Porady dotyczące uczestnictwa w mojej pierwszej konferencji TCS


25

Będę uczestniczył w mojej pierwszej konferencji informatycznej i po przeczytaniu porady, jak ulepszyć konferencje , zauważyłem, że kilka sugestii dotyczyło studentów na pierwszej konferencji.

Jakie masz rady dla ucznia uczestniczącego w jego pierwszej konferencji i na czym powinien się skupić.

Odpowiedzi:


29
 1. Rozmawiaj z ludźmi, nawet jeśli są przerażającymi nazwiskami.
 2. Weź udział we wszystkich prezentacjach kluczowych / zaproszonych.
 3. Weź udział w rozmowach najbardziej odpowiednich dla Ciebie.
 4. Nie bój się zadawać pytań.
 5. Weź udział w wydarzeniach towarzyskich, poznaj innych studentów, baw się dobrze.
 6. Rozmawiaj entuzjastycznie o swoich badaniach.
  Upewnij się, że masz 1-minutowy skok opisujący swoją pracę, a także 5-minutowy opis, a także przygotuj się na bardziej szczegółową dyskusję.
 7. Zapytaj ludzi o ich badania.
  Po prostu pytasz nad czym pracujesz? rozpocznie rozmowę.
 8. Bądź otwarty na ewentualną współpracę i kontynuuj po konferencji.

4
6. to dobra rada, ale z drugiej strony widoczna próba wywarcia wrażenia na starszych osobach w twojej dziedzinie wydaje się nieco kulawizna (przynajmniej dla mnie), więc nie mów o tym zbyt poważnie.
Marcin Kotowski

6
Myślę, że nieświadomie łączysz 1 i 6. Musisz umieć mówić o swoich badaniach, w przeciwnym razie staniesz się głupi, niezależnie od tego, o kim mówisz.
Dave Clarke

Zgadzam się ze wszystkim, z wyjątkiem numeru 3. Wcześnie odkryłem, że po prostu nie mogę nic pochłonąć z więcej niż około 10 rozmów dziennie; twój przebieg może się różnić. Rozmowy na korytarzach (patrz „wydarzenia towarzyskie”) są ważniejsze niż rozmowy; zawsze możesz przeczytać artykuły później (lub w wielu przypadkach wcześniej).
Jeffε

1
Dostosowałem numer 3. (Wcześniej mówiono „Uczęszczaj na większość rozmów”)
Dave Clarke

10

Nie wiem, co warto, ale rada, której mi udzielono, była

 1. Przeczytaj podsumowanie postępowania, gdy tylko zostanie ci przekazane (zabierz laptopa, czasami jest na pamięci USB)
 2. Sprawdź, która rozmowa może Cię zainteresować, przeczytaj streszczenie + papier, jeśli jesteś zainteresowany
 3. Następnie po przeczytaniu artykułu wysłuchaj przemówień, które Cię interesują (pozostaw rozmowę otwartą na czas rozmowy, na wypadek gdybyś musiał nadrobić zaległości)
 4. W miarę możliwości idź rozmawiać z ludźmi, poznawać nowych ludzi, zwłaszcza ludzi pracujących nad podobnymi zadaniami, zadawać pytania.

Podczas rozmowy nie jesteś tak bardzo zainteresowany, niekoniecznie potrzebujesz wszystkich materiałów przed rozmową, ale zawsze miej papier o rozmowie otwarty, w przeciwnym razie w pewnym momencie się zgubisz.

W każdym razie uważam, że zdecydowanie skupiono by się \begin{cliché} To get as much as you can from this experience \end{cliché} na słuchaniu rozmów, ale także na rozmowach z ludźmi, zadawaniu pytań (nikomu, nie bój się, zwykle ludzie są naprawdę otwarci na dyskusję, nawet jeśli są dobrze znani (może być bardziej zajęty)).

Końcowa rada, bądź ostrożny, jest wiele rozmów, więc łatwo stracić koncentrację. Niektóre będą dla ciebie o wiele ważniejsze; lepiej nie śledzić rozmowy, która Cię nie interesuje, i w pełni śledzić tę, którą jesteś zainteresowany, niż śledzić jej połowę (IMHO).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.