Zidentyfikuj okrągłe narzędzie kuchenne z perforowanymi i zawiasowymi metalowymi liśćmi


38

Mój stary współlokator zostawił to w mojej kuchni, zanim się wyprowadził. Nie pamiętam, do czego to służy. Czy to część grilla? Czy wpada do mojego zlewu, aby uwięzić rzeczy, które nie powinny wpaść w błoto? Do czego jest to używane?

Zdjęcie obiektu


10
Są mechanicznym urządzeniem używanym przez ninja ... jeśli jesteś młodym chłopcem o bardzo aktywnej wyobraźni czającym się w kuchni swojej matki.
Cort Ammon

2
otwórz liście, to parowiec lub sitko
Fattie

Odpowiedzi:


76

To kosz do gotowania na parze.

Jeśli rozdzielisz liście, będzie to wyglądać następująco:

Kosz na parowiec

Następnie wkładasz go do rondla takiego:

Parowiec w rondlu

Wlewamy wodę do rondla (nogi na dole utrzymują spód kosza z dala od wody). Następnie można go używać do gotowania na parze warzyw, pierogów itp. Na rondel nakłada się pokrywkę, aby utrzymać parę.


1
Mam jeden z nich. Mały trzonek na środku z zamocowanym pierścieniem można wykręcić w celu użycia w naczyniach o mniejszej przestrzeni.
RedSonja

3
aaaa !! Zawsze używałem go jako sitka, nie zdawałem sobie sprawy, że tak było! To jest o wiele lepsze !!!
Sensoray

@RedSonja: Moja mama ma jedną z tych, które wyglądają dokładnie tak jak na tym zdjęciu. Tyle że ma sznurek przywiązany do pierścienia, dzięki czemu można go podnieść z garnka, gdy jest gorący. (Pozostaw sznurek zawieszony na zewnątrz garnka, obok pokrywki).
Peter Cordes

Zawsze myślałem, że jest to narzędzie wielofunkcyjne, które można wykorzystać również jako sito.
Pan Lister

18

To jest kosz do gotowania na parze . Wlej około cala wody do garnka i upuść (w drugą stronę). Dodaj trochę warzyw (lub innego jedzenia) i gotuj, aż skończysz.


21
Użyj zorientowanego, jak pokazano, „płatki” przesuwają się na zewnątrz, aby dopasować do wielkości patelni
remco

5
To nie tylko „wygląda” kosz do gotowania na parze, to zdecydowanie to .
Przeproś i przywróć Monikę

1
Od lat mam dokładnie ten parowiec. Nogi dają niewielki prześwit, aby utrzymać jedzenie z dala od wody, więc nie wkładaj zbyt dużej ilości wody (mniejszej niż wysokość nóg). Nie chcesz gotować jedzenia, chcesz go gotować na parze.
MPW

-1

Wygląda jak kosz do gotowania na parze, jak wspomniano w innych odpowiedziach.

Jeśli zajdzie potrzeba wyjęcia go z garnka / garnka po zagotowaniu wody, osobiście sugeruję użycie narzędzia z haczykiem, np. Kadzi do zupy:

Chochla do zupy z haczykiem

  1. podłączyć hak do środkowego pierścienia kosza do gotowania na parze;
  2. podnieś go kilka centymetrów nad wodę;
  3. pozwól mu spłynąć przez kilka sekund, zanim spróbujesz przenieść jego zawartość do nowego odbiorcy / kontenera (lub całkowicie go wyjąć).

Jeśli garnek do gotowania na parze nie ma pierścienia, do którego można przymocować haczyk, możesz użyć kadzi do zupy i łyżki, aby zebrać jej zawartość (aby zapobiec rozgotowaniu), unikając zsuwania płatków koszyka.

Kilka innych możliwych zastosowań:

  • przepłukać lekki pokarm wodą (podobnie jak lekki sitko ), jeśli został umieszczony w dużej misce / pojemniku, jak pokazano Nick (woda do płukania może zostać zaoszczędzona do innych celów, np. do podlewania roślin);
  • gotuj z nim duży makaron (np. fusilli lub conchiglie ), tj. podobnie jak przyrząd do gotowania makaronu :

Sitko do makaronu3
@narrowtux pokazany tutaj model kuchenki do makaronu będzie działał idealnie dobrze jako garnek do gotowania na parze - prześwit jest tak wysoki, jak błyszcząca część wkładki. Ale tak naprawdę jest to wyjście poza zakres oryginalnego pytania / odpowiedzi.
Stephie

5
Składane płatki kosza do gotowania na parze nie są tak mocne. Są pełne otworów, przez które przepuszcza parę, więc możesz je łatwo zgiąć, jeśli nie będziesz ostrożny podczas korzystania z sitka; Nie poleciłbym tego, chyba że nie masz nic innego i jesteś gotowy zachować ostrożność podczas używania i mycia po, jeśli to konieczne. Twój sitko do makaronu wygląda znacznie solidniej.
Peter Cordes

4
O ile mogę powiedzieć, jest to odpowiedź, tylko jedna, na którą ludzie mają wiele obaw (rada, która może nie działać, a nawet może być niebezpieczna, a zdjęcie garnka do makaronu jest trochę niepozorne w kontekście pytania). Więc może tu zostać, jeśli chcesz, ale nie zdziw się pochlebnymi opiniami.
Cascabel

@Cascabel Do mojej odpowiedzi dodałem kilka sugestii dotyczących korzystania z parowca, w szczególności bezpiecznego usuwania go z patelni (unikanie używania szczypiec lub bezpośredniego kontaktu dłoni, jak ktoś wcześniej wspomniano).
CPHPython
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.