Hostujesz CI / CD na iOS, którego nie ma w USA?


9

TL; DR: Czy znasz dostawców hostowanych CI / CD dla iOS, którzy mają swoje centrum danych / build-boxy w Azji, a przynajmniej w Europie? (Punkty bonusowe, jeśli zapewniają zarówno kompilację, jak i wdrożenie, ale kompilacja to MVP).


Historia:

Obsługujemy CI / CD na dużą skalę dla systemów iOS i Android: uruchamiamy ponad 10 jednoczesnych kompilacji zarówno w celu testowania / weryfikacji naszych oddziałów Merge-Request, jak i wdrażania kompilacji magistrali dla naszych testerów i interesariuszy. Korzystamy z dostawcy SaaS / chmury, z którego jesteśmy całkiem zadowoleni ... z wyjątkiem ich lokalizacji.

Jesteśmy w Azji, tak jak nasze źródło. Klient jest w ściśle regulowanej branży i ciężko walczy o utrzymanie źródła na wstępie, ponieważ uważa, że ​​jego regulator nie może jeszcze obsłużyć źródła w chmurze. Proszę zaakceptować to założenie. Rozumiem, dlaczego muszą to porzucić. Ale na razie ... zakładam, że nie mogą.

Oznacza to, że: źródło znajduje się w Azji, ale dostawcy CI / CD, którzy go budują, są najwyraźniej w Stanach Zjednoczonych (Circle, Buddybuild itp.). Pasmo trans-pacyficzne jest do kitu, szczególnie podczas azjatyckiego dnia roboczego. Czas potrzebny każdemu klonowi przed każdą kompilacją skraca się do> 60 minut przez większą część dnia roboczego.

Wprowadzenie premii za CI / CD byłoby dość łatwe w kompilacjach na Androida, na kontenerach dokerów. Ale iOS jest problemem. Musisz albo zaangażować się w nauczanie ludzi administrowania systemem OSX i utrzymywać flotę kompilatorów, albo też pozwolić specjalistom rozwiązać ten problem.


UWAGI:

  • Ja nie pytając o rekomendacje, społeczność SE! To jest faktyczne pytanie techniczne: czy niektóre usługi, które spełniają określone wymagania techniczne, są dostępne w określonej lokalizacji geograficznej?
  • Wiemy, że MacStadium może udostępniać gołe maszyny wirtualne MacOS w Irlandii. Oznacza to jednak, że musisz administrować całym procesem CI, a także wieloma zadaniami administracyjnymi systemu niskiego poziomu, których wolelibyśmy uniknąć. Z pewnością oznacza to także oddzielenie kompilacji od wdrożenia. Ale opóźnienie wydaje się być do przyjęcia.
  • Znamy inne osoby, które mają platformy CI / CD w chmurze bliżej nas ... ale bez obsługi iOS / MacOS.
  • Wiemy, że płytkie klony wymagają mniejszej przepustowości, co złagodziłoby problem, ale mają również inne komplikacje, co oznacza, że ​​nasz obecny dostawca jeszcze go nie obsługuje. W każdym razie nie rozwiązują całkowicie problemu.
  • Eksperymentowaliśmy z wykorzystaniem nieoficjalnego lustra GitHub, które rozwiązuje niektóre problemy, ale nie rozwiązuje problemów regulacyjnych. Nie działa również z wieloma hakami internetowymi, a szczególnie z hakami WWW z prośbą o scalenie, które są krytyczne dla naszego potoku CI dla nowego kodu. Moglibyśmy stworzyć agenta, który monitorowałby haki internetowe, a następnie bezwzględnie przekazywał polecenia API pozostałym dostawcom usług ... ale to naprawdę przeskakuje obręcz, a ponadto stworzylibyśmy znaczny nowy kod do utrzymania.

Nie mam wystarczających informacji, aby odpowiedzieć, ale najwyraźniej usługa Visual Studio Teams firmy Microsoft pozwala na budowanie na komputerze Mac w dowolnym regionie.
avi

Chiny prawdopodobnie będą miały mnóstwo rozwiązań, które nie są sprzedawane w języku angielskim, ale to nie tak, że twój klient chce zbudować tam swoje oprogramowanie ze względów prawnych. oczekuje, że dostawcy kompilacji SaaS, którzy podlegają wielu jurysdykcjom, będą działać na jednym z trzech największych dostawców usług chmurowych AWS, Azure lub Google. nie reklamują się, ponieważ „nie jest to funkcja”, i chcą mieć swobodę przemieszczania się w przyszłości. Łatwo jest zbadać, gdzie AWS, Azure i GCP mają centra danych i ich „nazwy regionów”. Więc poszukaj w Google wskazówek dla dostawców, którzy wymieniają takich (np. „AWS eu-West”) na forach wsparcia jako wskazówki.
simbo1905

Google umożliwia wyszukiwanie w witrynie za pomocą „site: circleci.com AWS Eu-west” lub cokolwiek innego. Nie wypróbowałem tego zapytania, ale wypróbuję 5 najlepszych dostawców kompilacji, a lista nazw regionów trzech największych chmur będzie wielokrotnością 15 zapytań, które mogą dać ci odpowiedź na opublikowanie tutaj. Na przykład AWS Eu West to Dublin, Irlandia, który jest główną siedzibą AWS w Eu.
simbo1905

Odpowiedzi:


2

2
Nie jestem pewien, czy to naprawdę odpowiada na pytanie, szczególnie biorąc pod uwagę ten punkt: „Ale to oznacza, że ​​musisz administrować całym procesem CI, a także wieloma zadaniami administracyjnymi systemu niskiego poziomu, których wolelibyśmy uniknąć”.
Tensibai

1
Tak, choć doceniam chęć pomocy ze strony plakatów, konkretnym celem jest właśnie unikanie prowadzenia własnych niewolników MacOS Jenkins. Chcemy trzymać się z dala od biznesu w systemie MacOS i pozwolić innym ludziom rozwiązać to za nas ... w Azji.
XML

należy również wziąć pod uwagę, że dostawcy SaaS często zapewniają silne konwencje i szablony „po prostu działa” dla nowoczesnych praktyk programistycznych.
simbo1905

2

Czy widziałeś https://buildkite.com/, a zwłaszcza ten post dla IOS https://medium.com/@Pinterest_Engineering/continuous-integration-for-ios-with-nix-and-buildkite-ef5b36c5292d ? Firma ma siedzibę w Australii.

Moja firma korzysta z Buildkite i bardzo mi się podoba (nie budujemy niczego na IOS / Mac); musisz skonfigurować agenta kompilacji, który może być hostowany na dostawcy chmury, a nawet goły metal. Sam serwer niekompilacyjny CI / CD jest hostowany. Obsługuje myślę, że cały hak Github.


1

Problem w tym, że cena za przepustowość w APAC 10 razy wyższa niż w USA, więc prawdopodobnie powinieneś pomnożyć ceny Buddybuild przez 10 i poprosić o wsparcie dla przedsiębiorstw, pamiętając o liczbach wyników. Właśnie wykonałem obliczenia, które mają zapewnić ci obsługę, i dostałem około 8k / miesiąc dla 10 kompilacji SIM. Możesz wysłać mi wiadomość, jeśli jesteś zainteresowany.


Nawet jeśli przepustowość jest 10 razy droższa, to czy prąd i sprzęt są 10 razy droższe?
pisklęta
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.