Co robi ustawienie „bajgla” w tosterach?


45

Zwykle wkładam kromki chleba do tostera. Czasami wznoszę tosty za bułeczki. Na moim tosterze jest mały guzik z napisem „bajgiel”. W jaki sposób to ustawienie różni się opiekaniem bajgla?


26
Pytanie, które zawsze chcieliśmy wiedzieć, ale baliśmy się go zadać.
Jason C

4
Komentarz międzykulturowy: być może w bardziej wpływowych brytyjskich częściach świata odpowiednik ten znany jest jako ustawienie „crumpet” i osiąga podobne wyniki.
Michael MacAskill,

8
@MichaelMacAskill - Mówiąc jako właściciel brytyjskiego tostera, miałem tostery z ustawieniami bajgli, ale nigdy nie z crumpet.
Jules

3
Myślę, że to uniemożliwia tosterowi rzucenie wyjątku, gdy dotrze do dziury. Jest to konieczne, ponieważ tney zaczął programować urządzenia osadzone w Javie. (Dla tych, którzy nie biorą udziału w żartach, toster jest slangiem na urządzenie osadzone, które nie ma żadnego wejścia / wyjścia (toast się nie liczy).)
JDługosz

3
Niektórych rzeczy człowiek po prostu nie miał wiedzieć.
bagno

Odpowiedzi:


36

Niestety funkcja zależy od producenta.

Podczas gdy wyłączanie zestawu elementów może być powszechne, inną opcją jest to, że ustawienie może po prostu wydłużyć czas gotowania. Bułeczki są grubsze i mają większą masę niż kromki chleba, więc konieczny jest dłuższy czas opiekania, aby mieć podobny poziom opiekania.

W szczególności są tostery Cuisinart, w których przycisk bajgla wydłuża tylko czas opiekania i nie zmienia wzoru.

Z instrukcji PDF Cuisinart

Bajgiel

Bajgiel wydłuża czas cyklu opiekania, pozwalając na grubsze pieczywo. Możesz również użyć przycisku bajgla do angielskich babeczek i innych grubych chlebów.


28

Ustawienie bajgla dezaktywuje lub obniża moc zewnętrznych elementów grzewczych. Powoduje to opiekanie wyciętej powierzchni bajgla, jednocześnie ogrzewając jedynie zewnętrzną powierzchnię. Zasadniczo to elementy wewnętrzne osiągają temperaturę opiekania.


1
Ok, teraz dlaczego nie chciałbym opiekać zewnętrznej powierzchni bajgla?
JesseTG

2
Zależy od tostera, czy jest on wewnętrzny, czy zewnętrzny; będzie sposób na włożenie bajgla.
Batman

8
@JesseTG: gładka tekstura zewnętrznej strony bajgla sprawia, że ​​naprawdę możesz poparzyć palce, jeśli dotkniesz go po podgrzaniu.
Joe

2
@Batman Huh. Chyba nigdy nie widziałem zdjęcia bajgla w tosterach w „trybie bajgla”.
Kyle Strand

2
@KyleStrand Na moich rodzicach jest tylko kształt „D” (i odwrócony „D” dla drugiej strony); nie jest jasne, że reprezentuje bajgiel, chyba że wiesz. Zobacz to zdjęcie na przykład
Random832

6

Mam toster Dualit, a ustawienie „bajgla” wyłącza elementy po określonych stronach każdego gniazda, co pozwala opiekać tylko wyciętą stronę bajgla lub angielskiej muffinki, co jest normą. Jeśli chcesz opiekać obie strony, po prostu użyj normalnego ustawienia.


Czy twój toster wskazuje, która strona zostanie upieczona? Moja (inna marka) nie.
Dronz

1
@Dronz - tak - jest wskazany na korpusie tostera.
Steve Ives,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.