale zadaj sobie pytanie, ile osób lub urządzeń będzie jednocześnie połączonych za pomocą twardych linii?

Pamiętaj też, że coraz więcej firm buduje WIFI w swoich produktach zamiast w trudnych połączeniach. Wiem, że miałeś złe doświadczenia z WIFI, ale robią przedłużacze zasięgu, aby pomóc w połączeniu.

Skoncentrowałbym się na dobrym systemie WIFI z twardymi liniami w razie potrzeby. Nie jestem pewien minimalnej wymaganej odległości, ale twój lokalny kod (y) elektryczne powinny zawierać szczegółowe informacje.


Na pewno będę mieć WiFi, ale dla niezawodności i przepustowości danych będę również chciał przewodowej sieci LAN, a zwykłe 4-portowe połączenie DSL-router po prostu nie wystarczy - a nawet gdyby tak było, Nadal potrzebuję planu, jak połączyć pokoje z centralną lokalizacją (szafa na schody).
Torben Gundtofte-Bruun

Zgadzam się, jeśli potrzebujesz więcej niż 4 twardych miejsc, nie będzie to dla ciebie odpowiednie.
Jon Raynor

-2

Jako minimum użyłbym co najmniej 6 gniazd Cat5e / 6 gniazd na pokój, używając certyfikowanego PoE i kabla plenum. Ze wszystkimi urządzeniami korzystającymi z Internetu w dzisiejszych czasach nawet 6 na pokój może nie wystarczyć na dłuższą metę. Zastanów się, jak dziś wygląda strefa rozrywki. Telewizory są teraz podłączone do aktualizacji lub treści internetowych. Odtwarzacze Blu-Ray potrzebują go do aktualizacji i treści interaktywnych. W mojej sypialni korzystam z 12 portów. Lodówki również zaczynają dostawać porty Ethernet. Pomyśl tylko o Podkładce, która będzie mogła wysłać Ci wiadomość e-mail z informacją, że ściereczka została wykonana. Kanały to zdecydowanie najlepsza rada podana do tej pory. Ale nie skracaj gniazdek do każdego pokoju. Nie potrzebujesz portu przełącznika dla każdego portu w domu, dopóki go nie użyjesz. Częściowe PoE może być jednak przydatne w przypadku kamer bezpieczeństwa i przyszłych urządzeń, które mogą działać w PoE, aby uniknąć gniazdek elektrycznych. A przestrzeń jest tylko dla bezpieczeństwa, więc jeśli miałeś pożar w domu, kable nie pomogłyby w rozprzestrzenianiu się z pokoju do pokoju przez przewody.


Wyobrażam sobie, jak potrzebujesz 6 gniazd za telewizorem dla wszystkich urządzeń multimedialnych. Ale moja wyobraźnia zawodzi mnie, gdy pokój dziecięcy potrzebuje 6 gniazd lub więcej. I 12 w twojej sypialni ...? Łał.
Torben Gundtofte-Bruun

@ TorbenGundtofte-Bruun Widziałem, jak ludzie umieszczają to, co stanowi pełne centrum rozrywki w każdym pokoju w domu. Podczas gdy tuzin portów w jednym pokoju krzyczy „Gadżet Junkie!” dla mnie to nie jest coś, co rozważę poza sferą możliwości.
Dan Neely

@ DanNeely: Zacytuję moją przystępną cenowo klauzulę ... :-)
Torben Gundtofte-Bruun

„Pralka, która będzie mogła wysłać Ci wiadomość e-mail z informacją, że ściereczka została wykonana” ? To musi być żart ... nawet jeśli jakaś firma clown faktycznie buduje jeden, niektóre wykonawczy oczywiście nie mają poczucia humoru i nie dostać żart, a właściwie powiedział: „Tak, niech go zbudować! Kto nie będzie chcesz e-maila lub posta w mediach społecznościowych, że ich bielizna jest znowu czysta? ”
Xen2050
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.