Interesujące algorytmy w formalizacji twierdzenia Feit-Thompson?


26

Wygląda na to, że George Gonthier i jego współpracownicy zakończyli formalizację Twierdzenia o nieparzystym porządku .

We wcześniejszej pracy nad twierdzeniem o czterech kolorach Gonthier wynalazł szereg nowych algorytmów (głównie wariantów BDD i algorytmów grafowych), które były szczególnie podatne na formalną weryfikację. Ponieważ powiedział, że nadal stosuje ten weryfikacyjny styl weryfikacji na małą skalę w pracy nad teorią grup skończonych, zastanawiam się, jakie nowe sztuczki algorytmiczne opracowano podczas tego rozwoju?


do wglądu en.wikipedia.org/wiki/Feit%E2%80%93Thompson_theorem (każda skończona grupa nieparzystych rzędów jest rozwiązywalna)
Radu GRIGore

4
Powinno być możliwe uzyskanie od Gonthiera odpowiedzi na te pytania. Ktoś, kto jest blisko jego biura, proszę go tutaj wskazać. Powiedz mu, że jesteśmy jego wielkimi fanami.
Andrej Bauer,

4
Od rozmowy z kimś, kto nad tym pracował: nie. Wynalazł różnego rodzaju sprytne udoskonalenia wielu dowodów i zrestrukturyzował wiele teorii, ale zastosowane algorytmy nie są interesujące - w rzeczywistości wiele z nich jest głupią brutalną siłą, wręcz przeciwnie do interesujących.
Jacques Carette,

@JacquesCarette: Myślę, że to powinna być odpowiedź, ponieważ nic nie zmieniło się od kilku lat ...
Joshua Grochow

Odpowiedzi:


10

(Przekształcanie komentarza w odpowiedź i rozwijanie go)

Od rozmowy z kimś, kto nad tym pracował: nie. Wynalazł różnego rodzaju sprytne udoskonalenia wielu dowodów i zrestrukturyzował wiele opracowań teorii, z których oba są niezwykle cenne, ale zastosowane algorytmy nie są interesujące - w rzeczywistości wiele z nich jest głupią brutalną siłą, co jest przeciwieństwem interesujących.

Zasadniczo poszukiwano bezpośredniego linku do dowodu Feita Thompsona, nie martwiąc się o „zawartość obliczeniową” po drodze (a nawet nie przejmując się zbytnio możliwością ponownego użycia niektórych modułów). Było to już niezwykle ambitne, biorąc pod uwagę ramy czasowe. Na szczęście kilka osób zaangażowanych w projekt przeredagowało wiele części dowodów

  • bardziej wielokrotnego użytku do szerszego zestawu aplikacji
  • bardziej znaczący pod względem obliczeniowym
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.